Hey! Ik heb een vraagje, mijn dochter is 6 weken en sins gister hoor ik dat als ze hoest ze slijm in haar keeltje/neus heeft zitten. Het klinkt benauwd. Nu kwam ze vanacht voor een voeding, en hoor je dat ze moeite heeft met ademen door haar neusje. Haar stem klinkt ook wat schor. Ook niest ze veel. Heb haar temperatuur nog niet opgemeten maar ze heeft volgens mij geen verhoging. Hebben jullie tips waardoor ze van haar verkoudheid af komt? En weer wat makkelijker kan ademen? Of moet je altijd even de huisarts bellen? Wil niet zon overbezorgde moeder lijken, al ben ik dat wel natuurlijk hihi. Bedankt meiden x
Hier ook een verkouden mannetje het is weer de tijd van het jaar denk ik! Even neusspray halen bij de drogist is gewoon zoutoplossing voor die kleintjes. Helpt echt goed dan komt het een beetje los! En als je het niet vertrouwt kan je altijd langs de huisarts hoor. Beterschap
Neusspray zou ik nog niet doen met zo'n jonge leeftijd. Weet niet waarom eigenlijk, ik heb het nooit gedaan Gewoon neuspeentje halen en neusje leegmaken, deed ik altijd 2x per dag. Je hebt ook van diverse merken lavendelbadje, werkt ook super! Voor de nacht een paracetamol zetpil 60mg, dat werkte hier ook altijd erg goed.
Zo'n zoutoplossing-spray kan perfect. Ik deed dat altijd eerst, en dan daarna met het neuspeertje zuigen omdat alles dan wat losser zat. Je kan best vaak sprayen, zodat bacteriën niet de kans krijgen zich te nestelen en écht voor problemen te zorgen.
Hier één vent die negen maanden chronisch verkouden is. Op aanraden van zh zoutoplossing in combi één asparator van otrivin. Werkt perfect, kun je het neusje beter leeg krijgen als met één peertje. Ook nog één tijdje ampullen van de apotheek gebruikt , ook gewoon zoutoplossing, maar kun je echt de boel mee doorspoelen. Onze zoon is slechthorend dus we moeten ervoor,zorgen dat zijn verkoudheid niet op zijn oren slaat. Daarnaast ook soms één goede scherpe UI op zijn kamer. Stinkt die volgende dag zelf ook Oja en ik ging/ga regelmatig naar ha en dan luisteren ze naar zijn longentjes en.kijken zijn oren na!
Hè meiden, bedankt! Haalde ze net uit bed ohh en dat keeltje als ze hoest echt hartverscheurend Ze klinkt zo benauwd gerum! Net ff gebeld na de huisarts, maar nog niet te pakken gekregen. Welke neusspray gebruiken jullie? Is iets homeopathisch te krijgen? Omdat ik altijd hoor dat neusspray verslavend kan werken? En ze had geen koorts 37,2 kun je met je kleintje wel wandelen of doen jullie dat dan niet? Bedankt Xxx cindy
Een ui doormidden snijden en 's nachts bij het bedje leggen helpt hier ook altijd goed.. De kamer ruikt alleen als een snackbar, maar ja
Ik gebruikte ook heel lichtjes luuf (mag pas vanaf een bepaalde leeftijd dus ik gebruikte gewoon weinig). En uien doorgesneden op de kamer, waterbakjes op de verwarming voor goede luchtvchtigheid. Bedje dmv van 2 boeken iets schuin gezet wat ook zorgt voor beter kunnen ademen. Had ook babyneusspray en een simpel zuigapparaatje. En een paracetamol voor de nacht voor lekkerder kunnen slapen, verlicht echt. Homeopatische middelen zijn er ook voor baby's ja.
Hoi Hoi, Hier gebruikte ik bij de eerste en nu de tweede altijd luuf! Ideaal, mag vanaf de geboorte, staat in de gebruiksaanwijzing en vertelde de huisarts mij, Ook zoutoplossing om de boel open te houden anders kunnen ze last vd oortjes krijgen. Zoutoplossing is niet verslavend, alleen de "echte" neusspray voor volwassenen. Daarnaast gebruikte ik ook altijd Tussikind ( homeopatische druppels van VSM ) daarmee kwam het slijm los. Succes! Groetjes, Sleepy
Mijn dochtertje werd vlak na de geboorte al verkouden in het ziekenhuis. haar neus bleef vol zitten. het cb heeft mij toen meteen al aangeraden om neusspray te halen. en dat hielp meteen al goed. dan kunnen ze ook makkelijker drinken en slapen. ( wel de zoutoplossing vanaf 0 jaar )
Hey sleepy! Was net bij de apotheek geweest, maar de medewerkster pakte ook luuf in haar handen maar zei na het lezen van de gebruiksaanwijzing:" oh nee dit mag niet pas vanaf 6 maanden. Dus zou dan toch eens na kijken als ik jou was. Ik vertelde dat ik de kleine vanavond in bad wilde doen met Zwitsal vrij ademen. Maar dit mocht ook niet omdat er eucalyptus in zit. Ik dacht nou Zwitsal is toch altijd goed? Maar achterop de verpakking van Zwitsal staat ook voor baby's vanaf 3maanden. Eucalyptus blijkt toch benauwd te zijn Heb indd neusspray met zoutoplossing gekregen. En ga straks ook het bedje schuin zetten. Goede tips meiden. Is wel fijn zo hè dat je aan elkaar dingetjes kan vragen iedereen heeft weer een andere tip. X
Mijn dochter was afgelopen week ook verkouden. Huisarts zei dat Luuf geen kwaad kan onder de 6 maanden. Ik heb ook zoutoplossing ampullen van Dampo gebruikt en dat werkte echt super.
Hè Esje, Hoe gebruik je die ampullen dan? En die luuf smeer je dat onder der neusje of op het borstje? Het gaat ietsje beter vandaag maar nog niet super hoor. Gister ben ik nog de douche in gegaan met haar, flink warm gezet eerst zodat er een hoop condens ontstond. Dat had wel goed gewerkt, en die ui neergelegd maar mensen kinderen wat stinkt dat zeg. Haha Mij dochtertje heeft ook Sina we uit het zh komen ontstoken oogjes steeds groene soep in haar hoekjes. Heb er zalf voor gekregen maar dat werkt niet en kook steeds water en maak met compressen haar oogjes schoon. Maar ze lijkt er wel niet van af te komen. Iemand nog de gouden tip? X
Neuspeertje om de neus leeg te maken. Neusspray zoutoplossing. Luuf balsem (staat nu op het potje vanaf een half jaar ofzo, maar heeft er eerst niet op gestaan. Mag gewoon.) Onder een warme douche (stoom). Een ui op de slaapkamer hoor ik ook wel vaker, maar heb ik nog niet geprobeerd.
Ik heb de Luuf vanaf twee maanden onder zijn voetjes gesmeerd. Tip van iemand gier van zp. Erg tevreden mee! Verder spoel ik zijn neus 6x pd met 2cc NaCl O,9% (fysiologusch zout) per neusgat
Sowieso zoutoplossingneusspray. Staat iets van op dat het 4x per dag mag, maar kan ook wel vaker, zo nodig. Zou ik niet al te terughoudend mee zijn, natuurlijk wel beperken tot max. 6x p/d of zoiets (anders krijgt ze teveel zout binnen). Het slijm in de luchtwegen kun je soms wat los trommelen; als je haar tegen je aan legt zachtjes op haar rugje trommelen. Helpt niet meteen, maar zorgt er wel voor dat het iets minder vast komt te zitten. In overleg met de HA eventueel pcm geven voor eventueel malaisegevoel, maar ik geloof dat dat onder de 3 mnd niet zonder doktersadvies mag. (niet dat het kwaad kan, want in het zkh krijgen ze wel gewoon pcm als pijnstilling zo nodig. Maar beter een keer teveel overleggen dan te weinig).