Wat voor lakens zijn er allemaal? HELP

Discussion in 'De babyuitzet' started by fabianne, Feb 3, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. fabianne

    fabianne Lid

    Apr 24, 2013
    37
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi,

    Ik ben momenteel 24 weken zwanger en ik ben al redelijk ver met het inrichten van de babykamer. Nu ben ik begonnen aan de bedtextiel, maar ik zie door de boven het bos niet meer. Ik heb uitzetlijsten bekeken en ik begrijp werkelijk niets meer. Wij hebben een juniorbedje van 70 bij 140.
    Naam mijn idee maak ik het bed op door de volgende lakens te gebruiken:

    molton hoes (met elastische randen)
    hoeslaken (met elastische randen)
    dekentje+laken

    Wanneer ik op webshops bedtextiel wil bestellen kom ik allerlei termen tegen die ik even niet kan plaatsen. Termen als badstof, jersey, katoen, molton. Nou, ik begrijp er werkelijk niets meer van. Ik wil gewoon een ondermateriaal met elastiekjes, daarboven een mooie laken met ook elastiekjes. Dus twee materialen die ik strak om het matras kan doen en daarboven een leuke deken+laken. De afmetingen van deze deken en laken hoeven niet exact de afmetingen van het matras te zijn, want deze deken en laken vouw ik dubbel of stop ik weg onder het matras.

    Wie o wie kan mij hierin verder wegwijs maken?
     
  2. roomsoesje27

    roomsoesje27 Bekend lid

    Jul 28, 2013
    899
    1
    16
    Assen
    Ik zit in hetzelfde doolhof.
    Je volgorde klopt in elk geval wel moltonzeiltjes worden ook nog weleens genoemd maar werden door de kraamzorginstantie afgeraden.
    Jersey en Badstof zijn de verschillende soorten stof voor de hoeslakentjes jersey is een gladde stof en badstof ken je vast wel.
    Schoonzusje raadde badstof aan als het wat kouder was en jersey as het warmer is.

    Katoen is waarschijnlijk het dekentjes, andere soorten dekentjes zijn geloof ik ook niet aangeraden.

    Ik heb nu voor de wieg 2 moltonhoezen, 2 jersey hoeslakens, 2 badstof hoeslaken, 3 dekentjes (2 gekregen) en 3 bovenlakentjes.
    Volgens schoonzus was dit voldoende.
     
  3. frommel86

    frommel86 Actief lid

    Dec 16, 2011
    483
    0
    16
    Bij mijn zoontje gebruikten wij:

    eerst een molton onderlegger( om het matras te beschermen tegen beschaidigngen van de lattebodem, dan het matras, molton onderlegger omdat hij veel spuugde, dan de molton hoeslaken, een hoeslakentje en dan inderdaad een laken en dekentje. Dus je doet het goed hoor. Wij gingen alleen al snel over naar het dekentje in een dekbedovertrekje dat bleef veel beter zitten.
     
  4. marijntje28

    marijntje28 Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    1,138
    0
    0
    70x 140 is inderdaad junior. Doorgaans voor kinderen vanaf jaar of 2 a 3.
    Daarvoor is 60x120 de standaard maat voor een babybed.
    Die kun je meestal ook "hoog" zetten voor de eerste maandjes.

    Verder zoals frommel beschrijft.
    Soort stof maakt op zich niet uit, wat je zelf het fijnste vind. Jersey is soms wat dunnere stof geloof ik. Molton heb ik meestal een wat dikkere, gewoon van hema.
    Ik heb nog kleine vierkante moltons, van vroeger... Die zijn handig als je baby veel spuugt. Maar kun je ook met een hydrofiel luier doen.

    Of je katoen, jersey of badstof kiest maakt niks uit. Ik zou kiezen wat je het mooiste vind voor de bovenste laag.
    Badstof kan handig zijn in de winter als je kind het koud heeft. Maar.... Lang niet alle baby's hebben het koud. Mijn zoon zweet al sinds hij geboren is, dus is dan zeker niet handig, ook niet in de winter, haha

    Onze oudste heeft lang onder deken + laken gelegen (op gegeven moment met slaapzak zonder mouwen erbij aan en in de winter met mouwen).
    Mijn zoon bleef echter al snel niet liggen. Hij heeft de meeste tijd in bed doorgebracht met alleen een slaapzak aan.
    Niet teveel kopen dus! Je hebt snel bijgehaald als je weet wat je fijn vind en ook handig vind om te blijven gebruiken....

    Suc6 met kiezen!
     
  5. marijntje28

    marijntje28 Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    1,138
    0
    0
    Bedenk me ineens dat de babydekens die je doorgaans ziet, niet handig zijn als je het juniorbed meteen gaat gebruiken.
    Dan moet je ook wel een breed laken en deken hebben hoor, anders kun je niet strak instoppen. En dat is doorgaans toch wel fijn voor een baby.
    Mijn zoon (ruim 3) ligt in juniorbed. Maar hij heeft echt een dekbed met dekbedovertrek....

    Formaat staat wel op de verpakking waar het voor bedoeld is. Maar al die dekens die je bijv. bij Prenatal ziet zijn of voor een wiegformaat/ of voor een ledikant (= 60x 120).
     
  6. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    Oct 14, 2010
    16,541
    3,057
    113
    Hoe wil je een juniorbed voor een baby gebruiken?
     
  7. fabianne

    fabianne Lid

    Apr 24, 2013
    37
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het is een junior ledikant dus met spaken en dit bed kan je ook hoog of laag zetten. Het ziet er precies uit als een normale ledikant alleen het is iets langer en iets breder en de middelste vier spaken kan je eruit halen voor wanneer het kind groter is en zelf in en uit kan stappen. Deze kant van het ledikant hebben we voorlopig aan de muurkant gedaan zodat onze baby ook niet tijdens het spelen aan de spaken het per ongeluk eruit kan drukken ofzo.

    Ik wil dus gewoon deze junior ledikant gebruiken door het op te maken zoals je elke baby ledikant opmaakt. Ik zal alleen iets meer stof moeten gebruiken dan normaal en ik kan iets langer met dit ledikant doen dan normaal. Als kindje 2 of 3 jaar is dan zal ik haar niet meer tillen, maar dan kan ze er zelf uitstappen.
    Ik heb ook rekening gehouden met dat ik voor het dekentje en bovenlaken iets grotere maat moet gebruiken om het strak in te stoppen. En dat is wat ik bedoel met dat voor het dekentje en bovenlaken is wel een goede maat kan vinden, maar voor de hoeslakens met elastieken bandjes wordt het nog een zoektocht.
     
  8. Kell1988

    Kell1988 Actief lid

    Dec 10, 2010
    113
    0
    0
    Pedagogisch medewerker op een kinderdagverblijf
  9. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Molton is de onderlaag
    De bovenlaag is oftewel katoen (glad, geweven, zoals de meeste lakens) oftewel jersey ( rekbaar, 't shirt stof ) oftewel badstof. Badstof vonden mijn kindjes vaak te warm, ik heb wel 2 flanellen hoeslakens voor zoon ( Flanel is ook katoen, maar dan zo zacht en dikker, zoals sommige van die dikkere pyjama's, vaak die pyjama's met knoopjes aan de voorkant omdat het niet zo rekbaar is ) jersey vind ik het fijnste, is rekbaar en zacht en kreukt niet zo.

    Voor ons grotere ledikantje had ik lakentjes van de babywalz. In NL zijn ze niet zo makkelijk verkrijgbaar.
     
  10. Maria1983

    Maria1983 Niet meer actief

    Dan haak ik gelijk even in over een onderlakentje voor de Bugaboo Cameleon. Ik dacht heel enthousiast dat ik het kon proberen met een aankleedkussenhoes, omdat deze niet zo heel groot zijn. Maar die is dus veel te breed voor het matrasje van de wandelwagen. Wat voor onderlaken leg ik hierin en heb ik er aan twee genoeg 1 in de wagen, 1 in de kast voor reserve, hydrofiel voor eventueel spugen)
     

Share This Page