Ik wil keer stoofpannetje maken. nu heb ik zitten google'en en kwam op een filmpje uit waar ze een boterham besmeerd met mosterd in de pan erbij deden tijdens het stoven.. ehmm ik weet niet veel van stoven enzo maar een boterham met mosterd?? Mn haren gaan recht overeind staan Dus lady's..!! ik wil graag een heerlijk stoofgerecht weten. Wie o wie wil zijn recept met mij delen??
ontbijtkoek in de hachee??? omg... ik dacht dat ik rare dingen kon eten maar dat wint het toch wel haha
Lekker man ontbijtkoek in hachee. Ik doe dat altijd, of speculaas. Wil je de indonesische hachee? Doe ketjap manisch in! yummm Maar de gewone stoofvlees, doe ik belgisch bier in de stoofvlees. Of rode wijn. Met laurier blaadje en altijd wat kruidnageltjes.
Hier meis! indonesiepagina.nl - Indonesische gerechten - Smoor djawa (Javaanse gestoofde runderlappen) Ken je de naam smoor nog wel? Van oma? hahaha
Whaha ja idd bij vtw wonen ofzo? Smoor, ja klinkt heel bekend! Mijn oma was Indo. Bij mij niks van te zien maar de liefde voor Indo eten heb ik gelukkig wel mee gekregen!
Hier een Belgje en ik kieper elke keer ook brood met mosterd in 't stoofvlees . En meestal nog wat extra mosterd. Het brood dient om de "saus" te laten inbinden. Ik bak 1 kilo stoofvlees aan. Ik bak ongeveer 750 gram uien erbij aan. Effe verder laten aanbakken tesamen. Peper en zout (en eventueel een bouillonblokje) erbij. 1 flesje bruin bier erbij (als je meer stoofvlees maakt, meer bier). En 2 à 3 laurierbladeren. Vuur laag zetten en laten stoven. Na een uurtje smijt ik er die boterham met mosterd bij. Ik laat het in totaal ongeveer 2 à 3 uur stoven. Soms snij ik het laatste kwartier wat wortelen en doe die er nog bij. Het lekkerst is het als je het dan een dag laat staan .
Er zijn hier in BE overigens mensen die er zelfs chocolade in werpen ! Dat doe ik niet, want dat vind ik dan weer vies.
Ik ben dol op stoofvlees, en ook ik verwerk mosterd in het recept. Ik smeer het vlees nl in met mosterd, peper en zout voordat ik het aanbak. Ik volg dit recept Draadjesvlees Van Oma recept | Smulweb.nl Echt een aanrader! Ontbijtkoek heeft idd als doel het geheel te binden.
Ik heb recent deze gemaakt. Maar zonder de gedroogde champignons en ook niet met pittige paprikapoeder. En het was heeeerlijk. Wel 4 uur opgehad ipv 2,5 die op recept staat. Verrukkelijke Stoofpot (stoofschotel) Van Rundvlees, Rode-wi recept | Smulweb.nl
punt is dat bijna overal bier of wijn ofzo in gaat. maar dan gaat mijn man dat dus echt niet eten. hij is anti-alcohol en ookal is de alcohol allang verdampt, dan eet ie t dus echt niet.. kan t ook zonder?