Naar aanleiding van een voorval van vanmiddag even eens een bevraging. Ik bracht vervallen medicatie binnen bij de apotheek. Daar waren ze heel blij dat ik het binnen bracht en bedankten ze me. Toen ik dit zei tijdens de lunch tegen mijn collega's, kreeg ik te horen dat zij het gewoon allemaal in de vuilbak gooien... Terwijl je het gratis mag binnen brengen bij de apotheek. Dus mijn vraag: wat doe jij met je vervallen medicatie? Ga een poll proberen te maken.
O dat breng ik ook bij dr apotheek. Als je t weggooid en het zou op straat terecht komen. .. nee ik breng t wel weg.
Ik gooi het altijd gewoon in de prullebak. Zou niet moeten, dat weet ik maar gelukkig komt het niet zo vaak voor dat ik medicatie heb die over datum zijn oid.......
Ligt er aan wat het is... Pammetjes kan ik bij mijn zus kwijt; ze is erg ziek en zit aan de morfine en soms helpt de morfine niet goed genoeg meer - met pammetjes trekt ze het soms wel wat beter. Of ik bewaar ze voor het moment dat één hier thuis zelf wat nodig heeft. Voor de rest heb ik spierverslappers tegen rugpijn; ik heb regelmatig rugpijn, dus die komen wel op. En verder heb ik volgens mij geen verdere medicatie die eventueel over zou kunnen blijven. Ja misschien mijn vriend zijn maagbeschermers; maar dat is niet mijn pakkie an. Hij moet ze dagelijks innemen en na 4 dagen innemen roept hij dat het niet werkt en hij klachten houdt en dan stopt hij er weer mee. Nou, die neem ik na de houdbaarheidsdatum wel weer mee terug naar de apotheek. Voorlopig liggen ze niet in de weg en kan ik ze nog koppig naar zijn hoofd gooien als hij weer eens zit te piepen als een klein kind
weg brengen naar de apotheek waar idd alles vernietigd wordt. of ik spoel het door de wc. ik gooi het eigenlijk nooit in de container
Is het veel breng ik het netjes naar de apotheek. Maar vervallen en over de datum diarree remmers bijv gaan gewoon de vuilnisbak in. Opiaten etc gaan sowieso naar de apotheek, wil niet dat dat soort medicatie over straat kan zwerven.
Ik heb ooit 1 keer 1 pil door de wc gespoeld. Dat was toen ik in het buitenland woonde in een afgelegen dorpje op het platteland. De dag erna zouden we terug vliegen naar Nederland en ik had nog 1 medicijn over die ik niet mee het vliegtuig in wilde nemen en de dichtst bijzijnde apotheek was een paar dorpen verderop en daar hadden we geen tijd meer voor. Dus omdat ik het echt niet anders meer wist heb ik hem maar met de uitwerpselen mee door de wc gespoeld. Heel slecht, maar ik wist echt niet wat anders. Ik wilde hem daar ook niet in een verlaten huis waar straks weer anderen in zouden komen in de prullenbak laten liggen. Verder breng ik ze altijd naar de apotheek. Hier in Nederland heb je gelukkig altijd een apotheek in de buurt.
Als ik al eens iets heb breng ik het binnen bij de apotheek, ik kom daar bijna dagelijks voorbij dus kleine moeite. Mijn man zijn tante gooit het in de gootsteen en spoelt het dan weg. Laatst heb ik haar medicijnkastje onder handen genomen en dan alles wat vervallen was of ze niet meer hoeft te nemen maar meegenomen met de mededeling dat ik het wel even binnen zou brengen. Durfde het vroeger ook wel gewoon weg te gooien maar nu breng ik het gewoon weg.
Door de wc spoelen is echt heel slecht bij veel medicatie! Ze krijgen dat niet goed meer uit het water. Paracetamol of keeltabletjes ofzo gooi ik weg. En eigenlijk is dat ook het enige dat ik in huis heb wat medicijnen betreft wat 'op voorraad' is en dus over datum zou kunnen gaan. Als ik medicijnen voorgeschreven krijg door een arts, laat ik de apotheek alleen datgene meegeven wat ik nodig heb en niet meer. Ik heb er zo'n hekel aan dat ze vaak te veel mee willen geven. Je zou toch denken dat een apotheker kan rekenen Maar goed, dat soort medicatie houd ik nooit over en hoef ik dus ook nooit terug te brengen.
Nooit weggooien of doorspoelen! Komt allemaal in het oppervlaktewater en is echt heel schadelijk voor mens en milieu. Hier gaat elk jaar een grote zak terug naar de apotheek. Wie grootverbruikt heeft ook veel afval
Die sporadische keer dat ik eens wat heb wat over de datum is, gooi ik gewoon in de prullenbak.. Ga echt niet voor 2 paracetamollen naar de apotheek rijden.
pijnstillers bewaar ik gewoon - ook over de datum (ibruprofen 600 is altijd prettig om in huis te hebben bij plotselinge hevige kiespijn) . En gebruik ze indien nodig. Heb ik aparte dingen of echt veel, dan breng ik het naar de apotheek.
Nee, niet door de wc spoelen hoor! Ondanks de uitstekende waterzuiveringsinstalaties die wij in Nederland hebben, komen er reststoffen van deze medicijnen in het oppervlakte water terecht...
Het gebeurt hier niet vaak dat er iets aan de datum is, maar als het gebeurd gooi ik het in de bak... reden? Ooit een x naar de apotheek gebracht, waar van mij geacht werd om een nummertje te trekken (12 wachtende voor me) om het dan in te leveren. als ze die regel versoepelen en ik het gewoon op de bali mag leggen oid zou ik het ws weer wegbrengen naar de apotheek
Paracetamol, keelpastilles en zetpillen etc gaan als ze al over zijn in de prullenbak. Medicijnen op recept gaan wel terug naar de apotheek.