Wanneer naar dokter als zwanger worden niet lukt?

Discussion in 'Zwanger worden' started by AnnieF, Jun 8, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. AnnieF

    AnnieF Actief lid

    Sep 7, 2011
    237
    0
    0
    NULL
    NULL
    Aangezien onze eerste 2 kindjes zich heel snel aandienden (binnen 2 mnd zwanger) heb ik hier helemaal geen verstand van dus vandaar mijn vraag.
    Wij willen heel graag nog een 3e kindje. Zijn al vanaf augustus 2013 bezig, maar tot op heden zonder resultaat.
    Ik begin nu toch te twijfelen of er niks aan de hand kan zijn zeg maar...
    Wanneer gingen jullie hiermee naar de dokter? Na een jaar of al eerder?
    En had je voor die tijd al dingen geprobeerd? Bijv. temperatuur bijgehouden enz?
    Ik ben even benieuwd...
     
  2. RSL

    RSL Fanatiek lid

    Oct 16, 2008
    2,352
    42
    48
    Overijssel
    normaal gesproken word er gepraat over 1 jaar proberen zonder resultaat. En daarna pas hulp.. Je kan het altijd eens aan de huisarts voorleggen voor een verwijzing.
     
  3. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik ben pas gegaan na anderhalf jaar. Zelf wilde ik niet geloven dat het nodig zou zijn.
    Gemiddeld staat er een jaar voor, eerder zal je die verwijzing ook niet krijgen. Omdat je eerste twee kindjes snel aandienden denk ik ook niet dat er iets mis is bij jullie. Heb je wel eens ovulatie testen gebruikt? Zodat je echt op het juiste moment gemeenschap hebt?
     
  4. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Ik ging rond dezelfde tijd als jij, maar ik ben alleen doorverwezen omdat er duidelijk iets mis was met mijn cyclus. Geen eisprong, geen menstruatie. Ik heb ovulatietesten gebruikt (ingeplakt) en temperatuurlijsten bijgehouden om aan de dokter te laten zien.

    Maar ik denk dat als er niet echt iets specifieks is, ze je niet doorverwijzen nu.
     
  5. Coach

    Coach Actief lid

    Feb 8, 2014
    240
    0
    0
    België
    Als er met je cyclus niks mis lijkt te zijn, krijg je geen doorverwijzing na nog geen jaar proberen.
     
  6. AnnieF

    AnnieF Actief lid

    Sep 7, 2011
    237
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor jullie antwoorden.
    Ik kan zelf eigenlijk ook niet geloven, dat er echt iets mis zal zijn. Maar toch vind ik het gek...
    Eerste 2 keer zo snel zwanger, toen 2 keer door de pil heen zwanger (miskramen) en nu vervolgens 9 maanden bezig en geen resultaat... je gaat toch van alles denken. Of herkennen jullie dat niet?

    En ja, ik gebruik sinds januari ovulatietesten. Weet vrijwel altijd wanneer ik m'n eisprong heb en eigenlijk de hele maand doen we het om de dag, dus daar lijkt het mij niet aan te liggen...?
    Puur pech zeg maar?!

    Voorlopig heeft het dus geen zin om naar de dokter te gaan denken jullie?
     
  7. lunap

    lunap Fanatiek lid

    Oct 15, 2011
    2,064
    6
    38
    Mijn oudste zus was van haar eerste twee ook zo zwanger, bij de derde een jaar en de vierde laat nog steeds op zich wachten
     
  8. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik herken heel goed dat je vanalles gaat denken:) je moet het ook een beetje zien als een dobbelsteen. Soms gooi je drie keer achter elkaar zes en dan heel vaak niet. Op de een of andere manier stelt die gedachte me wel gerust.
     
  9. mamavane

    mamavane Bekend lid

    Jan 27, 2011
    687
    21
    18
    Bij onze eerste dochter was het direct de 1e ronde raak, maar bij de 2e ook pas na iets langer dan een jaar.
    Wij zijn toen ook na een jaar naar de huisarts geweest ( ik ging ook van alles denken; stel nou dat er toch iets mis is enz) en onze huisarts zei doodleuk; je hebt er al 1, dus dat is het ´bewijs´ dat alles werkt zoals het hoort. En vervolgens mochten we weer terugkomen als het weer een jaar later (dus 2 in totaal) nog niet gelukt zou zijn. Nou dat vond ik toen zo kort door de bocht! Gelukkig was ik een paar maanden later alsnog zwanger en was het dus niet meer nodig.

    Ik denk zelf dus dat, omdat je al 2 kindjes hebt gekregen, een huisarts nu nog niks zal doen (hoewel die van mij wel heel erg kort door de bocht was, hoop voor je dat die van jou dat niet is ;) ).
    Dus niet te druk om maken, ovulatietesten enz de deur uit en lekker van elkaar genieten!

    En Logan heeft het mooi verwoord, tis inderdaad net als een dobbelsteen!

    Succes, hoop dat je snel zwanger mag worden :)
     
  10. zoeyhugo

    zoeyhugo Lid

    May 31, 2014
    15
    0
    0
    Ik moest van de huisarts na een jaar terugkomen als het niet lukt. Dat heb ik gedaan en werd ik direct doorverwezen naar de gyn. Mijn vriend en ik werden beiden getest. Daarna kreeg ik van de gyn Duphaston en clomid.
     
  11. Dropje86

    Dropje86 Lid

    May 7, 2014
    38
    0
    0
    NULL
    n.v.t
    Ik denk als je je niet gerust voelt het nooit kwaad kan een bezoekje aan de huisarts te brengen. Dan weet je tenminste waar je aan toe bent!

    Succes!!!
     
  12. LBlue

    LBlue Bekend lid

    Jan 10, 2012
    764
    0
    0
    Hier bij de ha en gyn geweest voor de eerste. Ha had zaad getest en de gyn wilde eerst temperatuur kaartjes zien, zeg maar. Zeker van een maand of drie.
    Die hadden we gelukkig. Dus misschien voor nu je temperatuur bijhouden en dan met een maand of 3 naar de ha.

    Drie dagen na ons bezoek bij de gyn had ik trouwens een positieve test ;) en dat meisje ligt nu heerlijk te slapen.
     
  13. Jack83

    Jack83 Lid

    Jun 9, 2014
    24
    0
    1
    NULL
    NULL
    Bij ons duurde het uiteindelijk 3,5 jaar. Wij wilden bewust niet naar de dokter. Er was bij mij in ieder geval geen reden voor, nette cyclus ed. We hebben alleen flink veel geduld op moeten brengen!
    Je moet vooral op je eigen gevoel af gaan denk ik. En een arts zal je denk ik pas na ruim een jaar proberen doorverwijzen.
     
  14. Nephthys

    Nephthys Fanatiek lid

    Aug 9, 2013
    3,721
    3
    0
    Noord-Brabant
    Na een jaar proberen, krijg je een verwijzing. Probeer het ZEKER een jaar zelf want een vruchtbaarheidstraject is zwaar en als het even kan, is de natuurlijke manier fijner. Je hebt er al 2 dus het moet mogelijk zijn :)
     
  15. junior1

    junior1 Bekend lid

    Feb 21, 2010
    649
    1
    18
    Het kan zijn dat je lichaam nog flink van de rel is na de miskramen. Voordat je de stressvolle medische molen ingaat, zou ik eerst je lichaam wat rust geven en het daarna nog een paar maanden proberen. Lukt het dan niet, dan kan je altijd nog een afspraak met de huisarts maken.
     
  16. arabesk

    arabesk Actief lid

    Mar 12, 2011
    202
    1
    0
    schoonmaak
    roeselare belgie
    ik zou kijken om ovulatietesten eens te proberen die van clearblue zijn heel goed en kruidvat ook
     
  17. AnnieF

    AnnieF Actief lid

    Sep 7, 2011
    237
    0
    0
    NULL
    NULL
    Bedankt voor al jullie lieve berichtjes!

    Mooi gezegd idd, van die dobbelsteen!! Zo is het wel!
    Gooi me ditmaal suf om die 6 eindelijk eens te zien, haha.

    Ik heb eerlijk gezegd ook nog helemaal geen zin om naar de dokter te stappen hiermee. We hebben het elke maand gewoon gezellig met elkaar, en niet omdat het 'moet'. Dus wat dat betreft: we gaan gewoon vrolijk verder hihi...
    Maar juist omdat het bij de andere 2 wel zo snel is gegaan, maak je je zorgen. In onze omgeving bij 2 stellen meegemaakt dat het na 1 kindje niet meer lukte, en uiteindelijk pas met de medische molen een 2e kindje gekregen. Dus zo'n dokter kan dan wel zeggen dat het in principe moet lukken, in onze omgeving dus het bewijs van niet!
    En daarom twijfel ik soms ook wel zeg maar...Niks is vanzelfsprekend!

    Wij willen (voorlopig) sowieso niet de medische molen in. We zijn al heel rijk met 2 gezonde kids! Geen zin in zo'n enorm zwaar traject (mocht dat nodig zijn). Ik denk dat het zo ten koste van m'n gezin zou gaan.....
    Momenteel zie ik dat niet zitten! We proberen nu gewoon geduldig af te wachten totdat we weer in blijde verwachting mogen raken :)
     
  18. derde

    derde Bekend lid

    Jul 21, 2013
    896
    0
    0
    Zuid-Holland
    Hier hetzelfde verhaal en snap je helemaal. De eerste twee in ronde 1 zwanger, nu al een jaar en dus 14 rondes verder. Wij zijn wel naar de ha gegaan en ze deed er nogal lacherig over. Ik moest het maar loslaten dan lukte het vanzelf, grrrr... Echt de dooddoener voor iedereen die zwanger wil raken. Maar goed we hebben op aandringen wel een verwijzing gekregen en vandaag in het zkh de uitslag van de gyn gekregen. Alles zag er goed uit, vond zelf de beweeglijkheid van het sperma niet zo hoog (35%), maar er waren genoeg zaadjes en alles boven de 10 is goed. Onze kans op een spontane zwangerschap in het komende jaar is 46%. Pas als je beneden de 30% zit willen ze je verder helpen. Alles wordt hierin meegewogen ook je leeftijd. Het komt er op neer dat wij nu weer een jaar moeten proberen. We mogen over een half jaar terugkomen om opnieuw te testen, maar ook wij willen geen mmm in. En de kans is groot dat we dan nog boven die 30% uitkomen. Wel is het zo dat mijn man er eind dit jaar mee wil stoppen, omdat het mij toch teveel stress en teleurstelling bezorgd. Dat is wel even slikken, maar hij heeft ook wel een beetje gelijk, we willen niet de komende jaren bezig zijn met een wens die er misschien niet in zit. Zal wel heel moeilijk worden, vooral voor mij, maar het is dan niet anders.
    Ben ik blij dat we de stap naar het zkh hebben gezet? Ja dat wel, want nu weten we pas zeker dat alles goed zit en anders had ik telkens rondgelopen met het gevoel dat er wat mis zou zijn. Het geeft toch wat rust zeg maar. Wij waren op het moment dat we naar de ha gingen 11 maanden bezig en zaten in ronde 12. Nu zijn we twee inmiddels twee maanden verder, dus het duurt ook wel even voor je uitslag hebt.
    Als het dus voor je eigen gemoedsrust is zou ik zeggen ga zodra je een jaar bezig bent eens naar de ha, maar het is wat de anderen zeggen de kans is groot dat er niets aan de hand is. Ook onze gyn had het over die dobbelsteen, grappig! Alleen wanneer gooien we nu eens zes!? :( weet niet hoe oud je bent, maar ieder jaar neemt de kans op een zwangerschap af. Ik was bij de eerste 27, tweede 29 en nu inmiddels 33 (begon op mn 32e) Als ik nu 27 was en met onze testuitslagen hadden we 60% kans gehad op een zwangerschap in het tweede jaar! Zo zie je hoe snel de kans achteruit gaat hoe ouder je wordt!
    Succes met alles en hopelijk snel een positieve test!
     
  19. ik87

    ik87 Bekend lid

    Apr 23, 2013
    741
    0
    16
    Studeren en werken
    limburg
    Wij hebben anderhalf jaar gewacht voordat we naar de huisarts zijn gegaan. We wisten dat we na 1 jaar al mochten gaan, maar wilden het toch graag nog zelf proberen.
     
  20. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    May 18, 2012
    3,897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Ik ben in ronde 9 naar de HA gegaan (had ineens last van tussentijdse bloedingen) en heb info gevraagd. Hij zei me dat ik nog 3 maanden zelf moest proberen en dan naar de gyn mocht. Maar hij raadde me wel aan reeds te beginnen met temperaturen en mijn temperatuurkaartjes dan mee te nemen naar de gyn, zo win je al tijd (want gyn stuurt je vaak terug naar huis met de opdracht te temperaturen). Die ronde raakte ik zwanger dus ben nooit naar gyn gemoeten.
     

Share This Page