Wij houden ongeveer 950 euro over. Daarvan is 150 voor tanken, ongeveer 250 voor boodschappen, zo'n 50 voor kleding en de rest sparen we. We hebben namelijk ons huis verkocht met restschuld, dus we moeten weer aanvullen.
Bedankt voor jullie reacties. Op papier is het 800 dan, maar er kunnen altijd tegenslagen zijn daar ben ik me ook van bewust en vanaf juli als ik klaar ben met school zal het een stuk slechter gaan mocht ik geen werk vinden.
Ok, even serieus! Wij houden na alle vaste lasten zo een 500 tot 600 over voor tanken, eten, kleding en extra's met 3 personen een grote hond en kat! Als er dus onvoorziene kosten komen moeten die daar ook vanaf! We hebben wel wat spaargeld maar dat willen we laten staan om de gemeentebelasting enzo komend jaar in 1 keer te betalen zodat we volgend jaar 100,00 per maand meer over houden! Verder hebben we onze inkomens bij de belasting dit jaar hoog ingezet dus we krijgen geen zorgtoeslag en kgb en we hopen dus volgend jaar wat KOT, zorgtoeslag en kgb terug te krijgen! Wij mogen opzich niet klagen, we hebben in tegenstelling tot veel mensen de hypotheekrenteaftrek per jaar staan, dus wij krijgen in mei/juni buiten het vakantiegeld ook nog eens een klap geld van de belasting waar we dan onze spaarrekening mee kunnen aanvullen! Nu krijgen wij ook heel veel terug omdat ik zo weinig verdien en dus alle heffingskorting terug krijg! Komende maanden dus voor ons nog een beetje rustig aan, dan hopen we vanaf de zomer iets makkelijker kleding en dingen te kunnen kopen!
hier met man in ww en ik weer volle wajong (werken ging niet meer , hopelijk met een jaar wel weer) houden wij 500 /600 over voor boodschappen, benzine ,kleding, cadeaus, verzorgingsproducten en ik vind dat wij het heel goed hebben. we hebben tijden gehad dat 200 over voor die dingen een ruime maand was en we hebben tijden gehad dat er 800 over was. (enigste qua toeslagen was kinderopvangtoeslag en is hypotheekrente aftrek)
Wij houden samen 800 euro over, boodschappen, sparen en tanken zijn er niet bij gerekend. We hebben 400 euro boodschappenbudget en tanken voor 50 euro per maand, we hebben de auto niet nodig voor ons werk, alleen als de trein niet rijdt. Dus die 800 is voor kleding, leuke dingen, kado's, persoonlijke uitgaven en plotselinge uitgaven.
Heb dit topic ook niet gevolgd. Hier rond de 250/300 euro in de maand voor boodschappen verjaardagen en zo. Met kinderbijslag heb ik al de sint cadeaus. Gekocht en doe ik de kleding voor de kinderen. Maar zo te lezen hebben sommige het nog ( zwaarder)
Ik ben mijn baan verloren en krijg ww. Daardoor ipv 800 voor extra en boodschappen ( soms meer ivm overuren) naar 480 per maand . Met 1 x tanken eraf à 90 euro hebben we rond de 90 euro pw om alles van te doen Inc boodschappen. Kleding zo nu en dan 2e hands en schoenen etc alleen wanneer echt nodig. Ti's bikkelen. Extra zitten er niet in. Wc is klaar om betegeld te worden maar heb geen geld voor tegellijm ;(. Moet nog heel veel halen voor Sinterklaas
Poeh wat een verschillend allemaal. Afgelopen maanden waren pittig voor ons ivm dubbele hypotheek lasten en dus ook de VVE en Eneco en Evides die gewoon doorliepen. Tevens werd er toen ook nog eens elke maand 85 euro vanaf gehaald van mijn salaris voor de rioolbelasting (die grote rekening die altijd in Februari komt) + de eigen risico van de verzekering viel op de deurmat. Had deze maanden steeds iets van 350 over voor boodschappen, onverwachte dingen zoals bijv tram kaart op laden of cadeaus of wat drinken met collega's. Vanaf December is het gelukkig eindelijk voorbij en heb ik in een klap ruim 600 meer te besteden! Doet me wel goed te weten van mijzelf dat ik het dus met "minder" ook red zonder rood te staan of iets.
ML en ik hebben beide een prima inkomen. Wij houden maandelijks ongeveer 1800 euro over voor boodschappen, tanken, sparen en leuke dingen doen enz. Er gaat altijd minimaal 800 euro naar de spaarrekening. 350 euro voor boodschappen en 250 euro voor te tanken. Dan hebben we dus nog 400 euro om vrij te besteden of extra te sparen. Nu hoeven we in principe nergens naar te kijken. Maar toen ik nog studeerde en ML een andere baan had (die veel slechter betaalde), moesten we het van veel minder doen. Ook toen konden we prima rondkomen. Toen hielden wij zeker geen 800 euro over na alle vaste lasten. Dus het is zeker haalbaar!
Ik heb volgens mij nog een emmer tegellijm staan,ik ga morgen kijken! Als ik 'm heb kun je 'm zo van me krijgen!
Bijna niets. Maar onze boodschappen zijn meebegroot, dus dat is dan wel fijn. Maar er is eigenlijk geen geld voor kleding, kapper, uitjes, uit eten of wat dan ook voor extraatjes
Wij houden 650 over, hier doen we boodschappen van ( 400) en tanken ( 250) wat overblijft van het tankgeld leg ik weg voor duurdere boodschappen maanden. We sparen op het moment alleen voor de kinderen, gelukkig kunnen we vanaf februari weer 150 euro pm sparen doordat wij een nieuwe rentevast periode kunnen kiezen voor de hypotheek en de rente nu veel lager staat. We komen rond en dat vind ik het belangrijkste. Verdrietig om te lezen dat het niet bij iedereen zo is, ik ken de keerzijde uit mijn jeugd ( lege flessen inleveren om nog een brood te kopen) dus ben heel blij dat mijn kids niets merken van de crisis.
Ik zit nu bijna twee jaar thuis, inmiddels is mijn ww ook afgelopen en moeten we het doen met het salaris van manlief. Hij heeft goed gestudeerd en kan (gelukkig) ondanks de weinige banen toch aan het werk blijven. Dit jaar is hij al 4x overgestapt ivm tijdelijke contracten, meer uren e.d. Nu heeft hij tot 31-12 40 uur per week werk, daarna maar 24 uur per week. Te weinig om van te leven met twee kindjes en de derde op komst. Ze willen hem niet kwijt, maar in overheidsland word ook flink bezuinigd, hopelijk kunnen ze ergens nog een potje vinden om hem voor 40 uur te laten blijven. Ondertussen houden we ogen en oren open. Voor de buitenwereld lijkt het alsof we het hartstikke goed en ruim hebben, mooie auto's, mooi huis, heerlijke zonvakantie's, strandhuisje... Maar eerlijk, bijna alles is gekregen. We houden per maand na alle vaste lasten nog 250 over voor boodschappen, benzine, kleding, verjaardagen etc etc. Het is niet iedere maand even makkelijk, maar vooralsnog lukt het prima. Ik klaag niet, we kunnen rondkomen, hebben iedere dag eens warme maaltijd en de kindjes hebben genoeg kleren. Maar de situatie word wel steeds spannender. Ik weet dat er nog velen zijn die het moeilijker hebben dan wij.
Wij houden vrij veel over gelukkig. We werken nu nog beide fulltime, en we storten beiden 900 euro van ons salaris op de gezamelijke rekening. Hier gaat de hypotheek van af en alle gezamelijke kosten. We houden dus per persoon zo'n 1000 euro per maand over voor onze telefoonrekening, verzekering en persoonlijke uitgaven. Wat er dan nog over is eind van de maand storten we allebei op de gezamelijke spaarrekening. Ik vind het erg fijn dat ik een eigen rekening heb, ik bepaal lekker zelf waar ik mijn geld aan uitgeef en hoef geen verantwoording af te leggen. Als ons kindje er straks is, zal het maandelijkse bedrag naar de gezamelijke rekening wel wat hoger worden maar dat kunnen we ons dus wel permitteren.
Het ligt eraan. Ik red die 800 niet, maar dat komt omdat wij vanwege het werk al 450,- aan bezine kwijt zijn elke maand. Als dat niet zo was, zouden we het gemakkelijk redden. Boodschappen en cadeautjes, leuke dingen etc, reken ik met 440 per maand. Mag wel eens iets meer zijn. Maar dit moet ik tegenwoordig redden van mezelf. Dat is pas sinds een paar maandjes, maar het lukt me best aardig, denk ik. Wat over blijft gaat naar de spaarrekening. Dat is nu nog best veel, maar vanaf juni ga parttime aan de slag, dus dan wordt het een stuk minder.
Als het bedrag naar onze huishoudrekening eraf is (waar we alles eigenlijk van betalen) houd ik 400 over, vriendlief 200. Dus ik trakteer vaak op wat lekkers enzo