Naar school fietsen alleen.

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Amanthis, 6 mei 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. miepje77

    miepje77 Fanatiek lid

    25 mei 2008
    1.883
    468
    83
    Echt helemaal alleen, dus zonder ouders, volwassenen of broers/zussen? Geloof dat ik doodsangsten uit zou staan.
     
  2. Annabel274

    Annabel274 Fanatiek lid

    19 jul 2012
    2.370
    109
    63
    ik was 8 denk ik.. had wel een vlaggetje op mn fiets, en woonde in een dorp. naar school was zo'n 3.5 km.
     
  3. Lentes

    Lentes Niet meer actief

    Je brengt kunt haar ook brengen/halen op de fiets, dan heeft ze de fiets bij zich toch?
     
  4. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    hier duurt het nog wel even. Maar grote kans dat ze in groep 5/6 wel met 1 ouder nar school fietsen of met 2 auto's in totaal gebracht / gehaald worden. Wij wonen 6 km van school of en er hebben 6 kindjes die tussen de 3 en 5,5 zijn op dorp die allemaal naar zelfde school gaan.

    helemaal alleen fietsen zullen ze dus niet, word een steeds grotere groep die naar school fietst. Maar zonder ouders denk ik rond groep 7. Maar dat zal dan dus voor de jongste gelden dus de oudste ( onze Colin) zal waarschijnlijk weinig echt alleen naar school gaan. Al zal hij wel op een gegeven moment voor of achter de "groep" gaan fietsen. Hihi
     
  5. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Ik was ergens tussen de 6 en 8 jaar. Moest over een drukke T plitsing fietsen en over een kruispunt met toplichten rechtdoor. Al met al was het denk ik 1,5 km fietsen.
     
  6. Aylen

    Aylen Niet meer actief

    Ik woonde direct naast de school, dus minder dan 1 minuut lopen. En in de lente/zomer ging ik helemaal niet naar school, nog veiliger :D

    Maar ik mocht wel vanaf mijn 9e in mijn eentje naar de stad fietsen om naar de bieb te gaan. En dat waren 4 kruispunten en 3 rotondes.
     
  7. Smile

    Smile Fanatiek lid

    11 sep 2008
    4.358
    0
    0
    Ik woon in een klein dorp...grote sociale controle;)
     
  8. vonnie73

    vonnie73 Fanatiek lid

    22 aug 2008
    1.898
    0
    36
    in un schwon huiske
    Mijn oudste dochter was ruim 8 jaar toen ze alleen naar school fietste, vrij rustige route. Het moeilijk om haar los te laten maar na een tijd vertrouwde ik haar en ze keek goed uit hoorde ik van anderen. Ze was ruim 9 toen ze alleen naar het grote dorp mocht, dat was toen ook goed gegaan. Het loslaten gaat in stapjes.
    De middelste dochter fietst vaak met haar zus samen naar school of naar het grote dorp. Loslaten is een rode draad door het leven...
     
  9. Bumbaaa

    Bumbaaa Fanatiek lid

    24 mei 2012
    2.188
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wat heftig :( Logisch dat je zo beschermend bent !
     
  10. Kiekske

    Kiekske Niet meer actief

    Misschien kan je oefenen door achter haar aan te fietsen? Zij voorop en jij een stuk(je) erachter? Dan zie je goed hoe zij in het verkeer reageert en ben je nog dicht genoeg in de buurt om in te grijpen.
     
  11. Vitamientjuh

    Vitamientjuh Fanatiek lid

    3 dec 2011
    3.069
    1.124
    113
    Vrouw
    Ik zou het niet aandurven. Ze zal vast wel weten dat ze goed moet kijken ed. Maar sommige automobilisten hebben zo'n haast soms, dat ze een kind gauw over het hoofd zien. Misschien ben ik ook wel overbezorgd hoor:). Hier zijn de kinderen nog te klein om erover na te denken.
     
  12. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    Moeilijk in te schatten. Ik ken de route niet echt en ook jouw kind niet. Wij moeten zo'n 3 km naar school fietsen en dwars door het centrum. Is niet echt rustig en er zitten een paar gemene kruispunten tussen. 's Morgens fiets mijn dochter van 6 netjes naast me, maar 's middags wil ze er weleens tussenuit piepen en fiets dan helemaal alleen naar huis. Ze is een meisje dat dit ook heel netjes doet en precies doet, hoe ik het haar geleerd heeft.
    Maar het blijft best eng om je kind alleen op de fiets te laten gaan. Ik denk dat dit altijd blijft, ook al fietsen ze straks naar de middelbare school.
     
  13. Amanthis

    Amanthis Fanatiek lid

    7 aug 2006
    2.015
    0
    0

    Dat hebben we dus een hele maand gedaan (waarschijnlijk langer) en zoals ik al zei, ze fietst keurig, houdt zich aan de verkeersregels en als ik haar dan zie fietsen met oefenen, is er geen reden voor bezorgdheid maar als zij zelf fietst en ik ben thuis, dat vind ik iets anders.
     
  14. duikster

    duikster VIP lid

    13 nov 2005
    5.714
    73
    48
    Hier is de oudste nu net 7 en fietst af en toe op vrijdag alleen naar school. Hij doet dat erg netjes. Op de andere dagen moet zijn jongere broer ook en fietsen we dus alledrie. Meestal fietst hij dan vooruit en eigenlijk ook alleen. Hierdoor heb ik er wel vertrouwen in gekregen dat hij t goed doet. Vraag me af of ikdatzelfde gevoel kan hebben met de jongste als die dezelfde leeftijd heeft. Is nl. Veel meer een flierefluiter en minder geconcentreerd. Denk dus dat ik daar langer mee mee ga fietsen...
     
  15. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Mijn zoon is erg angstig op de fiets geworden toen hij een half jaar geleden ook zelf een stukje vooruit wilde en mocht fietsen. Er zat maar een meter of 10 tussen ons. Ik zie een auto van rechts komen, J ook maar hij dacht niet op tijd te kunnen remmen en slingerde naar links waar tegenliggers (fietsers) kwamen. Sindsdien is hij erg bang op de fiets en wijkt niet van mijn zijde meer. Dus ik zie hem niet binnen een jaar alleen fietsen ;)
     
  16. allwoman

    allwoman VIP lid

    29 jan 2008
    5.589
    0
    0
    bezig bijtje
    Mijn dochter is bijna elf en fiets sinds een half jaar ongeveer alleen. Het verschilt gewoon per kind. In het begin vertrouwde ik het gaat nog niet toe, door onzekerheid ontstonden er juist onveilige situaties. Door veel oefenen en stukje loslaten zag ik dat ze meer zelfvertrouwen kreeg. Ik vind het nu nog wel een eng idee, maar vertrouw het haar nu wel toe. Verkeer is gewoon eng.
     

Deel Deze Pagina