Ik heb even een vraagje: ik schrok zonet eigenlijk een beetje van de, vooral, voortandjes van mijn zoontje. Wij poetsen op advies elektrisch, maar ik zie allemaal witte vlekjes op de bovenste helft van zijn tandjes, lijkt wel niet goed gepoetst, terwijl we dit toch uitgebreid doen (deze foto is wel net na de lunch gemaakt, sorry, maar toen zag ik het). En lijkt het tandvlees nu wat opgetrokken bij zijn voortandjes of is het daar niet goed schoon juist? Heeft iemand een idee? of komt dit door antibioticakuurtjes die hij gehad heeft? Goh, schaam me haast een beetje, maar wij doen hier echt ons best met de tandjes poetsen hoor (en poetsen ook best lang en uitgebreid alle kantjes)! Wie weet het antwoord?
Ik lees graag mee. Ons zoontje heeft dat ook, is ook regelmatig op zijn tandjes gevallen gelukkig niet te hard. Volgens mij vertelde onze tandarts dat het geen kwaad kan. Is in ieder geval geen bederf, dat zou dan meer bruinig zijn? Misschien weet iemand het. Charlie
Precies, ik zou graag weten of iemand het herkent. de afspraak voor de tandarts is al gemaakt, maar ik zou graag hier ervaringen horen. Mijn zoontje is nooit gevallen op zijn tandjes, dus dat zou het ook niet kunnen zijn eigenlijk........ heeft wel antibiotica gehad, vooral in zijn eerste levensjaar en begin tweede, maar dat was amoxicilline en een enkele keer claritromycine, beiden staan er volgens mij niet om bekend tandverkleuringen te geven, dat is vooral bij tetracyclines onder andere.
Nou ik ben benieuwd wat de tandarts er van zegt maar ik denk niet dat het zorgelijk is verder. Wel kan verkleuring optreden van AB maar dat gaat toch na verloop van tijd weg? Of zorgt AB ook voor bederf?
Die witte vlekjes kan een lichte ontkalking zijn. Dat betekent een beginnend gaatje. Als je de tanden goed schoonhoudt, hoeft het geen gaatje te worden. Til bij het poetsen de bovenlip van je zoontje op, zodat je de tand beter kunt poetsen. De witte vlekjes zijn niet schadelijk voor haar blijvende gebit.
hmm........heb een beetje rondgeneust op tandartssites en het lijkt een beetje op fluorose, teveel fluoride. Mijn zoontje slikt vaak (per ongeluk) nog steeds de tandpasta door bij het spoelen van zijn mond, misschien is dat het.
'vroeger' moest ik van de tandarts fluorpillen slikken. Ik heb daardoor dit soort witte vlekken op mn 2 voortanden boven. Ziet er net zo uit eigenlijk alleen dan niet boven maar onderop mn tand.
Zijn ontkalkingen, zwakke plekken in glazuur. Goed blijven poetsen voor gaatjes worden. Bij mij is ontstaan door AB en inhalers en zat ook in mijn blijvende gebit. Nu heb ik hier iets aan laten doen dmv facings maar goed dat wil je liever niet. Overigens kindertandpasta bevat lage dosis fluoride en dat veroorzaakt geen schade aan gebit door doorslikken ( ben zelf voor dat ik de kindjes kreeg altijd orthoassistente gewest )
nee, is dat ook niet schadelijk als ze dat elke dag doen? Dat zou wel positief zijn. Als ik op fluorose kijk, dan lijkt het er namelijk zoveel op. Goh, verkalkingen......en we poetsen nog wel goed (denk ik). Kunnen we nog iets anders doen dan? Ik hoor van onze tandarts wel dat hun kindjes alleen maar water drinken en dat alle kindjes dat zouden moeten doen, maar dit soort dingen vind ik echt een beetje doorgeslagen. Tuurlijk, zoet met mate, mijn zoontje is gelukkig ook geen zoetekauw, maar hij krijg wel, behalve water, ook appelsap met water half om half. Zoete drankjes als fristi of andere soortige zoet drankjes heeft hij nog nooit gehad, hij lust ze ook niet.
Ademt hij door zn mond? Mijn kinderen hebben dit namelijk ook wanneer ze verkouden zijn, zodra de verkoudheid weg is zijn de tandjes na een paar dagen weer normaal Voor de duidelijkheid, ik ben geen tandarts of mondhygieniste.. dus dit is puur mijn eigen ervaring
ja, ik denk wel dat hij door zijn mond ademt. Nog een beetje aangeleerd van toen hij nog een speentje had denk ik.....die heeft hij sinds 2 maanden niet meer trouwens.
Volgens mij kan het ook komen van tandpasta niet geschikt voor de leeftijd van het kind . Die dus teveel fluor bevat voor het melkgebit
Mijn zoontje heeft dit altijd als we poetsen met 'standaard' kindertandpasta. Als ik dat zie denk ik er altijd gelijk weer aan om nieuwe weleda kindertandpasta te halen. De vlekken zijn dan meestal met een weekje weer weg. Ik wijt het aan de fluoride maar of dat juist is?
ik kan het een beetje moeilijk zien op de foto, maar ik zou zeggen dat het glazuur daar een beetje poreus is, niet goed aangemaakt zeg maar... kan ook beginnende caries zijn. moeten jullie binnenkort weer voor controle naar de tandarts? gewoon even aan de tandarts laten zien. tis toch wel erg moeilijk te beoordelen zo via de foto. belangrijk is dat jij of je man de tandjes van de kinderen poetst. en bij de boven en onderfrond de lip wat omhoog doen, zodat je er goed bij kan. poetsen [bij voorkeur] met elmex tandpasta voor peuters [die oranje] niet laten spoelen na het poetsen maar uit laten spugen, het is juist heel goed dat er wat tandpasta op tanden en kiezen blijft zitten. je kindje niet met een fles op bed doen....!!dit zorgt voor zuigflescaries! succes en goed blijven poetsen
hai, we hebben juist Elmex voor peuters (de oranje). Mijn zoontje snapt nog niet zo goed het uitspugen (we zijn aan het oefenen), dus slikt het meestal door. Lip optillen doe ik ook inderdaad. Ik heb voor woensdag een afspraak gemaakt bij de tandarts. Als het glazuur aangetast is, zou dit dan nog goed kunnen komen, met een fluoridebehandeling oid?
Ziet er inderdaad uit als tandontkalking. Gewoon met je tandarts overleggen hoe dit op te lossen, kunnen zoveel oorzaken voor zijn, bijvoorbeeld het drinken van zure dranken, het eetpatroon, te weinig fluoride. Bij deze witte vlekken is de zuurgraad niet in balans en meer kans op gaatjes. Het tandglazuur kan zich nog wel herstellen.