Een bezorgde vriendin.

Discussie in 'Prematuur' gestart door JMay, 25 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Leonike

    Leonike Bekend lid

    21 nov 2011
    521
    2
    18
    Pff, wat spannend.
    Mijn dochter is ook geboren met 29+2
    Ook vanwege zwangerschapsvergiftiging.
    Ze woog 850 gram bij de geboorte.

    Dat infuus met magnesium is echt hels. Voelt heel naar.

    Wat top dat jij er zo voor haar bent. Dat is echt fijn.
    (ik heb zoiemand wel gemist in die periode)
     
  2. girl1988

    girl1988 Fanatiek lid

    26 apr 2012
    2.598
    0
    0
    Zo te lezen ben je echt een top vriendin. Als het goed is zal ze nu wel geboren zijn. Duimen dat ze een goede start heeft gehad.

    En dat infuus met magnesium is inderdaad verschrikkelijk zelf 3keer gehad.

    Dochtertje is hier geboren met 28+6 met een gewicht van 915gr had het helpp syndroom.
     
  3. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Bij mij was er zo'n haast dat ze de eerste portie magnesium met de spuit in mijn infuus hebben gegven in plaats van in het infuus druppelen. Dan ben je er echt ziek van :(

    Ik hoop dat de sectio goed gaat, duim duim.
     
  4. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38

    Ja dat geloof ik! Ik werd wel warm en had het gevoel een soort opvlieger te hebben maar wat ze zeiden dat ik kon voelen en zo naar worden had ik gelukkig niet.
     
  5. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    JAAAAAAAAAA
    het is goed gegaan !

    Het werd later omdat er een spoedje tussendoor kwam.
    Ze belde me net, en lag pas net op de uitslaapkamer.

    De kleine doet het super, begon zelf te ademen en huilde zelfs!
    Oh wat ben ik blij en opgelucht..
    De naam wil ik hier niet neerzetten maar de kleine woog 650 gram.

    Oh wat ben ik trots op mijn lieve vriendin !!
    echt .. zo blij

    me buikpijn is gelijk over..
     
  6. Dreamer

    Dreamer VIP lid

    17 mrt 2011
    6.153
    33
    48
    Heb hier nog niet gereageerd maar wat ontzettend lief dat je haar zo steunt!

    Gelukkig heeft haar kleine een goede start!
     
  7. HannekeG

    HannekeG Fanatiek lid

    20 aug 2012
    1.702
    0
    0
    Gelukkig een goede start! Wat een opluchting voor je.
    Inderdaad echt een kleintje. Hopelijk blijft het zo goed gaan!
     
  8. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja echt super.

    En nu ?
    kunnen jullie mij een beetje vertellen hoe dat dan in z'n werking gaat?
    Krijgt die kleine dan meteen haar afgekolfde melk .. ?
    en ben je als ouder daar de hele dag?
    En zijn er nu ze z'n goede start heeft nog gevaren ?

    ik wil haar niet al deze vragen stellen want ze heeft het nu natuurlijk druk zat
     
  9. PinkLove

    PinkLove Bekend lid

    13 mei 2013
    548
    0
    0
    Nederland
    Wat een goed nieuws! Dat klinkt als een topstart! Dikke knuffel ook voor jou mop <3
     
  10. HooyoShimbir

    HooyoShimbir Fanatiek lid

    20 aug 2009
    4.390
    1.667
    113
    Vrouw
    Randstad
    Wat fijn dat ze een goede start heeft. Voor iedereen een opluchting. Sterkte met de komende tijd. Ook voor jou. Wat lief dat je zo meeleeft.
     
  11. vondebs

    vondebs Bekend lid

    16 okt 2009
    684
    0
    0
    ja hoor mijn dochtertje is perfect in orde. was idd een hele zware tijd. ze is nog wel klein voor haar leeftijd hoor. vooral mager :). op 16 maanden nu 7500 gram en 73 cm. met haar grootte zit ze op de onderste lijn, met het gewicht nog niet. maar dat komt ook nog wel :)
     
  12. vondebs

    vondebs Bekend lid

    16 okt 2009
    684
    0
    0
    met de melk beginnen ze meestal na een paar dagen. dat geven ze dan via een spuitje in de sonde. en als dat goed verteerd wordt gaan ze stillaan per mililiter naar boven met de voeding. je mag er als ouders zoveel zijn als je wil. dag en nacht. en een goede start wil niet zeggen dat er geen gevaren meer zijn maar het is natuurlijk positief dat ze al een goede start heeft gemaakt, dat is al heel veel. idd goed dat het een meisje is, zeide ze tegen mij toen ook. zijn sterker dan jongetjes. hoop dat het helemaal goed komt met dat kleine mirakeltje :)
     
  13. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja precies
    Ik hoop dat ze een beetje op papa en mama en de rest van de familie lijkt die zijn gek op eten en lekker stevig gebouwd
    Dus hopelijk groeit ze snel wat

    Wat fijn dat je als ouder daar de hele dag kunt zijn als je wilt

    Bij mij komt de spanning er gewoon uit..heb knallen de koppijn enlig lekker op bed te relaxen een blij te zijn dat het zo goed is gegaan
    Maar pff 650 gram is echt zooo klein
    Maar ze is zooo mooi ! Echt een plaatje
     
  14. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Aahwww ze heeft me een foto gestuurd
    Waauw wat een mooi prinsesje ben echt verliefd.

    Ze doet het tot nu toe goed en ligt met de cypap kan dat ? Ik schrijf het vast verkeerd haha
     
  15. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38
    'Mede' gefeliciteerd! Inderdaad piepklein! Cpap is beademing dan kan ze toch nog niet zelf ademhalen. Als ze bv wil geven wat super goed is en ook grote kans op minder complicaties aan met name de darmen dan zal ze flink aan de bak moeten met de kolf. Maar dar is iets wat alle mama's die ik op de nicu tegenkwam met alle liefde deden want dat is nog iets wat je zelf voor je kleine kan doen. Verder bestaat er altijd een kans op een infectie en hersenbloedingen.
    Maar er is uit onderzoek gekomen dat magnesium via infuus vlak voor bevalling/ keizersnede de kans aanzienlijk verkleint.
    En de darmen zijn vaak een probleem ivm de onrijpheid.
     
  16. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Oké op die manier .

    Nu maar hopen dat het goed blijft gaan..
    Zo frustrerend als vriendin dat je niets kan doen :(

    M'n vriendin heeft ook onwijs veel pijn van de keizersnede arme schat ..wou dat ik de pijn weg kon nemen.

    Hopelijk gaat het elke dag een stukje beter !!
     
  17. elisabethbas

    elisabethbas Fanatiek lid

    2 feb 2011
    2.886
    2
    38
    't Gooi
    Wat fijn dat het allemaal goed gaat, maar wat is ze klein...

    Cpap is ademhalingsondersteuning. Misschien heb je het in gradaties, maar mijn jongens hebben ook even cpap gehad, maar ademden gewoon zelf. Het geeft wat extra druk op de longen, zodat het ademen makkelijker gaat.

    Ik heb ook veel pijn gehad van mijn keizersnede. Heb fysio gehad om me weer op gang te helpen na een week of zo. Tips over hoe je zelf je bed uit kunt komen, trap lopen etc. Dat heeft mij enorm geholpen. Na drie weken liep ik zelf naar de bushalte, 10 minuten in sjoktempo
     
  18. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    Ja echt klein...de artsen hadden wel wat meer verwacht.

    Nu maar hopen dat alles goed komt maar we hebben er allemaal een goed gevoel over ! Positief zijn !

    Ze ligt op een goede plek waar ze goed in de gaten gehouden word en verzorgd.

    Duimen duimen duimen ...
    Soms vind ik het zo oneerlijk dat dit haar , dat dit uberhaupt mensen overkomt!

    Ik weet veder nog niet hoe de eerste nacht is gegaan
    Normaal apte we elkaar meteen goedemorgen maar ik heb een stap terug gedaan en het is verder aan haar om te contacten anders ben Ik bang 'vervelend' te zijn.

    Nogmaals ik ben echt super trots op mijn kanjers
    Hopelijk gaat ze gauw groeien en aansterken
    Als ze een beetje op haar ouders lijkt is ze dol op eten en groeit ze goed..papa en mama zijn beide lekker stevig .
     
  19. JMay

    JMay VIP lid

    22 feb 2014
    6.685
    0
    36
    NH
    De kleine doet het boven verwachting goed!
     
  20. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    Goed nieuws dat de kleine goed gestart is! Hoe gaat het met je vriendin?

    Ik weet niet of er al geantwoord is dus misschien dubbelop:
    - Als je vriendin al melk heeft krijgt de kleine de melk zodra ze het kan verdragen. Bij mijn kindje was dat direct, bij sommigen die nog heel klein zijn (zoals die van je vriendin) geven ze eerts een tijdje via een infuus, dus niet via een sonde. En dan krijgt ze eerst dus eerst parenterale voeding (via het infuus) en later de oedermelk wanneer haar maag-darmstelsel iets gerijpt is. Maar het is dus volledig afhankelijk van de conditie van het kindje.

    - Als ouder mag je de hele dag op de NICU zijn, ze hebben mestal ook rustkamers of ouderkamers. Je vriendin zal na haar sectio nog in het ziekenhuis blijven. Meestal ben je na een dag of 2 wel weer goed genoeg om naar huis te gaan in normale omstandigheden, maar na HELLP syndroom ben je langer ziek. Ze vragen je ook vaak, als je kindje nog in het ziekenhuis ligt, of je de maximale 10 dagen ligduur wilt blijven.

    - Ik wil je niet bang maken maar na een goede start zijn er heel nog heel veel gevaren met zo'n extreme prematuur. Het feit dat ze zelf kan ademen is al geweldig, en voor de rest geldt het motto dat voor alle ouders van prematuren (en vriendinnen van ouders van prematuren ;)) geldt: "Afwachten. Kijken hoe ze het doet. Afwachten. En niet googlen." Dat klinkt flauw, maar er kan van alles gebeuren, en soms gebeurt er helemaal niets en zeilen ze er zo door.

    Maar het begin is er!
     

Deel Deze Pagina