hai allemaal, Ik ben op zoek naar voeding voor kindjes van 1 jaar met kma. Mijn baby zat op nutramigen, daarna op nutrilon ha daar kon ze niet tegen en ben ik over gestapt op friso ha. Dat ging iets beter en nu zit ik dus met het verhaal dat ze al 1 jaar en 2 maanden is en ik haar eigenlijk de voeding wil geven van haar eigen leeftijd. Dus heb ik geprobeerd haar op friso standaard te zetten nummer 4. Alleen heeft ze symptomen en na2 maanden denk ik dat ik toch maar iets anders moet proberen. Wat hebben jullie toen gedaan? De dok zegt dat ik maar gewoon ha nummer 2 moet blijven geven. Maar een kindje van haar leeftijd heeft nu toch andere voedingstoffen nodig, of heb ik het verkeerd? Graag hoor ik jullie reacties.
Ik geef Friso Allergy Care en die is voor 0 tot 2 jaar.. En Friso Pep? Weet niet precies of die ook is voor kindjes van 1 jaar maar dat zal toch wel.. Het klinkt ook alsof HA niet voldoende koemelkvrij is, aangezien ze toch klachten krijgt..
Mijn dochter heeft tot 15 maand Neocate gekregen, dat mag tot anderhalf jaar. Nu zit ze op soja groeimelk van Olvarit. Volgens de KA de beste optie voor haar in dit geval, want aangevuld met de juiste vitamines en met minder eiwitten dan gewone soja.
Mag ze niet iets van sojamelk ofzo? Of een ander type melk zoals amandelmelk of rijstmelk. Weet niet hoe dat qua voedingsstoffen zit en of dat al kan. Mijn zoontje heeft geen KMA maar krijgt al een paar maanden zo nu en dan een bekertje sojamelk. Hij lust absoluut geen koemelk namelijk.
Waarom ben je van de Nutramigen af dan? En welke variant had je? In Friso HA voeding zitten ook koemelkeiwitten. Maar dan al iets verder voor verteerd dan in de standaard kunstvoeding. FrisoPep is wéér verder voor verteerd dan de HA en de AllergyCare is nóg weer verder voor verteerd dan de FrisoPep. Mijn zoontje heeft ook KMA en krijgt nu nog Nutramigen AA, die bevat helemaal geen eiwitten maar is een voeding op basis van Aminozuren. Maar goed. Je zou idd soja melk kunnen proberen, eerst een beetje, bijvoorbeeld in de vorm van een toetje. Gaat dat goed dan kun je gaan proberen of je kindje de sojamelk wil en kan drinken. Door de diëtiste van mijn zoontje is dan de Soja Groeimelk aanbevolen van Alpro. Maar hij wil het nog niet echt.
Zelf zou ik niet zo snel sojamelk geven omdat dit bij jonge kinderen wat problemen kan veroorzaken. Bij jongetjes is het een belemmering van het geslachtsorgaan omdat er te veel vrouwelijk hormoon word aangemaakt. meisjes raken hierdoor juist eerder in de puberteit Ik zou dus kijken naar geitenmelk. Heb je tegenwoordig genoeg producten van en je hoeft er niet speciaal voor naar een andere winkel. Misschien klinkt het in jou ogen vies vergeleken met koe-melk maar zo jong hebben ze dat nog niet echt in de gaten.
Hai allemaal, Bedankt voor de reacties. Ik heb eigenlijk nooit nagedacht over soyamelk. Hier in Su kan ik geen allergiecare vinden en ook geen pep. Ik zal eens aan iemand vragen het op te suteren voor mij. Ik had de nutramigen lgg lipil. Maar omdat ik dus in het buitenland woon kan ik niet even naar de arts in nl. En ze willen ook niks voorschrijven omdat ze haar niet hebben gezien. Nu staat in de planning om maart naar nl te gaan. Dan kan ik een advies krijgen. Ik zal eens de opties overwegen en de pep maar eens proberen. Bedankt allemaal.
Begrijp ik het goed dat je nu op HA zit? Dat is eigenlijk geen dieetvoeding voor KMA. Dat is voeding die helpt om KMA te voorkomen, maar er zitten gewoon eiwitten in hoor. Dus ik denk dat als HA goed gaat, je gewoon eens groeimelk zou kunnen proberen. Daar zitten sowieso minder eiwitten in dan gewone melk, dus misschien lukt het wel. Je kindje zit nu toch op een leeftijd dat je stilaan toch eens wat nieuwe dingen moet gaan proberen. En de meesten zijn op 1 jaar overigens over de KMA hern. Durf je dat toch niet, dan is soja echt een goede optie. Er is echt geen reden meer om HA te blijven geven nu.
92% van de mensen die allergisch is voor koemelk, is dat ook voor geitenmelk, dus geitenmelk is vaak niet zo'n handig alternatief. Sojamelk bevat stoffen die zich in het menselijk lichaam kunnen gaan gedragen als oestrogenen. Dat KAN een probleem vormen, maar hoeft niet. Bij sojamelk als alternatief voor melk is het iig om deze reden wel raadzaam om zuinig aan te doen met de soja: een kind heeft na de eerste verjaardag 300 cc zuivel nodig en dat zou ik dan wel aanhouden als max voor de soja. ik gebruik hier als alternatief voor melk ook veel rijstemelk en kokosmelk, vooral bij bakken en koken.
Mijn zoontje had ook koemelk allergie en na een jaar waren de symptomen er nog steeds. Heb met Soja melk afgebouwd. Steeds kleine beetjes tot de allergische reactie weg was. Met 15 maanden kon hij normale nutrilon krijgen!
Mijn zoontje heeft ook kma. En volgens cb mochten we soja melk proberen. Dit was bij ons geen succes, hij had die hele nacht lopen huilen, krijzen en beentjes strekken en trappelen van de pijn. Daar zijn wij dus meteen weer mee gestopt. Wij gaan nog even verder met friso ha.
Hier ook een zoon met KMA. Hij drinkt nu 's ochtends de nutrilon pepti 2 en in de middag geitenmelk en dat bevalt prima. We krijgen ook veel tips van de kinderdietiste. Verder weinig tot geen eczeem. Ben je doorverwezen naar een kinderarts? Misschien dat die je wat meer op weg kan helpen.