(te) Lange nacht?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Suusje83, 18 okt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Suusje83

    Suusje83 Lid

    15 feb 2010
    86
    0
    0
    Hallo dames,

    Onderstaande vraag heb ik ook gesteld bij de voedingsdeskundige maar zou graag meer meningen/adviezen horen.

    Mijn dochter van 9 weken slaapt al een tijdje door snachts. Daarmee bedoel ik dat ze rond 22 uur de laatste fles krijgt tot de volgende ochtend 7 uur. Ze drinkt op een dag 4 voedingen maar wilt grote hoeveelheden dus ze krijgt 200 ml per fles. Als ik haar minder geef is ze erg ontevreden en gaat ze niet slapen.
    De laatste paar dagen komt het iedere keer zo uit dat ze rond 20 uur haar 4e fles heeft. Gisteravond zelfs om 19.30, heb haar om 20 uur op bed gelegd en ik dacht als ze zelf wakker wordt rond 23 uur krijgt ze nog een voeding, maar ik ga haar er niet voor wakker maken. Ze heeft geslapen tot 8 uur vanmorgen! Zit ze dan niet te lang zonder voeding? Kan dit geen kwaad? Begrijp me niet verkeerd, vind het helemaaaal niet erg dat ze goed doorslaapt maar is 12 uur zonder voeding niet te lang? Wat zouden jullie doen, wakker maken om 23 uur voor nog een extra voeding of door laten slapen?
    Ze is verder goed van gewicht, laatst controle cb was ze 56 cm en 5 kilo
    Groetjes Suus
     
  2. kuiken1985

    kuiken1985 Actief lid

    21 sep 2012
    179
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik was hier ook bezorgd over, sinds vlak voor mijn verlof voorbij was dronk zl om 19 u. En sliep tot de volgende ochtend tussen 6 en 7. Cb zei dat zl zwaar genoeg was en ik geef bv op verzoek. Nu is hij ruim 10 maanden en doet het nog zo.
     
  3. kuiken1985

    kuiken1985 Actief lid

    21 sep 2012
    179
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik maakte hem eerst wakker omdat hij tegen 5 uur kwam en dacht dan haalt hij het tot de ochtend. Niet dus hij heeft het zelf geregeld wanneer hij door ging slapen en meteen zo lang. Als hij trek krijgt word hij echt wel wakker.
     
  4. proudmommy2013

    proudmommy2013 Niet meer actief

    Je kindje geeft zelf aan wat ze willen...
    Vanaf 5-6 kg kunnen ze idd doorgaan slapen... Hier ook al vrij vroeg
     
  5. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    3 okt 2009
    6.203
    266
    83
    Ik heb ooit eens gehoord dat maximale tijd zonder voeding gelijk is aan gewicht in ponden met een maximum van twaalf uur. Dus dan zou het wel iets te lang zijn. Zolang het niet elke dag gebeurt, kan het denk ik geen kwaad, maar ik zou proberen het nog geen gewoonte te laten worden. Misschien over een maandje als ze wat zwaarder is.. Met vijf iets kleinere flesjes is ze niet tevreden?
     
  6. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Hoe is je kindje als het water wordt? Helder, alert? Dan gaat het dus blijkbaar goed en kan je kindje het zelf aangeven.

    In principe geld inderdaad de uur per pond regel - maar het is natuurlijk ook gewoon érg belangrijk dat je naar je kindje kijkt.
     
  7. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Dit geldt bij mijn weten vooral om te kijken wanneer je wat kunt sturen op doorslapen en wanneer nog niet.
    Als een kindje zelf regelt dat het doorslaapt, is het dus prima. Wel met als voorwaarden dat een kind voldoende plast, groeit en alert is bij wakker zijn. Maar zolang dat zo is, mag je je kindje gewoon lekker laten :)
     
  8. Suusje83

    Suusje83 Lid

    15 feb 2010
    86
    0
    0
    Bedankt voor jullie reacties. Gister kreeg ze om 20 uur de laatste fles en sliep tot 8 uur vanmorgen. Is dan wel alert maar wilt na 30 min weer slapen tot 12 uur. De rest van de dag wel vaker wakker en alert. Overdag drink ze ook voldoende en ze plast goed dus denk niet dat ik haar wakker maak voor een extra voeding. Bedankt voord e adviezen voel me een stuk zekerder over m'n beslissing.
    Gr. Suus
     
  9. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Lekker genieten van zulke nachten dan! En mocht je het wat teveel sleepdust vinden, dan mag je mij wel wat opsturen voor de jongste... (slaapt nog altijd niet door :( ) ;)
     
  10. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Mijn dochtertje is 3,5 maand en slaapt ook erg lang!
    Heerlijk natuurlijk

    Ze krijgt savonds rond 21.30/22.30 laatste fles (al slapend)
    En sochtend moet ik haar vaak wekken
    Ik doe dit dan uiterlijk 10.00uur
    Ik laat nooit langer dan 11uur tussen de fles
     
  11. mamaSylvia1975

    mamaSylvia1975 Fanatiek lid

    25 apr 2012
    1.106
    0
    0
    huismama
    ergens in overijssel
    Hier hebben we dat ook gehad en cb advieseerde niet langer dan 11 uur tussen de laatste en eerste fles..............
     
  12. Noenoe

    Noenoe Bekend lid

    14 okt 2010
    883
    33
    28
    Midden-Nederland
    Oh heerlijk lijkt me dat zeg?! Ff lekker doorslapen. Hier wordt mevrouw nog gwn wakker om de 3 a 4 uurtjes
     
  13. Suusje83

    Suusje83 Lid

    15 feb 2010
    86
    0
    0
    Pff wil er ook niet om klagen maar het houd me toch nog bezig. Adviezen van het cb zijn fijn maar die neem ik met een korrel zout. Als ik haar namelijk wakker maak merk ik dat ze dan daarna minder goed zelf in slaap kan komen. Denk omdat ik haar uit 'r slaap "ritme" heb gehaald.
    Gisteravond om 20.30 laatste fles gehad en m'n zoon en ik zitten lekker beneden maar mevrouw slaapt nog steeds... Zie wel op de babyfoon dat ze soms haar hoofd draaid en dan denk ik dat ze wakker wordt maar slaapt vervolgens net zo snel weer in.
    Zou ze suf kunnen zijn doordat ze al lang geen voeding heeft gehad? Ga haar nu toch maar wakker maken, wordt er ongerust van..
     
  14. Bamsekram

    Bamsekram Actief lid

    10 nov 2012
    136
    0
    0
    NULL
    Friesland
    Onze oudste sliep van half 8 tot half 8 met 7 weken, zonder dat wij daar 'iets' voor deden. Hij was overdag wakker, alert en dronk goed. Wij hebben ons in die zin niets aangetrokken van het CB en hebben hem het zelf laten regelen.

    Gewoon je gevoel volgen. Is je kind 's ochtend alert en eet het overdag goed, dan gewoon lekker laten slapen. Er komen straks echt wel weer nachten waarin ze wel wakker gaat worden.
     
  15. Arual83

    Arual83 Fanatiek lid

    11 jan 2012
    3.530
    0
    0
    Zuid-Holland
    Mijn dochter ging vanaf 3 maanden klokje rond slapen en maakte al snel lange nachten. Ik heb me daar ook zorgen over gemaakt en advies bij cb en (omdat ik me ook zorgen maakte over de borstvoeding) de lactatiekundige. Als ik haar een late voeding aanbood (advies cb omdat ik aangaf me zorgen te maken dat ze te lang geen voeding kreeg) was ze onrustig snachts en werd ze ineens om de 3 uur wakker. Ik heb besloten haar te laten slapen en het zelf te regelen, ze lag wel (in de wieg) naast me.
    Meestal ging ze om 20.00 slapen tot 8.00, en dan sliep ze weer van 8.45-12.00. Nog steeds is het een meisje dat goede nachten maakt als ze lekker in haar vel zit.
     
  16. Veertje84

    Veertje84 Fanatiek lid

    9 okt 2013
    1.023
    10
    38
    Vrouw
    Social worker
    NULL
    Geluksvogel:) Ik wilde dat die van mij dat eens deed. Mijn zoon laat als ik geluk heb 's nachts 5 uur tussen de voedingen, maar meestal niet. Dat betekent dat mijn partner en ik nog altijd diensten moeten draaien 's nachts...Ben onderhand ook eens toe aan een volledig nachtje slaap:)
    Maar als hij goed groeit, lijkt mij dit verder geen probleem toch? Ik zou zeggen geniet er lekker van!
     
  17. 01Patricia

    01Patricia Actief lid

    16 jun 2012
    463
    1
    16
    Bij ons exact hetzelfde! Zolang ze goed groeien is het goed zegt de huisarts
     

Deel Deze Pagina