Vermoeden koemelkallergie, pepti en kinderarts verhaal part II

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Josie88, Dec 10, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Daar ben ik weer... ;)

    Eva krijgt sinds dertien dagen pepti, op dag twee ging het al veel beter, ze was veel rustiger, krijste bijna niet meer en had minder klachten.

    Echter, zondag begon ze ontroostbaar te krijsen, dacht nog: ach, een dagje, kan gebeuren.
    Gistermiddag en gisteravond heeft ze de hele tijd gekrijst, veel krampen en stinkscheetjes. Vanmorgen verschonen en haar hele buikje was bont, schilferig en rode pukkeltjes.

    Dat vond ik wel weer genoeg, dus gebeld naar de poli. Onze kinderarts kon pas donderdag terugbellen, maar een ander was wel mogelijk. Prima dus. Die belde en wuifde alles weg...

    Krampjes? Dat kwam van het huilen en de lucht die ze binnenkrijgt. Ik zie echter wel dat de kraampjes een oorzaak zijn en niet het gevolg, maar dat ging er niet in.

    Haar huid? Dat doet een babyhuid, die ontwikkelt zich. :(

    Hoe hij kon verklaren dat het eerst beter ging? Dat was toeval, ik had vast iets anders gedaan dan de voeding waardoor het beter ging. Niet dus...

    Volgens zijn papierwerk heeft ze ook geen koemelkallergie. Dat kan best, maar wat dan wel? Tja... Als het koemelkallergie zou zijn, dan was pepti voldoende volgens hem. Alleen niet in extreme gevallen, maar dan had ze eerst niet positief op de pepti gereageerd. Daarbij had ze dan al veel eerder last moeten hebben op de standaard voeding (we lopen al vanaf dat ze twee weken is te klooien).

    Echt, ik word hier niet goed van hoor. Blijkbaar moet je eerst labiel zijn en je daarnaar gedragen voordat je iemand aan het verstand peutert dat het menens is.


    Ik ben geneigd om mijn eigen weg in te slaan en dat is de nutramigen proberen van een kennis, want als ik dit nog moet volhouden zo, dat wordt m niet... Dan ga ik buiten de arts om dus iets proberen, mijn gevoel zegt dat ik dit moet doen, maar tegelijkertijd voelt het ook niet goed om op eigen houtje iets te doen.

    Tips misschien? Alvast bedankt!

    (let niet op mn korte zinnen en wellicht fouten, zit op mn tel want m'n laptop heeft ook nog eens het loodje gelegd, pesthumeur compleet... :cool:)
     
  2. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Voor evt meer informatie zie mijn andere topics. Wilde een link plaatsen, maar dat is nogal een gedoe op mn telefoon...
     
  3. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik zou het gewoon proberen, het is niet schadelijk voor je kindje, je hebt er geen arts voor nodig (ja voor die verrekte machtiging wel maar dat is dan latere zorg).
     
  4. Corry

    Corry Bekend lid

    Aug 14, 2012
    622
    0
    0
    Ik herken het! Wij werden ook van het kastje na de muur gestuurd en ik liet mezelf ook veel te makkelijk afschepen... En ik wordt nu nog ooit boos op mezelf dat ik niet gewoon de auto heb gepakt en na het ziekenhuis ben gereden. Ons ventje krijste ook 24 uur per dag van de pijn, als hij dat niet deed was hij aan het drinken of hij lag knock out...
    Nou toen mijn man opbelde mochten we eindelijk een keer komen, en nog namen ze ons niet serieus! We wisten dat als we flink wandelde ons ventje soms in slaap kon vallen, en dit was in de wachtkamer dus het geval dus toen de KA ons ventje zag, dachten ze nog steeds dat wij ons aanstelde. Totdat ze ons ventje wakker maakte.... Nee dit is inderdaad niet goed!
    Nou ik kan er een boek over schrijven en kan er nog boos om worden. Ik snap dat er overbezorgde ouders zijn maar dat wil niet zeggen dat iedereen dat is en zo maar afgescheept moet worden. Je hebt al genoeg zorgen aan je kop als je een baby hebt met heel veel pijn en het laatste wat je dan niet wil is niet serieus genomen worden.
    Ik hoop dat je snel een oplossing krijgt! en ik zou willen dat ik tips had voor je, maar ik heb ze niet...
    En ik snap dat je zelf zou willen gaan dokteren (ik ben ook zo'n tiepje die dat in haar hoofd zou gaan halen.) Maar of het verstandig is? Dalijk werken ze je in het ziekenhuis nog meer tegen?
     
  5. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Dat laatste ben ik ook bang voor corry, maar aan de andere kant: wat heb ik te verliezen?

    Lastig...
     
  6. Corry

    Corry Bekend lid

    Aug 14, 2012
    622
    0
    0
    #6 Corry, Dec 10, 2013
    Last edited: Dec 10, 2013
    Ik weet het ook niet. over een paar dagen dan weet je wat je het beste had kunnen doen, achteraf lijkt alles zo veel makkelijker he.

    Gewijzigd: ik besef me nu onder het schillen van de aardappels dat je dus werkelijk niks hebt aan mijn reactie hierboven. sorry daarvoor. Maar ik hoop echt dat je snel een oplossing hebt op wat voor manier dan ook!
     
  7. HooyoShimbir

    HooyoShimbir Fanatiek lid

    Aug 20, 2009
    4,390
    1,667
    113
    Female
    Randstad
    Misschien kan je Bij je huisarts langsgaan?Hier een goede meedenkende ha.

    Wellicht willen hun iig de machtiging uitschrijven zodat je door kan gaan met pepti zonder dat je alles zelf moet betalen..
    En dat je ha dan met de ka overlegt zodat je hopelijk serieuzer word genomen.
     
  8. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    HA is ook niet echt meewerkend, dat was het vorige deel. ;) Pepti hebben we nu, wel met machtiging. Wil dus over naar Nutramigen. Besloten dat ik dat ook maar ga doen, zo is het geen doen, dus het is het proberen waard.
     
  9. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Besloten dus het te doen, zojuist de eerste fles gegeven (in één keer over) en 180 cc is er in gegaan, top. Nu maar hopen dat ze hier ook weer goed op reageert en dat het ditmaal ook goed blijft gaan. Eva gelukkig = mama gelukkig. ;)
     
  10. wachtend

    wachtend Niet meer actief

    Meid ik herken je verhaal vanaf de eerste maand merkte ik aan mijn zoon dat het niet goed ging overgegaan op pepti (met medeweten van de huisarts)
    Toen we naar de kinderarts toegingen kregen we te horen dat het geen koemelkallergie was en moesten maar weer terug op de gewone voeding.
    Uiteindelijk na 7 maanden aanklooien heb ik mijn kinderarts een mail gestuurd dat ik hoe dan ook over zou stappen op de pepti en jawel hoor we hadden een vrolijk kindje en het gaat super!

    De kinderarts weet helaas lang niet alles! Heel goed van je dat je overgestapt bent op de nutramigem, kijken hoe dat gaat. Ik hoop op een overduidelijke verbetering!

    Groetjes Wachtende
     
  11. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Mijn oudste had kea.
    Heeft het 10 dagen perfect (!) gedaan op pepti. Was vrolijk, niet meer huilen etc. Na die 10 dagen was het net zo erg als ervoor.

    Ik had een meedenkende kinderarts, dacht niet zozeer dat nutramigen zou helpen, maar ik mocht het proberen als ik dacht dat het kon helpen. Overstap gemaakt naar nutramigen en ik had mijn vrolijke zoon weer. Vanaf toen tot 1 jaar nutramigen gegeven en toen was hij niet meer allergisch.

    Bij kea is het sowieso niet handig om in etappes over te gaan. In 1x is beter, wat jij nu dus hebt gedaan. Goed dat je naar jezelf luisterd!
    En wil deze ka er niet aan meewerken? Zoek een ander, net zolang tot je het wel hebt. Nutramigen is verrekte duur! (Neocate nog duurder, maar toch...)
     
  12. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Kijk, het kan dus wel averlhach. Vraag me af waar die arts gestudeerd heeft...

    Bedankt allen, doet me goed dat ik bevestig krijg dat mijn eigen pad volgen geen gek idee is!
     
  13. maartjev

    maartjev Fanatiek lid

    Mar 9, 2009
    1,534
    0
    0
    hier helaas hetzelfde verhaal.. kind zeer zeker niet goed in vel, wij werden niet geloofd, zelf pepti geprobeerd wat paar dagen goed ging, daarna weer zelfde verhaal. toen op eigen houtje nutramigen gehaald en alles was weer goed! nu is ze 1 geweest, helaas nog allergisch, maar door deze voeding doet ze het perfect!! we hebben uiteindelijk na veel geld aan de voeding uitgegeven een machtiging gekregen via het CB!
     
  14. Hanneke23

    Hanneke23 Bekend lid

    Jan 20, 2012
    642
    0
    0
    NULL
    NULL
    Goed gedaan denk ik om dat zelf maar te gaan proberen.
    Mocht je interesse hebben ik heb nog een blik nutramigen 1 staan.
    Voor de verzendkosten mag je het hebben.( tis allemaal al duur genoeg toch...) Is goed tot juni 2014.
    Ook nog 3 nutramigen aa maar dat is nog een stapje hoger dus denk het niet.
     
  15. Tuttie

    Tuttie Fanatiek lid

    Jan 11, 2010
    2,855
    0
    36
    He bah, nu ook nog de verkeerde artsen getroffen :(
    Mijn meisje heeft hetzelfde gehad (behalve het vele huilen) en wij zijn wel direct goed geholpen.
    Ik heb het vermoeden dat je niet zo ver bij mij uit de buurt woont en als je graag wil weten bij wie wij geweest zijn mag je me gerust pb-en.
    Je hebt namelijk het recht op een second opinion en dat raad ik je toch wel aan......
    Is toch vreselijk dat je meisje pijn/niet lekker in haar vel zit en jullie worden afgescheept.
    Kan ik me erg boos om maken.
    Schrijf al haar klachten op, maak foto's van haar huid, hou haar huiltijden bij, hoeveel ze slaapt etc.
    Jij bent haar moeder en als je gevoel niet goed is dan moet je daarvoor vechten en er niet aan denken hoe anderen je wel eens zouden kunnen zien. Probeer er een beetje lak aan te hebben. (Dat vond ik erg moeilijk maar je leert er wel van).
    Sterkte!
     
  16. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Je het kan echt!

    Een kind met kea heeft minder goed werkende darmen, er zitten 'gaten' in waardoor de darmen de eiwitten door de darmwand heen laten. Het lichaam reageert op de eiwitten.
    Het advies is om het h.a. te beginnen (bij kans op kea) omdat de eiwitten daarin kleiner zijn. De kans is er dat het lichaam ze dan niet herkent als koemelkeiwit.
    Echter soms herkent het lichaam alsnog of uiteindelijk de eiwitten en reageert. Dan is er sprake van kea en moet je naar dieet voeding.

    Pepti bevat kleinere eiwitten, maar dat wil niet zeggen dat het lichaam deze eiwitten niet herkent. Soms direct, maar juist vaker wat later.

    Ik denk dat er vrij veel kindjes zijn die via pepti naar nutramigen of zelfs neocate zijn geeindigd.

    En echt goed dat je hebt geluisterd naar jezelf!
     
  17. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Ook al maartjev, het is wat, dat zelf moeten dokteren.

    Dat zou super zijn hanneke, ik stuur je ergens vandaag een PB! ;)

    Ook jou stuur ik dan een PB tuttie, ben wel benieuwd!
    Van haar huid heb ik gisteren foto's gemaakt en ik hou al een paar dagen bij wat haar ritme is, huilen, slapen, drinken etc. Moeten donderdag namelijk ook naar de verpleegkundige, voor tips en advies hoe om te gaan met een huilbaby. ;) dat leek de arts verstandig, zodat er iemand goed naar ons ritme en handelen kan kijken. Ik ga daar maar braaf heen, als ik dan weer eens aan de telefoon hang, kunnen ze me in ieder geval niet verwijten dat ik dat niet heen geprobeerd. Denk alleen niet dat dat de manier is. Begrijp het initiatief, voor sommige gezinnen zal het ongetwijfeld iets opleveren, maar een kind dat lichamelijk iets mankeert, blijft huilen. Rust en regelmaat voeren we iedere dag hetzelfde tot in den treure uit, ben bijna een kluizenaar, dus lijkt me sterk dat we dat iets verkeerd in doen. Maar goed, je zal bijna aan jezelf gaan twijfelen, zeker als je ZP niet kent. ;)
     
  18. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Bij een onrustig gezond kindje KAN rust en regelmaat juist heel veel doen.
    Bij een kindje met medische problemen zal EERST alle medische problemen opgelost moeten worden voordat rust en regelmaat zo goed helpt dat het huilen stopt. Ook bij een kindje met medische problemen is rust en regelmaat wel aan te raden ;)

    Heel vaak krijg je het advies;
    Bij vermoeidheidssignalen naar bed, in bed leggen en 10 minuten laten huilen. Elke seconde stil = 10 minuten opnieuw laten in gaan. Zo leert je kindje dat het in bed moet slapen :x
    Ik hoop dat je sterk genoeg in je schoenen staat om je eigen beslissing te nemen en in je achterhoofd te houden dat jouw kindje niet zonder reden huilt, namelijk pijn. Dat laten huilen schadelijk kan zijn bij jonge baby's, zeker als ze niet bij jou zijn. Een baby heeft geen tijdsbesef en dan kunnen 10 minuten wel uren lijken.

    Misschien hebben ze wel nuttige tips hoor, maar mijn ervaring en wat ik lees hier op zp zegt iets anders. Namelijk standaard gewoon laten huilen.

    Heel veel succes!
     
  19. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Oh ja hoor, wat dat betreft sta ik stevig in m'n schoenen. Ik doe wat ik denk dat het beste is en dat is zeker niet laten huilen. Jammeren oké, maar dat krijsen wat ze doet, echt niet. Ben benieuwd hoe het gaat morgen!

    Eva heeft vannacht in ieder geval lekker geslapen, half zeven was ze er weer, tot nu heeft ze niet gehuild, hopen dat ze dit doorzet. ;)
     
  20. Marmir

    Marmir Actief lid

    Sep 5, 2013
    136
    0
    0
    NULL
    Hoeksche Waard
    Volg je gevoel! Misschien heb je de ultieme koemelkvrije voeding nodig.

    Ons mannetje is, na twee weken uitsluitend borstvoeding, begonnen met gewone Nutrilon. Hij kreeg vreselijke krampen!

    Omdat we zelf vermoedden dat het door de voeding kwam, zijn we op een vreselijk krijsmoment laat op de avond (zo wilden we de nacht niet in) naar de huisartsenpost gegaan, in de hoop dat de apotheek daar andere voeding zou hebben. Dokter wilde ons even zien en deed het allemaal af als normale krampjes (zoonlief was natuurlijk ook net even stil...). We vroegen of we andere voeding konden proberen. Nou, dat konden we doen, maar waarschijnlijk leverde het niets op. Pepti was er niet, maar wel hypoallergeen. En ja, het ging beter!

    Maar helaas, de klachten kwamen terug. Gebeld met het consultatiebureau dat we Pepti wilden proberen. De verpleegkundige dacht niet dat het zou uitmaken, maar uiteindelijk zei ze dat ik het maar moest doen en dat we de bon moesten bewaren. En ja, het ging beter!

    Maar helaas, de klachten kwamen terug. Inmiddels waren we bij de kinderarts geweest vanwege verborgen refluxklachten (huisarts verwees ons direct door gelukkig). Daar kenden ze ons verhaal dus al een beetje. Gelukkig konden we snel weer terecht en kregen we eigenlijk zonder problemen Neocate voorgeschreven. En dat was de oplossing! Van de een op de andere dag waren de krampen en stinkwindjes verleden tijd. Ons mannetje werd rustig, ontspannen en tevreden.

    Gelukkig werden wij snel serieus genomen. Vooral in het ziekenhuis. Voor mensen in de regio Rotterdam kan ik 'ons' ziekenhuis van harte aanbevelen, maar dat mag je hier niet plaatsen, of wel? Onze eigen huisarts en het cb dachten eerst dat het wel mee zou vallen, maar we hebben voet bij stuk gehouden. Over de huisarts in de huisartsenpost heb ik het maar niet meer... Mijn man heeft bij de huisarts en in het ziekenhuis overigens zelf benoemd dat zij misschien zouden denken 'Dat zijn weer van die bezorgde eerste ouders' en dat wij zeker wisten dat er iets niet klopte.

    Heel veel succes, sterkte, energie, doorzettingsvermogen en kracht gewenst!
     

Share This Page