Veiligheidswaarschuwing Bibi Excellence fopspeen

Discussie in 'Meld onveilige producten en situaties' gestart door Felice, 21 apr 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.495
    8.417
    113
    Ik heb net gereageerd bij peuter en kleuter in een topic over de nieuwe bibi spenen, wou het hier toch ook maar even melden, want ben best geschrokken, als mijn dochter zelf aan de speen had zitten trekken vannacht had ze zo en stuk los in haar mond gehad.

    Betreffende reactie:

    Hier net een hele slechte ervaring met de nieuwe 16+ speen van bibi!! Zat een heel klein scheurtje in en mijn man trekt hem zo in tweeën!! Gelukkig had ik de oude nog liggen, want de nieuwe heeft ze net sinds vorige week.Dochter is nog geen twee en gebruikt hem alleen met slapen, ze pakt anders haar duim, daar zitten we ook niet echt op te wachten ... Dus ik ga morgen direct achter nieuwe spenen aan van het oude model!!Twijfel alleen nog even of ik bibi nog ga verwittigen.Pagina 3 van 3<123
     
  2. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.495
    8.417
    113
    Voor de duidelijkheid, dit is mij nog nooit gebeurd bij het oude type speen als daar een klein scheurtje in zat. (Uiteraard gooide ik die ook direct weg)
     
  3. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Hoi Felice, Ik kan me voorstellen dat je bent geschrokken, zeker omdat de speen nog maar een week oud is. De fabrikant zal hiervan zeker op de hoogte gebracht willen worden, dus als je 'm nog hebt: stuur 'm terug naar Bibi met je verhaal.

    Waar je op kunt letten bij het gebruik van een speen (maar zo te lezen doe je dat al), is om voor elk gebruik op gaatjes en zwakke plekken te controleren, vooral als je kind tandjes heeft (een fopspeen is bedoeld om op te zuigen; kinderen die op fopspenen bijten kunnen eigenlijk beter een bijtring gebruiken). Trek in alle richtingen aan de speen en gooi de speen direct weg bij de eerste tekenen van haarscheurtjes of beschadiging.

    Zijn er nog andere ouders met dezelfde ervaring met de Bibi 16+ speen?
     
  4. Lorelai

    Lorelai Actief lid

    4 feb 2014
    207
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nee, speen gaat hier al 2 weken mee ondanks dat hij er ook op bijt. Hij oogt wat dunner, maar is stevig genoeg.
     
  5. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.495
    8.417
    113
    Nou, net de speen uit de oppas tas bekeken, ook vervormd, paar kleine gaatjes, hoppa, teek hem zo in twee ...
    Direct bibi gebeld, heel verhaal, ze snappen het wel, maar de meeste ervaringen zijn positief. Hij is veranderd omdat dit beter is voor de tanden etc. Dunner siliconen is dan veiliger als dik als het per ongeluk binnenkomt. Ja, lekker dan, met die oude spenen heb ik niet vaak en gaatje of scheurtje en die trek je helemaal niet zo in twee!
    De man aan de telefoon was het wel met me eens, maar ... Nou ja, het gaat vooral om het gebit. (ik heb overigens liever een kind met niet perfect gebit dan een dood kind dat gestikt is in een speen stukje)

    Er komt trouwens een site waar je straks de oude spenen nog kunt bestellen voorlopig. Ik heb net de drogisterij geplunderd, kunnen we even vooruit.

    Al met al weinig opgeschoten bij bibi.. Mocht er iemand zijn met de zelfs klacht, bel svp!!! Telefoonnummer staat op hun website.
     
  6. Lorelai

    Lorelai Actief lid

    4 feb 2014
    207
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb hem nog een keer helemaal nagekeken en op alle mogelijke manieren uit elkaar getrokken maar hij is zo stevig als wat. Niet gescheurd te krijgen. Heb je ze misschien verkeerd uitgekookt?
     
  7. Lau83

    Lau83 Actief lid

    28 jan 2012
    307
    4
    18
    NULL
    Zuid Holland
    Ook hier na 1, 5 week al een scheurtje in de speen terwijl de oude niet kapot te krijgen waren hier.
    Heb er aan getrokken trouwens maar het scheurtje blijft even groot. Vandaag een nieuwe gekocht en nu maar hopen dat deze langer mee gaat.

    Ik vind trouwens wel dat Bibi erg onvriendelijk is in hun reacties. Standaard reactie op een klacht of ervaring is hun reclame praatje en dat er zo veel mensen wel tevreden zijn. Een eenvoudige excuses kan er vaak niet vanaf. Je moet voor de grap eens op hun fb pagina kijken. Het is dat mijn kinderen difrax niet in hun mond kunnen houden, want anders was ik uit principe direct overgestapt ;)
     
  8. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    We hebben dit voor de zekerheid bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gemeld. Deze organisatie bewaakt onder meer de veiligheid van consumentenproducten. Zodra we van hen terug horen, laten we het jullie hier in dit topic weten.

    Groet, Angela
    van VeiligheidNL
     
  9. vlindermoeder

    vlindermoeder Fanatiek lid

    30 mrt 2009
    2.593
    1.051
    113
    Hier
    Toen mijn dochter nog een speen had, had ik ook een keer een klacht en die werd top opgelost
     
  10. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    hier niet met de bibi maar wel met een difrax die ik eergister heb gekocht een 12+ speen en ik controleer hem na het slaapje van vanmorgen en ik trok hem zo in twee niets aan te zien verder.
     
  11. moontjemoon

    moontjemoon Niet meer actief

    Hier een boos kind!
    Wilt er helemaal niets van weten en ze gaan idd snel kapot als je je tanden erin zet...
     
  12. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.495
    8.417
    113
    Volgens mij snappen ze, of willen ze het niet snappen, bij bibi dat kinderen wel eens op de speen bijten ook al mag dat niet. En je kunt het als ouder ook lang niet altijd voorkomen, hier is dat ding alleen in bed in gebruik, en dan zit ik er niet bij ...
    Een speen voor 16+ maanden moet naar mijn mening wel tegen een stootje kunnen!

    Fijn trouwens dat het gemeld is, thanx!!
     
  13. nijntje11

    nijntje11 Fanatiek lid

    16 nov 2009
    3.000
    10
    38
    noord-brabant
    Even een tip: bij Kruidvat liggen de oude spenen van 12-36 maanden in de uitverkoopbakken. Ik heb er zelf nog snel 4 opgekocht :)
    Bibi schijnt ook een site te openen waar de oude modellen nog besteld kunnen worden zag ik op hun facebook.
     
  14. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Ik was al aan het denken om difrax te proberen nadat ik al heel veel klachten over de nieuwe bibi heb gelezen maar die zijn dus ook niet veilig?

    Wij hebben nog de 6+ van bibi, ik was aan het wachten op de nieuwe collectie omdat ik hun spenen zo lelijk vond "koetsiekoetsie gehalte" maar ik wist niet dat ze alles gingen veranderen :p

    Op hun facebookpagina heb ik ook al veel klachten gelezen, spenen die kapot gaan, kinderen die ze niet willen hebben en het enige wat ze zeggen is dat deze beter zijn voor het gebit.

    Als mijn zoon tandjes krijgt wil hij zijn speen om op de bijten. Bijtringen gebruikt hij niet en die oude bibi spenen krijgt hij niet kapot.
    Je kan toch moeilijk zeggen dat ze er niet op mogen bijten? :)
     
  15. nanni1996

    nanni1996 Fanatiek lid

    23 jul 2008
    3.640
    322
    83
    Mmmm ik wilde de 16+ neutral gaan proberen voor mijn jongste. Maar als ik dit lees, doe ik dat dus maar niet, want ja hij bijt ook wel eens op zijn speentje, zeker toen hij tanden/kiezen kreeg.

    Ik hou het wel bij de difrax, daar heb ik zelf nog nooit problemen mee gehad. (combi)
     
  16. Venice

    Venice Actief lid

    15 nov 2011
    217
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dankzij dit bericht vannacht nog even gaan kijken en ja hoor speen gescheurd! Zo'n 16+ bibi speen is het en nog nooit eerder gebeurd. Kindjes ouder dan 16 maanden hebben nu eenmaal tanden dus raar dat die spenen niet tegen een beetje bijten kunnen.
     
  17. Lorelai

    Lorelai Actief lid

    4 feb 2014
    207
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hij is hier nog steeds heel, ondanks dat hij er ook op bijt. Maar ga het wel goed in de gaten houden! Goed dat het gemeld is!
     
  18. moonymuppet

    moonymuppet Niet meer actief

    als dat echt zo is waarom laat je haar dan niet duimen? o,nee daar zat je niet op te wachten..;)
     
  19. VeiligheidNL

    VeiligheidNL Veiligheidsexpert

    5 mrt 2014
    542
    4
    18
    Signaleren, onderzoek naar veiligheid en het stimu
    Amsterdam
    Hoi Felice & iedereen die dit topic heeft gevolgd,

    We zouden het jullie laten weten als we terug hadden gehoord van de Nederlandse Voedsel- & Waren Autoriteit (NVWA), waar we het voorval met de gescheurde Bibi 16+ spenen hebben gemeld.

    Vanwege de testen die de NVWA heeft uitgevoerd met de spenen heeft de reactie eventjes geduurd, maar er is een eindconclusie getrokken.

    Uit de testen van de NVWA is gebleken dat de Bibi 16+ fopspenen voldoen aan de Europese normen. In deze normen zitten ook eisen aan het doorboren van de spenen. De inspecteurs hebben meerdere malen geconstateerd dat er aan alle eisen goed wordt voldaan.

    De NVWA laat weten dat er zo nu en dan klachten binnenkomen over spenen waar kinderen met de tanden doorheen gaan en adviseert ouders om goed in de gaten te houden of je kind op een speen gaat kauwen (ipv zuigen). Dan is het tijd om de speen weg te doen en eventueel te vervangen door een bijtring.

    Dat is ook waarom er op de gebruiksaanwijzing van spenen duidelijk staat vermeld dat het belangrijk is om iedere speen bij ieder gebruik te controleren en te vervangen als er maar iets van een beschadiging te zien is.

    Je hebt dus helemaal goed gehandeld, Felice, maar helaas blijven er altijd risico’s bestaan. Wel wordt door het opstellen van eisen geprobeerd het risico zo klein mogelijk te maken.

    Ik hoop dat je tevreden bent dat de NVWA je klacht serieus heeft opgepakt en dat je verder kunt met deze conclusie. Als je onveilige producten of situaties ziet, blijf dit dan melden bij de NVWA. Zelf of via dit forum. Op die manier houden we fabrikanten ook alert.

    Groet,
    Angela
    VeiligheidNL
     
  20. Kim11

    Kim11 VIP lid

    23 mrt 2011
    5.960
    178
    63
    Vroeger had je voor de bijtgrage kinders een speen die volledig gevuld is. Neem aan dat ze die nogsteeds hebben?
     

Deel Deze Pagina