Borstvoeding en stedentrip (3nacht) zonder kind onmogelijk?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by BB88, May 12, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. BB88

    BB88 Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,002
    3
    38
    Heeft er iemand hier ervaring met een stedentrip zonder kind (wij zouden 3 nachten willen) en wel borstvoeding?
    We waren enthousiast begonnen met plannen tot ik het me in ene bedacht... lijkt me nou niet ideaal om dan 5 / 6 keer op een dag te gaan zitten kolven, dus ik denk dat het onmogelijk is, maar wellicht heeft iemand ervaring? Bedankt alvast!
     
  2. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het is zeker niet onmogelijk, maar je zal dan idd wel moeten kolven. Dat is niet ideaal, maar waar een wil is, is een weg!
     
  3. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Niet onmogelijk, maar niet ideaal.
    Drinkt jullie kindje wel goed uit de fles?
    Dat was bij ons ook het probleem, wat het voor ons wel onmogelijk maakte. Onze dochter dronk te weinig uit de fles en zou met drie nachten echt voeding te kort zijn gekomen.
    Heb je wel mogelijkheid om alles koel te houden? Met drie nachten is een klein vriesvakje denk ik niet voldoende...
     
  4. BB88

    BB88 Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,002
    3
    38
    Merah, bedankt voor je reactie ten eerste!
    Mijn zoontje drinkt prima uit de fles en gaat al 2 maanden naar een gastouder, wat vanaf dag 1 al prima gaat (1 / 2 dagen in de week).
    Ik zou de gekolfde melk niet willen bewaren want uiteindelijk gaan we met het vliegtuig en daar kom je niet verder mee. Het gaat puur om het soepel houden van mijn borsten.
    Ik kan ongeveer op z'n langst 6 tot 7 uur zonder mijn borsten te "legen", dus echt 4 tot 5 keer per dag kolven.

    Mijn bijvraag is ook; als ik 3 dagen mijn kindje dus niet voed, doet dit iets met de productie van mijn melk, ook al kolf ik er wel naast?

    Bedankt alvast!
     
  5. kleinmonster

    kleinmonster Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    1,112
    0
    36
    gelderland
    ik weet niet hou oud je kindje is als jullie weg gaan maar voor je productie is het nu nog niet verstandig om elke 6/7 uur de koven 4 dagen lang. het kan dan aardig terug lopen.


    persoonlijk zo ik niet gelijk zo verweg gaan als mn kindje zo jong is maar dat ben ik.
    Heeft hij al wel eens ergens anders geslapen?
     
  6. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,491
    13,945
    113
    Female
    Toen mijn dochtertje 4 maanden was ben ik 2 dagen oberhausen geweest, heb daar gewoon netjes om de zoveel uur zitten kolven en de melk die niet kon bewaren gooide ik weg. Dit alles had geen invloed op mijn productie.

    Waar ga je naar toe? Want in het buitenland zijn vaak veel meer mogelijkheden om te kolven dan hier. Daarnaast mag je afgekolfde melk wel gewoon meenemen in het vliegtuig.
     
  7. Luppy

    Luppy VIP lid

    Dec 1, 2007
    7,166
    2,282
    113
    Op die leeftijd zou het bij mij nog niet gewerkt hebben, alleen al vanwege de nachtvoedingen. Ik denk ook dat het zeker wel effect heeft op je productie als je gedurende drie dagen alleen maar kolft en niet live voedt op die leeftijd. Als je normaal gesproken live voedt, dan is je kolfopbrengst vaak toch wel iets minder dan wat er rechstreeks uit gedronken wordt. Als er dan drie dagen lang minder uitgehaald wordt dan normaal, gaat je productie zich daar wel op aanpassen, denk ik. En dan moet je dat naderhand weer inhalen.

    Ik weet ook neit of op zo'n jonge leeftijd tepelspeenverwarring nog een rol kan spelen, eigenlijk. Al is je kind wel gewend aan de fles, hij is ook gewend om daarnaast nog dagelijks uit de borst te drinken. Na drie dagen kan hij daar wel eens helemaal geen zin meer in hebben en dan is het exit live voeden.

    Als ik jou zou zijn, zou ik de stedentrip nog een tijdje uitstellen en het nu bij een dagje weg houden.

    Toen mijn tweede zoon bijna 1 was ben ik met mijn man 3 dagen naar Parijs geweest. Dat ging toen wel. Ik kolfde toen 3x per dag, gooide de melk weg en had geen problemen met de productie naderhand.
     
  8. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,465
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Ships. Hele bericht weg.

    Om kort te gaan: als je de tussenpauzes tussen voeding/kolven verlengt, neem je het risico dat de productie terugloopt. Er zijn vrouwen waarbij dit heel simpel weer toeneemt als de vraag weer toeneemt, maar dit kan ook heel moeizaam zijn en soms onmogelijk. Ik zou de gok niet nemen.

    Wat betreft transport in het vliegtuig: je kunt babyvoeding idd meenemen. Ze koelen het zelfs voor je indien nodig. Maar... Dit ken ik alleen als wanneer je voeding meeneemt voor een kind dat met je meereist. Ik kan me niet voorstellen dat je een hele batterij flesjes gekoeld mee kan nemen terwijl er geen baby aan boord is.
    Maar goed, dat is puur mijn gevoel.
     
  9. Nyn

    Nyn Fanatiek lid

    Jan 14, 2013
    1,008
    0
    0
    NULL
    Arnhem
    Ts, heb je wel eens meerdere voedingen achter elkaar gekolfd zonder kind in de buurt? Bij mij werkte dat dus niet; de 1e keer kolven kwam er nog netjes 150ml per borst uit, de tweede keer 120ml uit beiden, en de derde keer max 50ml in totaal. Baby was toen 6 weken en lag in zkh. Ik ben dus meerdere keren per dag daarheen gegaan om het oppeil te houden. Lag trouwens niet aan productie, ik stond zowat op knappen, maar ik moet gewoon mijn kind aanleggen om het te kunnen laten stromen.
    Als jij dit ook hebt, zit je straks na een halve dag met mega pijnlijke borsten waar je niks uit krijgt.. Zou dat eerst even nagaan.
     
  10. BB88

    BB88 Fanatiek lid

    Jan 17, 2013
    1,002
    3
    38
    Bedankt voor al jullie reacties.
    We hadden graag in juli naar een stad in de buurt gegaan (wel buitenland) (houdt het liever enigszins anoniem, maar in een buurland).
    ZL kan overal slapen, dat is geen probleem, en ook kolven (meerdere voedingen) lukt wel (heb een medela swing elektrische kolf).

    Na al jullie reacties gelezen te hebben gaan we onze trip toch maar uitstellen tot na de borstvoeding (zou graag een jaar willen geven) :) we gaan dan alsnog wel een half weekje weg, maar dan mét ZL! (wil niet overkomen als iemand die z'n kind niet om zich heen wilt trouwens, ben gek op m'n kind en heel dankbaar! Mijn schoonouders boden aan om op te passen en het leek ons wel een tof idee tot ik besefte hoe ik dat zou moeten doen met bv).
     
  11. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    Apr 16, 2013
    4,184
    1
    0
    Kan je zoonlief niet gewoon meenemen, zodat ie live kan drinken?

    Een baby op een hotelkamer kost meestal quasi niks extra en ook voor 't vliegtuig rekenen ze meestal niks bij.

    Draagdoek erbij en je kan perfect rondlopen in de stad en je zoon eventueel slapen ondertussen.
     
  12. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat zou ik zelf idd ook prefereren.
     

Share This Page