Er zullen hier vast wel dames zijn die gastouder zijn Mijn vraag is hoe jullie het vinden/ervaren? Werken jullie voor jezelf, of via een gastouderbureau? Passen jullie op de kinderen in jullie eigen huis, of het huis van een ouder? En ohja, wat verdienen jullie ongeveer (&hoeveel kindjes heb je dan?). Nou, ik ben benieuwd...
5euro per kind per uur krijg ik moet er alleen nog wel brood etc van halen. Maja dat is ook aan jezelf of je het duurste haalt of gewoon bv hetbrood van de ah 2 voor 1,50
Ik krijg 4,95 per kind per uur. En ze krijgen daarvan geen eten ofzo. Alleen diksap, of ander drinken. Weet niet of je zelf gastouder wilt gaan worden. Kijk dat wel goed rond of er wel vraag naar is bij jouw in de buurt. Hier zijn haast geen kindjes.
Loesje goed idee ga ik even doen Rooswine & Gerdatje, dat is niet veel maar ik vind het ook niet weinig! Gerdatje hoe doe jij het dan met de voeding van de kinderen? Geven de ouders deze dan mee? Ik woon in een redelijk grote stad, dus ik denk wel dat er vraag naar is. Ik zou het ook leuk vinden om bij een gezin thuis op te passen. Ik moet nog even kijken naar de mogelijkheden etc.
De 4,95 die ik krijg is bruto. Dus moet de belasting ook nog van af. Heb op het moment maar 1 kindje, en daar van heb ik in de vriezer een brood liggen. Haal ik steeds voor haar er uit. Is het bijna op geef ik dat door, krijg ik nieuwe. Fruit wordt ook mee gegeven. Als ik dat zelf moet gaan betalen hou je aan het einde niks over.
Oke bedankt voor je reactie. Bruto en dan ook nog 1 kindje is vrij weinig, logisch dat je dan niet nog zelf eten haalt enzo. Ik heb net gastouderservice gebeld en ik word terug gebeld door een consulent en deze kan mij verder alles uitleggen. Ik ben benieuwd... Ze hanteren een leeftijd van 23 jaar blijkbaar, ik ben nog 22 maar bijna 23 gelukkig. In november start hun opleiding van een maand en in december word ik 23 Mag ik vragen hoelang het duurde voordat je echt kon beginnen?
Maf dat ze die grens hanteren, de juf van mijn oudste is ook 22 Iig, onze gastouder vraagt 5,70 per uur en dat is incl eten, avondeten en luiers.
5.25 per uur. En ja dan krijgen ze gewoon eten. De bonnetjes van de boodschappen worden altijd bewaard zodat ik die weer kan afgeven. Afgetrokken door de belasting net zoals de km's die je bijvb moet rijden. Ik kon vrij snel beginnen. kreeg een intakte. Moest alle papieren invullen. Tussendoor de cursus gedaan voor het diploma. Dit had ik binnen 1 dag. Dus hier ging het allemaal snel.
ik heb altijd op een kdv gewerkt en nu wegens bezuining werkte ik niet meer op een kdv ook net zwanger van 1e kindje. ik heb dit nu bijna 1 jaar gedaan..bij mij thuis..maar ik heb echt een 'opgesloten'gevoel... ik heb vier kindjes excl mn eigen kindje..maar het werk zelf vind ik wel leuk maar het thuiszitten, je huis= wordt, je werkplek... en je blijft aan het schoonmaken en stofzuigen haha..nee ik mistte gewoon echt collega's .. gelukkig over 1,5 week weer aan het werk op een kdv
Een cursus voor het diploma binnen 1 dag? Had je misschien zelf al een vergelijkbaar diploma? Zo snel zou ik ook wel willen De snelste cursus die ik tegen gekomen ben is 1 maand... Bedankt voor jullie reacties dames. Het moet je natuurlijk wel liggen om zonder collega's te werken ja, maar dat zou ik geen probleem vinden
Ik mis het ook hoor. Daarom neem ik trouwens ook geen kindje meer aan. Je bent echt aan huis gebonden. Tuurlijk je gaat naar buiten, speeltuin enzo.
Dat is niet zo moeilijk hoor. Ik heb me aangemeld bij een gastouderbureau en via hun kon je je diploma halen die je ook moet hebben 1 dag bezig geweest
ik ben er weer mee gestopt. Loskomen van een gastouderbureau lukt niet omdat je dan een compleet plan incl protocollen moet schrijven. er was geen uitdaging aan. ouders vroegen veel wisselende dagen en uren en keken raar op als je niet kon. Laat langzaam of niet betalen.. Nee echt niet mijn ding.
ik werk als zelfstandige gastouder, maar wel via een gastouderburo dat is namelijk verplicht. ik krijg 5 euro per uur. heb 13 kindjes in de opvang en verdien ong 4000 euro per maand bruto. ik heb een boekhouder en deze doet de boekhouding erg goed. zij maakt van bruto bijna netto waardoor ik erg weinig belasting betaal iedere maand. ik koop wel zelf brood. luiers en potjes fruit worden zelf meegegeven
Sinds enkele jaren werk ik als gastouder, eerst bij de vraagouders thuis en sinds een paar jaar vanuit mijn eigen huis. Ik krijg 4,40 per uur per kind en dit is inclusief eten en drinken. Op het moment heb ik een rustige periode vanwege vakantie en verlof ed. Vanaf half/eind oktober zal dit weer veranderen en ga ik weer fulltime aan de slag met 6 kindjes in totaal. Ik verdien daarmee 2000-2500 euro per maand. Hier moet nog wel belasting over worden afgedragen aan het einde van het jaar, maar als iemand met verstand je aangifte invult hoef je meestal niet veel terug te betalen. Je moet gewoon goed nadenken wat je wilt. Ga je vanuit je eigen huis werken dan wordt je huis inderdaad je werkplek. Ik heb daar persoonlijk geen problemen mee, maar ik heb ook verder niemand (partner of kinderen) om rekening mee te houden. Ik vind het alleen maar voordelen hebben dat ik geen reistijd heb en als de kinderen op bed liggen kan ik even wat in huis of voor mezelf doen. In het huis van de vraagouder voel ik me toch altijd minder op mijn gemak. Ook kan ik bij mezelf thuis meer kinderen opvangen, want de meeste vraagouders hebben geen 5 (kleine) kinderen. Bedenk even of je thuis genoeg ruimte hebt om meerdere kinderen op te vangen en of je bereid bent om materiaal aan te schaffen. Langer verhaal geworden dan ik dacht, mocht je nog vragen hebben dan pb je me maar.
MamaLovesJ, in 1 dag vind ik wel snel. Als ik naar gastouderbureaus hier in de buurt kijk zie ik meestal opleidingen van een maand en soms zelfs langer. Anniek, nee dat lijkt me inderdaad ook niet prettig nee. Ik hou het tussen vaste uren bijvoorbeeld tussen 7/8 tot 5/6 uur. Moppie wauw 13 kindjes! Wat veel! Een mooi salaris, dat heb je iig! Salsera, Ook een mooi salaris. Idd fijn dat je met niemand rekening hoeft te houden scheelt een hele hoop lijkt mij. Ik heb zelf de ruimte niet voor veel kindjes. Het zullen er maximaal 2 misschien 3 kunnen worden denk ik. Mijn woonkamer is +/- 20 vierkantenmeter. Ik heb wel een slaapkamer extra, hier staat nu een droger en een grote kast. Zou dit een probleem zijn? Droger kan eventueel naar andere kamer. Wel woon ik op een flat, 3 hoog en zonder lift. Vind het erg jammer en weet niet of dit problemen zou geven? Ik denk dus dat 2 kindjes zolang ik hier woon genoeg is, zodat ik beide een handje kan geven als we naar de speeltuin oid gaan. Er zit een kleine naast mijn flat en weer 100 meter verder een speeltuin met hek er omheen. Buitenruimte is dus geen probleem. Ik zou eventueel ook wel kindjes op willen vangen bij de ouders thuis, maar ik zou me er inderdaad minder vrij voelen. Ik ben bereid om spullen aan te schaffen! Stoeltjes, speelgoed & hekje voor de gaskachel etc.