Wij wonen in een nieuwbouwhuis (5 jaar oud) en ik word echt gestoord van al die ranzige zilvervisjes. De luchtvochtigheid is ok (20% volgens de meter), ik heb overal vochtvangers staan, het huis wordt mechanisch geventileerd en toch hou ik last van die smerige beesten Gif spuiten kan niet i.v.m. twee baby's en een hondje. Ik heb wel van die plakvallen, maar daar wandelen ze vrolijk langs. Vaker of extra schoonmaken is ook niet de oplossing, mijn huis is echt niet vies en ik stofzuig dagelijks. Iedereen in het blok heeft er last van, dus ik ben ook niet de enige hierin. Wie heeft DE tip om van die vieze beesten af te komen zonder gif?
Wij hebben via de gemeente een afspraak gemaakt bij de ongedierte bestrijding. Tegenwoordig spuiten ze geen gif meer maar in alle hoeken in alle ruimtes van het huis druppeltjes in kieren. Onschadelijk voor kinderen en dieren. We hebben ze daarna op een enkeling na niet meer terug gezien. Let wel op dat het beter werkt als je het met het hele rijtje huizen doet.
He bah ik had er vanacht toevallig over gedroomd.. vorig jaar ging mijn man de parasol verplaatsen hij haalde dat ding uit de grond toen kwamen er allemaal doorzichtige (baby's)? Zilvervlisjes uit brrrrrr.
Wij hadden die beestjes altijd bij mijn ouders thuis. In de wc. Vieze dingen, maar zo lastig te verwijderen. Wikipedia: Preventie "Hygiëne is niet volledig effectief in het reduceren van een populatie in een woning omdat zilvervisjes vaak tussen de muren, in isolatiemateriaal, boeken en andere beschermde plaatsen verblijven. Door de luchtvochtigheid omlaag te brengen, bijvoorbeeld door ventilatie en vochtvreters te gebruiken, wordt een woning minder aantrekkelijk voor deze dieren. Bestrijding is bij een incidentele waarneming niet noodzakelijk omdat de beestjes geen schade veroorzaken. Zilvervisjes worden wel gelokt met een halve aardappel in een open plastic zakje. De beestjes komen dan af op het aardappelzetmeel dat ze graag als voeding gebruiken. De belangrijkste reden voor toename van zilvervisjes is het gebruik van laminaat/parket met platte plinten. De platte plinten sluiten namelijk niet goed aan bij de muur en een loslatende plakstrip doet de rest. Zo ontstaat een gunstige verblijfsplaats waar ze zich ook gemakkelijk voortplanten. Er kunnen wel tien zilvervisjes per meter plint aanwezig zijn. Er komt maar een fractie s nachts tevoorschijn. Alleen 100% afdichting met staande plinten maakt een einde aan de huisvesting van deze ongenode gasten."
Bedankt voor jullie reacties. Ik denk niet dat heel het blok wil bestrijden, maar ik kan in elk geval eens informeren over die druppels die niet schadelijk zijn. Wij hebben inderdaad laminaat met plakplinten op de benedenverdieping. En 10 zilvervisjes per meter onder die plinten, OMG! Die tip met die aardappel in een zakje had ik ook gelezen, maar daar lopen ze toch gewoon weer uit dan? Die zak blijft volgens mij niet rechtop staan, dus dan geef je ze alleen maar extra eten en kunnen ze zich nog beter voortplanten. Misschien in een vaas ofzo, daar kunnen ze niet uit. Heeft iemand dit al eens geprobeerd en had het succes?
Hier ook drama met zilvervisjes maar je kunt er niets effectiefs tegen doen als het hele rijtje niet mee doet. HG heeft een spray maar ik weet niet of dat helpt. Ik pak ze met een doekje als ik ze zie en zuig iedere dag de bank uit en dan heb ik er ook zo weer 5/10 weg maar het zijn net konijnen met voortplanten.
Wij hebben er ook last van sinds we een half jaar erin wonen. Tijdens t klussen van t huis nooit last gehad en ineens komen ze er. Wij ventileren wel genoeg, maar heb ze ook niet extreem. Kom er zelden 1 tegen, maar wanneer ik ze tegenkom maak ik ze dood en maak ik dat plekje weer schoon. De bacteriën die achterblijven als je ze doodmaakt, daar planten ze zich weer van voort, gewoon vies!
Die spray werkt echt perfect!!! Ik heb nu ook een aantal vochtvreters staan en gebruik de spray nu alleen nog preventief om de 3 maanden ofzo!
Maar dat is dan toch iets van gif ofzo? Staat er op dat het schadelijk is voor huisdieren en kleine kinderen?
Wat een gore beesten he! Hier ook zoveel. Ook nieuwbouw van 5 jaar oud. Vooral als het donker iskomen ze tevoorschijn bij de trap en op de muren en in de badkamer. En je wilt niet weten hoeveel er in mijn tupperwarebakjes zitten in mijn keukenkastje. Getsie! Sommigen lijken ze wel half verteerd en leven nog! Net mummies... brrrrrrr
Dit is niet waar hoor. We wonen in een rijtje van 5 woningen. Onze buurman links is niet meegegaan in de aktie waardoor ik twijfelde of we wel door moesten gaan. We hadden echt een plaag, ze zaten overal. Op zolder, badkamer, toilet, keuken. Toen we er twee vonden in bed van zoon vond ik het genoeg. Ze zeiden wel dat het beter zou werken als iedereen mee deed maar dat het het proberen waard is. We hebben het nu 4 jaar terug laten doen en geen beest meer gezien. Nu Heeeel af en toe ergens een verdwaald beestje verder niks.
Alleen je openingspost gelezen, maar hoe staat het met jullie kruipruimte? Vaak komen daar de problemen vandaan. Juist bij nieuwe(re) huizen. Het enige wat écht goed helpt; ongediertebestrijding. Bij huur via de gemeente en anders op eigen kosten (à flink prijskaartje).
Ik lees mee. Hier ook een nieuwbouwhuis van bijna 5 jaar oud. Ik heb er nog niet echt last van. Ik zie zo af en toe een enkeling voorbij kruipen. Weet niet waar ze vandaan komen en met hoeveel ze zijn, maar als ik er 1x per maand eentje zie, is het veel. Ben alleen bang dat het er meer worden.
Maar dan zit je toch alsnog met gif te spuiten of niet? En heb je dat echt maar eenmalig moeten doen? Hier helaas geen tip, wij hebben hier ook heel lang al last van die vieze beesten, grote, kleine, maakt niet uit. (wij wonen alleen wel in een huurhuis.. Maar heel erg veel dank voor de tip om te kijken bij de gemeente, daar heb ik nog helemaal niet aan gedacht. Hebben wel de woningbouwding al gebeld maar die konden niets voor ons doen zeiden ze) Snap alleen niet wat je dan het beste kan doen met de ruimtes tussen de muren en het laminaat. Is hier ook gewoon open maar dichtmaken alleen zou toch niet helpen? Dan blijven ze toch onder de vloeren leven.. En wij zijn de enige hier in het blok die er last van hebben, tenminste we hebben alleen de buren gevraagd maar die hebben nergens last van. We blijven ze maar doodmaken en die plekken weer goed schoonmaken. Maar ze blijven komen. Vind het ook zo heel erg dat ze echt overal zitten. Er is niets wat we doen waarbij we nog nooit zo'n beest gezien hebben. Als ik geld had kunnen krijgen voor iedere keer dat we hier zo'n beest zouden vinden dan zou het echt niet lang meer duren voor ik een miljonair zou zijn. Dus zoek hier nog naar dé tip, ook zonder gif.
Ik las nog dat het dichtkitten van zoveel mogelijk kieren e.d. helpt. Zo ook het verlagen van de temperatuur in huis. Ze houden niet van 18 graden of lager. De luchtvochtigheid idd onder de 50% (hoewel dat voor je eigen gezondheid weer niet al te best is, zie link) Luchtvochtigheid en uw Gezondheid Als je er echt vanaf wilt, zal je ze echt uit moeten roeien met sterkere middelen. Misschien eens laten doen als jullie op vakantie gaan. Dan staat je huis toch een poosje leeg.
Ze zeggen dat het geen gif is en het geen kwaad kan voor je huisdieren en kinderen. Ze Spuiten met een kitspuit gelachtige kleine druppels in kieren en hoekjes om de zoveel cm. Langs de deurpost in elke hoek van de kamer, langs de trap echt overal. De druppeltjes zijn doorzichtig en vallen niet op. We hebben het 4 jaar terug laten doen, ze gaven aan dat het herhaald kon worden als we weer last kregen maar was opzich niet nodig. Omdat we het met meerdere woningen deden kostte het ons iets van 120 euro anders was het wat duurder. Geen seconde spijt van gehad.