Hallo allemaal, Graag wil ik mijn verhaal hier delen in de hoop reactie te krijgen! Mijn dochter is over 2 dagen 6 maanden oud ( gecorrigeerd 4 mnd ). Vanaf haar geboorte is ze altijd al aan het spugen geweest. Na 7 a 8 weken ging het vele spugen over in "projectiel" spugen. Op controle bij onze ka ging haar gedachte gelijk uit naar Pylorus. Na echo bleek dit niet zo te zijn. Begonnen met eerste medicatie Zantac. Na zo ongeveer elke week in het ziekenhuis te zijn geweest werd de Zantac verwisseld voor Ranitidine, en voor haar moeizame ontlasting Lactulose siroop. Ondertussen in die weken bloed afgenomen, urine, ontlasting, foto van buikje... niks schepte duidelijk. Eind augustus werd ze 's ochtends wakker met een droge luier. Omdat het al geruime tijd erg warm was, gelijk HA post gebeld. Daar naar toe, we zien een gezonde, alerte baby die niet is uitgedroogd, niets aan het handje. Terug naar huis, en alsof de duivel er mee speelde hield ze de hele dag niets binnen. Flessen kwamen er in vloedgolven uit. Dus maandag ochtend naar weer een droge nacht luier gelijk KA gebeld en we mochten gelijk komen. Ook nu was ons kleine meisje nog even vrolijk en alert als altijd ondanks dat je kon zien dat ze eigenlijk nooit helemaal relaxed was. In ziekenhuis bleek dat ze op twee weken tijd was afgevallen. Er volgde een opname ter observatie. Ze wilde nu met eigen ogen "ons" verhaal kunnen zien. Vanaf dinsdagmiddag deed ze dat ook. Flessen vlogen eruit. Wederom echo pylorus laten maken, foto van de buik en uiteindelijk de slik contrastvloeistof foto... Allemaal dik in orde. Zelfs reflux was niet te zien. ( nou hoeft dit ook niet altijd ) Maar het vraagteken boven ons hoofd werd steeds groter. Omdat onze dochter buiten het spugen en ontlasting geen andere verschijnselen vertoonde was koemelkallergie het laatste waar onze KA aan dacht. Maar nu waren er geen opties meer open, dus gelijk over op Neocate. Nu bijna 2 maanden verder op Neocate, in combinatie met de medicatie Ranitidine en Motilium, en forlax voor ontlasting spuugt ze nog steeds erg veel. Het enige wat uit is gebleven is het projectiel spugen. Verder weegt ze nu 5600 gram ( 2000 bij geboorte ) en is ze altijd aan het wringen / wurmen. Vaak ook verstopte neus ( wat volgens KA ligt aan het spugen ) en is haar ontlasting "schutting" groen en stinkt echt verschrikkelijk! Morgen ga ik voor het eerst met haar naar een osteopaat. Ik wil zo graag dat ons meisje zich lekker in haar hummetje voelt. EN hier hoop ik op herkenbare verhalen, tips, suggesties... Ik zou jullie heel dankbaar zijn!! Lieve groetjes Joëlla
Geen herkenbaar verhaal voor mij. Wel heb ik een positieve ervaringen met de ostheopaat. Voordat ik daar geweest was kon ik niet overstappen naar andere voeding (van friso h.a. naar standaard voeding ivm hongerige baby). Ik zat toen met een overstuur kind en dacht: 'dit wordt het niet'. Er kwamen toen allerlei dingen omhoog die voor mij wezen op verborgen reflux. Naar de huisarts geweest en begonnen met nutriton (jbpm). Dat gaat super goed! Daarna naar de ostheopaat geweest en dit is mij super goed bevallen! Ben 5 dagen na het bezoek aan de ostheopaat volledig overgestapt naar Nutrilon Forte, omdat meneer echt hongerig is en dat is kei goed gegaan! Eigenlijk totaal geen problemen mee gehad. Ik heb zelf een topic 'ostheopaat' geopend, moet je maar eens kijken wat de reacties zijn. Vele die daarop gereageerd hebben, hebben een positieve ervaring met een ostheopaat gehad. Hopelijk ga jij er ook zo`n positieve ervaring mee hebben en heb je straks geen continue spugend kind meer!!!
Verdik je de voeding ook? Hier heel veel last van de Nutriton. Na overstap pure johannesbroodpitmeel verdwenen de klachten meteen. De kleur van de ontlasting is normaal bij Neocate en het stinken ook. Ze zou niet op de Neocate moeten kunnen reageren dat is speciaal voor baby's die voedselallergieën hebben. Drinkt ze snel? Hier moet ze spugen als het te snel gaat. Sterkte met je meisje! Hopelijk zit ze snel beter in haar velletje!
Als je de voeding niet verdikt zou je de johannesbroodpitmeel eens kunnen proberen. Dan die van natufood om krampjes te voorkomen.
Tot dusver bedankt voor jullie reacties! Ja ze krijgt vanaf het begin al Nutriton door haar fles, wat ik nu afwissel met rijstebloem pap. Ik zal de topic over osteopaat eens lezen, ben zeer benieuwd.
Rijstebloem pap dikt in in de fles en wordt weer vloeibaar in de maag, net zo vloeibaar als melk. Rijstebloem is dus niet geschikt als indikmiddel. (Je kunt het uiteraard wel gebruiken, maar blijf dan ook jbpm gebruiken). Zoals eerder gemeld probeer eens de echte, pure, jbpm. Dit geeft doorgaans minder klachten. Nutriton bevat maar 30% jbpm, de rest is toevoegmiddelen (= redelijke zooi, veroorzaakt vaak diarree of verstopping of krampen) Is van natufood en verkrijgbaar bij een reform winkel. (Let op, je hebt er zelfs veel minder van nodig) Ik herken je verhaal enigzins. Mijn jongste heeft reflux en zodra hij iets onder de leden heeft gaat hij projectielspugen. Dit houd dan een week aan en hij kan een week geen melk drinken (krijgt dan enkel ors). Ik snap je zorgen. Probeer vooral naar je dochter te kijken en als zij vrolijk is, plast, poept gaat het goed genoeg.
Mijn dochter heeft ook zware reflux en KMA. Ook Neocate en Zantac. En ook bij haar is het spugen pas overgegaan toen ze volop vaste voeding begon te eten. Daarvoor bleef elke fles er deels weer uit komen, maar dankzij de medicatie had ze er gelukkig geen last meer van. Indikken was bij ons geen optie, ze kreeg helse krampen en diarree van alles. Dus hebben we de rit gewoon uitgezeten. Want het gaat over, uiteindelijk. De groene kleur en stank van ontlasting is idd typisch voor Neocate. Globaal denk ik dus: volhouden, het wordt beter. Tenzij je toch denkt dat er meer aan de hand us?
Misschien is het dan ook wel een slimme optie om puur jbpm te gaan gebruiken. Ik wist niet dat het bestond. Ik kreeg de tip om rijstebloem te gaan gebruiken, omdat nutriton juist kan gaan uitzetten in het maagje. Zojuist weer bij huisarts geweest, en stoppen met Motilium aangezien dit niet het gewenste effect heeft, en daar het een medicijn is wat niet graag gegeven word bij baby's. ( ik vind het sowieso al jammer dat ze al veel verschillende medicatie heeft gehad! ) Tja, dat uitzitten, we hadden ons er al een beetje bij neergelegd. Maar soms ben je bang dat ze wel pijn heeft. En pedagoge en Fysio zien een heel alert, vrolijk meisje maar wat nooit comfortabel oogt.. En dat wil je graag weg nemen! Maar nogmaals fijn al deze reacties. Ook weleens goed om te lezen dat er anderen zijn met soortgelijke problemen.
Is natuurlijk ook te zien of het pijn is of frustratie. Mijn dochter had dus vergelijkbare medische problemen, en bleef ook altijd malcontent. Ze is pas een overgelukkig kind geworden sinds ze kan stappen. Eigenlijk begon het steeds beter te gaan toen ze mobiel werd, maar nu ze kan stappen is het echt een ander kind.
Een koemelk eiwit allergie, daar groeit zo'n 95 tot 97% overheen voor het 4e levensjaar. Daarnaast als je geen koemelk geeft zal ze hier geen last meer van hebben. Dus streng en strikt dieet is dan voldoende om pijnloos te leven. (Mijn oudste was er met 1 jaar overheen, zoals heel veel kindjes) Reflux is vooral een baby probleem. Zodra kindjes kunnen zitten/staan/lopen wordt die beter. De meeste kindjes hebben met 1 jaar nergens meer last van. Een enkeling tot 1,5 jaar. En helaas zijn hier ook uitzonderingen op. Maar goede medicatie is dan noodzakelijk en zorgt ook voor pijnvrij leven. Hopelijk geeft je bovenstaand verhaal je een wat positiever gevoel. Hier heeft de osteopaat wonderen verricht, dus succes morgen!
Het spugen kan wel een probleem worden als ze zoveel spuugt dat ze daardoor niet goed groeit. Pure johannesbroodpitmeel kan je online kopen via Drogisterij.net | De grootste Drogist Online van Nederland | Drogisterij.net of via de natuurvoedingswinkel. Online de volgende dag in huis. Het is het proberen waard! Hier echt een succes. Wel even opnieuw zoeken naar de goede hoeveelheid want je hebt er veel minder van nodig.
kan sporen van melk bevatten... bij ernstige koemelk allergie niet gebruiken dus! Heeeel herkenbaar verhaal... geen tips... wel herkenning en een dikke knuffel!