Mijn zoontje van 1 jaar poept (en plast) nu al een tijdje echt raar. Het is een flinke jongen 81cm en 12,4kg. Mbt het poepen: - vaak wel 3x per dag - altijd breiige / dunne poep - sinds een week echte spuitluiers dat hij helemaal onder zit. Meestal aan het eind van de dag (om 17.30uur en voor het slapen nog een) - sinds 2 maanden altijd poepen in het begin van zijn avondslaapje, dus we verschonen hem nu standaard om 23.00uur en vaak zit hij dan wederom helemaal onder. - elke ochtend volle poepluier, moet ook dan romper en pyjama verschonen. Mbt het plassen - overdag plast hij kleine tot normale plasluiers - aan het eind van de dag (samen met enorme poepluiers) ineens flinke overvolle plasluiers - in begin nacht overvolle plasluiers - na verschoning van 23.00uur in de ochtend bijna geen plas meer Nu komen er vast vragen over voedingspatroon - 09.15uur pap 250cc van gewone koemelk en Bambix - in ochtend flink aangelengde diksap 150cc + fruit vaak banaan - 13.00uur 170 koemelk en brood 2 bruin - 15.30 diksap en nijntje koek - daarna nog beker diksap 150cc - warm eten, danoontje, soms nog klein flesje melk 100cc Hij heeft flinke reflux dus krijgt overal jbpm in! Het enige wat hierin is verandert is overstap naar koemelk, dit hebben we geleidelijk aan gedaan en zoontje heeft nooit geen KMA klachten gehad. Heb ook aan danoontje gedacht, maar hij poept juist zo dun voor zijn danoontje... Herkennen jullie bovenstaande? Wijkt dit af van normaal? Heeft iemand nog tips?
wat eet hij op zijn brood? boter? peuterdiarree is een bekende nml Welke smaak diksap geef je? kan nml ook diarree veroorzaken ik vind qua eten/drinken: alleen zijn ochtendpap een flinke hoeveelheid?. Ze hebben bij mij nooit pap gegeten, altijd brood. En hij drinkt veel diksap: lust hij geen water of thee?
Ik vind dat hij heel veel drinkt. Of mijn zoontje drinkt weinig. Je zoontje drinkt 300cc water met diksap. Drinkt hij die 150cc's in 1 keer op? Hier drinkt hij 50 tot maximaal 150cc water op verdeeld over een hele dag 250cc pap lijkt me ook heel erg veel. Kan je dat niet afbouwen naar 120 of 150cc ? Ik denk dat als je veel drinkt je ook meer kans hebt op dunne ontlasting. Een 300cc zuivel is meer dan genoeg. Melk is ook laxerend. Maar nogmaals, het kan ook zijn dat ons zoontje weinig drinkt maar het verschil valt me heel erg op.
- hij drinkt heel sterk verdunde diksap omdat hij thee echt niet lust en water alleen ook nauwelijks drinkt. Maar misschien moet ineens een tijdje gewoon water geven, dat hij Dan echt alleen drinkt als hij dorst heeft... - ben overgestapt naar diksap zonder appel omdat, juist die appel peuterdiarree kan veroorzaken. Maar geen gewenst effect. - ochtend pap van 250cc daaraan heeft hij maar net genoeg. Kreeg eerst minder en toen was het erna nog huilen, dus misschien moet ik overstappen naar brood.....maar het lijkt me sterk dat hij zo zou moeten poepen van pap.... - op brood krijgt hij vanalles, worst, jam, kaas, stroop enz.
Hij krijgt erg veel suikers: diksap, danoontje, meer melk dan hij moet hebben nog, (in totaal hoeft hij nog maar 300 cc zuivel te hebben. Hij komt nu, als ik danoontje even op 100 zet, aan 620! Twee keer zoveel als nodig dus). Ik denk dus dat dit peuterdiarree is en je flink zult moeten snijden in de suikers en de zuivel.
Alle fruitsuikers laxeren trouwens, echt niet alleen appel... Dus andere diksap maakt geen fluit uit Veel drinken veroorzaakt -uiteraard- ook dunnere ontlasting. Hij heeft iig veel minder vocht nodig dan hij nu krijgt, maar zijn dorst zou wel eens te maken kunnen hebben met die grote hoeveelheden suikers die hij nu binnenkrijgt: zowel fruitsuikers als melksuikers! Als 250 cc pap niet voldoende is, zou ik echt overgaan naar 2 boterhammen (of evt 3) met een bekertje melk van 100 cc.
Ja als je het zo op een rijtje ziet staan, is het inderdaad veel. Denk dat ik het volgende ga aanpassen: - sochtends brood en wat melk 150 - daarna water of thee, kan hij drinken als hij dorst heeft en fruit - middag brood en melk 150 cc - na slapen koekje en wat diksap, hierna enkel nog water - avondeten en danoontje 50gram Dit is denk ik beter....maar wat is dan de norm van hoeveelheid drinken voor kinderen? Ik dat iets van 750cc....
Ik denk ook aan de diksap. Hier staat op de fles dat als je meer dan 200cc geeft het laxerend werkt. Ik zou proberen 1x diksap en verder water of thee.
Te veel dik sap kan het zijn. Is nooit goed diksap wordt afgeraden door cb en ha. Is ook geen enkele toevoeging in menu je kan netzogoed water geven. Verder thee rooiboos hipp vruchten of venkel. En miss komt het ooo door gewone koemelk?
Maar in combi met de vele melk en de suikers die daar dan ook nog inzitten en gewoon de enorme hoeveelheid vloeibaar die hij nu krijgt, is het gewoon echt teveel. Hoeveelheid vocht per dag is idd 750 cc, maar met 600 cc zuivel en dan ook nog eens 3 keer 150 cc diksap zat je daar natuurlijk heel ruim overheen
Mee eens met de tips. Ik zou het danoontje ook laten. Nergens voor nodig. Wij geven dat sporadisch in het weekend, maar is ook gezoet met rommel. Gewoon 'roer' biogarde met niets of desnoods een beetje honing. Diksap krijg ik die van mij ook niet van af...als ze er een keer aan gewend zijn....maar is inderdaad heel laxerend. Succes