Pfff af en toe die van mij !

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door jmm, 15 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. jmm

    jmm Bekend lid

    29 mei 2008
    766
    0
    0
    Wat kunnen kinderen toch soms je bl onder je nagels halen, bijv met niet goed zitten in de auto,
    uit de teugels gaan onder het rijden ,
    of andersom draaien en dat jij dan nergens even een plekje ziet om te kunnen staan om hem goed in de teugels te laten zitten.

    of je wil de auto in om je dochter te halen van school, gaat die kleine hup zo over de weg en naar de buurman toe, ook als ie erniet is , dus weer halen , en hij weer weg rennen, gvd wat wordt je daar soms moe van .
    Of je gaat je dochter halen van de basisschool, en hij moeten op zijn zus wachten, nou nou dat is lekker, niet dus,
    Weg rennen, uit de kar , om de boom rennen , andere speelplein, andere fietsen aankomen, dan denk je hij doet het niet hij doet het wel, alles wat niett mag doet hij ook echt , en schreeuwen kan ie ook, nou dat wordt nog wat ...pffffffffffffffffffffff

    En vriendinnen boekjes kwijt ook om gek van te worden, vraag je aan de moeder heb je al het vriendinnenboekje terug gegeven, zegt ze ja allang vorige week dinsdag , waarom geven ouders het niet gewoon terug aan de ouders weet je zeker dat het goed komt aaaaaaaah


    Zo komt vast nog wel meer dat ik effe moet spuiwen , maar dan ben ik dit effe kwijt .
     
  2. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik weet niet hoor maar je jongste is dezelfde leeftijd als die van mij maar als ik haar zus ga ophalen dan laat ik haar echt geen moment los, moet er niet aan denken dat ze de weg op rent...Natuurlijk luisteren ze daar niet naar op deze leeftijd, geef je kind gewoon een handje, lijkt me ook een stuk veiliger.

    En als hij zich loswrikt uit de 'teugels' (daar bestuur je een paard mee, neem aan dat je riempjes bedoelt) in de auto dan zitten ze lijkt mij niet strak genoeg. Ik heb nog nooit meegemaakt dat ze zichzelf loswrikken en mijn jongste is ook een draaikontje.
     
  3. tuc

    tuc Niet meer actief

    O maar 1 keer weglopen en ik snoer hem in de buggy vast...schreeuwen zeker niet dan kan hij in een hoek op het speelplein.

    en uit de riempjes onder het rijden?? Dan zit tie niet goed vast. Nee hier moet toch even wat opgevoed gaan worden.
     
  4. moradora

    moradora Fanatiek lid

    6 mrt 2013
    1.310
    6
    38
    verzorgende
    Provincie Groningen
    hier sluit ik me bij aan. dit ligt meer aan jou dan aan je kind.
     
  5. Nureen

    Nureen Actief lid

    12 mei 2010
    311
    0
    0
    NULL
    NULL
    Vastzetten die handel, en goed strak!
     
  6. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    Eh sluit me aan bij m'n voorgangers, tijd om de 'teugels' wat aan te trekken...letterlijk en figuurlijk!
     
  7. wendy339

    wendy339 VIP lid

    27 okt 2010
    9.739
    1.060
    113

    Mooi verwoord wat ik denk!:D
     
  8. Micchan

    Micchan VIP lid

    24 jan 2012
    22.458
    2.258
    113
    Vrouw
    Wenen
    Vind ik ook :)
     
  9. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Hoe kan je zoontje losgeraken in de auto? Gebruik je wel een autostoel? Hier kan hij nog geen cm naar voren leunen ;)

    Je kindje wat wegloopt naar de buurman? Dat huppelke van 2 jaar?
    Hoe krijg je dat voor elkaar? Of je neemt je kind op en zet hem in de auto, of hij moet kunnen wandelen aan een hand of je gebruikt buiten een buggy
    Als hij hier 1 keer wegloopt dan word hij omgereden dus dat laat ik hier niet gebeuren.

    Wegrennen uit de kar? Waar zit hij dan in? In een winkelkar van de ah waar hij dan uitklimt?
    Gewoon buggy meenemen of handje vasthouden

    En rustig blijven! Als je je zo hectisch gedraagt als je hier je verhaal typt worden je kinderen ook hectisch :p
     
  10. Loesje86

    Loesje86 Niet meer actief

    Net zoals mijn voorgangers denk ik dat het grootste proleem hier echt bij jezelf ligt. Als hij niet weg mag rennen, zorg JIJ daar toch voor? En zo dus ook voor al die andere dingen die je noemt. In dit verhaal is jiu kindje de baas, die rol zou ik heel snel maar om draaien voordat het werkelijk uit de hand loopt ;)
     
  11. Luna86

    Luna86 VIP lid

    11 jan 2009
    14.791
    9.309
    113
    Gelderland
    Nou mijn zoontje komt ook los uit de stoel in de auto. Haalt zijn armpjes eruit en hij zit echt heel strak ;) Alles al geprobeerd maar negeren werkt het beste. Naar school gaat mijn jongste altijd in de buggy juist om het weg lopen te voorkomen. Hij vind het gelukkig heerlijk in de buggy en doordat we dat altijd doen is het voor hem ook heel duidelijk. Verdere heb ik ook echt een boef die niet luisterd naar mij en vooral weg wilt lopen en geen handje geeft. Vandaar dat ik wat vaker kies om hè, in de buggy te zetten en op de veilige plekken los te laten. Dat van die vriendenboekjes moeten ze ook nog leren hè? Ze voelen zich al erg groot en denken het goed te doen door hem meteen door te spelen naar een ander kindje.. Ik maak me er niet zo druk om het meeste blijft toch echt in en om de klas en hij komt heus wel weer terug. Even tot 10 tellen en rustig blijven ademen ;)
     
  12. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Tip: jas uit en vast snoeren... echt goed snoeren. En anders zijn er nog systemen te koop die de "doorgang" verkleinen.
     
  13. adi

    adi Niet meer actief

    Ik word al moe als ik je stuk lees over je jongste :D
    Net als mijn voorgangers zou ik zelf een stuk strenger worden, en zorgen dat ie 1. niet kan weglopen, en 2. leert dat dat niet de bedoeling is.
     
  14. Skyscrapper

    Skyscrapper Fanatiek lid

    11 mei 2013
    2.604
    3
    38
    Ik zag het toevallig vanmorgen op het schoolplein. Een oma die met haar kleinkind van 14 maanden zijn grote broer of zus kwam ophalen.
    Het kindje loopt echt al heel goed, rent zelfs al heel hard en idd voor je het weet schiet ie zo weg. Hij stond binnen een paar tellen al bijna buiten het hek.

    Mijn eigen peuter van 3 die ik kwam ophalen is nog een tandje sneller en toevallig had hij vandaag ook zo'n wegren bui.
    Maar dit is te wijten aan een hele hectische week met veel heen en weer gehop. (1 deel v/h gezin in het ziekenhuis en hij bij opa en oma) en na lange tijd verplicht thuis te moeten zitten weer voor het eerst naar de psz geweest. Hij is uit zijn doen nog. Desondanks hebben we heel goed en rustig op hem ingepraat dat hij niet zomaar weg mag lopen en dat dat gevaarlijk is.
    Gelukkig gaat het, op vandaag na dan, de laatste tijd erg goed en luistert hij netjes en blijft ook netjes bij ons lopen aan de hand of op de buggyboard staan.

    Als je er echt zo mee zit, misschien moet je dan eens nadenken over een (loop)tuigje. Heb schijt aan de mensen die denken dat het zielig is, liever safe than sorry als hij straks nog onder een auto terecht komt.

    Wat betreft het poeziealbum: tja je kind zit denk ik in een fase waarin het gewoon alles zelf wil doen/regelen. Ik zou er niet boos om worden, maar duidelijke afspraken maken. Bijvoorbeeld dat ze het boekje zelf mag teruggeven aan het kindje, maar dat ze het wel tegen je zegt zodat jij weet dat het niet kwijt is, of dat je afspreekt dat jij het boekje teruggeeft aan de ouders van het kindje waar het boekje van is. Maak er niet teveel drama van.

    En de "teugels": Net wat mijn voorgangsters zeggen: Straktrekken die hap!
     
  15. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Mijn dochter was ook zo'n wegrenner, vooral in winkels. Tja, gillend en trappend in de wagen, onder de arm, tuigje om of er achteraan rennen.. Succes :p

    In de auto blijven zitten lukte wel, alleen was t soms een gevecht om dr vast te krijgen ;).
    En toen ze wat ouder was, had ze opeens per ongeluk door hoe je m losklikt..midden op de snelweg, 8km voor de eerstvolgende afrit. Gelukkig was ze er zo van geschrokken, dat ze t daarna alleen nog deed als we gearriveerd waren.
     
  16. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    18 sep 2008
    5.406
    138
    63
    Vrouw
    Helemaal mee eens.

    Wel met de sidenote dat mijn dochter zich dus ook, zonder jas, uit de riemen van de autostoel weet te wurmen omdat ze erg smal is. Maar zelfs dit word al minder door haar streng toe te spreken en dit nogmaals te herhalen zodra we bij de eerste de beste mogelijkheid gestopt zijn.
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Een kindje dat zich uit de autostoel weet te wurmen zit niet in een goed passende stoel. Niet elk model stoel is geschikt voor elk kindje. Je moet echt gaan passen.
     
  18. soefdeboef

    soefdeboef Fanatiek lid

    5 aug 2011
    2.049
    0
    0
    Die van mij komt denk ik ook uit elk stoeltje hoor.... Maar dat laat ik haar niet uitproberen :D
     
  19. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    dit inderdaad.

    hier kan ze heel simpel of mij een hand geven met het lopen of de kinderwagen vast houden en anders is het gelijk klaar dan gaat ze in de buggy en is het afgelopen.

    schreeuwen janken en zeuren gebeurt niet.

    misschien toch iets consequenter zijn?
     
  20. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Door jouw warrige verhaal word ik al helemaal zenuwachtig en ik denk dat de kinderen dit aanvoelen.

    Begin met duidelijke regels en voer deze consequent uit. Jij bent de baas en je maakt het jezelf op deze manier onnodig lastig.
     

Deel Deze Pagina