Vorig week had mijn oudste dochter een partijtje. Hartstikke leuk natuurlijk. Ik hoorde al van haar dat ze in de fietskar had gezetten en vond dit allemaal prima. Na de lunch gingen ze nog naar een kinderboerderij met de auto. Nu zat zij in het stoeltje van een jonger broertje. Of dit een zitverhoger met rugleuning of een groep 1 stoel was weet ik niet, maat ze vertelde me wel dat ze alleen de gordel om der armen had en deze niet dicht konden dus ze het zo gelaten hadden. Het is een kind van bijna 5 en daar kun je niet alles van aannemen, maar dit neem ik wel serieus. Ik wil de moeder hier op aanspreken want ben er best boos over. Ik heb alleen geen idee hoe is het ga brengen.
Hmm denk dat ik zelf ook boos zou zijn Maar ook dat ik er achteraf niks van zou zeggen. Daarentegen de eerstvolgende keer dat ze daar met de auto mee gaat.... Vragen of ze wel een stoeltje hebben waar ze in past. Omdat je dat toch wel hele belangrijk vind...
Ik weet niet. Misschien zat ze idd op een zit verhoger en die gaan om je armen heen schuin en de band dan om je buik( riem) Toevallig vandaag voor het eerst dochter in een zit ver hoger wat voor groep dat is weet ik niet. Ik had hem al voor mijn zoon toen en nu kon ze er goed in zitten ging schuin over haar buik en de band over haar buik en vast in de gordel en ik kon haar goed zien van uit mijn bijrijderspiegel en dat de gordel niet om haar nekje zat hij zat juist perfect. De kinderstoel gaat er hier uit. Nu. En zit verhoger blijft. mag van af 4 toch ze is zeker 15 kilo geweest. Ik weet niet misschien was er iets met de riem of was het de eerste keer dat je dochter in een zit verhoger is mee gereden? Ik geloof jou ook hoor. vind dit soort dingen altijd zo lastig om te gaan vragen. Ja idd het is wel je kind en je wilt toch dat het ( goed zit in de auto ook met de veiligheid) Zo eens vragen wat voor zitje ze gebruikt hebben. Of kijk in de auto eerst voor als je de kans hebt? Niet gelijk boos woorden. Denk ik.
Nee een zitverhoger is het zeker niet geweest. De kleine man die er normaal inzit is nog geen meter hoog. Zelf zit ze in een verhoger met rugleuning in de gewone gordel, dus dat kent ze wel. Mijn dochter kennende spreekt ze echt wel de waarheid. Als er iets met de riem was zou de stoel niet eens vast zitten. Extra gevaarlijk dus. Er wat van zeggen doe ik zeker wel. Je hebt de verantwoordelijkheid over andermans kind. Vind sowieso dat er veel mensen makkelijk omgaan met het vervoeren van kinderen in de auto.
Ik zou er voor nu ook niks van zeggen, maar als er een volgende keer zou komen dan zou ik er wel gericht naar vragen.
Ik zou er gewoon naar vragen; van goh van mijn dochter hoorde ik dit verhaal, hoe is dat nu gegaan? Dan gewoon aangeven dat je liever hebt dat ze in de gordel vast zit!
Mijn zoon (7) heeft pas met een vriendinnetje meegereden in de auto en de moeder had gezegd dat ze geen riem om hoefden "want het was maar een klein stukje" Onbegrijpelijk.... De kinderen zaten los in de auto (vriendinnetje en haar zusje) en gingen ook van de achterbank af. Wie doet zoiets?? Gelukkig is mijn zoon slim en zich bewust van veiligheid. Hij zei: "Maar ik weet dat jij dat wel belangrijk vindt mam, dus ik heb wél mijn riem om gedaan." Pfiew. Ben zo blij met mijn zoon
Ik vind het eerlijk gezegd ook jouw verantwoorderlijkheid dat je van te voren informeert of zij nog ergens naar toe gaan met de auto en dat jij dan zorgt dat je dochter ook bij deze mensen in de auto veilig vervoerd wordt (eventueel dus een eigen autostoeltje meegeven).
Ik zou het laten. Stel dat het klopt wat je dochter zegt en die moeder beaamt dit.Wil je dan een hele preek gaan geven en heel boos worden?? Het is geen prettig idee maar de volgende keer kun je dan beter duidelijk aangeven dat je dochter echt in de gordel moet zitten en dan voorkom je dit soort dingen.Die feestjes zijn nu eenmaal vaak druk en chaotisch.Ik praat het niet goed maar zo er geen heisa over maken en je heel erg gaan opwinden hierover.
Raar, deze mensen hebben autostoel dus ze zien blijkbaar wel het gevaar van onveilig vervoer. Maar dat is alleen belangrijk voor hun eigen kinderen ofzo? Zodra je kinderen onder je hoede neemt, of dat nu is voor een gewoon speelafspraak of bij een feestje, dan ben je op dat moment verantwoordelijk voor dat kind alsof het van jezelf is. Als je dus van plan bent om met de auto weg te gaan, zorg je ervoor dat de veilig kan. Leen desnoods van de eigen ouders een goede stoel. Ik zou hier ook miet blij mee zijn. Eerst even rustig navragen hoe het gegaan is. Als blijkt dat het klopt wat jouw dochter zegt, zou ik toch zeggen dat je dit nooit meer wilt.
Heb de moeder zelf nog niet gesproken, maar hoorde haar wel zeggen dat kinderen achterin niet vast hoeven. Ze hebben binnenkort een uitje met school en ze begon er over tegen juf. Het was een groep 1 stoeltje. Veel te klein dus. Ik ga haar er zeer zeker weer op aanspreken. Als niemand er wat van zegt is gaat het straks een keer fout.
Ik zou het wel zeggen en laten weten dat ik not amused was. Ik vind dat het aan degene is die het partijtje organiseert om de ouders te vragen om stoelen (auto's) e.d. indien dat nodig is en niet andersom. Als die moeder echt zo laks en onverantwoord is geweest, mag ze best weten dat dit niet gewaardeerd wordt!
even dit, buiten het feit om dat ik het niet netjes zou vinden als 1 van mijn kinderen vervoerd zou worden zonder gordel of niet vast zittende gordel.. Uitzondering vervoer in andere auto; anders dan de eigen (pleeg)ouder. Als kinderen incidenteel in andermans auto meerijden, dan mogen kinderen ouder dan 3 jaar zonder autostoeltje of zittingverhoger vervoerd worden. In deze gevallen geldt: Kinderen mogen alleen achterin de auto in de gordels vervoerd worden Kinderen mogen alleen over een beperkte afstand vervoerd worden, dus geen vakantiereis. Naar een uitwedstrijd van het sportteam is wel incidenteel, wekelijks naar de zwemles of kinderopvang is niet incidenteel. De aanwezige autostoeltjes en/of zittingverhogers moeten wel gebruikt worden. en.. Als op de achterbank al twee autostoeltjes en/of zittingverhogers in gebruik zijn en er geen plaats meer is voor een derde, dan mogen kinderen van 3 jaar en ouder op de achterbank de autogordel gebruiken. Het is daarbij niet toegestaan om de driepuntsgordel als heupgordel te gebruiken, door het schuine gedeelte achter de rug te laten lopen.
Ze heeft dan waarschijnlijk in een stoeltje met sluiting op de buik gezeten en dan niet dicht. Omdat ze te groot er voor was. Ik snap dat je er niet blij mee bent maar theoretisch gezien had ze helemaal niet in een stoeltje gehoeven. Kinderen van een ander mogen als het incidenteel vervoer is en dat is het als het een uitje voor een partijtje is gewoon op de achterbank zonder stoeltje. De ouders hadden dan beter het stoeltje eruit gedaan en dan je dochtertje gewoon op de bank in de gordel. Had ze in ieder geval wel vast gezeten.
Dat je het er niet mee eens bent en dit in de toekomst probeert te vermijden vind ik prima. Erover praten met de moeder in kwestie ook. Maar ik zou er niet boos om kunnen worden. Het is gelukkig goed gegaan en niemand is gewond geraakt - en ook al zou ik het idee zelf ook niet prettig vinden en het ook nooit goedkeuren; zou ik er niet boos om worden of een scene van maken. Ik zou gewoon voortaan bij elk feestje/afspraak exact willen weten wat er gedaan wordt en of er een autostoeltje voor nodig is en desnoods zelf een paar keer heen en weer rijden. Zo leg je de verantwoordelijkheid niet bij een ander. Want ja, mijn ervaring leert dat de ander het toch altijd vern**kt of in ieder geval de intentie wel begrijpt maar het compleet anders doet en dan roept: zo is het toch ook goed? Terwijl jij het al helemaal uitgedacht had en het voor jou dus niet goed is. Dat is hier zo'n 900x in een week; dus ik zou mij daar al niet meer boos om maken maar het gewoon allemaal zelf doen wanneer ik iets onwijs belangrijk vind. En vooral niet vertrouwen op andermans denken wanneer jij aan 'alles' hebt gedacht.
hm wisselende reacties. Ik ben boos over het feit dat ze mijn kind blootstelt aan een groot gevaar. Ik ben ontzettend zuinig op mijn kindjes en het is mijn grootste en waardevolste bezit.
Ik zou het eerst navragen en als blijkt dat verhaal dochter klopt, net zo boos zijn als jij. Heb het ook wel eens meegemaakt met m'n kind, ik had notabene een stoeltje meegegeven maar het was teveel moeite de gordel vast te maken.... En ja, daar heb ik wel even heel duidelijk over gesproken. Heerlijk hoor als je nog nooit iets meegemaakt heb in je leven en de redeneert met: zolang het niet fout gaat, is het goed. Maar zo werkt het bij mij niet et, ik verwacht dat men zorgvuldig met mijn kind omgaat.