Heeft iemand tips om beter te slapen? ZZzz

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Shar079, 21 dec 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Shar079

    Shar079 Actief lid

    15 jul 2013
    384
    0
    16
    Ik werk als franchise ondernemer voor Juiceplus we
    Rotterdam
    Hoi Hoi,

    De titel zegt het al: Wie ow wie heeft er tips om beter te slapen?
    ik merk dat ik steeds vaker wakker wordt midden in de nacht, en gewoon 100keren moet draaien wil ik soort van goed liggen. ik probeer het nu met een kleine kussen om aan de zijkant te slapen, maar ook dan blijf ik uren wakker en kan ik niet in slaap vallen.
    naast dat is de kleine continue aan het schoppen, het lijkt wel een ware speelparadijs in mijn buik.
    uiteindelijk val ik in slaap tegen 5 a 6uur? en word ik weer gezellig wakker om 9 a 9:30 helemaal kapot.

    wie ow wie heeft een red-middel om goed te kunnen slapen??

    :(
     
  2. Hysterisch

    Hysterisch Bekend lid

    24 aug 2013
    760
    0
    0
    Als hier toch eens een antwoord op was zouden heel veel zwangeren dolgelukkig zijn :D
     
  3. Shar079

    Shar079 Actief lid

    15 jul 2013
    384
    0
    16
    Ik werk als franchise ondernemer voor Juiceplus we
    Rotterdam
    Haha! :D
    ik hoop op een oplossing ,een antwoord voor zovele...
    want nu al slecht slapen, en straks na geboorte misschien ook?

    pfff...
     
  4. Mimime

    Mimime Niet meer actief

    Hier met goudpapaver pillen nog steeds een ok nachtrust.
    Wordt echt minder nu omdat ik wakker wordt van de pijn aan mijn ribben, en dan moet draaien, maar ik mag nog steeds niet klagen geloof ik!
     
  5. Lieke1989

    Lieke1989 Niet meer actief

    Als je de mogelijkheid hebt,doe een middagdutje!
    Hier nu ook vaak een beroerde nachtrust,of de kleine beweegt veel,of dochter ligt te spoken,manlief te snurken of laat thuis van zijn werk(wisseldiensten) en natuurlijk de bekende 100e plastrip of draaipoging..en moet nog een hele tijd. Dus voor mij halleluja dat dochterlief smiddags slaapt en ik dan ook kan gaan liggen.
     
  6. LCLL

    LCLL Bekend lid

    14 jan 2010
    845
    0
    0
    NULL
    Midschien kun je lekkerder slapen met een voedingskussen?
     
  7. ChocoChick

    ChocoChick Fanatiek lid

    10 apr 2011
    2.152
    0
    0
    NULL
    NULL
    Alhoewel ik niet wakker ben van een bewegende kleine herken ik dit erg, geen idee of het de hormonen zijn ofzo maar ik slaap beroerd. Helaas sta ik ook vroeg op (half 6) dus nog even uitslapen zit er niet in. Mijn tip is vroeg naar bed gaan. Ik ben al weken de gezelligste echtgenote van het land en lig om een uur of 9 op bed. Soms zelfs eerder. Je moet iets om de dag door te komen...
     
  8. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.990
    6.741
    113
    zuid-holland zuid
    Bij mijn vorige zwangerschap had ik enorme slaapproblemen, niet normaal, maar gek genoeg heb ik er deze keer totaal geen last van! Wat bij mij hielp
    - slapen met een voedingskussen
    - naar bed gaan als je echt moe bent, niet omdat het bedtijd is (kan zowel eerder als later zijn dan normaal, verschilt per keer)
    - geen wekker naast je bed zetten, dat leidt alleen maar tot meer stress en onrust (gedachtes over hoe lang je al wakker ligt en hoe vroeg de wekker gaat)
    - zorg dat je iedere dag wat daglicht pakt en frisse lucht. Ga desnoods met een dikke jas in een tuinstoel zitten als wandelen niet meer lukt. Dat is heel belangrijk om een beetje dag/nachtritme te houden in deze donkere dagen.

    Wat bij mij ook helpt is sleept time thee, maar hier zit venkel in, dus je moet dit niet teveel drinken
     
  9. marietje

    marietje Bekend lid

    24 jan 2012
    686
    0
    0
    NULL
    NULL
    nou als je dat nu al hebt, dan word het een feest tegen het einde van je zwangerschap... maak je borst maar nat!

    maar ff zonder gekheid... een voedingskussen tussen je benen en onder je buik. hielp bij mij heel erg goed.
     
  10. Miepske1980

    Miepske1980 Fanatiek lid

    29 jul 2013
    2.180
    2
    0
    Zorg
    Tilburg
    Ik gebruik een voedingskussen tijdens het slapen, maar meer omdat ik een buikslaper ben en dat nu niet zo goed meer gaat (gevoelige borsten en straks dikke buik). Tijdens mijn eerste zwangerschap had ik hier ook heel veel problemen mee. Ik klem mezelf helemaal om het kussen heen en lig dan half op mijn zij/buik.
    Ook doet een middagdutje wonderen.
    Bij mijn eerste zwangerschap ging ik altijd voor het slapen gaan douchen, en dan ook lekker warm. Mijn dochter werd daar heel erg rustig van, dan had ik zeker 4 a 5 uurtjes rust...
     
  11. AuroraM

    AuroraM Actief lid

    15 mei 2013
    167
    1
    18
    Gooi
    Hier ook helaas. Ben normaal al een slechte slaper maar in de zwangerschap nog meer. Gek genoeg had ik er in de zwangerschap hiervoor weinig last van ( jongetje) en de drie andere ( meisjes ) wel.
    De gouden tip kan ik je helaas niet geven. Ik ben ook benieuwd of iemand die heeft....
     
  12. Alethe

    Alethe Actief lid

    12 jul 2013
    333
    0
    0
    Leiden
    Hoofdeind van het bed omhoog, voeteneind van het bed omhoog, een kussen ergens tussen of onder wanneer het nodig is, en heel erg hopen dat ik deze nacht geen last heb van rusteloze benen, want dat is het enige waar ik echt niet doorheen kan slapen (pijn is nog makkelijker te negeren).
     
  13. Emma73

    Emma73 Actief lid

    19 nov 2013
    424
    0
    16
    NULL
    NULL
    Kan ook geen advies geven. Ik kan nu zelfs niet meer in bed slapen. De bank ligt heerlijk , nou je een soort van. Ik lig op een tweezits bank dus moeten de benen omhoog of ove rde leuning heen. Kussen in mijn nek tegen de ander kant aan.
    Zit ik een soort vast, in bed ga ik al gauw met gestrekte benen liggen. En op de bank heb ik geen last van mijn holle rug

    Niet leuk en ik kan niet wachten tot ik weer naast mijn vriend kan liggen. Ik mis mijn bedje
     
  14. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Herkenbaar emma! Ik slaap ook regelmatig op ee bank.
    Heb soms van die klaarwakkere nachten dan lig ik constant te woelen en draaien.
    Wil man niet storen (hij zegt dat hij er nooit wat van merkt) maar voor mn gevoel lig ik hem dus in de weg.
    Op de bank ben ik dan zo weer vertrokken hoe stom is dat.
    Wel merk ik nu ik verder kom in mn zwangerschap de bank niet zo heel comfortabel is met me toeter maar hey slaap krijg ik haha.

    Wat hielp was iig geen spannend dingn kijken in de avond zoals csi en vooral criminal minds (nachtmerrie)
     
  15. blues

    blues Actief lid

    29 jun 2011
    370
    6
    18
    Vanaf het moment dat ik zwanger ben slaap ik beroerd! Normaal sliep ik klokje rond op vrije dagen.. Dat mis ik wel, aan de andere kant heb ik nu wel wat aan me dag :)
    Ik slaap gemiddeld 7-8 uur op een nacht dus dat moet voldoende zijn. Misschien scheelt het ook dat leefgewoonten gezonder zijn geworden.
     
  16. mappel

    mappel Niet meer actief

    Zo herkenbaar... ik wil ook wel goede tips! Heel vaak ga ik voordat ik ga slapen in bad, zodat ik in de relax-stand kom. Helaas... het helpt niet.
    Ik heb laatst wierrook met lavendel gekregen voor een goede nachtrust (nog niet geprobeert)
    Thee ga ik ook proberen vanavond.
    Ik word er echt gek van!
     
  17. Linnies2013

    Linnies2013 Actief lid

    18 jul 2013
    257
    106
    43
    Vrouw
    Ik slaap met de volgende "hulpmiddelen" na een paar drama nachten weer erg goed.
    - slapen wanneer je moe bent, ook als dat zeven uur 's-avonds een uurtje slapen op de bank betekent of om negen uur je bed in;
    - na het eten niets meer drinken, alleen zo'n anderhalf uur voor het slapen een kop thee.
    - slapen met een voedingskussen wat je lekker omklemt;
    - ontspanningsoefeningen doen wanneer je wakker bent geworden. Begin bij je tenen, bewust 3 seconden aanspannen en dan ontspannen. Dan je voeten, enkels, kuiten, knieën, etc. etc.;
    - probeer waar mogelijk overdag (weekend en vrije dagen) een middagdutje te doen. Geef toe aan je moeheid.

    Succes!
     
  18. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Ik ga rond 21:00 uur even wandelen a 5 minuten even een frisse neus. Dan een lekker stomende kamille thee tv uit! Dan lekker warm (bloedheet hihi) douchen met Rituals hammam even 10 minuten ontspannen en dan met een kruikje in bed :)
    Elke nacht moet ik plassen dus staat er een emmer naast t bed zodat ik niet klaar wakker ben nadat ik geplast heb. Dit ritueel heb ik ook bij Sylvano gedaan en tot 35 weken heb ik toch nog redelijk geslapen :)
     
  19. Steeciaantos

    Steeciaantos Fanatiek lid

    28 okt 2013
    1.554
    0
    0
    Limburg
    Hier mezelf aan geleerd om anders te liggen (ben normaal een buikslaper) dan normaal zodat ik toch op een lekkere manier kan slapen. & ik heb een lieve vriend die me altijd lekker in stopt en me vasthoud. hihi :p Voor de rest heb ik vrij weinig tips ik kijk altijd lekker tv tot dat ik in slaap ben gevallen :)
     
  20. Luna28

    Luna28 Niet meer actief

    Ik probeer na 8u niet (veel) meer te drinken. Dan hoef ik er 's nachts niet of nauwelijks uit om te plassen. Ik word vooral wakker van geluid, mensen die buiten lopen, een auto die voorbij rijdt, en t aller ergste: een snurkende vent naast me :$ Ik slaap dus al weken met oordoppen in.. Verder is alles wel genoemd denk ik, ik ga vaak ook alvast naar boven om even rustig te gaan liggen, gewoon even alleen. Hoofd leeg maken en dan lamp uit slapen.
     

Deel Deze Pagina