Is het niet beter als je het langer laat staan? 12-24 uur?? Normaal koop ik gewoon kant en klare shaslicks, maar nu wil ik ze dus zelf maken.. (want ze waren niet in de winkel) Volgens mij is het ook poeder en geen vloeibare marinade, er staan wel shaslicks op de verpakking.. Iemand die er wel verstand van heeft? ik ben namelijk niet echt een keukenprinses.. Nu zijn de winkels namelijk ook nog open! haha Groetjes, Carlien Edit: Het is deze Verstegen Mix voor Marinade 20 gr. « Kruidenmix zakjes | Vomar
Kan ik ze dan morgenvroeg trouwens wel vast maken? en dan weer in de koelkast leggen, want anders moet ik ze maken als de visite er al is..
Volgens mij moet je die mengen met een paar eetlepels olie. EN dan wegzetten. Er staat op een half uur maar volgens mij maakt het niet echt uit hoor. Hoe langer het marineerd hoe meer smaak er in je vlees trekt. Succes!!!!!!
Als ik van die zakjes gebruik maak ik het ook in de ochtend of in de middag al. Hoe langer het staat hoe meer smaak erin staat , die 30 minuten is meer een gemakstijd denk ik ofzo
Ik maak altijd mijn eigen marinade en dan zet ik mijn vlees altijd een dag van te voren al in de marinade. Hoe langer het trekt hoe beter de smaak aan je vlees!
Bedankt allemaal! Ik mix de poeder met olie, dat doe ik dan in diepvrieszakjes? samen met het vlees vanavond, in de koelkast, morgenvroeg rijgen aan de stokken en dan morgenavond om 5 uur bbq.. En dan vooral hopen dat het smaakt haha.. Zal het nog wel even laten weten!