Hoi dames, Ik twijfel of ik nog extra verlof (vakantie) op wil nemen voordat ik weer moet beginnen met werken. Ik heb op mijn werk de duur van mijn zwangerschapsverlof aangegeven. Ik stop 4 weken van te voren. De totale omvang is 17 weken verlof. Na mijn uitgerekende bevallingsdatum heb ik nog 13 weken verlof heb ik uitgerekend. Nu twijfel ik of ik nog een vakantiedagen erachteraan zou moeten plakken. Ik wil ook borstvoeding gaan geven. Straks wil ik van 36 uur naar 28 uur gaan met ouderschapsverlof. Hoe is het jullie bevallen, is het duur van zwangerschapsverlof voldoende?
hier de vorige keer 6 weken ervoor eruit en tot 10 weken erna verlof. ook 3 weken vakangie erachteraan geplakt en dat beviel goed. nu ga ik weer 6 weken in voren met verlof. 10 weken erna em ik heb nog uren staan vokr 4 weken erbijaan en kan dan nog 3 weken nemen in september aug.
Dat is volgens mij zo persoonlijk. De ene vrouw vind het genoeg terwijl de ander met lood in de schoenen weer aan het werk ging. Ik had 12 weken na de bevalling en vond dit prima. Ben na mijn verlof meteen 32 uur gaan werken.
Is inderdaad zo persoonlijk. Ik had na de eerste 10 weken na de bevalling (8 ervoor, 42 weken bevallen) en ik kon niet wachten (huilbaby...) Na de tweede overigens 12 weken na de bevalling en toen had ik 4 weken extra nog wel fijn gevonden.
Bedankt voor de reacties. Ik denk inderdaad dat het persoonlijk is. Ik laat het gewoon zo, ik begin zoals ik al doorgegeven heb. Trouwens, van mijn schoonouders hebben we aangeboden gekregen straks als de kleine er is naar bungalowpark te gaan. De bedoeling is dit in de laatste week van mijn verlof te doen. Is dit te kort, wat denken jullie? Of zo het leuke zijn als de kleine iets ouder is? Hij is dan bijna 3 maanden als we gaan aan einde verlof.
Ook weer persoonlijk en afhankelijk van jou en je kind En wat je plannen zijn. Ik zat met een 6 weken-baby in een bungalowpark, heerlijk even weg.
ik vond het niet erg om weer aan het werk te gaan, had er wel weer zin in maar had evengoed wel langer verlof willen hebben omdat ik mn baby nog zo klein vond om weg te brengen. Daarbij gaf ik bv en dat deed ik het liefste " live" in plaats van kolven. Het uit de fles drinken ging prima maar de week voordat ik weer aan het werk ging, ging hij in ene de fles weigeren, is nog een heel gedoe geweest. Naar een bungalowpark kan prima. Persoonlijk zou ik daar niet zoveel behoefte aan hebben omdat je nog zo met die nachten zit en ik vind de luxe van mijn eigen huis dan toch wel erg prettig. Prima huisjes hoor in die parken met ik ben met een echt kleintje liever thuis, dat ook persoonlijk
Na de geboorte van zoontje zijn we in een van de laatste weken van mijn verlof naar een bungalowpark geweest. Heerlijk vonden we het! Even helemaal weg, als gezinnetje, ml hoefde niet te werken, geen bezoek, geen huishouden, het beviel ons supergoed. Ik raad het iedereen aan! Voor in november staat weer een midweekje gepland, dit keer dus met z'n vieren!
Ik heb dit keer gewerkt tot 36 weken dus heb sowieso 12 weken na de geboorte. Heb er nog 2 weken vakantie aan geplakt, die ik wel nog over had van dit jaar dan. Wij willen ook een of twee weken voor ik ga werken nog een paar dagen weg met zijn vieren.
Ik had en heb een supermakkelijk kind sliep vanaf dag 1 door etc. En tja ik was blij dat ik mocht werken. Heerlijk even GEEN mama zijn. En nog ik geniet echt van mij werk heerlijk
Ik heb op zich wel zin om te werken maar heb het gevoel dat ik mijn kindje nog veel beter wil leren kennen en ook allerlei dingen samen wil ondernemen, proberen zeg maar. Ik heb nog verlof tot februari dus alle tijd. Ook fijn met borstvoeding, wil ik ook graag mee doorgaan. Ook voel ik me fysiek (BI) nog niet optimaal, wat dat betreft vind ik het wettelijk aantal weken veel te kort.
Het is heel persoonlijk. Bij de oudste zat ii mijn hele zwangerschap werkloos thuis en ze was 4 maanden toen ik een baan vond en ging werken. Heerlijk, hoewel ik haar wel miste natuurlijk maar ik werd gek van het thuis zitten. De jongste was een huilbaby en heeft eigenlijk tot aan dat ik moest werken gehuild, toen vond ik het dubbel, aan de ene kant dolblij dat ik thuis weg kon aan de andere kant, het ging eindelijk beter en ik had nog niet van hem kunnen genieten, dus ondanks dat ik ook vakantie erna had vond ik het ook erg moeilijk om weer te gaan werken.
Ik ben bij de 2e met 34 weken met verlof gegaan. Dochter kwam met 37+5 en had nog 3 weken vakantie er achteraan dus ze was 15 weken toen ik weer ging werken maar had heeeel graag nog wat langer thuis gebleven. Echt persoonlijk denk ik van iedereen.
Ik kon pas 3 maanden na de bevalling weer een beetje gewoon naar de wc Dus toen begon voor mij het echte genieten pas. Ik heb toen nog 2 maanden ouderschapsverlof erachteraan geplakt, omdat ik vond dat mijn kindje en ik dat verdient hadden, echt quality time samen. Maar het is heel persoonlijk, als je een heel makkelijke bevalling hebt gehad is het anders denk ik
Vorige keer had ik na het gewone verlof nog 5 weken extra. Onze zoon was ongeveer 4 maanden toen ik weer aan het werk ging. Voor mezelf vond ik dat wel prima, ik ben niet zo'n thuiszitter. Maar ik vond het voor hem niet echt geweldig. Zo'n klein hummeltje heeft er echt nog niks aan om naar kdv / gastouder te gaan. Deze keer neem ik na mijn zwanberschapsverlof waarschijnlijk nog oudereschapsverlof. Dan is de kleine "al" 6 maanden als hij of zij naar de gastouder gaat. Dan hebben kindjes vaak meer belangstelling voor de wereld om zich heen wordt het ook leuk om een beetje naar andere kinderen te kijken. Ik vind het nog niet ideaal, maar langer gaat gewoon niet. En om eerlijk te zijn is 7 maanden thuiszitten voor mij ook eigenlijk al te lang, denk ik.
Ik had officieel tien weken na, maar omdat Eva besloot negen dagen eerder te komen, dus elf weken en twee dagen. Moet volgende week donderdag weer aan de slag en kijk er best naar uit. Ben er wel aan toe, even iets anders dan luiers en flesjes etc. Merk ook dat ik me een beetje begin te vervelen, dag in, dag uit hetzelfde (hoe leuk ik haar ook vind hoor ). Moet wel zeggen dat ik Eva 'achterlaat' bij mijn moeder (en partner natuurlijk), naar een kdv/gastouder had ik nog niet gekund, dat maakt voor mij wel een (groot) verschil.
Ik denk dat het een beetje persoon en situatie gebonden is. Heb je een makkelijke zwangerschap? Hoe gaat je bevalling? Herstel je vlug? Hoe is je thuissituatie? Ik denk dat dit allemaal dingen zijn die meespelen. Iemand die ik ken, wilde heel graag weer vlug aan 't werk. Had een prima zwangerschap, dito bevalling en vloog na zes weken tegen de muren op van verveling. Ik zat al in de zw voor ik zwanger werd, maar de 10 wk zwangerschapsverlof waren voor mij niet voldoende geweest. Na een zware zwangerschap en een traag herstel, ben ik pas 7 weken na mijn verlof (dus 17 wk na de bevalling) door het UWV weer als "gewoon ziek "gelabeld ipv "ziek wegens zwangerschapsgerelateerde klachten".
Hoe kom je aan 17 weken verlof? Verlof is 16 weken. Als je 4 weken van te voren stopt dan heb je er nog 12 erna. Bij de 1e ben ik 4 weken van te voren gestopt en 12 weken na de bevalling weer begonnen. Bij de 2e liep ik in de ZW dus dan ben je verplicht om 6 weken van te voren te stoppen. Ik zit nu nog in de ZW na mn verlof maar anders had ik nog 2 weken vakantie opgenomen.
Ik ben ook erg benieuwd hoe ik het ga ervaren. 4 weken van tevoren gestopt. Verlof loopt af met kerst, dus dan feestdagen vrij en dan weer werken. Ik heb express niet nog langer gedaan omdat ik denk dat het hie dan ook wennen is om weer te gaan werken, dus waarom uitstellen. Bewaar mn vakantiedagen dan liever voor voorjaar als ik eenmaal gewend ben dat ik dan nog wat vrij kan nemen.