Ja, ik heb al een hoop 'geleerd' van de comments die hier geplaatst zijn. Maar, had ook niet anders verwacht ... Vrouwen delen nou eenmaal graag
Gefeliciteerd met jullie zwangerschap! Je had het in je openingspost over puffen. Ik heb geen pufcursus gedaan en ik kreeg het tijdens mijn bevalling te kwaad waarop de verpleegkundige me ging helpen met het puffen. De weeën waren erg zwaar, volgden elkaar zeer snel op. Ze leerde het ook aan mijn man. Dat heeft me zo geholpen. Elke keer als hij op de ctg zag dat er weer een kwam, begon hij te puffen en daar kon ik me aan vasthouden. Het voelde voor mij als een soort liedje in de verte waarop ik dan kon meezingen Helpen met puffen hoeft dus geen overbodige luxe te zijn
Haha, goed om te horen dat puffen dus wel fijn kan zijn. Ik zie mezelf nou niet echt puffend naast d'r staan, haha! Maar als het nodig is, doe ik het uiteraard! Wil alles voor d'r doen, als het zo ver is!
Haha mijn man zag zichzelf eerst ook niet puffend zo naast me zitten hoor, maar hij zag dat ik het nodig had. Daarnaast verzorgde hij me steeds met drinken en M&M's. Dus lekkere dingen in huis halen
Ik zou gewoon vragen aan je vriendin wat zij fijn vond bij de vorige bevalling. Daarbij ken je haar natuurlijk goed, dus kan je vast wel een beetje inschatten wat ze wil. Of je gaat kijken down under moet je dan gewoon zien. Hier een vriend die bloed vies vind en ook absoluut niet wilde kijken. Nou hij heeft het wel gezien. Navelstreng doorknippen wilde hij ook niet, dus dat heb ik zelf gedaan. Ik had na een week of 3 weer seks. Maar dat is voor elke vrouw anders. Er zijn ook dames die een half jaar pijn houden en verkrampen. Na de bevalling zal ze nog wel een tijd bloed en stolsels verliezen, dus ook daar ben je van afhankelijk. Nog een waarschuwing, haar lijf neemt de regie over tijdens de bevalling. Ik ging bijvoorbeeld enorm trillen en mijn buik zag er woest uit tijdens de weeën. Dat hoort erbij maar voor de partner kan dat er echt naar uit zien. Dus bereid je ook daar op voor, maar ik garandeer je dat als je je vriendin een bevalling hebt zien doen je daarna weer extra verliefd bent op haar en jullie mini.
Thanks voor de heads up, wat betreft het trillen van het lichaam enz. Dan kan ik mij daar ook op 'instellen'. Mocht dat gebeuren, dan weet ik dat ik me niet dood hoef te schrikken. Bedankt!! Ik ben sowieso al gek op d'r en ook op de kleine. Heb gisteren ook voor het eerst(!) de baby voelen 'schoppen'. Elke keer was ik te laat als m'n vriendin het zei. Lag ik daarna nog een uur met m'n handen op d'r buik, maar niks. Nu lag ik toevallig met m'n hand over d'r buik en het gebeurde ineens. Ook heel bijzonder!! ☺️
Ik vond het fijn dat mijn man aanwezig was (samen met me moeder), soms wou ik echt dat ze gewoon hun mond hielden echt hun mond hielden. De aanwezigheid was genoeg! (Wel in ziekenhuis bevallen). Je kan op dat moment gewoon het beste naar je vriendin luisteren!
Zoals je al gelezen hebt; naar je vriendin luisteren. En......vooral niks zeggen als er meer dan alleen een baby wordt uitgeperst (soms ontlast een vrouw tijdens de bevalling ) Misschien is het boekje van Kluun "Help! Ik heb mijn zwanger gemaakt!" wel wat, hij legt uit hoe een man omgaat met zwangerschap en de bevalling, leuk en informatief En na de bevalling, een vrouw ontzwangert nog zo'n 9 maanden erna en dan heb je dus ook nog te maken met de hor(ror)monen. Seks erna is per vrouw verschillend, zij geeft wel aan wanneer het kan en wanneer ze weer wil Heel veel succes!
Owh wat ik in mijn omgeving nog wel eens hoorde... kijk uit met wat je eet/drinkt rond de bevalling... als je mee mag/moet puffen kan een sterke knoflook/koffieadem een pittige reactie geven
VOORAL, dat eerste.. Althans bij mij.. Haha! En weg gaan, NOW WAY! Dat was hier in ieder geval zo... Heb meneer nog net niet vastgebonden aan m'n bed. Maar denk dat je vriendin zelf wel aan zal geven wat ze wel en/of niet wil. Je kan wel aan haar hoofd-zijde blijven, dat is hier ook gebeurd, geen probleem. Je hoeft niet persé met je neus d'r bovenop te staan, net wat jij wil. Oh enne, gefeliciteerd, geniet van deze bijzondere periode!!
Ik vind je reacties geweldig Ik heb niet veel meer tips voor je dan er hier al gegeven zijn. Maar je geeft aan dat je niet "dom" over wilt komen als je haar dingen vraagt. Geloof me, mijn man wist niks, en ik was heel blij dat hij me dingen vroeg. Ja, soms best dingen waarvan ik dacht "joh weet je dat nou echt niet??" maar ik heb er met alle liefde antwoord op gegeven. Ik was alleen maar blij dat hij zich wilde voorbereiden op alles wat er ging komen. Ik had bij mijn eerste zwangerschap ook een boek in huis waar van alles in staat over zwanger zijn, bevalling, en kraamtijd. Ik heb papiertjes tussen de pagina's gedaan waarvan ik dacht dat hij dat even moest lezen, en dat boek onder zn neus geduwd. Hij heeft het braaf gelezen, zo wist hij ook alweer wat meer. En tijdens de zwangerschapscursus was een partneravond, ook daar heeft hij best wel wat dingen opgestoken. Dat is misschien ook nog een idee? Ik persoonlijk vond ook niet dat hij weg mocht tijdens de bevalling. Hoefde echt niet fulltime bij mn hoofd te zitten, maar de kamer uit? No way, hooguit als je heel nodig naar het toilet moet ofzo! In de beginfase (toen ik nog amper weeën had) ging hij wel even koffie en thee halen, we waren tijdens de hele zwangerschap in het ziekenhuis. Toen het pijnlijker werd, mocht hij niet weg, hij moest er bij blijven. En dat terwijl ik 'm zo ongeveer genegeerd heb tijdens weeën.. ik zat helemaal in mn eigen wereld. Schrik niet als ze je amper lijkt te zien. Ze zal in haar eigen wereldje zitten om beter met de pijn te kunnen omgaan. Tussen de weeën door was ik wel gewoon "gezellig aanspreekbaar", al werd die tijd wel steeds korter Don'ts: - knoflookwalm of andere stinkgeuren uit je mond. Kan je een mep in je gezicht opleveren! - "au dat doet pijn!!" zeggen als ze te hard in je hand knijpt. Deal with it, zij heeft meer pijn op dat moment. Als je je blauwe vingers later laat zien zal ze alsnog wel sorry zeggen, tijdens een wee kan ze dat NIET gebruiken. Als je ringen draagt, doe ze af. - zeggen "ja maar het kan nog geen pijn doen, je zit pas in de beginfase!! het wordt nog veel erger!" (trust me... dat wil ze NIET horen.. haha) Ik denk dat het helemaal goed komt. Top dat je je al zo voorbereidt op alles! En als je nog vragen hebt, er zit hier een heel leger aan vrouwen die al 1 of meerdere bevallingen hebben meegemaakt. Shoot, wij hebben vast wel een antwoord
+ goed luisteren naar je vriendin. Als ze vraagt om een lauw washandje, geef haar dan een lauw washandje, en niet een koud, of warm. Doe gewoon precies wat ze aangeeft. + accepteer wat je vriendin wil, en kom voor haar op! Ik had het enorm koud tijdens mijn bevalling. De zuster zei simpelweg: dat kan niet, je hebt al twee dekens. Tja, zorg gewoon voor nóg een deken. Ik ben wel mondig, maar op dat moment kon ik niet voor mezelf opkomen. Maar jij kan als partner natuurlijk wel regelen wat ze nodig heeft. + herhaal af en toe wat er gezegd is! of 'vertaal'. Soms zit een bevallende vrouw zo in d'r eigen wereld dat ze niet echt hoort wat de vk of gyn allemaal zegt. Dan kan jij evt haar nog bijpraten tussendoor. + ben aanwezig. Als je moet bellen, een rolstoel halen, een koffer in de auto zetten, of wat dan ook, doe het dan snel. Ik vond het prima een paar uur alleen de weeën op te vangen, maar kan me ook voorstellen dat het juist heel lang kan duren. + zorg voor een volle batterij in je camera en een muntje voor de rolstoel + moedig haar aan: je doet het hartstikke goed, ik ben trots op je. - geurige dingen eten - klagen over dat het lang duurt, je niet fijn zit, of wat dan ook.
Goed idee, met dat boek! Dat zij aan kan geven waarvan zij denkt dat het nuttig kan zijn. Hahahaha, ik vind het wel grappig, want ik hoor heel veel over dat je je partner helemaal zat bent op sommige momenten, maar dat hij/zij niet weg mag! Lekker dubbel hahaha Maar ik begin wel te snappen hoe het vrouwelijk lichaam in elkaar zit, tijdens een bevalling. Ik draag ringen, dus een héél belangrijk punt heb je daar! Die gaan zeker dus af! Ik heb trouwens nog wel een vraagje. M'n vriendin had het er over (wat ik ervan begrepen heb), dat de placenta op dit moment voor de baarmoedermond ligt. Ik heb verder niet echt doorgevraagd, want ze was er totaal niet blij mee, want ze is bang dat ze nu een keizersnede krijgt en dat wilt ze TOTAAL NIET. Hebben jullie daar ervaringen mee? Hoe groot is de kans dat het op een keizersnede uitloopt? Of kan zoiets nog veranderen?
Placenta previa (placenta ligt voor de uitgang/ baarmoedermond) is NIET handig - je kunt niet dwars door de placenta heen bevallen helaas, daar kan je heel heftig van bloeden. Geen risico's: keizersnede. Het hangt er wel van af hoe pal voor de exit de placenta ligt, en hoeveel weken je nog hebt. De placenta kan nog omhoog "kruipen" door de groei van de baarmoeder tot een week of 34. Fingers crossed!
Wat mijn voorgangster zegt. Als de placenta voor de uitgang ligt, kun je een normale bevalling helaas wel vergeten. Dan wordt echt een keizersnede. Vaak trekt gedurende de zwangerschap de placenta wel iets omhoog, maar ze is al vrij ver toch? Spannend hoor.. ik neem aan dat ze hier nog controles voor krijgt? ik had bij mijn eerste de 20 weken echo hem er nog voor zitten, bij de 32 weken een extra echo gehad en toen was ie gelukkig voldoende omhoog getrokken. Je kunt niks doen, behalve afwachten en heel hard duimen!
Ze is inderdaad al vrij ver, kans is dus erg klein wat ik begrijp? Nja, goed... Dat zou wel even balen zijn! Inderdaad, maar afwachten en hopen op een natuurlijke bevalling! Bedankt!
Mja, ik ben idd bang dat de kans niet zo heel groot is.. ik weet niet precies tot aan welke week het nog bij kan trekken, maar als het bij de vorige controle er nog voor lag, vrees ik er een beetje voor.Toen het bij mij mij de 32 weken goed bleek te zijn ben ik gestopt met me er in verdiepen dus kan je hier niet heel veel in helpen....Debbie2007 zegt hierboven dat het tot 34 weken kan.. hoe ver is je vriendin nu? Ik zou wel bij de eerstkomende controle er goed naar vragen of ze er naar kijken hoe er ervoor staat nu! Je moet er toch niet aan denken dat ze met een natuurlijke bevalling begint terwijl de placenta er nog voor ligt.. brr!
Ik ben niet zo goed met de weken (*voelt zich weer stom*) Haha, alles gaat hier met weken.... Ik reken het altijd met maanden Ze is in ieder geval 30 januari uitgerekend, maar d'r eerste kindje kwam wel 3 weken later. Ik weet niet of dat iets uitmaakt en/of dat verschilt bij elke baby.
*rekent mee* ik ben 25 weken nu en uitgerekend op 13 maart. Zij is dus zes weken eerder uitgerekend dan ik, dus zal ze rond de 31 weken zijn toch?