Konijn laten castreren

Discussion in 'De lounge' started by Charlie84, Apr 14, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    Oct 8, 2013
    1,686
    0
    36
    NULL
    NULL
    Hoi meiden,

    Ik heb een dwerg rexje over genomen van een fokker vorig jaar. Het is een hermafrodiet, maar af en toe sproeit hij, dus ik denk meer mannelijk fan vrouwelijk. Hij heeft ook echt een rammen karakter, alleen heeft hij aan de onderkant 2 geslachten.
    Ik wil nu toch een vriendin voor hem aanschaffen, hij vraagt en krijgt veel aandacht van ons maar een maatje is gewoon beter.

    Weten jullie wat een normale prijs is voor een castratie van een konijn van 1000 gram? Hoe gaat het na de castratie? En vanaf wanneer is hij niet meer vruchtbaar?

    Hij heeft nu een hok van 2m2 maar loopt ook veel los. Is deze ruimte genoeg voor 2 konijnen?

    Verder nog tips en trucs?

    Bedankt alvast!
     
  2. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    Oct 8, 2013
    1,686
    0
    36
    NULL
    NULL
    Up :)
     
  3. Leemax

    Leemax Actief lid

    Mar 11, 2014
    105
    34
    28
    Ik heb zelf een aantal jaargelden mijn ram laten castreren. Wat de kosten hiervan waren weet ik niet meer. Dit liep volgens mij tegen de € 80, maar dit verschilt veel per dierenarts. Voor zover ik weet maakt het gewicht van het konijn niet uit voor de kosten.

    Het duurt een paar weken voordat je konijn niet meer vruchtbaar is. Hoeveel weken precies daar zijn de meningen volgens mij over verdeeld. Ik heb zelf 6 weken aangehouden, maar dit is volgens mij wel erg ruim genomen.

    Een konijn dat gecastreerd wordt gaat onder narcose. Het kan zijn dat je konijn niet lekker uit de narcose komt en weigert te gaan eten, of veel te weinig eet. Dit is heel gevaarlijk bij konijnen. Zorg er dan ook voor dat je de eerste dagen het konijn goed in de gaten kan houden.

    En daarna krijg je dan natuurlijk nog het koppelen met een maatje. Dat is weer een heel verhaal op zich. Bij ons heeft dit aardig wat tijd in beslag genomen. Toen ik de moed wilde opgeven en het nieuwe konijntje weer terug naar de opvang wilde brengen zochten ze eindelijk toenadering tot elkaar.
     
  4. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    Oct 8, 2013
    1,686
    0
    36
    NULL
    NULL
    Lastig hoor :( Ik las ook dat het inderdaad best vaak voorkomt dat een konijn het niet overleeft.
    Ik weet nog niet wat ik nu moet doen... We zijn allemaal erg gek op hem. Maar we willen natuurlijk ook dat hij op zijn gelukkigst is.
     
  5. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Ik heb vorige week mn konijn laten castreren. Dit kostte 35 euro. Hij kreeg een speciale narcose voor konijnen.

    Hij moet 6 weken apart blijven van de vrouwtjes. Ik zou je dus aanraden om hem te castreren. Konijnen horen niet alleen gehouden te worden. Daar worden ze diep ongelukkig van.
     
  6. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Dit klopt: hier een koppel gehad die stapelgek op elkaar waren, zij hebben samen ook meerdere nestjes gehad tot ik het mannetje liet helpen.

    Als ze uit elkaar moesten (ivm jongen) keek de moeder niet naar haar kinderen om, dus moest het mannetje er bij op advies van de dierenarts. (vandaar dus meerdere keren een nestje) Op het moment dat wij het mannetje er weer bij zette, waren ze beiden weer zielsgelukkig en zorgden ze ook samen voor hun jongen.

    Toen het vrouwtje na een paar jaar overleed, wilde het mannetje echt niet meer eten en niet meer drinken, hij heeft nog aan het infuus gelegen, maar het mocht niet baten. Hij is een week na het vrouwtje overleden. Wij geloven echt uit liefdesverdriet.....:(
     
  7. marjolinos

    marjolinos Fanatiek lid

    Mar 9, 2009
    2,953
    0
    0
    tilburg
    Bel met je dierenarts. De mijne vroeg nl 82 euro. ...
     
  8. marietje85

    marietje85 Bekend lid

    Aug 2, 2010
    675
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik heb mijn mannetje 2 jaar terug laten castreren was ongeveer 100 euro. Hier zat ook het speciale voer bij wat ik hem 3 dagen heb moeten geven omdat hij niet zelf ging eten. Voor die tijd was hij voor ons haast niet te hanteren. Het was soms onmogelijk om bij hem in het hok te komen zo gemeen deed hij dan. Nu is hij een heel stuk rustiger en heeft ook een tijdje een vriendinnetje gehad. We zijn ongeveer 2 weken erna begonnen met koppelen en een week of 4 later zaten ze samen. Het vrouwtje is helaas overleden waardoor hij nu tijdelijk alleen zit. Er zit wel een vrouwtje in het hok naast hem maar zij wil alleen maar contact via het gaas en niet bij hem in het hok.
    Het hok voor 2 konijnen is 0,70 x 0,60 meter binnenhok en een ren van 1,00 x 2,50 meter.
     
  9. Charlie84

    Charlie84 Fanatiek lid

    Oct 8, 2013
    1,686
    0
    36
    NULL
    NULL
    30 april is het zover, ik vind het heel spannend, ik ben echt gek op hem :)
     
  10. Moaatje

    Moaatje Fanatiek lid

    Sep 19, 2007
    2,535
    0
    0
    Vraag even na wat voor narcose ze geven. Dit bepaalt namelijk niet alleen de prijs, maar ook de veiligheid van de operatie.
    Als je een succesvolle koppeling met een partner wil kan je hem het beste meenemen naar een opvang. Konijnen hebben namelijk duidelijke voorkeuren voor ene partner wel, andere niet. Uiteindelijk is bijna elk koppel wel bij elkaar te krijgen, maar als je niet veel ervaring hebt kun je de koppeling het beste daar laten doen onder toeziend oog van een medewerker.
    Heb zelf, na weken van problemen, mijn koppel sinds pasen bij elkaar. Een soort van gedwongen huwelijk zeg maar, want ze vonden elkaar echt niet leuk eerst.
    Voordeel van de opvang is dat als het niet meteen klikt je het met een andere dame kan proberen.

    Wel heel gaaf dat je je nijn een maatje gunt. Vind het zo zielig, een konijn alleen. Je kan veel info vinden op het forum van bunny bunch. Ook een opvangoverzicht. Echt een aanrader voor iedereen die van konijnen houdt.
     
  11. meissie86

    meissie86 Fanatiek lid

    Aug 25, 2013
    1,916
    0
    0
    Top!! Konijnen horen idd niet alleen. Het zijn groepsdieren en kunnen idd sterven van eenzaamheid.

    Ik werk bij het knaagdierencentrum in Heiloo. Wij laten alle mannetjes castreren. Het gaat bijna nooit mis. Maar er is natuurlijk altijd een risico. Na drie weken kun je gaan koppelen. Neem je mannetje dan mee naar de opvang en kijk daar voor de eerste klik. Zij kunnen je dan ook uitleggen hoe je de koppeling verder kunt doen.

    2m2 is het minimum voor twee konijnen. Wij zouden het ook niet fijn vinden om iedere daag zo dicht op onze partner te zitten.

    Als je nog meer vragen hebt mag je me natuurlijk altijd een pb sturen
     
  12. annelie566

    annelie566 Niet meer actief

    Heel fijn dat je een maatje voor je konijn wil! Alleen zijn ze zo zielig. Ons manneke weegt ongeveer 1200 gram en de castratie kostte 90 euro dacht ik. De prijs hangt af van de methode die ze gebruiken, goedkoop is meestal niet beter. Let erop dat je een dierenarts hebt die verstand heeft van konijnen. Bijvoorbeeld dat ze na de castratie mogen uitslapen in een couveuse.
    Na 2 weken zijn ze niet meer vruchtbaar trouwens, toen is ons konijn ook gekoppeld aan een vrouwtje.
     
  13. 1Hanneke

    1Hanneke Fanatiek lid

    Apr 4, 2014
    1,698
    423
    83
    Female
    Capelle aan den IJssel
    Als hij hermafrodiet is, is hij misschien uberhaupt niet vruchtbaar... maarja daar kom je natuurlijk pas achter als het te laat is ;)
    Hij heeft wel zeg maar twee voelbare testikels? Konijnen kunnen ze optrekken dus ze zijn mogelijk niet altijd voelbaar, maar als ze eventueel in de buikholte liggen zou de operatie moeilijker en duurder zijn.
    Prijs hangt veel af van soort narcose dat gebruikt wordt en dergelijke. Vaak wordt gasnarcose geadviseerd bij konijnen.
    Je zou ook kunnen overwegen nieuwe vrouwtje te laten helpen? Is wat duurder maar daarmee voorkom je baarmoederkanker op latere leeftijd wat helaas nogal vaak voorkont.
     

Share This Page