Meiden, Wij willen graag onze eetgewoonten veranderen! Wij snoepen enorm veel hier in huis, lees chocola, snoepjes, koekjes, chips. Voor dochter beperk ik dit trouwens wel hoor. Het is voornamelijk 's avonds op de bank. Daarbij eten wij vaak aardappels, omdat ik denk dat dit het beste is, maar smaakt het ons niet echt. - we eten eigenlijk nooit vis behalve vissticks - we gebruiken halfvolle melk, halvarine en vette kaas - we eten vlees in behoorlijke hoeveelheden - vriend en ik eten veel te weinig fruit - ik beweeg totaal niet behalve dan het huishouden doen - we eten vaak de standaard groentes (prei, bloemkool, broccoli) dus weinig variatie - kom vaak uit op de standaard gerechten als nasi/bami/macaroni en alles dan uit pakjes (oke wel verse groenten enzo natuurlijk) Kortom, ik heb hulp nodig!! Wellicht zijn hier meiden die tips en adviezen hebben? Ik wil zo graag eindelijk eens die knop omgooien, na vele afvalpogingen e.d.
volgens mij heb je de eerste stap al gemaakt! door dit in te zien ben je al een heel eind enige optie om niet meer te snoepen of te minderen is om het niet meer te kopen, snacken savonds op de bank is puur een gewoonte geworden (zoals bij vele vrees ik) recepten kan je googlen natuurlijk. zoek een groenten op die je lekker vind en kijk wat je daar mee kan maken ipv de standaard dingen. zo kom je ook op andere recepten die je kan uit proberen. wij zijn ook van de aardappels overgestapt op wat vaker rijst en pasta en moet zeggen vind het heerlijk. wat dat sporten betreft, met kinderen en huishouden is dat ook moeilijk te plannen vind ik zelf (en vind sporten ook helemaal niet leuk hoor maar ja ....) pak wat vaker de fiets ipv auto, of ga lekker wandelen met je kinderen. lekker weer is het nu iig. koop een yoga bal en ga savonds of als je even de tijd hebt oefeningen op die bal doen (dat scheelt geld voor de sportschool en je kan er alle spieren mee gebruiken)
Bedankt! Ik zat inderdaad al te denken aan het volgende: - de dag beginnen met een smoothie met vezels of - een gezonde shake als lunch - tussendoor ipv koekje een boterham/krentenbol - elke avond minimaal een half uur wandelen We hebben sinds een tijdje onze tweede auto weggedaan dus heb doordeweeks al geen auto meer, heel goed want als ie er staat pak je hem toch snel
hier al sinds enige tijd proberen ook gezonder te leven... sinds 5 weken eet ik ook elke dag fruit wat ik voorheen nooit at. het is wennen in het begin maar nu vind ik het ook lekker. zeker niet alle fruit maar een verse ananas ( eet hem nu net) of aardbeien of kiwi, druiven. goed te doen. gewoon een vast moment op de dag aanleren. vroeger gebruikte wij ook vaak zakjes en pakjes. nu alleen nog voor de spaghetti omdat ik dat echt gewoon de allerlekkerste vind en heel af en toe de kip tandoori. verder alles vers. gewoon eens wat uitproberen van een recept wat je lekker lijkt. begin niet te moeilijk. ipv vette kaas zou je 30 plus kunnen nemen. snoep, chips en frisdrank alleen in het weekend, doordeweeks gewoon s avonds een schaaltje komkommer, paprika, tomaat etc. of een handje nootjes ( geen hele zak) of es een keer een gekookt eitje of een volkoren cracker met bv slankie ofzo vlees is op zich niet zo erg mits je de magere soorten neemt. dus kip, rund, kalkoek. dus geen verse worst, slavink, etc. 1x is niet erg maar niet 7 x per week. varieer met je aardappels eens in een ovenschotel
Recepten kun je opzoeken. Bepaal voor jezelf bijv. 1 x per week vis eten. Wij wisselen meestal af tussen aardappelen (vlees/vis groente) pasta (volkoren) gnocchi, rijst (zilvervliesrijst), ovenschotels, couscous etc. Ook redelijk vaak vegetarisch (kaas, ei, noten) Wij snoepen verder zelf niet (kwestie van niet in huis halen of alleen de gezinde varianten zoals noten fruit en rozijnen) stuks fruit gewoon inbouwen: bijv om 11 en om 16 uur. En rauwkost eet ik bij de lunch of tussendoor (paprika komkommer cherrytomaatjes, radijs) Ik ben ooit eens veel afgevallen en ik merk dat als je je eetpatroon aanpast en dat als normaal beschouwt je ook minder trek hebt in zoet rn snoep. Nu wat minder trouwens tijdens m'n zwangerschap. Nu wel hang naar zoet
Qua koken is het gewoon nieuwe recepten opzoeken, ik moest dat ook toen bleek dat mijn man een hoog cholesterol had. Moesten andere soorten vlees gaan eten..ik ben gewoon gaan googlen op recepten met dat vlees. Je kunt ook makkelijk googlen opcombi's dus bv: recept brocolli en kip. Dat gaat super makkelijk. Je leert gewoon andere dingen koken. Qua snacken zorg je dat er maar een beperkte voorraad in huis is. Je stelt bv voor jezelf ook dat je maar ..... keren per week iets slechts mag. En je zorgt dat er andere alternatieven aanwezig zijn. Dus veel fruit en rauwkost in huis halen.
thanks dames. wil er nog 10 kg af hebben maar dat wil maar niet lukken een shake is niet gezond he hou daar wel rekening mee. begin lekker met een fruit smootie of een groene (moet je wel van houden, is voor mij niet weg gelegt) elke 2/3 uur iets eten en voor het eten een flink glas water dat helpt echt. smiddags lekkere volkoren boterham met wat je lekker vind en savonds gewoon avond eten.
Ik herken(de) heel veel uit je verhaal. Voor ong. twee jaar terug was onze eetgewoonte ook zo. En sporten no way,was liever lui dan moe. Uiteindelijk erkende ik (net als jij nu ook doet) dat het zo niet langer kon. Bij ons hielp/helpt om stapje voor stapje te veranderen. - Ben eerst begonnen met minder snoep in huis te halen,want wat er niet ligt kan je immers niet eten. - Vol vette kaas ben ik gaan vervangen voor magere smeerkaas. - Ben om de twee a drie uur gaan eten,zodat ik de hele dag verzadigt blijf en zo minder ga snacken/snoepen. - Door de weeks s'avonds niet meer snacken en geen frisdranken en sappen meer. Nadat dit een normaal patroon begong te worden (en wat kilo's lichter) ben ik langzaam begonnen met hardlopen. En na een half jaar trouw 3x p/w is hier nu ook 30 days shred bij gekomen. En ben zelfs sporten stiekem leuk gaan vinden. En binnenkort ga ik de volgende stap zetten,zo min mogelijk pakjes en zakjes koken.
Bedoelde niet een shake in de zin van afvalshake o.i.d. hoor maar inderdaad een shake in de zin van groen/fruit