Oma oppas - roken

Discussie in 'Oppas en kinderopvang' gestart door Anne1988, 24 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anne1988

    Anne1988 Actief lid

    20 mrt 2012
    371
    0
    0
    Verzorgende IG ouderenzorg
    Schijndel
    Hoi allemaal,

    Ik zit met een dilemma. Mijn moeder past 1 keer per week op, altijd op woensdag. Tot nu toe altijd goed gegaan, geen problemen.
    Maar nu kreeg ik van de week de discussie met mijn vriend, dat we onze dochter zo rook vrij mogelijk willen opvoeden.
    En nu komt het probleem, mijn moeder rookt, ook binnen in huis.
    Nu kunnen we haar natuurlijk niet gaan verbieden om op woensdag niet te roken in haar eigen huis. Maar hoe kunnen we dit dan oplossen?
    Ik zou zelf zoiets hebben, dat heb ik wel over voor m'n kleinkind, maar m'n moeder heeft ooit al eens door laten schemeren dat zij daar anders over denkt en dat zij dus gewoon wil blijven roken.
    Ik kan niet gewoon zeggen dat ze niet meer mag oppassen, want we hebben haar als oppas ook wel echt nodig.

    Pffffff, dilemma! Help!
     
  2. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Tja je hebt toch echt maar twee keuzes. Of je haalt je dochter daar weg. Of je zet je over je punt van het roken heen. Ik vind het goed recht dat je moeder zegt binnen te blijven roken, het is tenslotte haar huis. Misschien kun je wel vragen of ze in de keuken bij de afzuig wil roken op de oppasdag? Maar als ze nee zegt zou kid aar niet verder over in discussie gaan.
    Ik persoonlijk zou opzoek gaan naar een andere oppas.
     
  3. mysteriousgirl1

    mysteriousgirl1 Fanatiek lid

    23 sep 2013
    1.303
    0
    0
    Amsterdam
    Lastig, mijn moeder zou dus echt wel buiten gaan roken voor het welzijn van haar kleinkind. Ookal is het haar huis.

    Als je het écht niet wil, en je moeder blijft volhardend, dan inderdaad een andere oppas zoeken.
     
  4. karin1981

    karin1981 Fanatiek lid

    11 mei 2011
    1.482
    0
    0
    Zuid Holland
    Wij voeden onze zoon ook rookvrij op. En mijn schoonmoeder bleef ook roken. Vanaf zijn geboorte zijn wij alleen op afspraak gekomen zodat het huis rookvrij was. Oppassen en spontane bezoeken zaten er niet in. Haar keuze om haar kleinkind minder te zien. Nu na 15 maanden snapt ze het eindelijk en is gestopt met roken binnen. Ze zegt zelf dat ze veel heeft gemist en dat ze ons dat kwalijk neemt. Ik zie het niet als mijn probleem. Ons kind, onze opvoeding, wij bepalen wat het beste is. En dat is geen bezoek aan opa en oma zolang ze binnen roken. Kom op voor je kind! Jij bepaalt! ! Succes!
     
  5. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Tja, wij hebben van bij het begin aangegeven dat er niet gerookt werd als er op mijn dochter gepast werd. Dus aan hen de keuze gelaten: niet roken of niet oppassen. Ze hebben dan zelf beslist niet meer binnen te roken (en zijn daar nu heel blij mee... Minder poetswerk), zelfs niet op andere dagen.
     
  6. Koon

    Koon Niet meer actief

    Dat zou voor mij geen dilemma zijn. Ook buiten roken vind ik een no go als je structureel oppast.
    Ik zou dus echt op zoek gaan naar een andere oppas/opvang.
     
  7. maja246

    maja246 Fanatiek lid

    7 okt 2009
    1.468
    30
    48
    Getver, ruikt je kind ook nog eens naar rook als je haar ophaalt. Naast dat het al lang en breed bekend is dat het slecht voor de gezondheid van kinderen is om mee te roken. Het zou voor mij geen dilemma zijn, dan maar opvang betalen en niet op vakantie oid

    Ben je niet teleurgesteld in je moeder? 1 dag per week buiten roken is toch geen ramp, zeker niet voor de gezondheid van je kleinkind? Of rookt ze er 20 per dag? (Dat doe je toch ook niet in het bijzijn van een kind)
     
  8. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Waarom mag buiten roken niet? Zolang mijn kind er niet rechtstreeks mee in contact komt, en oma netjes haar handen wast als ze binnenkomt... Anders zou ik echt wel een probleem hebben, want dan zou de papa ook niet bij haar in de buurt mogen.
     
  9. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Getsie, wat vies! Waarom rookt je moeder niet gewoon buiten of in ieder geval in de deuropening als je dochter daar is? Dat is toch een kleine moeite? Alleen het idee al om mijn kind in een ruimte met een roker te laten, blegh, krijg het er zelf benauwd van, laat staan mijn kind! Het punt is alleen dat je dat natuurlijk wel vanaf het begin al had moeten aangeven eigenlijk, dan was het voor je moeder ook duidelijk geweest.
     
  10. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Ik zou mijn kids er ook niet heen brengen.
    Is het haar keuze zij weigert te stoppen als de kleine er is.

    Buiten staan heeft twee kanten rookt ze altijd buiten zie ik geen probleem. Maar rookt ze alleen buiten als de kleine er is de rest van de week binnen heeft die ene dag ook geen zin die lucht hangt er toch wel
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.767
    18.912
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Je dochter is al 1,5 jaar oud, hoe lang past je moeder al op? En waarom is het nu ineens een probleem dat ze binnen rookt?

    Zelf zou ik onze kinderen niet in een omgeving brengen waar gerookt wordt. Gewoon: principekwestie. Zelf ben ik helaas wel opgegroeid in een omgeving waar gerookt werd en mijn man ook. Voor zover bekend hebben we er niks aan overgehouden en dat geldt gelukkig voor de meeste kinderen/ inmiddels volwassenen in deze situatie. Dus als je er wel voor kiest om je kind naar je moeder te laten gaan, zal ik je er zeker niet ik veroordelen. Maar de situatie die nu ontstaat verbaast ,e wel. Eerst is het oké en nu niet meer? Hoezo?
     
  12. Annabel274

    Annabel274 Fanatiek lid

    19 jul 2012
    2.370
    109
    63
    ik begrijp niet waarom dit nu pas een struikelblok is?

    mijn kind komt niet in een huis waar gerookt word. ook niet als dat in een andere kamer is.
    1 opa en oma roken binnen, en daar komen we bijna nooit. heel jammer maar ze weten hoe mijn vriend en ik (vriend rookt ook, buiten) daar over denken.

    ik zou er nu na 1.5 jaar geen woord over zeggen. als je iets al zo lang accepteert, is het nu zinloos om te 'vechten'. ik zou haar 1x vragen niet te roken de dag voor en tijdens het oppassen en anders een kdv/go benaderen.
     
  13. Kolibrie

    Kolibrie VIP lid

    29 jun 2008
    5.767
    423
    83
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Past je moeder al 1,5 jaar op jullie kindje? Want dan is het wel een beetje laat om aan de bel te trekken.

    Past ze sinds kort op, dan zou ik de kleine niet meer brengen voor oppas. Ik vind dat altijd zo raar, dan grootouders ervoor blijven kiezen door te roken ten koste van hun kleinkind. Mijn schoonouders roken ook en pasten ook op onze dochter, maar die roken echt niet in huis als de kleinkinderen er zijn. Dan gaan ze zelf netjes naar buiten...in hun eigen huis.

    Het is niet jouw huis, maar wel jullie kind.
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Tja kan je moeilijk adviseren

    verder over de discussie: ik vind het echt onzin dat je met je kind helemaal niet komt in een huis waar gerookt wordt..mijn ouders roken ook in hun eigen huis netjes buiten als wij er zijn, maar de rest van de week als wij er niet zijn roken ze uiteraard wel binnen. Ik vind het erg kortzichtig om dan maar helemaal nooit meer naar hen te gaan. Met alle uitlaatgassen op straat krijgen ze meer binnen hoor.
     
  15. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    In ons geval is dat vrij makkelijk; mijn man wordt simpelweg ziek van sigarettenrook, ook als er bv niet op dat moment binnen wordt gerookt maar normaal gesproken wel. Wij gingen dus sowieso al niet op bezoek bij mensen die binnen roken, want dat was gewoon niet te doen, hij kon dan weer een week aan de medicatie om van z'n benauwdheid af te komen.
    Dus mijn dochter komt ook niet bij mensen thuis die binnen roken. En als oma zou roken en oppassen, zou dan een no go zijn... Dan dus niet oppassen, óf in ons huis oppassen en niet roken (ook niet buiten).
    Vrij streng, maar echt gezien de reactie van mijn man gewoon noodzakelijk.
     
  16. tijdvoormezelf

    tijdvoormezelf Niet meer actief

    kan je moeder niet bij jou in huis komen oppassen ? Dan kan ze buiten roken en gelden jou regels.

    Verder: hier hetzelfde probleem wat inhoudt dat beide oma's niet oppassen. Nooit. regelen alles altijd zelf, en kinderdagverblijf. En ja dat is veel duurder en vervelender en niet altijd leuk om nergens op terug te kunnen vallen. Maar.. geen gezeur over roken of andere opvoednormen.
     
  17. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik zou dr niet meer brengen. Tijd geleden ging ik ook op bezoek bij een familielid, best even voor onderweg geweest ed. Ik was toen zwanger van de mn jongste zoontje en was samen met mijn andere 2 kinderen. Opeens begonnen ze te roken dus ben na 20 min alweer opgestapt. Heb niet eens gevraagd of ze misschien buiten konden roken, vond het gewoon al te duidelijk dat je zoiets niet doet bij kinderen en een zwangere vrouw dat ik het al gehad had.
     
  18. p1982

    p1982 Niet meer actief

    me ouders passen ook de woensdag op en me moede rookt ook.
    ze rookt op de woensdag buiten of in de schuur maar de overige dagen rookt ze wel binnne
    kan het haar niet verbieden en heb het voor lief genomen
     
  19. Dreamer

    Dreamer VIP lid

    17 mrt 2011
    6.154
    33
    48
    Hier rookt mijn oma ook binnen op de dag dat ze niet oppast.. Snap dat het niet ideaal is, want het blijft toch hangen en mijn kind ruikt naar rook als ze thuis komt.. Andere kant, ze krijgt bij oma de liefde en aandacht die ze op de kdv dagen op een andere manier krijgt.. En ik heb zelf 20 jaar in een rookhuis geleefd en mankeer verder niks.. Bij thuiskomt gaat ze gelijk in de douche en alles aan kleding in de was..

    Anders idd vragen of ze niet bij jullie in huis kan komen oppassen :)
     
  20. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.806
    5.942
    113
    Vrouw
    #20 Zoe123, 24 mrt 2014
    Laatst bewerkt: 24 mrt 2014
    Je kan je moeder niet verbieden te roken op dagen dat je dochter er niet is.
    Het is haar huis.
    Vies is het wel maar goed.

    MAAR.......Als ze oppast,lijkt het me niet meer dan normaal dat ze even buiten een sigaretje rookt.
    Meeroken is ook schadelijk!!Daar wil je geen kinderen aan blootstellen!!??
    Wil je moeder dat niet dan zou het wat mij betreft klaar zijn.
    Ik snap niet dat mensen zo oogkleppen opzetten.Sorry maar onder welke steen zit je als je niet snapt dat meeroken ook slecht is? Voor volwassenen geld natuurlijk dat je het helemaal zelf moet weten.Maar kinderen?
    Ik zou de gezondheid van mijn kids niet op het spel zetten.
     

Deel Deze Pagina