Ik heb niet alles gelezen hoor. De punten die jij noemt zijn wel punten die iemand met ADHD ook heeft. Maar goed, wij zeggen hier: een koe heeft 4 poten, maar alles met 4 poten is nog geen koe. De juf mag het woord ADHD niet eens noemen, zij is niet bevoegd om die conclusie te trekken. Als ze het goed had aangepakt had ze je naar de huisarts gestuurd om te kijken waar het gedrag vandaan komt zonder het woord ADHD te noemn. Ik neem aan dat de juf de dingen ook in perspectief zet met andere kinderen en hem in vergelijking daarmee dus overactief en weinig geconcentreerd vind. Maar dit kan echt nog wel bijtrekken hoor. Ik heb ook wel eens een jongetje in de klas gehad die zich slecht kon concentreren en echt niet stil kon zitten. Maar in de bouwhoek verees een kasteel waarvan je niet kon bedenken hoe dat nou in elkaar gezet was (soort Zweinstein). Nu zijn we twee jaar verder en is hij een stuk rustiger. Wat je zegt over tijdsbesef is normaal bij kinderen van 4. Die hoeven nog niet te weten wat morgen en gisteren is. De juf mag ook niet zeggen dat hij extra gaat kleuteren, zover zijn we nog niet. Je zoontje is in april op school gekomen in groep 0 (vaak wordt dit groep 1 genoemd, maar groep 0 praat even makkelijk). Nu zit hij in groep 1 en volgend schooljaar in groep 2. Pas bij het tweede oudergesprek van dit schooljaar (of het gesprek rond maart) kan ze voorzichtig gaan vertellen dat ze twijfeld of hij het gaat redden. Als ze nu al roept dat hij extra moet kleuteren krijg je selffullfilling prophecy (kind presteert zo als de juf van hem verwacht dat hij presteert), dat moet je niet hebben. Aan de andere kant: Een onderzoek kan geen kwaad en beter een keer teveel dan een keer te weinig onderzocht denk ik dan. Linda
hier nog een juf, ben het eens met de andere juffen. mijn advies is dat je bij jezelf nagaat of montessori wel zo geschikt is..... @ andrea autistische kinderen/mensen zijn vaak erg intelligent..
Het is ook niet zo dat de juf zegt dat er sprake is van Adhd. Maar dat ze een vermoeden heeft of kenmerken hiervan ziet. Ze stelt niet de diagnose, dat moet een ander doen. Ik vind het soms helemaal niet verkeerd om te zeggen dat je hieraan denkt. De zelfstandigheid is in mijn groep ook belangrijk. Kinderen moeten hun eigen billen af kunnen vegen en zelf hun kleren aan kunnen trekken. Ook zelf hun spullen pakken en opruimen. Bij ons geldt de regel: Eerst zelf proberen, dan een ander vragen en dan naar de juf. Het is opvallend dat sommige kinderen echt nog niets kunnen, die zijn te lang geholpen door hun ouders. Ik kijk dan wel of de kinderen de jas goed aan hebben, de schoenen verkeerd, de rits dicht, de spullen mee, etc. Maar soms schiet er vast wel eens 1 tussendoor. Dat je kind wel eens nat thuis komt, is niet altijd te voorkomen. Sommige kinderen voelen zich onzettend aangetrokken tot een waterplas. Ook al gelden hier regels voor. De leerkracht zal er vast op letten, maar je hebt niet overal ogen en oren.
Nee dat snap ik... Maar het is bijna altijd! En aan wat voor school zou ik anders moeten denken? Heb juist voor montessori gekozen omdat dat eem school is waarbij ze niet op hun plaats moeten zitten? Zucht
Als het bijna altijd is, dan even aangeven bij de juf. Dan zullen ze er vast rekening mee houden. Welke school je zou moeten kiezen? Geen idee. Je zou eens met de juf kunnen overleggen of montessori wel bij je kind past. En anders informeer je eens bij een andere school. Aan de andere kant, kun je het best nog wel even proberen op deze school. Ze hebben het beste met je zoon voor.
Heb het al aangegeven. Maar tja ze heeft wel 20 kinderen in de klas! Eigen verantwoordelijkheid enz...zegt ze dan. Ze kan moeilijk de hele tijd op hem letten zegt ze dan...ze heeft er nog meer. Daar kan ze het wel mee afspreken.Niet over het gras lopen enz. Ik heb er nachtmerries over als ze weggaan met de klas, naar de bieb of het bos ofz. Want dan heeft ze er ook 20. En de mijne is nogal ondernemend!
Oja en of ik bij mezelf na moet gaan of montessori bij hem past. Dacht van wel. Maar er zijn zoveel verschillende soorten basisonderwijs. En van een dagje kijken krijg je toch hele andere indrukken als het echt doen! Zie hem namelijk ook niet de hele tijd op een stoel zitten en met zijn alle het zelfde werkje maken. Zucht jeetje zeg...wordt er beetje wanhopig van. Ze liet in het gesprek ook vallen dat hij het misschien beter zou doen in kleine klassen. maar ja waar vind je dat tegenwoordig?
Soms is het voor drukke kinderen juist wel fijn, als ze op normaal regulier basisonderwijs zitten. Ze zitten daar echt niet de hele tijd op een stoel, maar soms kan dit voor een kind prettig zijn. Tijdens een uurtje kijken, proef je wel de sfeer op school en kun je je vragen stellen. Verder heb ik gelezen dat je voor montessori hebt gekozen, ook vanwege de zelfredzaamheid. Dat betekent dus ook dat er wat van je zoon verwacht wordt, omdat de school dit onderschrijft. Een klas van 20 is niet echt groot te noemen. Kleinere klassen zijn er soms op dorpsschooltjes of in het speciaal onderwijs. Maar als ik jou was, zou ik voolropig even wachten met het ondernemen van stappen. Laat je zoon eerst eens onderzoeken en vraag aan de school wat ze gaan doen, om jouw zoon te ondersteunen. Verder is het belangrijk om eenduidige afspraken te maken over regels die zowel thuis als op school worden gebruikt. Thuis kan je eventueel vaste structuur aanbrengen, zodat hier houvast kan worden ingebouwd (misschien doe je dit al hoor). Je zou eventueel de dagindeling dmv plaatjes duidelijk kunnen maken. Verder is het belangrijk dat je de regels consequent hanteert. Als je het idee hebt, te weinig steun te krijgen van de leerkracht of school, kan je altijd nog overstappen naar een andere school. Verder is je zoon nog jong, en kan hij nog veel bijleren. Misschien ligt er ADHD aan ten grondslag, maar hij kan ook nog onrijp zijn. Succes! Ik hoop dat je snel duidelijkheid hebt.
Ik ben het met de juffen eens wat die in de vorige berichten geschreven hebben. De juffen van Scott(onze zoon van 6) hebben Scott ook geobserveerd in de klas want die heeft ook regelmatig storend gedrag.(niet aldoor)Ik heb met zijn kleuterjuf gepraat want thuis is het idem dito.Ik weet het af en toe ook niet meer maar het is met golfbewegingen.Bv. raketten afschieten in de klas,met iedereen bemoeien en dan ook opstaan om naar die gene te gaanen dat wel even vertellen.Of als hij langs iemand loopt even een tikje uit delen.Boos worden als hij zijn zin niet krijgt. Op advies van de juf ben ik met de IB-er van school gaan praten en die adviseerde mij op de instantie in te schakelen die met school samen werkt(bij ons is dat "weer samen naar school") Er kwam een maatschappelijk werkster bij ons thuis en die hoorde mijn verhaal aan en ik haar verhaal.Bv. met eventuele tips.Er kan zijn dat er ook sprake is van ADHD of ADD,dat weet ik niet,misschien is het nix maar beter meeverlegen als onverlegen.Ik vroeg aan haar eventuele tips aan die maatschappelijk werkster,kwam met een site : www.adhdpagina.nl nou die had ik zelf ook wel kunnen bedenken.Ik persoonlijk had niet echt veel aan haar en als ze kwam dan vertelde ik steeds het zelfde maar nu ga ik naar De Praktijk en hopelijk word ik daar wijzer van. Nu heb ik het verslag van de observatie van school en van die maatschappelijk werkster opgestuurd naar "stichting de Praktijk.Die onderzoeken gedrag bij kinderen.Daar ga ik 7 december met Scott heen en dan zien we wel wat er wel of niet uitkomt. Een vriendin van mij heeft een zoon met ADHD en die wees mij ook op de website http://www.balansdigitaal.nl/
Ben bij de huisarts geweest. Die vond het wel een snel oordeel daar hij niet eens zo lang op school zit. Kinderen kunnen snel veranderen. En om nu al een oordeel te geven terwijl hij net 3 maanden in groep 1 zit. De tijd ervoor moet als proeftijd gezien worden(groep 0 inderdaad) Toch voel ik me genoodzaakt verder te kijken en heeft ze me doorverwezen naar de GGZ. Heb er nu helemaal een dubbel gevoel in! Jeetje, ze opperde zelfs of de juf het niet vervelend vond daar ze meer werk aan hem had... Maar goed wil toch verder laten kijken. En of het wel de juiste schoolkeuze is voor hem. Misschien ben ik wel blind en heeft hij ergens andere behoeftes als die ik opppik? Thuis lijkt hij wel gelukkig en knuffelt graag. Maar ook thuis doet hij het liefst zoveel mogelijk in een korte tijd, behalve computeren, teken en spelletjes spelen. Op de BSO doet hij het ook heel goed, moet alleen af en toe geremd worden.Maar verder valt hij niet extra op... Jeetje moeilijk hoor
Je moet je idd niet gek laten maken. En een leerkracht kan al helemaal niet beoordelen of iemand adhd heeft of autistisch is. Maar wat jij zegt wil ook niks zeggen... Er zijn vele vormen van autisme waaronder Asperger. En juist die groep is hoogbegaafd, die kunnen dus geweldig rekenen. 2 van mijn jongens liepen ook voor op rekenen. Al mijn jongens konden al rekenen nog voordat ze op school zaten. En 2 van mijn jongens hebben een vorm van autisme. Autisme heeft niks te maken met inteligentie. (adhd ook niet. dit valt trouwens ook onder t autistisch spectrum, heeft veel overlappingen) Ze zijn wel sociaal onhandig. Je moet aan n hoop criteria voldoen, aan de dsmv IV dacht ik. Niet altijd natuurlijk, maar vaak voel je als moeder al aan dat er "iets" anders is. Heb je dat gevoel, dan zou ik er zeker naar laten kijken.
Met bovenstaande ben ik het niet eens. Een juf mag geen oordeel vellen, maar kan zeker wel de indruk hebben dat er sprake zou kunnen zijn van een autistisch verwante stoornis of adhd. Ik denk juist dat het een plicht is van leerkrachten om hier alert op te zijn. Leerkrachten zijn veel bij de kinderen aanwezig en zien echt wel als er iets mis is. Hier wordt in hun oplieidng ook aandacht besteedt en ook worden er tussentijds extra cursussen voor gevolgd. Autisme kan verder wel met intelligentie te maken hebben. Pdd-nos laat vaak een groot verschil tussen de verbale en performale intelligentie. Aspergers hebben vaak weer een hoge intelligentie. Moontje -> Een leerkracht verwijst niet zomaar door (tenminste de meeste niet). Er zijn haar gewoon enkele dingen opgevallen, waarvan zij denkt dat ze nader bekeken moeten worden. Beter verder kijken en erachter komen dat er niets is. Mocht er wel wat zijn, dan kunnen er speciale handelingsadviezen op toegepast worden.
Ik las je verhaal en mijn hart sloeg over! Ik heb hetzelfde meegemaakt met mijn zoontje, op zijn vorige school zaten mijn partner en ik haast iedere maand wel op school. Ook veel dingen die jij opsom was bij hem ook een 'probleem' , ook hij zou ADHD en al hebben volgens die school. Nu zijn wij verhuisd en sinds 4 maanden zit hij op een nieuwe school. 1 maand geleden hadden ze de toetsen op school en ze verwachten dat Björn onder het gemiddelde zou scoren omdat hij pas op school zit, maar nee, hij scoorde nu al BOVEN het gemiddelde! Ze verwachten dat als hij langer op die school zit dat zijn score nog hoger gaat uitvallen. Nu krijg hij andere werkjes, groep 3 en VOILA! Hij kan langer aan zijn werkje zitten, leid geen andere kinderen meer af, voelt zich niet meer onbegrepen, en kan goed met andere kinderen samenwerken. Laat al alsjeblieft niet gek maken door zijn juf! Jouw gevoel is het belangrijkste! Wij hadden door pushen van zijn oude school ook al contact met de HA, en gesprekken gepland met hulpdiensten...ik ben zo blij dat dat allemaal niet nodig is! Björn is gewoon verder in zijn ontwikkeling en dat maakte hem opgejaagd, niet kunnen concentreren, onbegrijpt enz enz Ik wens je veel sterkte!
Tuurlijk ziet een leerkracht vanalles. Maar er wordt zo snel een stempel op iets geplakt. Ben je druk dan heb je al adhd. Onzin, ikzelf heb adhd en ben helemaal niet druk in die zin van t op en neer stuiteren. Er komt zoveel mee bij kijken als alleen druk zijn. Ik weet niet of jij enige kennis hebt van autisme? Want dan zou je weten dat autisme een ontzettende moeilijke materie is om te begrijpen. En dat gaat je niet lukken met een cursusje. En de aandacht die er aan wordt besteed is zo minimaal. Je wilt niet weten tegen wat voor een problemen ouders op school lopen ivm hun autistisch kind. Autisme heeft weinig met intelligentie te maken. Er zijn legio autisten die erg slimme hersens hebben, er zijn er ook die dat absoluut niet hebben. Net zoals bij "gewone" mensen, daar zit ook veel verschil tussen. Je kunt dus niet zeggen dat een autist per defenitie niet intelligent is. En Aspergers zijn idd vaak intelligent, hoogbegaafd zelfs. Maar ook bij hun zie je verschil in verbale en performale intelligentie. En ppd-nos valt ook in t auti spectrum. En pdd-nossers kunnen intelligent genoeg zijn om naar het vwo te gaan.
Ik ben het ook met Crisje eens, een leerkracht gaat tegenwoordig zeer snel met termen gooien waar ze niet vakkundig voor geleerd hebben. Ben van mening dat als er een 'vermoeden' is een leerkracht dit eerst door een deskundige moet laten beoordelen. Het val je als ouders zwaar op je bord als je op gesprek kom, en een leerkracht vertel dat eventjes tegen je. Je gaat zelfs twijfelen aan jezelf, omdat het jou als moeder niet is opgevallen en word een kind al snel iets opgelegd zonder dat daar vaak aanleiding voor is. Ik ben van mening dat de samenstelling van een klas ook veel doe met een kind, heb je veel drukke overheersende kinderen zie je vaak dat je kind of meegaat in de hyperdrukte of zakt juist naar de achtergrond en keert in zichzelf. Ook als school is het belangrijk goed te kijken als je klassen samenstel, zeker in de jongere jaren.
Ik heb ook niet alles gelezen.. veeeels te lange verhalen hahaha Maar mijn dochter komt ook zo over en de juffen gaven ook aan haar een extra jaar te laten kleuteren. Ik heb toen na advies van een andere moeder verzocht om het zorgteam ingeschakeld! Dat is een onafhankelijk team uit het overkoepelend orgaan van de school. Zij observeren je kind dan in de klas en doen er wat testjes mee...spelenderwijs... Zo wordt dan hun gedrag bestudeert en hun iq wordt berekend en hoe ze sociaal/emotioneel zijn. De school moet dit aanvragen, maar jij kan er wel om vragen bij de leerkracht! Bij mijn dochter kwam er uit dat het heel slecht zou zijn als ze nog een jaar zou kleuteren. Uit het onderzoek van het zorgteam bleek juist dat ze wel naar groep 3 moest omdat ze zoveel interesse heeft in letters en cijfers... En omdat ze structuur nodig heeft en die is in groep 3 meer dan in groep 2... En mijn dochter doet het nu super in groep 3. Een onderzoek door het Zorgteam dus... Dat zou ik aanvragen als ik jou was
Als je nu slim was geweest, had je eerst mijn antwoord afgewacht. Ik heb inderdaad kennis van autisme. Door mijn werk ben ik me hierin gaan verdiepen, en door enkele praktijkvoorbeelden weet ik echt wel waar ik over spreek. Ik heb zelf een aantal keer een vermoeden gehad, dat een kind een autistisch spectrum stoornis zou hebben en daarom ouders doorverwezen naar WSNS of huisarts. Deze kinderen heb ik in mijn eigen groep mbv een rugzak kunnen begeleiden. En dan moet je er echt wel verstand van hebben. Ik vind dat je erg denigrerend over komt door te spreken over een cursusje. Helaas ken je me niet, want dan zou je weten dat ik heel serieus met deze problematiek omga. En ik ben zeker niet de eerste die roept dat een kind een stoornis heeft, maar als het zo is, ga ik daar niet om heen draaien. Helaas gebeurt dat namelijk maar al te vaak.
Een leerkracht mag ook geen diagnose stellen, maar kan je bij vermoedens doorverwijzen naar een deskundige die dit eventueel vast kan stellen.
Klopt, maar helaas in de praktijk gebeurt dit niet en neem de leerkracht zelf initiatief door de ouders aan te spreken. Er hebben hier al meerdere gereageerd die ook kinderen hebben met dezelfde klachten, en blijk dat de kinderen gewoon verder in hun ontwikkeling zijn dan de rest van de klas. Als de leerkrachten eerst proberen de situatie te veranderen, zoals meerdere hier met mij al hebben gezegd...moeilijker werkjes en de kinderen hebben opeens een stuk minder concentratieklachten, bespaart een hoop vaktermen als ADHD, autisme...vind het nogal een zwaar iets voor een leerkracht om een ouder even te vertellen dat je kind waarschijnlijk autisme of ADHD heeft.!