Nabellen sollicitatie

Discussie in 'De lounge' gestart door Ntje, 13 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ntje

    Ntje Fanatiek lid

    11 nov 2012
    3.720
    90
    48
    Almere
    Nou meiden bedankt allemaal voor jullie reacties!

    Ik zou zeker weten wel na gaan bellen maar hoe en waneer twijfelde ik over.

    Maar ik ga ze morgen bellen en vragen of ze de mail in goede orde hebben ontvangen en wat het verdere verloop zo is:).

    Er staat geen sluitingsdatum bij trouwens:).
     
  2. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Hoop dat je het wordt!
     
  3. miekje1982

    miekje1982 Fanatiek lid

    6 apr 2007
    4.811
    1
    0
    Flevoland
    Bellen is altijd goed. T maakt wel uit naar wie je belt. Is t de afd HRM dan bestaat de kans dat degene die de selectie zal doen niks van je telefoontje af weet.
    Bel je naar degene die gekoppeld is aan de sollicitatie procedure dan kun je positief opvallen na een telefoontje.

    Bij ons is t termijn 2 weken na sluiting worden de telefoontjes doorgezet naar HRM, omdat we vaak meer dan 200 sollicitanten hebben op 1 vacature.. en niet elke leidinggevende werkt fulltime. Het kost behoorlijk wat tijd om alles door te nemen.
    Na 2 weken worden alle telefoontjes doorgezet naar de betrokken leidinggevende.
     
  4. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Ik zou bellen om te vragen of ze je brief in goede orde hebben ontvangen en zeggen dat je erg benieuwd bent naar de verdere gang van zaken.
     
  5. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.371
    113
    Ik zit ook aan de andere kant van de tafel, en ik ervaar het als heel storend als mensen bellen om te vragen of het goed is aangekomen. Er staat bij ons in de vacature altijd duidelijk dat er binnen ... Dagen na sollicitatie een reactie volgt. Er komen gemiddeld 40 sollicitaties per dag binnen, als iedereen zou bellen zou ik kierewiet worden vrees ik. Maar.... Ik heb er nooit iemand op afgewezen. Het helpt bij ons dus niet, maar zorgt dus ook niet voor een afwijzing!
    Succes en hopen op een uitnodiging!
     
  6. Mauw

    Mauw Fanatiek lid

    4 sep 2012
    1.626
    0
    0
    Amsterdam
    Succes! Duim voor je! Verstandig om te bellen! Kunnen wij erg waarderen bij ons bedrijf.
     
  7. manuela82

    manuela82 Actief lid

    26 nov 2013
    208
    1
    0
    NULL
    NULL
    Je bent nu 1 van de 100. Door te bellen kun je jezelf onderscheiden. Je kunt in een telefoontje uitleggen dat je belt omdat je zo enthousiast bent over deze baan die jou op het lijf geschreven is omdat... Ik heb zelfs een keer letterlijk gezegd dat ik even mijn verkooppraatje hield. Leverde me niet de baan op maar ik mocht wel op gesprek komen wat anders niet zo was geweest. Mijn advies: altijd nabellen en jezelf proberen te onderscheiden van de rest.
    Ook leuk voor in je cv: een wordcloud met allemaal karaktereigenschappen waarbij je gebruik maakt van verschillende lettergrootten. Bv gedreven, doorzetter, spontaan etc. Zo kun je iets van je persoonlijkheid meegeven en mensen kijken er echt even naar. Ook dit heeft me minimaal 1 gesprek opgeleverd voor een baan waar ik geen ervaring in had.
     
  8. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    4.843
    725
    113
    Ik heb nog een goede tip!
    Mijn schoonzus doet het op deze manier en heeft inmiddels 3 sollicitatie gesprekken gehad waarvan 2 vorige week.

    Breng je brief en cv persoonlijk langs. Je moet even een grens over en soms moet je lang wachten maar je valt heel erg op!
    Bij mijn schoonzus wordt er louter positief gereageerd.
     
  9. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Ofwel reageren ze net kribbig omdat ze er tijd aan verliezen of de juiste persoon er niet is.

    Als het nog maar een week geleden is, zou ik nog een weekje geduld oefenen.
    Ik heb op vacatures gesolliciteerd waar je een maand kreeg om te reageren en waar ze dus pas na een maand gingen kijken wie er uitgenodigd werd. En waar alleen diegenen die uitgenodigd werden voor 't gesprek dus een bericht kregen (en de rest 3 maand later werd afgescheept met een standaardmail).
     
  10. Ntje

    Ntje Fanatiek lid

    11 nov 2012
    3.720
    90
    48
    Almere
    Er staat geen einddatum op de vacature. Alleen dat ze willen dat de gene vanaf maart zal gaan starten.

    Ook bedankt voor alle andere tips:)!
     

Deel Deze Pagina