Hallo allemaal! Eind september ben ik uitgerekend, kijk er enorm naar uit. Ook ben ik erg gemotiveerd om een HBO opleiding te gaan volgen, wel de voltijd versie (is overigens maar 3 dagen school) dus makkelijk te combineren. Nu hebben we natuurlijk het nieuwe leenstelsel wat ingaat per 1 sept 2015, ga je daarvoor nog studeren dan val je buiten die regeling. Nu is mijn vraag...wat zouden jullie doen (woon in Amersfoort)? 1. in februari starten, dit kan alleen op Hogeschool HAN loc. Nijmegen 2. in september 2015 in Utrecht Uiteraard ben ik ook benieuwd naar ervaringen als jonge moeder icm studeren! Liefs Debs
Ik weet niet precies wat dat leenstelsel inhoudt, dus daarin kan ik je niet adviseren. Wel ben ik een tweede HBO studie begonnen toen mijn dochter 1 was, om me om te scholen tot verpleegkundige. Daarvoor werkte ik in de kinderopvang. Het was lastig: ik moest 28 uur werken en daarnaast 1 dag naar school. Ook veel studeren in de avond en werken aan producten. Het was pittig, maar ik ben zo blij dat ik het gedaan heb. Heel veel succes
Je kan op heel veel opleidingen in feb beginnen. Zou ze gewoon even bellen. Lijkt me geen punt toch als je overdag naar school gaat of je nou werkt of naar school gaat maakt niet uit toch Ik heb het naast fulltime baan in de avonduren gedaan dat zou ik niemand met kids aanraden succes
Ik heb 1 jaar gestudeerd, maar vond het echt ontzettend lastig te combineren omdat een groot deel gewoon simpelweg zelfstandig studeren was. Contacturen waren heel ontspannen, maar het échte studeren moest gebeuren terwijl mijn dochter sliep, en dat deed ze niet veel Het sloopt echt als je net 15 minuutjes goed zit te werken en je weer wordt 'opgeroepen'.
Mijn zoontje is in het tweede jaar van mijn hbo studie geboren. Ik heb er daardoor 5 jaar over gedaan ipv 4 jaar. Daarna ben ik nog verder gegaan met een universitaire opleiding van 2 jaar. Deze heb ik nu net afgemaakt. Ik vond het goed te combineren terwijl mijn man werkte en ik geen familie in de buurt had om op tepassen. 4 dagen per week overdag van ong. 8 tot 17 uur was ik aan de studie, terwijl mijn zoontje op het kdv zat, daarna gaf ik mezelf "vrij". Alleen vlak voor tentamens/werkstukken zat ik er 's avonds ook nog aan. Ik ga je niet vertellen dat het altijd even makkelijk was, het was druk en soms stress qua geld, maar ik heb er geen moment spijt van.
Ik ben aan een HBO flexibele opleiding begonnen toen mijn oudste 1 jaar was en mijn jongste is in het laatste jaar van de studie geboren. Daarnaast werk ik 4 dagen in het onderwijs (halve en hele dagen), dus ik studeerde vooral 's avonds. Ik hoefde alleen op de donderdagavond naar school, maar sommige klasgenoten moesten ook op de woensdagavond. Naast het feit dat je er ook nog een huishouden naast hebt, vond ik het behoorlijk pittig. Ik denk niet dat ik het niet nog een keer zou doen. Dan is een voltijdstudie wel prettiger denk ik. Ik vond het wel een hele leuke studie, dat maakte het ook wel wat draaglijker. Ik wens je heel veel succes met je studie en natuurlijk een goede bevalling. Ik hoop dat je de leerstof kunt onthouden, na mijn bevalling was mijn geheugen een zeef...nu nog trouwens ( baby is nu 6 maanden).
Ik doe nu mn master, in september mee begonnen. Dochter was toen 3 maanden, nu bijna 1. Ik moet eerlijk toegeven, ik vind het erg pittig. Werk er ook nog 20 uur naast als docent in het VO en ben weer zwanger. Het werd makkelijker voor mij na het eerste half jaar, toen kwam ik een beetje in het ritme. Nu is het weer wat minder door moeheid. Ik moet nog een jaar hierna. Ik wil het per se afmaken omdat ik weet dat het er niet makkelijker op wordt met 2 kleine kinderen, maar als ik het van tevoren had geweten had ik het niet gedaan, denk ik.
Ik ben eind juni uitgerekend en ga in september starten met een voltijd hbo studie. Ervaring heb ik dus nog niet, al zou ik wel goed uitzoeken welke faciliteiten/mogelijkheden er zijn voor jou als (aankomende) studerende moeder. Zo ben ik op meerdere scholen wezen kijken en heb ook contact gehad met de coördinatoren van de opleiding. In overleg is er echt heel veel mogelijk! Gisteren toevallig intakegesprek gehad en ik ben aangenomen! De intake is overigens verplicht tegenwoordig (zo heb ik begrepen). Voor de ene opleiding is het een motivatiebrief schrijven en bij andere een vragenlijst invullen icm een gesprek. Je krijgt ook een advies om wel/niet te starten met de opleiding. Heb je je voor 1 mei aangemeld dan mag je sowieso starten wat het advies ook is, als je je na 1 mei hebt ingeschreven dan is het advies bindend. Ik zou de voor- en nadelen opsommen van zowel het studeren in Nijmegen als Utrecht. Weeg dit aan elkaar af. Ga ook langs beide scholen en informeer wat er allemaal mogelijk is. Het is verleidelijk te kiezen voor Utrecht omdat het dichtbij is, maar gezien het leenstelsel misschien weer verstandiger om Nijmegen te kiezen. Scholen kunnen je hierover meestal ook wel informeren . Gefeliciteerd met jullie zwangerschap en succes !
Ik ben nu zwanger van de derde en heb sinds 2010 inmiddels een MBO 4 afgemaakt en afgelopen november begonnen aan een bachelor HBO, ik volg het wel via het NCOI, die hebben veel start momenten in een jaar. En mij valt het allemaal wel mee, tuurlijk is het af en toe zwaar, maar prima te combineren.
Hoi, toen mijn 2e was geboren moest ik post hbo doen voor het werk. Opleiding leek makkelijk, maar was wel erg veel werk en lezen en rapporten. Mijn dochter bleek heupdysplasie te hebben en had een heupbroekje nodig met als gevolg dat ze zeer slecht sliep. Toen viel het alles bij elkaar enorm tegen. Ik heb het wel gehaald, maar heet heeft me veel gekost, sowieso vind ik het eerste levensjaar erg intensief maar hangt ook van je kind af, wij hebben slechte slapers, dat helpt niet!
Hoi! Ik ben met een MBO 2 opleiding begonnen toen onze oudste 19 maanden was en onze jongste 4 maanden. Gewoon de BOL opleiding, dus 5 dagen school. Afgelopen dinsdag heb ik de laatste school dag gehad, ben geslaagd, en heb er 1,5 jaar school op zitten. Was pittig, maar goed te doen met steun van man (ondanks dat ie ook fulltime werkt, maar in ploegen) en gastouder. Nu vakantie tot eind augustus, en begin dan met een MBO opleiding niveau 3. inmiddels weer pril zwanger, maar ga deze opleiding van 1 a 1,5 jaar zeker proberen af te maken! Nogmaals, eerlijk is eerlijk, ik vond het niet altijd even makkelijk, maar super trots dat ik het toch gedaan heb en dat het gelukt is, wat mij weer motiveert, om ondanks deze nieuwe zwangerschap, weer een nieuwe opleiding te gaan doen.
Zou je ook in nijmegen kunnen beginnen en dan in utrecht verder kunnen? Dat je bepaalde onderdelen al hebt gehad en zo je lesprogramma in elkaar kunt knutselen?