Met mijn handen in het haar door de vele ongelukjes

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Mowtom, 17 feb 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mowtom

    Mowtom Fanatiek lid

    22 aug 2006
    3.530
    0
    36
    Pedagogisch medewerkster kdv
    Omg eindhoven

    Ach gut wat zielig zeg, gewoon omdat ze zo geschrokken is:(

    Waarschijnlijk kunnen ze haar wel helpen op de pipo poli. Succes!
     
  2. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Eameltsje: het is inderdaad soms fijn om herkenning te hebben bij andere moeders he.
    Wat naar voor je dochtertje dat ze zo geschrokken was. Ik herken het ook. Mijn zoontje is op een wc geschrokken van een harde ventilator en sindsdien durft hij bijna nergens meer naar de wc. Hij wil sowieso niet alleen en is altijd bang dat er harde geluiden komen. Dit zorgt ervoor dat hij ergens anders nooit uit zichzelf naar de wc zou gaan.

    Ik lees dat jou dochtertje net zou oud is als mijn zoontje. Hoe heb jij de verwijzing naar de pipo-poli gekregen? Ik lees namelijk overal dat ze onder de 5 jaar niks doen..... Maar misschien is het dan voor mij ook de moeite waard om het eens te proberen. Al zou het alleen maar helpen om de angst voor vreemde wc's op te lossen.
     
  3. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    We zijn het afgelopen half jaar al een paar keer bij de huisarts geweest. Urine getest, movicolon mee voor de harde ontlasting... niks helpt. Ook een paar maanden accupunctuur gehad, ook dat helpt niet. Ik was er spuugklaar mee (heb ook nog een tweeling van 1,5 dus mijn tijd en energie heeft een grens). Had op internet wat gelezen over de pipo-poli, dus vorige week de huisarts gevraagd met het verzoek om een doorverwijzing voor deze poli. Ze vond het meteen een goed idee en de volgende dag werd ik al gebeld door het ziekenhuis voor een afspraak. Beetje jammer dat ik dit zelf uit heb moeten vogelen, maar ben wel heel blij met de snelheid waar het nu gaat, dat geeft ook vertrouwen voor het traject zelf.
     
  4. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.300
    1.464
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    Ben vandaag naar de plaspoli geweest en de kinderarts denkt dat mijn zoon een overactieve blaas heeft en een kleine blaas. Uit zijn plasdagboek kon ze al zien dag hij vaker dan gemiddeld naar de wc gaat (10 tot 12 keer per dag) en hij plast ook elke keer kleine beetjes.

    Hij heeft dus steeds aandrang en verdringt dat dus of zijn lichaam geeft dat niet goed aan. Dan lijkt het net of hij nodig moet en als hij dan op de wc zit hij niet meer moet. Om vervolgens 10 minuten later in zijn broek te plassen omdat hij dan te laat is. Hij is er zo aan gewend geraakt dat hij die aandrang gewoon is gaan negeren.

    Hij gaat nu medijnen krijgen om zijn blaas meer te laten ontspannen om daarna te gaan trainen om weer te leren gewoon bij aandrang naar de wc te gaan. Hopelijk is dit het en is het probleem snel opgelost.
     
  5. Mowtom

    Mowtom Fanatiek lid

    22 aug 2006
    3.530
    0
    36
    Pedagogisch medewerkster kdv
    Omg eindhoven
    Nou fijn dat ze erachter zijn waar het precies aan ligt. Ik hoop dat de medicijnen goed werken! Succes;)
     
  6. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Inderdaad fijn dat ze hebben achterhaald waar het probleem ligt.
    Natuurlijk niet fijn dat er wat aan de hand is, maar je weet nu wel wat er aan de hand is. En zo te lezen kan er wat aan gedaan worden. Hopelijk snel verbetering.
     
  7. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Fijn dat ze een oorzaak vermoeden. Nu hopen dat het gaat helpen.
     
  8. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Pfff ik moet weer even mijn frustratie kwijt. Gisteren op school heeft ze 2x in de broek gepoept, waarbij het de 2e keer tot in haar schoenen was gelopen. Het was aan het eind van de schooldag, dus alle kinderen kwamen naar buiten en zij was nog binnen bezig met de kleren. Ze was er echt helemaal verdrietig van.
    Vanmorgen kwam de juf (andere dan gisteren) meteen naar me toe met de vraag of ze ook een luierbroekje aan had dat had de juf gisteren namelijk geopperd en ik zou er even over nadenken... Maar nee, dat wil ik niet! Het is geen onwil van haar, ze gaat woensdag naar de pipo-poli. Als ze daar zeggen dat het een goed idee is wil ik dat best doen, maar ik ga niet moedwillig haar zelfvertrouwen nog verder afbrokkelen. Wat vinden jullie?!?
     
  9. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.300
    1.464
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    Ik ben bij de pipo poli geweest en daar raden ze het me af een luierbroekje want dan ben je helemaal terug bij af. Ze moeten juist leren op de wc te gaan plassen en poepen en niet alles weer in de luier te doen.

    Hier zijn we met de medicijnen begonnen voor zijn overactieve blaas. Wat een drama zeg om hem de tabletjes te laten doorslikken. Het lukt gewoon niet. Nu verpulver ik ze op een lepeltje en vermeng het met wat ranja, dan wil hij het wel doorslikken. En dan te bedenken dat we hier nog weken mee door moeten gaan. Pas na een paar weken gaan we merken of het helpt.
     
  10. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Eameltsje: wat zielig voor je meisje! Ik zou ook geen luier meer aan doen. Advies van de GGD aan ons was om dit nooit meer te doen. Anders doe je idd een stap terug. Juf hier heeft het ook eens geopperd, zij dacht dat de sociale druk dan wel zou zorgen dat hij geen luier meer om wil, en hij op de wc gaat plassen. Mooi niet dat ik dat ga doen. Ten eerste omdat het een stap terug is, en ten tweede ga ik mijn zoon niet extra bloot stellen om gepest te gaan worden.

    Nataly: succes met de medicijnen. Hopelijk helpen ze.
     
  11. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt Manoontje, dat was mijn gedachtengang ook. De juf belde 's avonds nog om te vertellen dat ze de rest van de dag weer haar zelf was geweest en maakte ook nog het compliment dat het een geweldig leuk kind is. Alle kinderen willen met haar spelen. Dat is uiteindelijk toch het belangrijkst. De vieze broeken gaan ooit wel over.
     
  12. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.300
    1.464
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    De medicijnen doen we nu in een lepel yoghurt en daarna drinkt hij wat water, dat gaat gelukkig goed.

    We gebruiken de medicijnen om zijn blaas meer te laten ontspannen nu 3 dagen en wat een wereld van verschil zeg! Normaal was bij ons 4 natte onderbroeken en spijkerbroeken per dag. En nu in 3 dagen tijd maar 1 keer een paar druppeltjes in de onderbroek. Hij hoeft ook veel minder vaak.

    Hopelijk blijft dit zo en hebben we het probleem gevonden. Voor nu zijn we erg blij maar ook wel verdrietig dat we vaak boos op hem waren terwijl hij er waarschijnlijk niks aan kan doen.
     
  13. duikster

    duikster VIP lid

    13 nov 2005
    5.714
    73
    48
    Wat fijn nataly!
     
  14. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Nataly72: wat fijn dat het beter gaat! Hopelijk blijft het zo door gaan.
    En ik kan me voorstellen dat je jezelf kwalijk neemt dat je soms boos bent geworden. Ik word nu ook nooit boos meer, maar vind het ook zo zielig voor mn zoontje dat ik dat wel heb gedaan. Maar daar veranderen we niks meer aan helaas.... Maar blijf vooruit kijken en hem nu positief benaderen.
     
  15. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Hier zitten we nu trouwens op 1 ongelukje per dag nog.
    Daar zijn we op zich al heel blij mee. Maar hij geeft het nog steeds niet zelf aan dat hij moet plassen.
    Gisteren zag ik hem bv wiebelen en als ik dan vraag of hij moet plassen zegt hij nee. Dan moet ik hem overhalen om mee te gaan plassen en dan zie ik al wat natte plekjes in zijn onderbroek en moet hij wel echt plassen.
    Maar wel 1 kleine (maar voor ons hele grote) stap. HIj ging gisteren voor het eerst uit zichzelf, zonder wat te zeggen, naar de wc! We hebben er verder niks over gezegd, gedaan of het heel normaal was. Maar wat waren we blij en trots!
     
  16. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.300
    1.464
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    @Manoontje,
    Heeft jouw zoontje ook geen overactieve blaas dan? Dat is namelijk precies wat mijn zoontje ook deed en de arts vond dit een symptoom voor een overactieve blaas. Duidelijk aan je kind merken dat hij naar de wc moet om vervolgens niet te willen gaan of dan ook helemaal niet meer te moeten plassen.
     
  17. manoontje

    manoontje Bekend lid

    13 jan 2011
    839
    10
    18
    Noord-holland
    Nataly: geen idee. We zijn nog nooit met hem naar de huisarts geweest voor het plasprobleem...
    Maar ik heb niet het idee dat hij meer dan gemiddeld moet plassen. Hij kan ook gerust 2 uur lang niet plassen. Zou dat bij een overactieve blaas niet vaker moeten zijn?
    Daarintegen kan hij wel soms 10 minuten nadat hij naar de wc is geweest weer moeten plassen.
    Maar ik denk dat het bij mijn zoontje meer een kwestie is van het niet naar de wc willen gaan omdat hij daar geen zin in heeft. Maar misschien heb ik het wel helemaal fout en voelt hij het inderdaad niet goed aan... Lastig hoor.
     
  18. Mowtom

    Mowtom Fanatiek lid

    22 aug 2006
    3.530
    0
    36
    Pedagogisch medewerkster kdv
    Omg eindhoven
    Nou hier zijn we aan het trainen met een broekje met sensor. vrijdag middag al een paar uurtjes gedaan en nu weer na school met het broekje.
    Hij hoeft het niet elke dag en ook niet als we allerlei drukke dingen hebben te doen of als er iemand komt spelen.

    Wanneer hij dat broekje aan heeft moet ik hem er af en toe aan herinneren door te zeggen 1,2,3 dan denkt hij moet ik wel of moet ik niet. Zijn beslissing vervolgens om wel of niet te gaan. Als hij dan een druppeltje verliest en het alarm gaat af dan moet hij de 5x20 regel toepassen. Dat wil zeggen plassen op de wc, daarna 1x tot 20 tellen naast de wc. Dan weer naar de wc en proberen te plassen, daarna weer naast de wc 1x tot 20 tellen. enz dat vijf x tot twintig. Om zo te laten beseffen dat ze goed uit moeten plassen, want soms komt er na de vijfde keer dus gewoon nog plas uit...:$
    Dan krijgt hij een schoon broekje aan en beginnen we weer opnieuw. Dit met als doel dat hij zijn blaas kan gaan leren ontspannen op de wc en zijn blaas dus goed gaat leeg plassen. Er wordt dus ook goed gekeken of zijn houding op de wc goed is en hij "losse billen" heeft op de wc.

    Mocht dit nou niet gaan werken ga ik ook eens navraag doen naar die medicijnen voor een te strakke blaas.

    Jesper had het trouwens wel heel leuk gevonden bij de poli. Hij was met nog een jongetje van 7 en daar deed hij spelletjes mee samen met de dokter. Volgende week vrijdag nog een keer. Daarna zien we verder...
     
  19. Nataly1972

    Nataly1972 Fanatiek lid

    8 jun 2009
    4.300
    1.464
    113
    Vrouw
    consulent Wonen
    Hengelo
    Ik dacht ook altijd dat hij gewoon niet naar de wc wilde omdat hij zijn spel niet wil onderbreken. Ook hier kon hij ook wel 2 uur niet plassen hoor.Voor de arts waren de tekenen heel duidelijk dat hij naar de wc gaat, een klein beetje plast en dan klaar is om vervolgend 10 minuten later de broek nat te hebben. De sluitspier is dan bijna constant aangespannen en dan plassen maar kleine beetjes om snel daarna weer te plassen maar dan te laat zijn en in de broek te plassen.

    Wij dachten dat hij ook niet heel vaak ging totdat we een plas dagboek moesten bijhouden. Hij is onze oudste dus vergelijkingsmateriaal hebben we niet. Hij vond plassen in de maatbeker erg leuk en dan gaf hij wel aan dat hij moest plassen en dan kwam er maar 30cc uit.

    Gemiddeld is trouwens ongeveer 4 tot 5 keer per dag uit zichzelf.

    Vandaag een paar druppeltjes in de onderbroek maar hij is natuurlijk zo gewend om niet naar de wc te gaan.

    Hou het maar eens in jullie achterhoofd.

    Morgen wordt voor hem een belangrijke en moeilijke dag, de hele dag school, overblijven en de bso. Ben benieuwd of hij dan ook weer 4 of 5 natte broeken heeft zoals altijd.
     
  20. Eameltsje

    Eameltsje Actief lid

    11 mrt 2014
    146
    1
    0
    NULL
    NULL
    Wat goed van je zoontje Manoontje! Grappig is dat, voor de meeste mensen is het zo normaal dat hun kind naar de wc gaat, maar wij kunnen daar zo blij van worden!

    Mijn dochter gaat ook nooit zelf naar de wc. Als ik de verhalen hier zo lees denk ik dat zij ook een overactieve blaas heeft. Aan de andere kant gaat het poepen net zo vaak fout. Morgen gaan we naar de poli, dus ik wacht het af.

    Wat boos worden betreft vind ik dat wel erg lastig hoor. Waar ik wel boos om kan worden is dat als ze in haar broek poept, ze er ook rustig in blijft rondlopen. Als ik twee dreinende peuters heb en een kleuter met poep tot op haar rug, dan heb ik wel moeite om mijn geduld te bewaren. Wat ik dan wel zeg is dat ik niet boos ben omdat ze in haar broek gepoept heeft, maar dat ik het niet leuk vind dat ze het niet tegen mij heeft gezegd.
     

Deel Deze Pagina