Slapen

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Vince13, Feb 10, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vince13

    Vince13 Nieuw lid

    Feb 10, 2014
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo,

    Ik heb een vraag over het slaapritme van mijn zoontje.
    Hij is 13 maanden.

    Sinds een paar weken is hij steeds heeel vroeg wakker in de ochtend (5 uur) als ik ga kijken lijkt t of hij slaapt maar hij is steeds aan t jammeren (akelig woord maar weet ff niet hoe ik t anders moet omschrijven)
    Om t kwartier hoor ik m weer en dit gaat door tot hij echt wakker is. Hij is dan gezellig aan t kletsen alsof hij de tijd daarvoor niks heeft meegekregen.

    Ik merk wel aan hem dat hij slechter slaapt. Is in de ochtend eerder weer moe en slaapt zo 2 - 2,5 uur. Van ong 9 tot half 12..
    In de middag slaapt hij ong een uurtje rond een uur of 3 (soms komt hij moeilijk in slaap en is t ff lastig. Ik wil er geen gevecht van maken dus haal ik m eruit)

    Herkent iemand dit?? Is dit een fase? Of speelt er iets anders?

    Ik zou graag weer terug gaan naar t ritme wat we hadden. Smorgens een uurtje slapen en smiddags de lange slaap. Toen sliep hij in de ochtend ook veel langer (tussen 7 en 8 wakker)

    Ik hoor graag jullie idee of tips!

    Gr danielle
     
  2. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    #2 sydneys, Feb 10, 2014
    Last edited by a moderator: Feb 10, 2014
    Hoelaat gaat hij s'avonds slapen?

    Ik zou het ochtendslaapje van 9u proberen op te schuiven. Om de 3 dagen een kwartier opschuiven

    Want ik denk dat dat de reden is waarom hij s'nachts jammert. Hij zal wel een hele goede biologische klok hebben waardoor hij toch doorslaapt maar dan heel erg licht slaapt vermoed ik en daarom jammert. Ik denk dat hij om 5u dus eigenlijk genoeg slaap heeft gehad omdat hij door de dag rare slaaptijden heeft.

    Hier ook 13 maanden en hij is nu over aan het gaan naar 1 slaapje maar als hij 2 slaapjes doet waarvan 1 in de voormiddag dan slaapt hij in de namiddag heel kort en slaapt hij snachts ook slechter + is overdag dan ook een beetje jengelig.

    Als ik hem om 13u naar bed breng dan is het het gemakkelijkste manneke wat er bestaat. Dat is nu nog niet elke dag zo maar het gaat wel die kant op.

    Dus ik zou hem nu 3 dagen om 9.15u naar bed brengen, daarna 3 dagen om 9.30uur en zo maar door zodat hij uiteindelijk dat slaapje niet meer nodig heeft. Kan je ook sneller of langzamer doen natuurlijk maar ik vermoed dat dat de oplossing is

    Hier is het zo : hoe moe-er? Hij s'avonds naar bed gaat hoe slechter hij slaapt
    Dus als hij van 10.30 tot 12u slaapt, wil hij in de namiddag niet meer slapen waardoor hij s'avonds helemaal kapot is en ook s'nachts onrustig slaapt.
    Blijft hij wakker tot 12 of 13u en doet dan zijn slaapje is hij echt heel gemakkelijk

    Maar als ze echt moe zijn kan je ze ook niet verplicht wakker houden, dat werkt ook weer averechts dus langzaam opbouwen
     
  3. Marvb

    Marvb Fanatiek lid

    Dec 17, 2012
    1,518
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat rond 5 uur eigenlijk wat wakker worden kan inderdaad goed betekenen dat hij overdag te veel slaap krijgt en daardoor s nachts/ morgens eerder uitgeslapen is.

    Wat sydneys voorstelt kun je toepassen maar als hij niet een heel strak ritme heeft, lukt het nauwelijks om dat per kwartier te doen. Ik zou proberen om eens te kijken wat je kindje doet als je wat actiefs onderneemt s morgens.. wellicht houdt hij het dan langer vol en kun je hem later op bed leggen.. kijken of je dan op 1 slaap uitkomt (als je hem na half 12 op bed legt) of op 2 en je hem in zijn ochtendslaap bijv. na 45 min. wakker maakt (1 cyclus) en s middags rond 14.00 uur op bed kunt leggen en kijken of hij dan bijv. tot 16.00 uur slaapt. Is uitproberen wat voor jullie en de kleine het beste uitpakt.
     
  4. Vince13

    Vince13 Nieuw lid

    Feb 10, 2014
    3
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie reacties.

    Ik ga proberen om hem smorgens ong 3 kwartier te laten slapen en dan wakker maken. Daar had ik zelf ook al over nagedacht. Uiteindelijk gaat de ochtend slaap eraf en slaapt hij alleen de middag.
    Het lijkt of hij nu de middag slaap in de ochtend doet ;)

    Ik ga ermee aan de slag!

    Nogmaals bedankt voor t meedenken :)
     

Share This Page