Na cytotec in ziekenhuis blijven?

Discussie in 'Miskraam' gestart door Nuage, 28 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Vandaag te horen gekregen dat als ik kies voor Cytotec ik in het ziekenhuis moet blijven tot de miskraam compleet is. Maar ik lees hier eigenlijk altijd dat vrouwen het gewoon thuis mogen doen en dat het ook best lang kan duren? Of is het anders wat je krijgt in het ziekenhuis?

    Iemand dit meegemaakt? Lig je dan met andere vrouwen op de kamer en hoe moet ik me dit voorstellen? En hoelang duurde het? Geloof niet dat dit me een fijne optie lijkt... zo stom dat ik niet meteen die vragen stelde maar ja was even overdonderd.
     
  2. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    De 2x dat ik het gebruikt heb, heb ik dat gewoon thuis mogen doen.
    Ik heb het beide keren 2 dagen gebruikt, 1 keer voor een lege vruchtzak en de 2e keer was het kindje tot zo'n 10 weken gegroeid.

    Hoe ver ben jij? Kan me voorstellen als je verder bent, dat je het in het ziekenhuis moet doen. Met die lege vruchtzak vond ik het thuis goed te doen, amper pijn gehad. Maar de 2e keer vond ik de pijn echt verschrikkelijk en heb daarna veel bloed verloren.

    Heel veel sterkte!
     
  3. Mama JaDeBo

    Mama JaDeBo Niet meer actief

    Ik kreeg ze ook gewoon mee naar huis :(... Miss het beleid van het ziekenhuis.

    Ik heb maar 1 dosis gebruikt ivm vele bloedverlies alsnog curretage gehad :(
     
  4. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Heb net het beleid zitten lezen maar je krijgt 1 pilletje mee naar huis om in te brengen en dan 24-36 uur later word je opgenomen op de afdeling. Daar brengt de gyn 2 tabletten in en ze blijven iedere 3 uur weer 2 tabletten inbrengen tot de miskraam volledig is. Echt totaal anders dan wat ik hier dus heb gelezen. Ik geloof dat het standaardbeleid is bij dit ziekenhuis, ik ben 9 weken zwanger ongeveer maar het vruchtje is met 7,5 week gestopt. Ik mag nu eerst 2 weken afwachten maar daarna moet ik kiezen tussen curettage en die pillen. Ik wil niet nogmaals een curettage dus ik dacht dan neem ik thuis die pillen, maar dat kan dus ook niet. Vind allebei eigenlijk een rotoptie nu..
     
  5. Mama JaDeBo

    Mama JaDeBo Niet meer actief

    Apart idd... Ik heb 8 pillen meegekregen en moest en 4 tegelijk inbrengen, en 24 uur later de andere 4 ongeacht bloeding is begonnen of niet.
     
  6. Kieki

    Kieki Actief lid

    20 nov 2011
    128
    29
    28
    Vrouw
    NULL
    Ik vind het eigenlijk wel goed van het ziekenhuis dat ze willen dat je daar naar toe komt. Het kan een hele heftige ervaring zijn en je kunt flinke pijn hebben. Dan is het toch fijner als er artsen en pijnstilling in de buurt zijn. Bij mijn laatste miskraam (spontane) bij zes weken heb ik liggen kronkelen van de pijn. Ik was blij dat ik nog de zwaardere pijnstillers van na mijn curretage had liggen, die zorgden er gelukkig voor dat de pijn snel minder werd.

    Veel sterkte in ieder geval... het is allemaal niet niks... :(
     
  7. cakeje34

    cakeje34 Actief lid

    7 nov 2012
    237
    0
    0
    ik vind het een heel goed iets dat je dan in het ziekenhuis mag blijven,
    ik heb gister ook 4 pillen ingebracht en 10 minuten later stond ik op mn kop van de pijn dat ik weer naar het zh moest,helemaal in paniek omdat ik niet wist wat me overkwam. iedereen is natuurlijk anders en ervaart het anders maar in het zh ben je niet alleen en je heb mensen om je heen die weten wat er te gebeuren staat en kunnen je helpen,en vraag om goede pijnstilling!

    heel veel sterkt iig
    het is niet niks en ik doe het nooit meer
    ik zou meteen kiezen voor een curretage
     
  8. cakeje34

    cakeje34 Actief lid

    7 nov 2012
    237
    0
    0
    ik zie nu pas dat ik zowat hetzelfde zeg als kieke

    succes met het maken van je beslissing, doe wat "goed" voelt voor jou om te doen dat is het belangrijkste...en ja het zijn allebei rot opties, je moet je grootste wens afbreken, dat kan toch helemaal niet :x
    het is gewoon niet eerlijk.....
     
  9. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Dankjewel voor de reacties! Pppff heftig zeg. Ik heb na mijn curettage ook echt veel pijn gehad dus voor pijn ben ik niet "bang" meer.. Denk dat ik het niet kan voorkomen. Maar hoop gewoon dat het vanzelf komt want welke optie ik anders moet kiezen is me nu echt nog niet duidelijk..
     
  10. Petra77

    Petra77 Lid

    13 jul 2010
    57
    0
    0
    Ik heb de pillen ook in het ziekenhuis gekregen, maar was inderdaad wel verder, kindjes waren tot 12 en 13 weken gegroeid. Het risico op teveel bloedverlies is dan te groot om thuis af te wachten. (en de kans dat je daarna alsnog gecuretteerd moet worden is dan ook groter, dat was bij mij het geval)
    Ik lag op een verloskamer, alleen dus, en mijn man mocht gewoon de hele tijd bij me blijven tot alles achter de rug is.

    Ik hoop voor je dat het alsnog vanzelf komt en het niet nodig is, sterkte ermee in ieder geval!
     
  11. Kieki

    Kieki Actief lid

    20 nov 2011
    128
    29
    28
    Vrouw
    NULL
    Hoi Nuage, wil even vragen hoe het met je gaat? Heb je inmiddels een beslissing genomen?
     
  12. mama73

    mama73 Actief lid

    22 aug 2013
    195
    0
    16
    NULL
    NULL

    Dit beleid wordt (bijna) alleen gevoerd bij verder gevorderde zwangerschap.
    Ik heb (helaas) 2x cytotec moeten gebruiken.

    De eerste keer voor een miskraam die al snel mis was maar niet loskwam.
    Ik kreeg gewoon 2x een dosis pillen mee. Bij mij werkte ze gelukkig snel. Na ong. 30 min. begon het 'gerommel' al. Vlak daarna begon ook het heftige bloedverlies. Dit kwam met tussenposes, maar op het moment dat het kwam gutste het er echt uit met gigantische grote stolsels (zo groot als een vuist) De pijn vond ik goed te doen, vergelijkbaar met weeën. Uiteraard niet fijn maar niet onoverkoombaar. Dit heeft ong. 8 uurtjes aangehouden en toen was het helemaal over. (bloed en pijn)

    De tweede keer was een andere situatie.
    Ik was 20 weken zwanger en onze zwangerschap zou beëindigt worden ivm ernstige afwijkingen/handicaps aan onze zoon. (vreselijke beslissing)
    De methode die dan gebruikt wordt lijkt op die van jullie.
    36 uur voor inname cytotec (vaginaal) kreeg ik tabletjes (oraal) om de baarmoedermond week te maken.(is een ander pilletje)
    De eerste cytotec mocht ik thuis om 7 uur 's morgens inbrengen.
    Om half 11 was ik in het ziekenhuis (melden) waar ik meteen een nieuwe dosis kreeg via de mond, deze zou ik iedere 3 uur weer krijgen.De volgende dosis was gelukkig niet nodig want om 13.52 is onze zoon al geboren.

    Ik denk niet dat jullie ziekenhuis je op laat nemen ivm de pijn,maar voor het bloedverlies.
    Vervelend is idd wel dat het ook lang kan duren voor het loskomt. Maar zoals in mijn geval kan het ook snel gaan.
    met mijn ervaring zou ik zo weer voor cytotec kiezen....maar ik hoop het nooit meer te hoeven gebruiken.

    succes met je beslissing
     
  13. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    @Kieki: nee ik weet het nog niet. Ik mag nog anderhalve week wachten. Heb wel veel rugpijn en buikpijn en ook weer wat bloedverlies dus ik hoop nog steeds erop dat het vanzelf komt. Ik neig heel eerlijk gezegd naar eisen dat ik nog langer mag wachten. Ik heb zelf eerder een echo laten maken en zo zijn we erachter gekomen. Anders had ik pas volgende week een echo gehad en had ik daarna alsnog 2 weken mogen wachten. Dus waarom nu dan niet.

    @mama73 wat moet dat vreselijk geweest zijn om zo laat in de zwangerschap nog je kindje te moeten verliezen. Ik kan me niet eens voorstellen hoe groot het verdriet geweest zal zijn... ben er stil van.... Ik wist dat dit beleid bij verder gevorderde zwangerschappen hoorde, maar hier is het dus standaard zo. Wel apart, het vruchtje is met 7,5 gestopt met groeien en dat is volgens mij een termijn waarbij andere vrouwen gewoon thuis de Cytotec mochten nemen. Maar hier dus niet helaas.
     
  14. Esje78

    Esje78 Fanatiek lid

    9 aug 2010
    1.124
    0
    36
    Noord Brabant
    Hier helaas ook met 8 weken te horen gekregen dat het niet goed was. Dag er op direct naar de gyn en cytotec meegekregen. 's avonds 4 tabletten ingebracht, maar gebeurde niet veel. Zondag weer 4 ingebracht, maar ook niet veel succes. Week erna nog 4 tabletten gekregen en die deden hun werk. Vruchtje bleek overigens al wel weg te zijn, ondanks dat ik geen enkel stolsel was verloren. Blijkt dat het vruchtzakje op kan lossen als het al een tijdje in je lichaam zit, zonder dat het afgestoten wordt.
    Dit keer geen enkele kramp gehad, terwijl ik 3 jaar geleden bij een spontane mk 12 uur lang krom heb gelegen van de pijn en enorm veel bloedverlies had. Dit keer totaal het tegenovergestelde, maar toch schoon.


    Hoop voor je dat het alsnog gewoon uit zichzelf komt. Weet je ook hoe lang ze je in het ziekenhuis willen houden om af te wachten of die pillen werken? Bij mij werkten ze dus pas later door. gyn zei dat het binnen een paar uur tot een paar dagen op gang kan komen, maar zo lang zullen in het ziekenhuis niet wachten gok ik.
     
  15. marjol

    marjol Fanatiek lid

    14 nov 2009
    1.881
    3
    36
    Gelderland
    Ik vind het een goed beleid en kan dit alleen maar toejuichen. Zoals ook al eerder aangegeven.

    Ik heb tot nu toe 2 x cytotec gekregen.
    De eerste keer heb ik het bij de miskraam op 12 weken gekregen. Ik moest het om 7.00 uur gewoon thuis inbrengen (na een eerdere keizersnee!! :x) en dan om 13.00 uur in het ziekenhuis melden voor een curretage. Ik had maar een halve dosering gekregen omdat ze dus eigenlijk zouden curreteren. Die curretage heb ik dus nooit meer gehaald en de gyn heeft, terwijl ik al in het ziekenhuis was (wel op een gewone verpleegafdeling zonder kraamverband e.d)., telefonisch geconstateerd (toen een verpleegster belde) dat ik geen weeën had, maar gewoon wat buikkramp. Nou ik had een giga weeënstorm en ben dus door NIEMAND opgevangen en uiteindelijk het kindje op een toilet van het ziekenhuis ALLEEN (wel met manlief) verloren. Zelfs toen is er geen gyn bij ons geweest. Heb er echt een trauma van opgelopen.
    Daarna wederom met cytotec in een ander ziekenhuis bevalling opgewekt bij 21 weken, maar nu met begeleiding. Ondanks dat het verlies van dit kindje vele malen groter was (vanwege de termijn) heb ik een hele prettige ervaring door de fantastische begeleiding die ik heb gekregen. Deze gyns waren ook in shock dat ik cytotec zonder medische begeleiding heb gekregen i.v.m. risico bij gebruik na keizersnee.

    Bij de MA bij 10 weken heb ik afgewacht en dat was echt de meest prettige manier. Was ook wel met kramp, maar dit was zeer goed te doen. Deze miskraam was ook compleet. Moet wel zeggen dat mijn cyclussen na de cytotec sneller op gang waren als na de natuurlijke miskraam.
     
  16. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Zo daar had ik nog niet eens over nagedacht.. Ik heb ook een keizersnede gehad!! Wist niet dat het ook zonder grote baby risico kon hebben voor de wond. Jeetje zeg..

    In principe moet het binnen 24 uur na opname eruit zijn. Maar ja ze geven iedere 3 uur nieuwe pillen he dus je krijgt er veel meer dan dat je thuis krijgt. Na 24 uur overleggen ze of het een curettage wordt of nog meer pillen.
     
  17. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Wat een vreselijk verhaal Marjol!!! Schandalig! Heb je hierover wel een klacht ingediend?
     
  18. marjol

    marjol Fanatiek lid

    14 nov 2009
    1.881
    3
    36
    Gelderland
    De verloskundige heeft een klacht ingediend. Wij konden het niet aan. Dat ziekenhuis heeft gewoon heel veel fouten gemaakt. We zitten nu gelukkig op een plek waar we serieus genomen worden.
    Als je een keizersnee hebt gehad en je krijgt een heftige reactie kunnen ze je goed in de gaten houden. Ze zullen hoogstwaarschijnlijk ook de dosering aanpassen.
     
  19. Kieki

    Kieki Actief lid

    20 nov 2011
    128
    29
    28
    Vrouw
    NULL
    @nuage hopelijk komt het dan toch zelf op gang. Als je toch al bloedverlies hebt en buikpijn is die kans wel aanwezig.

    @marjol inderdaad wat een verschrikkelijke ziekenhuis ervaring, schandalig! Net voor mijn curretage (3e miskraam) kreeg ik van de verpleegster te horen: "er zijn er heel veel hoor". Nee echt.... daardoor voel ik me beter... :x
     
  20. Nuage

    Nuage VIP lid

    12 mrt 2008
    9.020
    659
    113
    Hier in het ziekenhuis waren ze wel lief, alleen je ligt tussen de net bevallen vrouwen. Niet dezelfde kamer maar wel dezelfde afdeling dus je hoort steeds baby'tjes huilen. Vond ik vorige keer echt een marteling.

    Ik hoop ook echt dat het komt. Nu is alles weer weg opeens, het zet steeds niet door lijkt het.
     

Deel Deze Pagina