Vuurwerk afsteken is toch ook egoistisch? Ik vind het zonde geld maar mijn man is zo blij als een kind met zijn siervuurwerk. En heeft nu een grandioos excuus, onze dochter is jarig op 1 januari . Afschaffen/verbieden vind ik zwaar overdreven en een vuurwerkshow ergens centraal, sorry maar er zijn zat mensen die daar niet heen kunnen. Opvoeden lijkt me n strakker plan. Je kinderen geen vuurwerk laten afsteken als ze er niet netjes mee om willen of kunnen gaan. Volwassen lui die met n dronken kop gaan schieten mogen van mij wel hard aangepakt worden. Xxx
Je kunt het wel willen verbieden, maar op een gegeven moment hebben ze toch zakgeld en een eigen mening?? Je kunt dan beter als ouder laten zien hoe je veilig vuurwerk afsteekt..onder jouw zicht ipv dat ze stiekem de buurt ingaan met vriendjes die het ook niet weten.
Kweenie hoor...35 jaar geleden had je ook mensen in de omgeving van Rotterdam die hun hele garage tot de nok vol hadden met vuurwerk dat ze illegaal via de haven binnenhaalden. Nooit iets ergs gebeurd, maar ik denk dat als dat geknald had het dak er ook af gegaan was. En dan had je van die grapjassen die oefengranaten meenamen uit dienst. En Duitse strijkers. Die konden er ook een vingertje of wat afrukken...
Daarom ook verbieden ALS ze er niet netjes mee kunnen of willen gaan. Als mijn kind bewust rotjes naar mensen zou afschieten (en je komt er achter) dan werd er dus echt niks meer afgeschoten. Maar moet er wel bij zeggen dat dit mooi gedacht is maar als het je werkelijk overkomt....
Als ik denk aan vroeger met vuurwerk afsteken enzo vind ik het tegenwoordig maar zaai. In mijn beleving is het de laatste 20 jaar juist rustiger geworden. In mijn tijd gingen ze nog op kersbomen jacht en durfde ik de stad niet door. In het wijk waar ik (nu) en toen 30 jaar geleden met mijn ouders woonde was het het grootste feest vuur van de stad. En nu jaren later word er nog gesproken over het feest van het jaar. En dan gingen er echt auto.s op. Ik woon in het rode dorp in Delft een echt Delftenaar van nu weet wel waar ik het over hebt. Lastig uit leggen ik woon nu in de wijk waar mijn opa en oma woonde wij woonde een wijk er tegen over nu woon ik in het wijk waar mijn opa en oma woonde in hun straat was het feest der feesten van de stad. Vind het nu gewoon saai haha. Kijk echt vandalisme is natuurlijk niet leuk. Weet niet er hing vroeger een andere spanning dan nu. Vond het toen echt gevaarlijker dan nu? Of mijn heerinningen moeten zo verdraaid zijn. Ze zijn nu zo streng haha. Even over kinderen en vuurwerk afsteken. Ik ben echt geen moeder die dat leuk vind. Maar ik verbied het mijn zoon niet. Hij kijkt er echt naar uit. En krijgt van mij hier geld voor. Er is altijd een volwassenen in de buurt als hij vuurwerk afsteekt ( ik zit met de jongste binnen) Vind oud en nieuw iets magische.. ( ben wel bang voor harde klappen maar diep van binnen vind ik het wel spannend)
Alsof elke nederlander zo achterlijk doet....hier zijn leden die het al bij voorbaat verbieden, dat snap ik niet. En ik blijf erbij..als je nl veiliger wil maken dan kun je beter alcohol afschaffen ipv vuurwerk.
Nou ik heb toch het gevoel dat jullie het onderschatten. Ik heb echt het gevoel dat degenen die doordraaien, om het zo even te noemen, die dus steeds harder willen echt gevaarlijker vuurwerk hebben dan vroeger. Vroeger heb ik me nooit afgevraagd wat mijn buurman in de schuur had liggen. Heb ik ook nooit gehoord dat er huizen ontruimd werden en mensen een paar dagen hun huis niet inkonden. Vroeger vond ik het leuk, had ook niet hetgevoel dat mensen kwaad wilden... nu draait de politie op volle toeren, speelt elk jaar de vraag hoe rustig of onrustig het was......alle vernielingen, hulp verleners die aangevallen worden.
Vind het mooi om naar te kijken, maar afsteken? Nee.. Nooit gedaan en zou er ook nooit geld aan uitgeven.
Dan heb ik toch echt hele andere herinneringen. Er stonden hier gewoon containers klaar met kerstbomen en andere troep. We zijn toch van de zelfde generatie ongeveer jij wel 5 jaar ouder. Weet niet of je in een dorp bent op gegroeid of stad? Zo zie je maar voor iedereen zijn herinneringen anders. Diep van binnen vind ik het leuk( dat maakt me nog geen kwaaien want ) veiligheid vind ik toch belangrijker dan zwaar illegaal vuurwerk.
nee, zelf nooit gedaan en ga ik ook niet doen. Man vindt het gelukkig ook zonde van het geld, dus als we gewoon thuisblijven geven wij er geen geld aan uit. Siervuurwerk vind ik wel leuk, maar die dikke bommen, die gaan hier nu al wekenlang af, daar heb ik niks mee.
Ik kom uit zwolle....heb het echt niet zo beleefd.... de eerste oud en nieuwbranden heb ik in 1993 gezien in de stad groningen. en ja je kunt ind niet alles verbieden, ik zeg alleen dat ik er geen probleem mee zou hebben,
Misschien waren we met zijn allen wel veel gelukkiger zoner alcohol....dat denk ik wel eens. Het geeft gezelligheid, maar ook veel ellende....,
Nou ik kom uit een zuip schuiten familie haha( is niet om te lachen) genoeg ellende mee gemaakt door een dronken vader. Werden toen nog echt dronken overal met mee genomen auto en zo. Controles waren niet zo streng nog toen.
Nee wij steken niks af. Gaan om 12 uur wel even naar buiten te kijken maar heeft altijd voor mij een heel dubbel gevoel. Mijn broertje is er door overleden. Spelen met vuurwerk is zijn dood geworden. Weet niet hoe we het zullen doen als onze kids ouder zijn en de belangstelling er voor is. Zoals ik nu denk zullen we misschien dan wel wat kopen.
Siervuurwerk vind ik mooi om te zien maar zelf kopen en afsteken doe ik niet. Zonde van ons geld. Bommetjes enz. heb ik nooit leuk gevonden en schrik er nog steeds elke keer van.