Oke, ik wil dit even van mijn afschrijven. Na een lange weg eindelijk zwanger geworden. Voordat ik zwanger werd, werd is soms moe van al dat geklaag van zwangere vrouwen en riep dan heel hard 'als ik zwanger ben wil je me dan een schop onder de kont geven als ik begin te klagen!' Maar ik schaam me nu daarvoor . Sinds week 10 heb ik behoorlijk last van mijn darmen en last van obstipatie. Met alle huis tuin en keukenmiddeljes had ik het aardig onder controle. Ik drink veel water, eet veel vezels, groente en fruit, elke dag 1 eetlepel lijnzaad, gebruik gedroogde pruimen en roosvicee laxo. Afgelopen week een buikgriepje gehad, dus aan de race geweest. Omdat ik totaal geen trek in eten had en misselijk was, die dag bijna niks gegeten en een dag later wordt ik gelijk afgestraft. Heb gelijk weer last van flinke obstipatie, ik zit echt helemaal vast en doet gewoon pijn. Ik kan wel janken! ik vind het lullig om voor dit probleem op zaterdag de vk te bellen (in het weekend is er dan een spoedlijn) of de huisartsenpost. Ik werk zelf in de zorg en heb dit weekend dienst, dus ik ga kijken of ik op mijn werk een fles lactulose kan scoren. Sorry voor mijn geklaag, maar dit moest ik echt even kwijt.
Vervelend hoor meid!! Ik heb er ook heel veel last van gehad, bij mij werd het wel beter gelukkig. Je kan bij de drogist microlax halen. Daarmee kun je jezelf een mini klysma geven. Ik hoop dat dat je zal helpen.
Vervelend is dat he die obstipatie.. Kan alleen maar zeggen het hoort een beetje erbij.. het is een veel voorkomend kwaaltje als je zwanger bent. Toen ik zwanger was kon ik soms 4-5 dagen niet naar het toilet dus ik begrijp wat je bedoelt Hoop dat de roosvicee laxo werkt voor je.. bij mij deed dat 3x niks en ik heb die fles dus ook nog steeds in de ijskast staan, nog half vol. Ik heb me er op een gegeven moment niet meer druk om proberen te maken, het is wat het is, vond alleen die krampen als ik dan uiteindelijk wél naar het toilet kon eigenlijk vervelender dan het "verstopt zitten" zelf. ((knuffel voor jou))
Ik had ook echt alle huis tuin en keuken middeltjes geprobeerd.. Maar toen.... Was er opeens een hele goede gynaecoloog en die schreef mij magnesiumtabletten voor. wat een verademing, sinds ik deze tabletten neem kan ik iedere dag naar het toilet.
Ik heb op advies van de mdl arts 3 zakjes movicolon gebruikt tijdens mijn zwangerschap. Hielp enorm, misschien even aan je huisarts vragen. Neem dan wel de chocolade smaak die is nog weg te krijgen.
Wat vervelend.. vooral omdat je al zo veel doet wat zou moeten helpen. In jouw plaats zou ik de lijnzaad wat verhogen, iedere dag 's ochtends en 's avonds 2 flinke EL met sap of yoghurt. 1 EL per dag is nog te weinig tijdens de zwangerschap. Beterschap!
Heb jij het over een laxeermiddel misschien? Microlax is een tubetje met een spuitje wat je in je achterste steekt. Echt een mini klysma dus. Mag volgens de ha, vk en apotheek prima.