Pffff, irritant... Bekken/rugpijn is voor mij altijd een 'gewoon' zwangerschapskwaaltje geweest, helaas. Bij 1e vanaf 20 wkn, kon op het einde nog maar kleine stukjes lopen en altijd met pijn. Problemen met slapen, omdraaien in bed, opstaan, nauwelijks huishoudelijke klusjes meer kunnen doen etc. Na bevalling was het snel weg, nog even terug gekomen rond 2-3 maanden (door het veelvuldig dragen en tillen van flinke baby), maar tijdens ontzwangeren vanzelf (met beetje hulp fysio) weggegaan. Bij de 2e vanaf 10 wkn, hetzelfde. Meer pijn dan bij de eerste, want tja, moest de oudste regelmatig tillen (kon nog niet lopen, kon niet zelf trap op). Na bevalling vrij snel weer verdwenen. Bij de 3e vanaf 10 wkn weer. Relatief de minste pijn want door hyperemesis gravidarum deed ik letterlijk niets (lag op bed of bank) en was er weinig sprake van belasting, laat staan overbelasting . Hoefde ook geen baby/kinderen meer te tillen, die waren nu oud genoeg. Na bevalling snel weer verdwenen. Tot... een maandje of 4-5 geleden. Heel sluimerend weer af en toe wat pijn en toen ik het ledikantje naar beneden moest zetten (en rug dus veel verkeerd belast wordt) kwam het weer echt opzetten. Na een tijdje ook de box laag moeten zetten en tja, nu heb ik dus weer iedere dag pijn . De laatste week ook voor het eerst in avond in bed wakker gelegen van pijn en pijnstiller genomen. Bah! Baal echt, want ik zit voorlopig nog wel even vast aan het tillen van baby (in/uit ledikantje, in/uit auto, in/uit box, trap op etc, etc). Ben dus toch maar weer naar bekkenfysio gestapt. Deze wil me gaan behandelen volgens methode van Cecile Rost. Wat zijn jullie ervaringen?
Herkenbaar: hoewel ik maar één keer zwanger ben geweest, heb ik het idee dat het met mijn rug/bekken nooit meer goed komt. De laatste 2 maand van mijn zwangerschap was het hoogtepunt van de dag het uitpakken van de afwasmachine en het doen van de was. (zittend op een krukje ervoor) Direct na de bevalling leek de pijn snel weg te trekken, maar het laatste beetje is altijd blijven sluimeren. Sinds een maand of 2 werd het weer erger, en ik loop dus weer bij de fysio. Mijn klachten zijn met name dat ik na een tijd stil zitten (of liggen = na een nacht slaap) amper overeind kan komen. 's Ochtends zijn de klachten het ergst. Als mijn zoontje (nu ruim 14 maand) 's nachts huilt, an ik hem wel uit bed halen (want hij gaat zelf staan), maar ín bed leggen is een probleem. Dat laatste stukje bukken gaat gewoon echt niet. Ook 's ochtends moet ik eerst mijn oefeningen gedaan hebben en een warme douche gehad hebben, voordat ik hem uit bed kan halen. Ik hoop dat het nog wel beter wordt, want ik voel me een dusdanig beperkt dat dit één van de hoofdredenen is dat er geen tweede komt. (Liever één waar ik wel voor kan zorgen, dan twee waarvoor ik niet kan zorgen)
Mijn tip om er snel voor het grootste deel vanaf te zijn: ga alsnog nagym doen bij de fysio en evt bekkenfysio vooraf. Werkt echt super als je spieren die je bekken bij elkaar houden aan gaan sterken. Kun je echt al na enkele keren merken!