Herkenbaar. Hier heeft geen van mijn 4 broers (of aanhang) ook maar gevraagd hoe het gaat gedurende de hele zwangerschap .mn zwager vroeg vorige week wat we nu ook al weer verwachtdn, een jongen of een meisje. Niks noppes nada. nou jammer dan hoor. Wij zijn er wel heel blij mee!
Heeel herkenbaar. Toevallig zei ik het afgelopen weekend nog. Vorige zwangerschap wel 50 gefeliciteerd kaarten ontvangen dit keer 1. Ouders en broer wel geïnteresseerd maar de rest.... misschien speelt hier ook mee dat we voor de bevalling nog gaan trouwen en mensen daar mee bezig zijn. Ik doe het zelf inderdaad ook wel zoals bij de eerste, boekje bijhouden, fotos, 3d echo. Alleen geen zwangerschapsfotoshoot omdat ik daarvan denk dat die hetzelfde zal zijn. Ipv daarvan doen we een shoot vlak na de geboorte.
Bij onze zoon, niks gehad en nu bij onze 2e spruit op komst ook niks. Ik verwacht gewoon niks van mijn zussen moeder Fam etc. Daar in tegen heeft mijn vader laatst een prachtig steigerhout bed gemaakt voor onze zoon voor zijn verjaardag. En hebben we nu een geld bedrag gehad voor de babykamer, iets wat ik totaal niet had verwacht.
Dit is de eerste zwangerschap die goed gaat. Tot nu toe dan. Maar ik merkte dat ook met de eerste zwangerschap. Echt veel kaartjes gekregen voor felicitaties en kleine cadeautjes. Ging helaas mis. Waren best snel weer zwanger. Toen ook een handje vol kaartjes gekregen. Weer gibg het mis met 14 weken. Nu voor de 3de keer zwanger en helemaal niks.. Echt gewoon niks. Wel van opas en omas krijgen we dingen maar pas sinds de 20wk echo. Denk maar dat wij het heel bijzonder vinden en zeker niet vanzelf sprekend.
O ja hier ook. Bij de eerste volop meeleven, cadeautjes en kaartjes. Bij de tweede al vele malen minder en nu bij de derde helemaal niks. Vragen ook niet echt hoe het gaat ofzo. Maar heel eerlijk: wij staan er zelf ook anders in. Natuurlijk blijft het een even groot wonder, absoluut. Maar ik ben de afgelopen 3 jaar meer zwanger geweest dan niet. Bij de eerste maakte ik elke week een buikfoto, bij de tweede om de paar weken en nu bij de derde heb ik er nog maar een paar gemaakt. Ik merk dat mijn man zich ook anders opstelt. We zijn er net zo blij mee maar het word ook iets normaler, soort van gewenning ofzo.
Mjah, ik kan me er ook wel iets bij voorstellen. Daarnaast heb je met een tweede ook al veel spullen en veel cadeautjes die ik tijdens mijn eerste zwangerschap kreeg, dat zou nu alleen maar dubbel op zijn. Alhoewel ik wel cadeaus heb gehad van moeder en zus. Zelfs mijn zwager die zo onattent is als wat heeft al een cadeautje gegeven voor de kleine. Wel heb ik nu "maar" 3 kaartjes gehad en bij de eerste misschien wel 15 (weet al niet meer hoeveel - ben sinds m'n eerste zwangerschap zwaar dement)
Herkenbaar hoor! Ik werd door mijn schoonzussen niet eens gefeliciteerd toen we het nieuws vertelde. Niemand van mijn schoonfamilie vraagt hoe het gaat en hoe ik me voel. Mijn eigen familie heeft ook een stuk minder interesse. En straks staan ze wel allemaal weer voor de deur om de kleine vast te houden:x Dan tellen we ineens wel weer mee.
Qua cadeau's hoef ik niks te hebben al scheelt het een hoop geld als je de kinderwagen bijv van je ouders krijgt.. Maar bij mn zoon niks gehad en nu ook nog niet, verwacht ik ook niet, met de kraamvisite genoeg gehad. Zolang je maar belangstelling hebben vind ik het prima.
Nou daar heb ik geen last van haha. Bij mijn kinderen zit 9 jaar leeftijdsverschil dus NIEMAND die ooit nog had gedacht dat er een tweede kwam..... Iedereen is dus verrast en in zodanige extase dat we misschien nog wel meer aandacht krijgen nu. Alleen is het vervelend dat bijna iedereen vraagt of het wel gapland was, ivm leeftijdsverschil. En bij mijn eerste was ik nog piepjong, dus dacht ook iedereen dat het een ongelukje was. Ach laat ze maar lekker denken..
Ik herken het ook wel, maar ik vind het helemaal niet erg! Juist wel lekker rustig zo . Als iedereen straks maar wel even enthousiast op komt dragen voor de verjaardag van de tweede en even leuke cadeautjes koopt vind ik het wel prima.
Moet zeggen dat ik zelf ook nog niks heb gekocht haha Vind niet zo erg heb zat troep En idd ook wel rustig idd haha Misschien over een tijdje dat t wat meer wordt
Ik kan zelf niet meepraten over mijn situatie, aangezien dit ons eerste zwagerschap is en ik nu pas 11 weken ben. Maar wat je zegt klopt wel een beetje vind ik... Ik zie indd vaak bij andere mensen om me heen dat er bij een 2e of 3e kindje wordt gedaan alsof het niet meer bijzonder is. ''Ohh leuk je bent weer zwanger gefeliciteerd! maar dit is AL je 2e of 3e kindje dus zo boeiend is het niet meer'' Zulke reacties zie en hoor ik wel eens om mij heen. Vind het persoonlijk echt raar, elk kindje is toch bijzonder en het is toch elke keer weer een wonder dat iemand zwanger is?! Vooral als je hoort hoe vaak het mis gaat/kan gaan... Ik denk dat sommige mensen er te makkelijk over denken en denken dat zwanger worden maar vanzelfsprekend is ofzo... Ik denk dat je maar geluk moet hebben met vrienden/fam. om je heen die je tijden elke zwangerschap hetzelfde behandelen (en dan natuurlijk op een positieve manier) Ik hoop in ieder geval dat wij wel zulke fam./vrienden hebben. En jah... anders je ukkie en jezelf zelf lekker verwennen
Hier word mij ook amper gevraagd hoe ik me voel enz. We hebben nog helemaal Niks gekregen. Hoeft van mij ook niet zo want koop liever zelf de kleertjes dan is het tenminste mijn smaak. Maar bij de 1e wel kaartjes gehad, bij 2e ook amper wat en nu helemaal niks. Heb zwangerschapshernia en nog 4 kids in huis (10,8,5 en bijna 3) dus vind het best zwaar.
Ik vraag me dat dus al tijden af.. Of een tweede wel net zo bijzonder is... Voor ons zou dat zeker het geval zijn maar voor de omgeving denk ik niet..en dan met name mijn familie. Mijn schoonouders zullen wel weer heel veel interesse tonen.
Ik herken het ook wel. Toen we aankondigden dat ik zwanger was kreeg ik ipv gefeliciteerd veel te horen, oh, ik had niet verwacht dat je nog een tweede zwangerschap door wilde maken (zware zwangerschap van mijn zoontje gehad) Mijn ouders zijn wel heel blij voor me en mijn moeder vraagt ook regelmatig hoe het gaat, maar zij zijn ook de enige. Ja de kindjes in de buurt. En mijn beste vriendin vraag wekelijks hoe het gaat. Volgens mij hebben wij nog helemaal niets gekregen voor de baby. Bij de eerste heel veel kaartjes en felicitaties. Ach, wij zijn er blij mee, dat is het belangrijkste, dat iemand negeert dat ik überhaupt weer zwanger ben is jammer, maar jan me er niet druk om maken.
Hier ook bij de eerste veel kaartjes en kadootjes... Nu 4 kaartjes en een paar kadootjes.... De interesse is idd een stuk minder. Misschien denken mensen wel: ze heeft toch alles nog van de eerste (qua rompertjes en sokjes)
Ja blijf het stom vinden. Ik ben trouwens niet de eerste van mijn vriendinnen die een 2e kindje verwacht. Toen mijn vriendinnen zwanger waren heb ik ze ook bedolven met cadeautjes, zo ben ik. Misschien ligt het daar aan, je eigen ik? Ook al zijn het geen grote cadeau's, ze zijn altijd leuk om te krijgen, zeker weer met zon belangrijk en bijzonder iets als een 2e of 3 of 4e kindje. Elk kindje is een wonder in mijn ogen. Gefeliciteerd iedereen, en geniet van jullie zwangerschap. Koop leuke spulletjes voor jullie beebs, en natuurlijk ook iets voor jullie zelf of partner. Want ook 'wij' mogen ons zelf verwennen!
Tssss.... Mijn kleine man wordt binnenkort alweer 1 jaar en er zijn nog steeds mensen ("vrienden" en familie) die nog niet eens op kraamvisite zijn geweest.... Ben nu ook echt zeer geneigd die niet uit te nodigen!! En idd, tijdens de zwangerschap ook veeeeel minder berichtjes, kaarten, cadeautjes. Toch erg jammer. Vooral omdat ik na de bevalling van de eerste echt niet oke was (zat letterlijk en figuurlijk niet lekker in m'n vel) en toen visite blééf komen en na de bevalling van de tweede voelde ik me echt super en toen... Kwam er nauwelijks iemand.., 😓
Ik denk dat de ouders voor veel mensen interessanter zijn dan een nog niet geboren kindje. Het is heel bijzonder als iemand mama of papa wordt. Er verandert dan echt iets, bij een volgend kindje is dat veel minder zo. Maar het tweede kindje is al het geboren is ook wel weer interessant, voor sommige meteen voor andere wat later, maar vaak blijft het kleinere kind langer als schattig gezien, is ook niet eerlijk, maar ja.
Ik heb nog nooit een kaart of cadeautje gehad tijdens mn zwangerschappen. Wist niet eens dat dit gebruikelijk was uberhaupt.