wanneer huisarts met koorts

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door caat, 9 jun 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. caat

    caat Fanatiek lid

    5 sep 2012
    1.195
    1
    36
    Wanneer gaan jullie naar de huisarts met jullie kleintje bij koorts? Dus eigenlijk wat zou bij jullie doorslaggevend zijn?

    Mijn dochter van net een jaar heeft 40 graden koorts (vannacht 40,8) sinds zaterdagmiddag.... drinkt goed, plast goed, eten doet ze wel als je haar wat lekkers voorschuift, gister iets gespuugd maar is nihil te noemen, iets dunnere ontlasting maar geen echte diarree, oogt nog redelijk fit voor een kindje met hoge koorts. Verder geen verontrustende zaken. Mijn conclusie was dus: pcm en morgen even een belletje naar de huisarts.

    Mijn schoonmoeder was iets meer in paniek toen mijn man haar dat vertelde, maar heeft haar ondertussen gezien en ze vond oma best gezellig en was aan het 'dansen' en zingen.

    Zit alleen een beetje met een warmte-dilemma. Het is zo verschrikkelijk warm. In de tuin staat vol zon, 42 graden nu al op de teller. Ook onder de parasol niet uit te houden. Binnen is het 26 graden ondanks de pogingen met dichte luiken (ook in slaapkamer helaas). Ik moest net even extra pcm halen en heb haar even meegenomen. Ze vond het heerlijk in de wandelwagen op halve ligstand, beentjes in de lucht en een klein beetje verkoelend windje erbij tijdens het lopen. Kan dit wel bij een kindje met koorts? Of moet ik haar echt binnen houden?
     
  2. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    10 okt 2012
    2.106
    1
    38
    Binnen blijven met koorts is echt een achterhaald fabeltje. Als je kleintje haar warmte maar goed kwijt kan kun je gerust naar buiten gaan. Kleed haar luchtig en hou haar in de gaten. Ze geeft het zelf wel aan wanneer het niet prettig is. Toen mijn zoontje hoge koorts had even terug mocht hij ook gewoon in een lauwwarm badje in de tuin ter afkoeling met het warme weer van de dokter.
     
  3. kwebbel17

    kwebbel17 Niet meer actief

    Naar buiten kan best hoor! Ik zou persoonlijk bellen als ze wat slapper wordt en niet actief oogt, haar plasluiers nihiel zijn. Wel uitleggen dat wat je hebt gedaan en hoe lang het gaande is (voor t geval dat je afgescheept wordt)
     
  4. KimK

    KimK Niet meer actief

    Onze zoon had laatst 40,5. Voor zekerheid dokter gebeld: vanaf 41 graden en een echt zieke indruk moesten we langs komen. De temp daalde de dag erna al naar 40/39,8.
     
  5. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Jonge kinderen mogen gerust 3 dagen hoge koorts hebben, mits ze niet suf zijn.
    Vanaf dag 4, voor jou dus morgen, is het advies de ha te bellen en even te laten controleren.

    Je mag en kunt gewoon naar buiten, maar met dit warme weer even opletten. Als de koorts ineens stijgt of je merkt dat je kindje er echt last van heeft kun je beter naar binnen. Dus eigenlijk; vooral opletten en kijken hoe je kindje zich voelt en gedraagt.

    Jij als moeder weet vaak het beste wat goed voor je kindje is, jij kent haar het beste.
     
  6. caat

    caat Fanatiek lid

    5 sep 2012
    1.195
    1
    36
    dank dames. was ook mijn ingeving. ze voelt zich prettiger in de wandelwagen buiten dan overal binnenshuis. nu ff binnen nu is in slaap gevallen is in de wagen. ik vond haar net wel wat loom uit haar ogen kijken maar ja kan ook de slaap zijn. kijken hoe ze straks wakker word. morgen bel ik sowieso de huisarts
     
  7. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    5 okt 2012
    1.581
    0
    0
    Helemaal mee eens!
     
  8. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    3 dagen mag idd, maar als je het niet vertrouwd zou ik gewoon een check laten doen!
     
  9. Riannev

    Riannev Actief lid

    19 jan 2013
    235
    0
    0
    NULL
    NULL
    Op jezelf vertrouwen!
    Jij kent je kindje; als jij denkt dat je kindje anders is bellen (daar zijn ze voor) al is het alleen maar om te vragen wat zij vinden dat je moet doen voor je eigen zekerheid

    Ik heb tegenwoordig een abonnement bij de assistentes met gekke koortspieken (en een dal wat ik heel eng vond). Ze vinden me nog steeds niet irritant geloof ik ;)
     
  10. caat

    caat Fanatiek lid

    5 sep 2012
    1.195
    1
    36
    ze heeft ontstoken amandelen. ze hadden er anders vandaag pas wat aan gedaan dus nu meteen actie. arm kind
     
  11. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    26 mrt 2011
    8.809
    1.014
    113
    Vrouw
    Drenthe
    Ach gos. Beterschap!
     
  12. Riannev

    Riannev Actief lid

    19 jan 2013
    235
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ahhh heel veel beterschap!!
     

Deel Deze Pagina