wanneer voor het eerst met je baby op vakantie

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Esje13, 21 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Soofje

    Soofje Actief lid

    6 apr 2011
    445
    25
    28
    NULL
    NULL
    wij bij beide jongens toen ze ongeveer 8 weken waren een weekendje weg, en daarna nog meerdere weekendjes. Bij de oudste de 1e echte vakantie toen hij 8 maanden was naar frankrijk en 1jaar naar italie.
    Bij de jongste de 1e echte vakantie toen hij 6 maanden was naar zuid duitsland en 8 maanden naar Turkije en met 1,5 jaar kamperen in onze vouwwagen.

    deze keer een weekendje weg naar centerparcs als hij 6 weken is, en dan in mei een weekje naar duitsland, ongevere 3 uurtjes rijden en in de zomervakantie 2 weken tjechie, in een huisje.

    wij zijn wel echt van de vakanties en weekendje weg. passen wel iets ons ritme aan, maar leven dan gewoon per moment. maak me er van te voren niet te druk om over hoe het gaat. komt allemaal wel goed...
     
  2. oxbow

    oxbow Niet meer actief

    Bij de oudste dat hij 6 maanden was, toen hebben we een klein weekje gekampeerd in drenthe.

    Bij de tweede dat ze 7 weken was, en zijn toen een midweekje in een huisje van landal geweest in duitsland.

    Bij de derde dat hij een jaar was en zijn wezen kamperen in Limburg

    Bij de vierde dat ze 4,5 week oud was zijn we 10 dagen wezen kamperen in Limburg.

    Deze keer weten we het nog niet of we op vakantie gaan, dat hangt af van de kosten die we aan de auto hebben dit jaar.
    Anders zal hij een half jaar zijn en waarschijnlijk wordt het kamperen in limburg of duitsland
     
  3. Decca1980

    Decca1980 Fanatiek lid

    22 nov 2011
    1.068
    0
    0
    We zijn met onze dochter nu 3 keer op vakantie geweest.

    De eerste keer een weekje Landal om mijn verlof af te sluiten. Ze was toen 11 weken. Dat ging goed. Je zit in een huisje, dus het is een beetje hetzelfde als thuis.

    De tweede keer een week toen ze 5 maanden was in een stacaravan op een camping in Noord-Frankrijk. Dat was een heerlijke vakantie. Uitstapjes naar dorpjes planden we rondom haar slaapjes. We hebben iedere dag buiten de deur geluncht. Wanneer ze overdag sliep konden wij lekker in de zon zitten, of naar het zwembad (niet tegelijk). Zelf vond ze het zwemmen nog niet zo veel, maar in een opblaasbadje onder de parasol weer wel.

    Toen ze 7 maanden was zijn we voor de echte vakantie met het vliegtuig naar Griekenland geweest met Eliza was here (tip!). Daar zag ik erg tegen op, maar ging goed. We hadden geluk dat het vliegtuig niet vol zat, dus mocht de maxi cosi mee het vliegtuig in.
    Wat fijn was aan het appartement waar we zaten was dat we uit het appartement meteen het zwembad in liepen. Dus als dochterlief sliep, lagen wij lekker op een ligstoel te lezen of in het zwembad.
    We planden uitjes weer om haar slaapjes heen, al was het wel makkelijker omdat ze wat ouder was en ook wel een slaqpje kon overslaan. We probeerden er in ieder geval wel voor te zorgen dat ze overdag in ieder geval 1 keer in haar bedje kon slapen. In de avond uit eten gaan en zo ging allemaal hartstikke goed.

    Alle keren zag ik er best tegen op, maar het viel ook alle keren mee. Ik denk ook dat je er niet te moeilijk over moet doen en zulk soort dingen gewoon moet doen. Het is wel zo datonze vakanties er anders uit zien. Voorheen waren we veel actiever en wilden we veel van de omgeving zien. Nu is voor ons zelf ook de rust belangrijker ;)

    Als je een lastige slaper hebt, zou ik qua accomodatie proberen de thuissituatie zoveel mogelijk na te bootsen. Dus een een huisje, appartementje of stacaravan. Zodat je kind in het bedje lekker kan slapen, maar dat je zelf daar om heen ook nog wat hebt.

    En als ze 1 zijn wordt het ook wel makkelijker toch. Nog maar 1 slaapje vaak. Kunje in de ochtend wat bezoeken of naar het strand?
     
  4. Stefanie78

    Stefanie78 Fanatiek lid

    7 jul 2010
    3.744
    1
    36
    Friesland
    Elise met 4 en 9 maand naar CP en met 13 maand 2 weken naar Italie
    Lucas met 3 maand naar CP en met 5 maand 3weken naar Italie.

    1200 km in de auto, wel in 2 dagen gereden met ruime pauzes

    We zaten in een ruime stacaravan en plannen alles gewoon om de slaapjes heen.
     
  5. Goldsword

    Goldsword Fanatiek lid

    14 dec 2013
    1.422
    0
    36
    NULL
    Rotterdam
    Met 6 weken zijn we naar Marokko gevlogen, ging gelukkig allemaal prima :) Ook nu vliegen we nog regelmatig heen en weer, het is fijn wanneer het vliegtuig niet te vol zit, dan heb je wat meer ruimte om je heen. Ook met de auto laatst een uur of 8 gereden. Wij plannen het meestal zo dat ze haar slaapjes doet wanneer we rijden en we nemen wat vaker pauze wanneer ze wakker is. Dan gaat het eigenlijk heel goed!
     
  6. Esje13

    Esje13 Fanatiek lid

    4 mrt 2013
    1.574
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie ervaringen. Denk ook maar dat we het gewoon moeten doen. Met Pinksteren gaan we sowieso een lang weekend naar een huisje in de ardennne dus dan kunnen we meteen zien hoe het bevalt.
     
  7. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Toen onze dochter 8 maanden was, zijn we naar Tenerife geweest.

    Tijdens de vlucht (4,5 uur) heeft ze een paar kleine slaapjes gedaan.
    Ze heeft geen last gehad van haar oortjes.

    We waren in een hotel. Voor haar slaapjes zijn we nooit op de kamer gaan zitten. We gingen gewoon wandelen, en dan viel ze in slaap.

    Het is allemaal heel goed meegevallen. In juni gaan we weer op vakantie, maar dan is ze natuurlijk al een stuk ouder.
    Nu gaan we wel niet meer zo lang vliegen, de vlucht zal nu maar ongeveer 2.5 uur zijn.

    Gewoon doen dus, ik vond het echt genieten!
     
  8. Laika

    Laika Fanatiek lid

    23 jul 2006
    2.334
    3
    38
    Hier was de eerste keer rond de 4,5 maand en een vliegreis naar Aruba. Sindsdien vliegt hij elk jaar wel een keer en de jongste nu ook.:D
     
  9. Juffie26

    Juffie26 VIP lid

    24 okt 2011
    10.011
    1.860
    113
    Wij zijn de eerste keer geweest naar bungalow park toen ze 5 maanden was, in zo'n huisje gaat dat prima.
    Ver weg haar de zon met vliegtuig doen we nog niet, hebben we gewoon beide geen goed gevoel bij, zij heeft er toch nog niks aan, misschien volgend jaar, dan is het kwa slaapjes ook makkelijker voor ons allemaal. Maar je moet gewoon doen wat goed voelt, voor ons voelt het niet goed om ver weg te gaan, ik bedoel als ik ervan in de stress raak heeft de vakantie ook weinig nut ;) daarom gaan wij lekker in Nederland, zwembad, speeltuintje, geitjes en konijntjes en we hebben een top week :)
     
  10. mamsvan6

    mamsvan6 Actief lid

    14 jan 2014
    399
    0
    0
    NULL
    NULL
    bij ons was de jongste 6 weken
    week naar luxemburg geweest met z'n achten
    sliep heerlijk in kinderwagen
    ging gewoon overal mee naar toe
    zou het zo weer doen
     
  11. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    26 aug 2012
    13.148
    330
    83
    Vrouw
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Hier met 3 maanden een weekend centerparcs ging prima :)
    Later met 1 jaar een week turkije geweest ging ook prima.

    Nu 19 mei uitgerekend, begin augustus 2 weken frankrijk, tenzij het een monsterbaby is :p
     
  12. Sara1984

    Sara1984 Nieuw lid

    22 jan 2014
    1
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo Esje13 en anderen,

    Op vakantie gaan met een baby kan een hoop gedoe zijn; daarom hebben we op Kidsvakantiegids.nl uitgezocht waar je het beste naartoe kunt gaan met een kleintje. Je vindt op de pagina Baby vakantie een hele lijst vakantieadressen die gericht zijn op jonge gezinnen! :)

    Groetjes,
    Sara
     
  13. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    4.843
    725
    113
    Met 9 weken naar een huisje op Ameland, 5 dagen
    Met 6 maanden naar Italie met de caravan (1200 km), 2,5 week
    11 maanden naar Noordwijk in een huisje, 5 dagen
    16 maanden in een huisje midden Nederland, 1 week
    1,5 jaar naar Italie met de caravan, 2,5 week

    En nu gaan we aankomende week een week naar Winterberg Duitsland.
    Van de zomer gaan we ruim 3 weken naar Italie, wederom met de caravan.

    Verder regelmatig weekendjes weg.

    Op vakantie gaan met een baby vind ik makkelijker dan met een peuter. Die van ons sleepte ik echt overal mee naar toe, nog steeds trouwens. Maar ik moet haar nu echt vermaken. Heb afgelopen zomer een cadeautjes tas gemaakt, dat was echt een groot succes. Wat hier goed hielp toen ze baby was was de cd van Woezel en Pip. Nog steeds trouwens alleen nu hebben we een meeblerende peuter op de achterbank, super gezellig!
     
  14. mamavjulia

    mamavjulia Fanatiek lid

    13 jan 2012
    1.194
    0
    0
    Met onze oudste dochter zijn we toen ze 10 maanden was snachts naar Frankrijk gereden reis duurde ongeveer 11 uur. Ze werd na 8 uurtjes wakker en toen zijn we gewoon ff lekker wezen ontbijten onderweg, beetje spelen en weer verder gegaan. ging goed! 2 weken op een camping gestaan in tent. Was echt heel leuk.


    Vorig jaar zijn we met het vliegtuig naar Italie (2 uurtjes)geweest op een camping. met toen oudste dochter 3 jaar oud en de jongste 4 maanden. Jongste heeft d reis alleen maar geslapen en de oudste heeft zich vermaakt met kleuren, filmpje kijken hapje drankje. Ging hartstikke goed.

    Dit jaar waarschijnlijk naar dezelfde camping. zeer kindvriendelijke camping. en gericht op kleinere kinderen.

    ligt er ook maar net aan hoe je er zelf mee omgaat denk ik. Ik had zoiets van we gaan daar naartoe en we zien vanzelf wel hoe het onderweg gaat. Je kan er op dat moment mocht het niet lekker gaan toch niks aandoen, dus laat het gewoon op je af komen en blijf vooral rustig je gaat op vakantie dus.:)
     
  15. M89

    M89 Bekend lid

    12 jan 2013
    683
    20
    18
    Hahaha zo herkenbaar dit:D
     

Deel Deze Pagina