Geplande keizersnede maar bang dat de bevalling eerder begint

Discussion in 'De bevalling' started by xbabyxdx, Apr 23, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    #1 xbabyxdx, Apr 23, 2014
    Last edited by a moderator: Apr 23, 2014
    Ik maak mij er best wel zorgen om dat de bevalling eerder begint dan de keizersnede staat gepland.
    Bij ons in het ziekenhuis doen ze dit pas vanaf week 39.
    Ik heb nog geen datum, maar pffffffff wat een spanning geeft dit.

    En waarom? Bij mijn tweede bevalling ben ik in 2 uur tijd bevallen. Van wee tot aan geboorte. Het is dat ik een beetje tegenwerkte hier en daar vanwege de weeën.... anders had het misschien nog sneller geweest.
    Als deze dus eerder besluit te komen en het nog sneller gaat doen... dan redden ze de OK nooit.... :)
    Sterker nog... het ziekenhuis misschien ook niet.

    En aangezien ik vaak hoor dat als je weeën hebt je gewoon een paar uur moet wachten voor je de keizersnede krijgt.... schrik ik daar toch wel van. Dan is het kind er echt al uit voordat de keizersnede begint.

    Aan de andere kant denk ik.... ik ben bevallen met 40.1 40 en 39.4 dus zal deze ook wel rond die weken komen. Maar toch blijft er een beetje een angst zitten dat ze misschien toch eerder komt.

    Bij de eerste en derde gingen de weeën heel geleidelijk.... maar bij de tweede dus mooi niet...... :(

    Moet ik dit met de gyn bespreken? Want hij zal toch wel weten dat mijn tweede bevalling zo snel ging? Of toch niet?
    Houden ze daar überhaupt rekening mee?

    Wat een onzekerheid kan een mens hebben.... :)
     
  2. Blub69

    Blub69 Fanatiek lid

    Mar 1, 2012
    2,177
    0
    0
    Bespreken kan altijd met je gyn, maar of ze er iets mee doen....
    Mijn tweede kindje werd ook met een keizersnede gehaald, ik heb toen aangegeven bij de gyn dat ik bang was dat ik de geplande datum ook niet ging halen. Mijn gyn gaf aan dat het dan 'gewoon' een spoedks ging worden en dat ze de kleine echt niet voor de 39 weken gingen halen tenzij de bevalling vanzelf begon. Op vrijdag had ik nog een harde bmm, op maandagavond begonnen de weeën.... Na een autorit van 40 min, stapte ik om 23:55 uur het ziekenhuis binnen en lag om 1 uur op de ok. Om 1:25 is onze dochter geboren.
    Deze word weer met een keizersnede geboren, en ook deze keer zegt mijn gevoel dat ik de geplande datum niet ga halen. Deze keer is de keizersnede dichter op de 39 weken grens gepland, maar toch.
    Ik vond het zelf wel fijn dat de weeën begonnen; het gaf aan dat de kleine er wel klaar voor was.
    Maar daarentegen, mijn vaginale bevalling heeft van eerste wee tot aan geboorte 32 uur geduurd, dus de gyn was bij mij ook niet bang voor een snelle geboorte.
     
  3. Channie

    Channie Fanatiek lid

    Oct 13, 2005
    4,149
    0
    0
    Ligt denk ik aan de reden van keizersnede. Als jij echt niet natuurlijk mag bevallen dan zullen ze je veel sneller naar een ok rijden. Als er geen gevaren voor jou en baby zijn dan heb je kans dat ze iets langer wachten.
     
  4. Maantje93

    Maantje93 Niet meer actief

    Mijn tanten heeft het gehad mijn nichtje is 4 weken tevroeg geboren. in het plaatselijke ziekenhuis was geen coveuse beschikbaar dus is ze naar een naastgelegen stad gebracht.
     
  5. Megan82

    Megan82 Actief lid

    Jun 30, 2009
    210
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn keizersnede stond gepland met 38,6 maar met 38 weken is ze met een spoedkeizersnede geboren. Ik had ook meerdere keren aangeven dat ik dacht dat ze eerder zou komen, maar daar hebben ze geen boodschap aan. Standaard is inderdaad rond de 39 weken.

    Ik was net als jij bang dat het heel snel zou gaan en heb ook met vroege weeën eerder in het Zh gezeten. Daar waren ze wel blij mee, want liever voor niks dan te laat. De dag voordat m'n dochter werd geboren heb ik nog smiddags contact gehad omdat ik bloed en slijm verloor. Toen gaven ze aan dat ik direct moest bellen als ik dacht dat de bevalling begon.

    'S avonds kreeg ik om de 10 min weeën en later in de avond begin vd nacht om de 5 min. Het bouwde zich gelijkelijk op. Om 4 uur snachts contact het met Zh en was daar rond 5 uur. Werd toen eerst aan de ctg gelegd om de weeën te registreren. Toen ze zagen dat ik echt constant weeën had, hebben ze inwendig gekeken en een echo gemaakt. Na overleg werd om 6 uur besloten dat ik met spoed een keizersnede moest en ze niet gingen wachten tot de ochtendploeg er was en ik pas in de ochtend geholpen zou worden en onnodig met weeën moest liggen. (Wist gelijk weer hoe het was met die weeën van m'n andere dochter d'r bevalling)

    De OK en ik werden voorbereid en om 6.48 uur was ze al geboren! Ze hebben het bij mij nog vrij relaxt gedaan omdat ze me graag een positieve ervaring wilden geven (was vorige bevalling nogal traumatisch) maar ik weet zeker als ze zien dat jij sneller gaat bevallen ze meer haast maken. Ik vond dit al allemaal snel gaan. Hopelijk heb je aan mijn verhaal wat. Geef duidelijk je bedenken aan, zodat het voor iedereen duidelijk is en jij zelf zo relax mogelijk alles kan ervaren. Succes!
     
  6. dido84

    dido84 Actief lid

    Nov 22, 2013
    180
    0
    0
    Hier nog 1. Als de dood dat t eerder begint dan de geplande datum. Maar gynaecoloog gaf aan dat ze dan een spoed keizersnede doen tenzij ik al 8 cm ontsluiting heb of zo.

    Ga gewoon bij elke pijn of wee die ik heb bellen haha.
    Hoever ben jij nu??
     
  7. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    #7 xbabyxdx, Apr 24, 2014
    Last edited by a moderator: Apr 24, 2014
    @dido84 Ik ben 32 weken. Veel voorweeen. Dus knijp um wel haha!!
    Wat willen ze dan bij je doen als je al 8 cm hebt?

    Bij mij word het sowieso een keizersnede.
    Wat is bij jou de reden?
     
  8. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Bij mij zijn de vliezen de dag voor de geplande keizersnede gebroken. Dat was rond 18 uur. Moest naar ziekenhuis en onderweg kreeg ik de eerste wee. Omdat ik nog maar 1cm had bij aankomst werd ik op een kamer gelegd en moest ik daar de nacht doorbrengen. Ze wilden proberen om de geplande tijd in de ochtend te halen en heb dus de hele nacht met weeën gelegen. Ze kwamen pas tegen de ochtend vlot op elkaar en na het zetten van een katheter kreeg ik een weeenstorm. Meteen op de ok de ruggenprik en 15 minuten later was hij er. Ik heb dus moeten wachten maar had het eerder echt doorgezet dan was hij eerder op de ok gehaald. Maar ook doordat ik door een zeer ervaren anesthesist de ruggenprik moest krijgen was het ook beter om te wachten tot die aanwezig was. Anders had ik er zelf niet bij kunnen zijn. Was dus of 1 of ander.
     
  9. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    @S0fietje Dus als ik het goed begrijp.... als je dus wel onder narcose was gegaan hadden ze gelijk de keizersnede gedaan? En dus niet gewacht tot de volgende ochtend?
    Was bij jou denk het eerste kindje?

    Dat moeten ze bij mij dus echt niet doen. Want dan is ze er echt al uit voordat de OK klaar is.... :D
    Hier is het al de 4de.
    En aangezien ik er 1 tussen heb zitten die binnen 2 uur geboren was lijkt me dat afwachten niet handig.

    Zal dit zeker nog met de gyn overleggen.
     
  10. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Nee daar is verder niet over gesproken. Ik had nog geen ontsluiting dus wilden ze het liever afwachten tot de volgende morgen. Had het wel doorgezet dan was het eerder gebeurd. Er is verder in de nacht en ochtend niet meer gekeken hoeveel ontsluiting er was. In de nacht weeën om de 10 minuten ongeveer en vroeg in de ochtend kwamen ze pas korter op elkaar. Er is zelfs nog iemand voor mij geweest die keizersnede (ook gepland) heeft gehad. Dat snap ik niet helemaal omdat ik midden in de weeën zat en zij niet. Hoorde ik pas achteraf. Maar had liever gezien dat ze ons omgewisseld hadden.
     
  11. 2g4e

    2g4e Niet meer actief

    Heel herkenbaar. Hier wordt de keizersnede in de 38ste week uitgevoerd (een exacte datum krijg ik pas in week 36) maar ik roep al weken dat ik bang ben dat ik die 38 weken niet ga halen. Ik heb gewoon zo'n vaag gevoel...

    Ik krijg de keizersnede omdat ik zwangerschapsdiabetes heb en insuline afhankelijk ben. Ook was mijn dochter bij haar geboorte (38.6) 4840gr. en dit kwam ook door zwangerschapsdiabetes. Zij is gelukkig ook met de keizersnede gehaald want anders had ik geloof ik nu nog niet kunnen lopen.

    Ons tweede kindje die we nu verwachten loopt ook al voor op de groei dus ik wil eigenlijk niet dat het eerder begint en erger nog dat ik te laat zou zijn voor een keizersnede. Zou niet weten hoe ik zo'n "suikerbaby" via de normale weg moet krijgen. Dus het kan mij niet snel genoeg gaan allemaal.

    Ik heb ook het liefst dat ze direct met 38 weken precies de keizersnede uitvoeren maar laat dat nou net Tweede Pinksterdag zijn dus die kans acht ik heeeeeeel klein. Dan maar hopen op 38.1!
     
  12. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    #12 xbabyxdx, Apr 29, 2014
    Last edited by a moderator: Apr 29, 2014
    Bij mij zit er ook net een weekend tussen grrrrrrr.......
    39 weken valt wel precies op een vrijdag maar dan moeten ze maar net plek hebben.
    Daarna is het al 39.3..... vind dat toch best heel spannend worden.
    Hoop dus echt dat het die vrijdag kan worden of nog iets eerder.

    En dan zeggen ze nog..... "ja maar je andere 3 kindjes kwamen ook rond de 40 weken"
    Vind niet dat dat echt een meting moet zijn.... maar goed....
    Dat zegt toch helemaal niks?
    Zie hier zo vaak dat alle kindjes verschillend zijn geboren.
    Dus daar geloof ik niet in.
     
  13. Wachtende

    Wachtende Fanatiek lid

    Nov 29, 2011
    4,414
    0
    0
    Probeer die angst los te laten. ook met een keizersnede kun je niet voorspellen hoe alles loopt.
    Mocht de kleine nou echt zich in een een rap tempo aanmelden bestaan er ook nog weeenremmers he.
    Het kan inderdaad zijn dat er al een spoedoperatie bezig is. Zo nodig kan er een 2e team opgeroepen worden. Als het nodig is zal die tijd worden overbrugd met weeenremmers.

    Las dat iemand moest wachten omdat er een zeer ervaren anesthesioloog nodig was. Neem aan dat daar dan ook een reden voor is..misschien afwijking in de rug waardoor vermoeden is dat ze zeer moeilijk te prikken was?
     
  14. S0fietje

    S0fietje Fanatiek lid

    Jul 4, 2011
    2,225
    2
    0
    Klopt idd en ook een neurostimulator in de rug waarbij het goed moest gebeuren. Maar als het eerder nodig was geweest en ik niet meer had kunnen wachten dan was ik gewoon onder narcose gegaan. Gelukkig kon ik wel wachten en heb ik de hele keizersnede mee kunnen kijken op tv scherm. Het was het wachten en de bijna 16 uur weeën wel waard ;)
     
  15. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Bedankt voor je antwoord!

    Geeft elk ziekenhuis weeënremmers? Is dat een soort protocol?

    De gyn van gisteren zei als je al te ver bent redden we de OK niet dus moet je het maar normaal proberen.... terwijl dat eigenlijk een no go is.
    En mijn eigen gyn zei... wat er ook gebeurd het word een keizersnede.
    Daarom is loslaten best een beetje lastig... :(
     
  16. Wachtende

    Wachtende Fanatiek lid

    Nov 29, 2011
    4,414
    0
    0
    Als je in een stortbevalling terecht komt kunnen ze altijd weeenremmers gebruiken.
    wat is de reden voor een keizersnede?
    Maak daar gewoon duidelijke afspraken over. Ga er niet verder je doodongerust om maken. Gewoon even een afspraak maken met je gyn en als een keizersnede echt noodzakelijk is zal dat ook door de andere gyn moeten worden erkend.
     
  17. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    De reden van de keizersnede is dat ik bij de vorige bevalling een totaal ruptuur graad 4 heb gekregen. Die voor rest schade heeft gezorgd.
    De kleine man was wat aan de grote kant, alleen kwamen ze daar pas achter toen hij eruit was. Daarna gelijk OK en narcose.

    Nu blijkt deze kleine meid ook groot.... De artsen zijn verbaasd hoe zo n klein teer dun vrouwtje, zulke grote baby's weet de creeëren.
    De kans is dus groot dat het weer een totaal ruptuur word. En om dus te voorkomen dat de klachten nog meer problemen gaat geven, word het een keizersnede.

    Ze hebben me ook gelijk getest op suiker. Maar daar ligt het dus niet aan. De baby's hebben het blijkbaar gewoon goed in mijn buik.

    Ook lag ze continue dwars of in stuit... maar ze is vorige week goed gaan liggen.

    Ik heb over 2 weken weer een controle en dan zal ik het er nog over hebben. 39.0 zal wel te halen zijn. of 38.6. Hoop dat dat kan!
     
  18. birds86

    birds86 VIP lid

    May 13, 2013
    5,305
    2,002
    113
    Female
    Ik heb te horen gekregen, weet de datum wel al 2 weken, dat wanneer ik weeën krijg of vliezen zijn geboren of bloed enz enz dat ik direct moet bellen en dat ze me dan een kz doen. Dus ik hoefde niet de weeën om de zoveel minuten af te wachten. Maar weet natuurlijk niet hoelang t duurt voordat ik op de operatie tafel lig en de weeën moet uitzitten in t ziekenhuis.

    "Iedereen" zegt dat ik in week 38 de kz krijg want ze laten je echt niet lopen tot week 39 met een geplande kz maar dat is dus helemaal niet waar. Hier word die ook in week 39 gehaald.
    Zie nu al op tegen al die mensen die in week 38 gaan zeggen; en en...zal wel deze week gebeuren Mja wanneer hè? Grrr
     
  19. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Zag net in de agenda dat er in begin week 39 een heel weekend valt en daarna pinksteren. Dus dan zou ik um rond mijn uitgerekende datum krijgen.
    Dan heeft dat hele geplande geen zin.

    Dus nu maar hopen dat ze op 39.0 nog plek hebben!
     
  20. xbabyxdx

    xbabyxdx Niet meer actief

    Lastig hè allemaal!! Ik zou het ook niet weten als de weeën zouden beginnen hoe het dan allemaal precies loopt.
    Heb over 2 weken een voorlichtingsgesprek.
    Dus dan kan ik vragen hoe en wat.
    kan me voorstellen dat je er tegen op ziet dat de mensen gaan vragen en en ??
    Heel vervelend.
     

Share This Page