Cao vraagje mbt operatie zoontje.

Discussie in 'De lounge' gestart door Neeltje1986, 4 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Neeltje1986

    Neeltje1986 Fanatiek lid

    29 aug 2009
    3.313
    1
    0
    Onze boef! :)
    Eindhoven
    Hi..

    16 december wordt mijn zoontje geopereerd. Ik heb vanmorgen gelijk mijn leidinggevende op de hoogste gesteld, dat ik deze dag vrij 'moet' en of ik zorgverlof oid op kon nemen.

    Hij vond dat ik eerst met mijn collega's moest bekijken, of iemand mijn dienst over kon nemen omdat zorgverlof haken en ogen had. Zo gezegd zo gedaan. Helaas kan niemand mijn dienst overnemen. Erg vervelend.

    Maar dit houdt niet in, dat ik de operatie van mijn zoontje op een andere dag ga zetten. Zeker niet gezien de pijn die hij heeft.

    Mijn leidinggevende net een bericht gestuurd, dat geen enkele collega mijn dienst over kan nemen.

    Ik kan alleen nergens in de horeca CAO iets terug vinden over (kortdurend) zorg verlof. Het gaat alleen om die maandag.. De rest van de week ben ik vrij tot en met vrijdag. Het weekend werken gaat gewoon, want dan is zijn vader thuis.

    Zouden jullie voor mij willen kijken of jullie iets kunnen vinden hierover, wat ik over het hoofd zie?

    Alvast héél erg bedankt..
     
  2. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Volgens mij is zorgverlof alleen als je zoontje thuis verzorgd moet worden. Dus niet als hij in het ziekenhuis ligt.
     
  3. Mimosa

    Mimosa Niet meer actief

  4. Aurin

    Aurin VIP lid

    10 okt 2008
    8.337
    0
    36
    pedagogisch medewerker kinderopvang & Kraamverzorg
    naast denhaag
    Bijzonder verlof

    al gelezen?

    het lijkt me gezien de tijd die je nu nog hebt omdat je het ver van te voren weet je ook nog gewoon een vakantie dag op kan nemen toch?

    Wat ontzettend vervelend dat je leidinggevende hier zo moeilijk over doet en zo weinig inlevingsvermogen heeft.
     
  5. nanette77

    nanette77 VIP lid

    11 jan 2009
    10.817
    545
    113
    Vrouw
    dat valt toch wel mee? hij geeft aaan of het eerst ook met ruilen geregeld kan worden.. Als dat had gekunt was dat toch net zo mooi geweest?

    Maar verwacht je ellende dan ts? nu er niet geruild kan worden? Ben je bang dat je geen vrij krijgt?
    Misschien kun je de vakbond dan even bellen voor advies
     
  6. MamavanMJ

    MamavanMJ Niet meer actief

    Volgens mij is je baas als het druk is niet verplicht om je hier verlof voor te geven, maar een baas die een hart heeft voor z'n medewerkster zou dit wel horen te doen. Tuurlijk wil je de operatie niet verzetten, je kind gaat toch boven alles. Vooral als hij pijn heeft. Ik zal als ik jou was rustig eens gaan zitten met je baas en uitleggen wast hij heeft en waarom die operatie zo belangrijk is. En vooral uitleggen dat hij z'n moeder nodig heeft.
    Je kan eventueel aangeven dat je de dag wil ruilen voor een andere dag of een keer extra komt werken als het druk is. Hopelijk is hij bereid om je toch vrij te geven.

    En veel sterkte met je zoontje en zijn operatie! Hopelijk verloopt alles goed! :)
     
  7. ma1

    ma1 Fanatiek lid

    14 mrt 2010
    1.211
    0
    0
    Mijn zoontje moest in oktober ook een operatie ondergaan, we kregen dit een week van te voren te horen, gelijk mijn werk gebeld dat ik die dag graag vrij wilde hebben, hier werd niet moeilijk over gedaan en ik kreeg alle begrip heb hier een vrije dag voor opgenomen
     
  8. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Nou TS geeft toch aan dat ze de horeca cao erop nageslagen heeft, dus dat lijkt me niet ;)

    TS: waar maak je je nu precies zorgen om? Je zou toch wel een verlofdag kunnen opnemen lijkt me? Of verwacht je dat je werkgever lastig gaat doen?
     
  9. Jetje76

    Jetje76 Bekend lid

    15 feb 2009
    617
    0
    0
    Dag Neeltje,
    zoals ook uit de link van Mimosa blijkt, heb je recht op kortdurend zorgverlof ivm de operatie van je zoontje (er vanuitgaande dat er idd niets in je cao over staat). Je werkgever kan dit alleen weigeren als de bedrijfsvoering in ernstige problemen komt. Daar zal igv 1 dag niet snel sprake zijn. Er melden zich tenslotte ook wel eens mensen ziek. Deze dag moet ook voor 70% betaald worden. Ik zou daar geen vakantiedag voor opnemen, behalve als je er nog heel veel hebt en geen zin hebt in discussie.

    Beterschap voor je zoon!
     
  10. Neeltje1986

    Neeltje1986 Fanatiek lid

    29 aug 2009
    3.313
    1
    0
    Onze boef! :)
    Eindhoven
    Bedankt voor de reacties! Aan de link heb ik zeker iets, top!

    Ik verwacht niet dat mijn leidinggevende 'moeilijk' gaat doen, hij wilde eerst dat ik probeerde mijn dienst te ruilen of over te laten nemen. Hoe dan ook zal ik bij de operatie van mijn zoontje aanwezig zijn.

    Ik vroeg me meer af of ik recht op een een (zorg) verlof dag. Mijn leidinggevende zei dat dit voor 1 dag niet realistisch is, dat het mij alleen geld zou kosten etc etc, vandaar dat het voor mij erg onduidelijk werd, vooral nadat ik er niets over kon vinden.
     
  11. Booey

    Booey VIP lid

    6 dec 2006
    5.663
    0
    36
    Radiator Springs
    He gats, lekker dan, van je collega´s moet je het hebben. Zijn dat dezelfde collega´s die wel van jou verwacht dat je meteen voor ze klaarstaat?

    Fijn zulke mensen. Alsof je voor je eigen plezier die dag vrij vraagt. Ik wou dat ik je dienst voor je kon overnemen.
     
  12. Neeltje1986

    Neeltje1986 Fanatiek lid

    29 aug 2009
    3.313
    1
    0
    Onze boef! :)
    Eindhoven
    Gelukkig! Ik kan bij mijn zoontje zijn!
    Een collega heeft eerst college tot 16.30 zij kan daarna komen en de dienst doende supervisor wil de uurtjes van 15.00 tot 17.00 opvangen door langer te blijven!

    Morgen ochtend akkoord vragen aan mijn leidinggevende en dan is het het geregeld, hoop ik!
    Dan alleen aangeven dat het toch echt een zorgverlof dag gaat worden en geen vakantie dag. Maar dat is niet moeilijk..

    Ik ben opgelucht dat ik er toch voor mijn ventje kan zijn!
     

Deel Deze Pagina