Hoi, Ik ben nog maar 22 weken, maar bij de 20 weken echo zagen ze al dat het overal wel boven gemiddeld zat, zeg maar. Ben nu al 11 kilo zwaarder en het is puur buik. Verder ben ik nergens dikker geworden. Dat worden nog zware 18 weken ben ik bang. Maarja, als het maar gezond is.
bij mij juist het tegenover gestelde ons ukkie is te klein. ze weegt nu net 1630 gram.. dus als ik de 40wkn uit zit is het nog een heel klein meiske zelf ben ik nog maar 10 kilo aangekomen
Volgens de echo van vorige week loopt onze baby precies op schema. Maar omdat ik diabetes heb, verwacht ik wel dat ze steeds zullen blijven controleren naar de grootte. Zelf ben ik nog niets aangekomen, enerzijds door m'n dieet, anderzijds omdat ik niet teveel wil groeien, dat is slecht voor de baby, voor m'n eigen lijf, en voor de diabetes, plus heb je van al die kilo's extra die je mee moet slepen ook geen gemak. En de bevalling wordt er vast ook niet makkelijker op als je zoveel groeit, vermoed ik zo. Dus ik doe supergoed m'n best, sta regelmatig voor de kast-met-lekkere-dingen, maar kan me bedwingen. Tot nog toe dan, he? Dus ik hoop dat ik het zo kan houden. Want ik moet nog 15 weken!
Hoi meiden, Ik ben 13 september bevallen van een heel grote jongen, mijn zoontje woog maar liefs 4960 gram, dus een 10 pondertje. Bij mij hadden ze helaas niet op tijd door dat hij zo groot was en ik heb dus tot de 42 weken doorgelopen en ben toen ingeleid. Hij wilde niet verder indalen en heb toen een keizersnede gehad. De gynaecoloog dacht dat als ze hadden geweten dat hij zo groot zou zijn ze misschien beter eerder hadden kunnen inleiden, dan was de kans op een natuurlijke bevalling groter geweest.
Hier ook een mama van een groot kind! Vanaf 24 weken begon het voorlopen al... Toen met 30 weken een groeiecho gehad en de beeb liep toen bijna 5 weken voor ik groei. (heb toen helaas het gewicht niet gehoord) Uiteindelijk ben ik 8 dagen overtijd bevallen van een zoon 4850 gram. zelf was ik 22 kilo aangekomen! Inmiddels ben ik nu ruim 9 weken zwanger van de 2e en de VK en ik hebben al een gesprek gehad over hoe wat nu! Ik krijg meerdere onderzoeken en echo''s om te kijken of deze baby dezelfde lijn gaat volgen en of ik misschien geen zw.suiker heb of ontwikkel. Een groot kind wil trouwens niet per definitie zeggen dat het een zware bevalling gaat worden of een keizersnede hoor! Ik heb een vrij normale bevalling gehad, alleen had mijn zoon een schouderdystocie vanwege zijn forse lijf. Succes die laatste weekjes!
hier ook! dag voor gebroken vliezen: schatting 6 pond.. 3 dagen later, beeb: 5100 gram...! dus dat 'schatten' is idd natte vingerwerk... en ze zijn er erg laat achter gekomen: bij 9 cm ontsluiting na heel wat uurtjes en weeenstorm ( door weeeopwekkers).. nu zwanger van 2e en krijg ik groeiecho ed.. ben beneiuwd wat daar uitkomt.. Verder niet veel aangekomen... alleen de beeb dan..
Ik heb wegens veel problemen in mijn zwangerschap meerdere groeiecho's gehad. Met 32 weken werd hij al geschat op 6 pond. Flinkerd dus. Met 36 weken kreeg ik een echo en werd hij op 8 pond geschat. Diezelfde dag beviel ik binnen precies 4,5 uur vrij makkelijk van een zoon van 4095 gram en 52cm . Best vreemd zo'n grote jongen met prematuur eigenschappen. Mijn buik was mega en ben dan ook ruim 30 kilo aangekomen. Daar moeten er nog steeds 7 vanaf en dan kan ik mijn eigen kleding van voor de bevalling hopelijk weer aan. Mijn gyn zei dat als ik de 40 weken had gehaald ze me niet op een normale manier hadden laten bevallen. Edit: Oh ja hij is nu trouwens helemaal geen grote jongen. Al zijn spek is hij kwijtgeraakt. Geboortegewicht zegt in dit geval dus niet zoveel.
zoww... een heleboel reacties, bedankt! als ik het zo lees is het in elk geval bij iedereen weer anders.. Toch vreemd wel dat vk's en gynaecologen er zo verschillend over denken toch? Ik ben zelf helemaal niet zoveel aangekomen, rond de 11 kilo tot nu toe, en heb de groei echo volgens mij gehad omdat ik op medische reden bij gyn loop (schildklier aandoening maar die is compleet onder controle).. De VK vond het bij het "voelen" van mij buik juist apart en had op basis van wat zij voelde nooit ingeschat dat de babe groot was, apart toch... En Daphne, snap dat 4000gram redelijk groot is maar je hoort wel gekkere verhalen over 9 en 10 ponders.. dan is 8 pond groot maar wel te doen volgens mij.. Afijn mijn gyn wil blijkbaar wel inleiden als het zo doorgroeit, en dan wordt het met 37 weken... vind het wel spannend hoor.. succes hier allemaal, britteke suc6 met je dagcurve morgen, ik moet dat volg week weer laten prikken.. xx
hier heeft onze uk voornamelijk een groot hoofd. ligt 2 weken voor op de groei. z'n rompje ligt ongeveer een weekje voor, z'n beentjes iets achter. klinkt mismaakt, maar hte is nét z'n pappa en dat is echt een knappert hoor ik ben zelf tot nog toe ongeveer 35 kilo aangekomen en heb een flinke buik. over mijn gewicht heeft nog niemand gesproken en dat de kleine voor ligt op de groei vinden ze niet zorgwekkend. 2 weken is heel fatsoenlijk en je hoeft je hier geen zorgen over te maken (wat iedereen natuurlijk wel doet, want het moet er wel uit ) op de pretecho hebben we al mogen zien dat ons ukje een holle bolle gijsje is, dus ik verwacht geen minimensje te krijgen. een egwicht is nog niet geschat, omdat dit er vaak erg ver naast zit, dit is heel moeilijk om nauwkeurig te schatten.
Ik was dus ook heel erg bang dat mn kindje extreem groot kan zijn, maar kan nu vertellen dat dat dus niet uitgekomen is. Ik ben afgelopen donderdag bevallen van een prachtige dochter, 3915gr en 51cm! Volgens alle echo's lag ze ruim 4 weken voor op de groei en had ze vooral een erg groot hoofd. Het eerste wat ik uitriep was dan ook 'wat een kleintje' en vervolgens 'dat is helemaal geen groot hoofd!' Ze is weliswaar 8 pond maar dat is totaal niet te zien, is geen dikkerdje ofzo. En qua bevalling en het eruit krijgen van een groter kindje...mijn persfase heeft zo'n 3 minuten geduurd, zo snel dat ik t amper besefte!
Nou blij te lezen dat ik niet de enige ben bij wie er een groot kindje wordt verwacht/is geboren... Ik heb bij 29 weken een groeiecho gehad en bij 33 weken weer, en ons kindje zit bovenin alle groeicurves! Aangezien ik van de eerste met een ks ben bevallen ben ik nu erg benieuwd (een beetje bezorgd eigenlijk) over hoe het verder zal gaan. Volgende week krijg ik weer een groeiecho en als dan nog blijkt dat het kindje enorm groot is, gaan ze bepalen wat het beste is. Ik ben er toch wel erg mee bezig merk ik. Ik zou zo graag willen weten waar ik aan toe ben! Nog anderen in dezelfde situatie?
Pfoe dat weet ik niet meer, maar de laatste keer (bij 33 weken dus) schatten ze het kindje al op 2900 gram! Daar schrok ik dus wel even van... Ze zeiden dat ze pas met 35 weken goed konden inschatten of het om een groeispurt ging of dat onze baby gewoon een flinkerd blijft. Dus ik moet nog tot volgende week wachten! Is jouw kindje ook aan de grote kant? Ik zie dat je elk moment kan bevallen... Sterkte en succes!
Ik ben net bij de verloskundige geweest. Eindelijk is mijn beebie ingedaald. Nog niet heel vast, maar het is wat! Mijn kindje is lekker eigenwijs geweest de laatste weken, wilde nl helemaal niet indalen. Dus dan ga je van allerlei dingen denken, ook dat het kindje groot is en dat het gewoon niet past. Mijn kindje is niet echt groot, maar er is met 29 weken nog een echo gemaakt(voor de placentaligging) en toen heeft ze ook naar het gewicht gekeken. Vandaar dat ik even benieuwd was naar het gewicht van jouw kindje. Nog een paar daagjes en dan krijg je weer een echo? Jij ook succes ermee!
Bij de 20 wkn echo was de baby qua groei nog helemaal op schema en de controle erna bij de verloskundige ook. Vorige week met 29 wkn vertelde de verloskundige dat ze de baby nu zou schatten op 32 wkn. Dus drie weken voor met de groei. Ik krijg nog geen groei echo, maar ze gaan het nu in ieder geval in de gaten houden. Wacht het nog wel een beetje af, want heb al vaker gelezen dat ze er erg naast zitten. Maar moest eerlijk gezegd wel even slikken toen ik dat hoorde. Opeens moest ik weer aan de bevalling denken Maar voor hetzelfde geld heeft mijn kindje nu even een groeispurt gehad en ligt ie straks weer op schema..
Volgende week vrijdag krijg ik weer een groeiecho! Ben heel benieuwd of het kindje dit groeitempo voortzet... We zullen zien! Inderdaad, Marissie, als ze het alleen maar voelen kunnen ze er flink naast zitten. Met een groeiecho kunnen ze het veel nauwkeuriger bepalen. Maar ook daar (heb ik tenminste wel eens gehoord) kunnen ze er zelfs nog naast zitten...