Dat ben ik niet met je eens. Dat geldt misschien voor tieners die nog thuis wonen en op deze manier een extra zakcentje verdienen maar voor mensen boven de 18 is oppassen wat mij betreft wel degelijk werk of tenminste een bijbaan. Het is wel een verantwoordelijkheid en als iedereen zou besluiten om vanwege de verdiensten dan maar in de horeca te gaan werken voor 10 euro per uur, hebben wij geen oppas meer.
Nou dames deze oppas was haar 7,50 dubbel en dwars waard! Het kan veel klinken maar dat is niet zo, als een dame gediplomeerd is. Een studie en EHBO examen halen kosten ook geld en daar krijg je ook wat voor. Ik hoef niet perse voor een dubbeltje op de eerste rang te zitten als het om m'n kind gaat. Ze waren er al vroeg zodat ze nog even mijn dochtertje kon ontmoeten (ze hadden elkaar al 1 x eerder heel vluchtig ontmoet). Mijn meisje slaapt eigenlijk bijna altijd door maar zul je net zien, op de avond dat we voor het eerst oppas hebben geregeld, niet. Net 10 minuten voordat we thuiskwamen was ze wakker geworden. Toen we binnenkwamen zagen we enkel haar vriend beneden zitten (ze waren samen gekomen) maar het was heel rustig boven op haar slaapkamer. Wat bleek ze zat boven naast het bedje van mijn dochtertje, die heel rustig in haar bedje lag, haar op haar hoofdje te aaien. Ik vond het een heel verterend beeld en ze had gelijk mijn vertrouwen gewonnen. Ze vertelde gelijk het flesje te hebben gegeven en haar even te hebben geknuffeld en gewiegd. Wat ik vooral ook mooi vond om te zien was dat mijn dochtertje, die best eenkennig is, het allemaal prima vond. Kind blij, mama ook blij, zo werkt het nou eenmaal. Even later heb ik het overgenomen. Het flesje was nog niet helemaal leeg dus ik heb de rest gegeven en haar daarna weer in bed gelegd en toegestopt en ze was zo weer in slaap. De volgende dag was ze wat hangerig, wat bleek nu, tandjespijn. Daar heeft ze nu al een paar dagen last van. Het was dus eigenlijk niet verwonderlijk dat ze wakker was geworden. Wel gelijk een goede test voor de oppas. Lang verhaal kort, ze vinden elkaar leuk en de oppas zei dat ze graag nog een keer wilde komen. En wij hebben heerlijk gegeten en een leuke avond gehad. Het was dus alle 7,50 waard. Wat eigenlijk niet eens veel is. Als je 4,5 uur weg bent betaal je 30 euro. Zo veel is dat toch niet?
Alles valt of staat met wat je zelf wil en natuurlijk ook wat je kan missen. Wij hebben ook de financiële ruimte om meer te kunnen betalen als dat nodig zou zijn. Nu wonen wij in ene klein dorp en heb ik 3 buurmeisjes waarvan de oudste (nu 18) vaak oppast en moeder is stand by. En na de oudste staan er nog 2 in de rij Dat maakt mijn leven wel een stuk makkelijker. Ze wil niet meer dan 4 euro per uur, ik rond het dan zelf af naar boven en daar wordt ze al ongemakkelijk van
Fijn dat het zo goed bevallen is! Ik vind 7,50 per uur echt niet teveel hoor. Oppassen op andermans kinderen is nou eenmaal ook werk, ook al is het leuk om te doen. Zeker als er meerdere kinderen zijn vind ik de tarieven die genoemd worden hier erg laag. Ik zou voor minder niet komen oppassen.
mijn oppas krijgt 2,50 per uur, weinig idd maar zij heeft het hard nodig en ik heb hard een oppas nodig dus.... allebei blij past ze een dag (8 uurtjes ) heeft ze toch 20 euro en dat een paar dagen in de week is voor iemand die het nodig heeft toch lekker mee genomen dacht ik zo. ze is voor ons echt goud waard en blij dat ze met dit bedrag akkoord gaat anders had ik niet kunnen gaan werken want kan gewoon weg niet meer betalen.
Mee eens! Ik vind 8 euro per uur veel te veel maar 2,50 echt heel weinig... Zeker overdag ben je ook nog heel de dag bezig met die kleintjes. S'avonds is het over het algemeen toch tv kijken weet ik nig van vroeger
Hier is het ook 5 euro. Dat is dan een 21 jarige SPH studente (bijna klaar). Iemand die mijn jongste al kende. Meestal komt haar vriend ook mee, die kende ik ook al, en kan ook goed met beide kinderen. Als ze kort komt, dan rond ik meestal wel naar boven af. Laatst van 18-20 oppas nodig. Dat is net spitstijd met de kinderen. Wel 15 euro gegeven. Maar bij een lange avond weigert ze meestal alles boven de 30 euro.. Zo komen we er samen wel uit..
Wij hebben twee oppasmeisjes van 17 resp 18 jaar en die betalen we 5 euro per uur. Meestal slapen alle kinderen al als ze komt, soms moet ze de oudste twee in bed stoppen, de jongste ligt er altijd al in. Ik vind 8 euro best wel heel veel eigenlijk.
Jeetje dit vindt ik wel erg weinig, 20 euro voor een hele dag Hoe oud is ze? Hier betalen we de oppas (21) 5 euro per uur
Dat vind ik echt heel erg veel. Op het kinderdagverblijf betaal je nog minder. Ik zou gaan overleggen met haar of iemand anders gaan zoeken.