Dit jaar ben ik verantwoordelijk voor het kerstdessert. Nu wilde ik dit maken maar dat mislukt nu al vijf keer achter elkaar. De chocolade is wel hard in de koelkast maar zodra die er een kwartier uit is zakt alles als een pudding in elkaar. Ik wilde er ijs en aardbeien enzo in serveren. Nu zag ik ook dat je op de achterkant van een muffinblik bakjes kan maken van deeg en deze bakken. Maar wat is dan lekker in combinatie met aardbeien en ijs/bavarois? Zou dan bladerdeeg kunnen bakken en dan stukjes appel met suiker en kaneel even in de oven en erin doen met een bolletje kaneelijs ofzo? Ik wil wel echt iets moois maken dus andere tips zijn ook welkom!
Ik heb deze ook gemaakt paar jaar terug. Maar ik gebruik geen speciale smelt chocola maar gewoon een reep puur en wit. Bij mij werd hij goed hard en bleef goed hard haha. Oh en laagje voor laagje uit laten harde * pff ben er echt lannnggggg mee bezig geweest*
Wel balen zeg ik kreeg een hoop complimenten om het dessert toen ( terwijl ik er gewoon simpel ijs en vruchten in gedaan had whahaha )
Misschien een idee om bakjes van een kruimeldeeg te maken en deze in de chocolade te dopen? Heb je de chocolade trouwens niet te snel en te heet gesmolten? Ziet er wel gaaf uit! Heb je een link naar het recept toevallig?
maak je hem niet te dun? dan smelt het al bijna bij aanraking.. dus een vette laag en zorgen dat wat je er in doet ook goed koud is
Het is een plaatje van welke.nl Ik wilde er aardbeienbavarois en vanilleijs in serveren en deze aardbeitjes ernaast maar ja als niet lukt dan houdt het op. Heb de chocolade voor de helft au-bain-marie gesmolten en dan de andere helft erdoor geroerd tot die ook gesmolten was. Maar punt is hoe warmer het is hoe beter het giet en hoe beter het uitloopt. Hoeveel laagjes chocolade heb jij gedaan saja? Misschien dat ik er te weinig heb? En welke ballonnen? Ik heb dus grote ballonnen maar wil de bakjes klein houden dus misschien zijn waterballonnen opblazen een beter idee is? Je hebt natuurlijk ook een voor en hoofdgerecht dus wil niet een dikke bonk chocolade serveren. Dat het een reep per persoon is bijna. Nu zit ik verder te denken om dan op dat muffinblik op zn kop bladerdeeg te maken met suiker en ei (appelflap idee) En dan op de bakplaat de appel met suiker en kaneel bakken dat het zacht wordt. Dat in bladerdeeg scheppen met een bolletje kaneelijs en een plakje spekkoek erbij???
Nijntje, van wat ik mij kan herinneren is melk chocolade moeilijker weer echt goed hard te krijgen na het smelten. Het moet een bepaalde temp hebben als het gesmolten is om dan weer goed hard te laten worden. Vast wel op te zoeken op internet. Met puur is dit een.stuk makkelijker en wit heeft ook een bepaalde temp nodig. Succes iig het ziet er supergaaf uit als je zoiets maakt voor de kerst
Zie mijn plaatje met het laatste resultaat. Begint ergens op te lijken maar lang niet zo mooi als het plaatje. Heb op internet gelezen dat je met melkchocolade dus niet alles moet smelten en dan als het gesmolten is de rest van de reep erdoor roeren dat het dan wel hard wordt. Maar de chocolade koelt dan dus af en loopt dus niet goed uit over de ballon. Vandaar mijn idee om misschien waterballonnen tegebruiken omdat die wat boller zijn. Ik heb nu een gewone ballon half opgeblazen. Dan heb je dus best een groot plat stuk. In het recept gebruiken ze speciale chocolade maar daar kun je als gewone burger volgens mij niet aankomen. Of de bakker moet het verkopen maar dat denk ik niet. 800 gram chocolade als nagerecht is ook wel heeeeel veel haha.
Volgens mij bedoelen ze met fondantchocolade gewoon pure chocolade...de hoeveelheden kun je makkelijk aanpassen. Het gaat meer om de juiste temperatuur
Heb nog even in mijn bakboek gekeken voor je: ideale temperatuur voor puur: 55 graden - dan driekwart tempereren tot 28-29 graden en dan het laatste beetje er bij roeren tot de temperatuur 31-32 graden is. Dan dus over de ballon gieten en de koelkast in. Blijven roeren is om het vloeibaar te houden. Voor witte en melkchocolade geldt als laatste verwerkingstemperatuur 29-30 graden. Smelttemp witte chocolade: 45 graden - afkoelen tot 26-27 Smelttemp melkchocolade: 50 graden - afkoelen tot 27-28
Okay en hoeveel repen heb je dan per bakje? Is dat niet te veel dan om op te eten of heb je bijvoorbeeld drie bakjes gemaakt voor zes personen? Dit was mn laatste chocolade dus kan niet meer laagjes maken. Met meer laagjes krijg je vanzelf meer druipers natuurlijk.
Je moet denk ik eerst de chocolade tempereren, dan wordt het wel hard. In rudolphs bakery laat Rudolph dat goed zien, Google maar een filmpje. Nadat je de chocolade hebt gesmolten moet je deze goed op een plaat of op een schoon aanrecht uitstrijken zodat hij afkoelt en wat dikker wordt. Het klinkt moeilijker dan het is. En wat betreft Welke en Pinterest, er zijn een heleboel foto's op het net te vinden met de titel: 'I saw this on Pinterest and this is how it turned out'... Heeeeel herkenbaar
Dit heb ik dus gedaan door blokjes harde chocolade door de gesmolten chocolade te roeren waardoor deze terugkoelt en dan weer wat opwarmen. Maar maakt niet uit, gaan volgende week nog eens proberen. Maar dan met een waterballon zodat ik kleine bakjes krijg. Ik ben vooral bang dat het een grote chocoladehap wordt als ik zes laagjes maak. Of doe je de tweede etc langs de randen gieten dat het bovenop niet alsmaar dikker en dikker wordt? Sorry voor de vragen haha maar vindt het zo super leuk idee.
ik heb de chocola niet zo heel dik op gegoten dus was gewoon eetbaar en ieder een eigen bakje (wel waterbalonnen gebruikt) en ik weet niet seker meer maar volgens mij had ik twee if drie repen van wit en puur.