Goedeavond, Mijn vriend is vanmiddag thuis gekomen van zijn werk en omdat het economisch slecht gaat is er voor 15 collegas ontslag aangevraagd bij het uwv. Dinsdag heeft hij weer gesprek om te kijken per wanneer etc. Nu heeft hij alleen anderhalf jaar geleden op het werk zijn schouder uit de kom gehad door een balk die weg schoof. Inmiddels afgelopen jaar al wel 10 keer uit de kom geweest. Nu loopt hij in het ziekenhuis en morgen wordt er een datum geprikt voor de operatie. Weet iemand of hij hier ook iets mee kan betreffende zijn ontslag?
Je kan het aangeven in je verweer maar ik ben bang dat dat meteen aan de kant geschoven wordt... Vervelende situatie zeg, succes ermee!
De werknemers die te duur zijn en groot ziekteverzuim hebben zullen als eerste buiten liggen. Het is een reorganisatie dus ze hoeven geen reden te geven tot ontslag.
Bij een reorganisatie en ontslag via uwv wegens bedrijfseconomische redenen gelden er hele duidelijke regels wie ontslagen mogen worden. Uitgangspunt is afsiegelingsbeginsel en ancienniteit. Dan doet het er niet toe of je ziek bent of niet. Je bent niet eerder aan de beurt als je ziek bent maar het betekent ook niet dat je niet ontslagen mag worden. alleen als je ziek bent op het moment van de aanvraag geldt er een opzegverbod maar dat is via kantonrechter te omzeilen.
Je moet de bedrijfseconomische reden wel onderbouwen hoor. En je kunt niet willekeurig mensen aanwijzen. Daar zijn regels voor.
Bedankt voor jullie reacties! We wachten dinsdag eerst het gesprek wel af.. Schouder moet maar even wachten..
Ik loop stage bij een vakbond. Zei kunnen meer voor je betekenen. Er komen veel mensen bij ons die zijn ontslagen. En die helpen we dan.