advies gevraagd over koemelkallergie

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Lieke23, Jun 13, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    hallo,
    Ik zit met het volgende; mijn dochter van 7,5 maand heeft overduidelijk koemelk allergie en reageert ook allergisch op bepaald fruit.
    De koemelk allergie ben ik sinds een maand achter, rode vlekjes rondom haar mond na voeding ( ze krijgt bv ) en heb haar laatst een paar lepels pap gegeven van opvolgmelk en binnen 5 min zat ze onder de vlekken en had rode opgezette ogen en was huilerig erna. Het zit ook nog eens in de familie en ze heeft eczeem en veel darmkrampen. De kinderarts was nogal sceptisch en ik moest het nog maar eens proberen en over 6 weken terug. Hij had wel de foto's gezien maar daar kon hij weinig mee. Nou nog 1 keer gerobeerd en het was direct weer mis. Met veel moeite wilde hij dan wel een provocatieytest doen. Week later bel ik, had hij nog niks doorgeven. Van de assistente hoor ik dat ik pad eind juli terecht kan!!
    Maar wat moet ik nu? De borstvoeding loopt terug en ik wil erg graag ook afbouwen naar een ochtend en avondvoeding aangezien ik zelf echt geen energie meer heb en ik steeds meer ondergewicht krijg . Maar ik heb nu geen alternatief om te geven. Bijvoeding wil ook nog niet. Ze eet een half broodje en een paar stukjes groente op een dag. S nachts komt ze ook weer voor voeding 2x.
    Hebben jullie nog adviezen wat ik kan? Ik wil echt niet nog 1;5 maand zo verder:(
     
  2. Polletjepiek

    Polletjepiek Niet meer actief

    Het fruit kun je iets verhitten, dan is het niet allergeen meer.

    Voor de overstap bv/fv heb ik geen tips voor je. Hopelijk is er eerder een 'gaatje' voor de provocatietest(welk ziekenhuis zit je?)

    Of af en toe even bellen of er eerder plek is.
     
  3. Shakes

    Shakes VIP lid

    Apr 2, 2013
    14,132
    5,874
    113
    Female
    Vlaanderen
    Je kan natuurlijk ook gewoon zo overstappen op pepti of novarice, maar dan kost het wel meer.

    Voor het fruit kan je inderdaad stomen proberen. Dochter reageerde in het begin ook slecht op appel, maar gestoomd in de babycook ging wel goed.
     
  4. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Voor flesvoeding kun je pept van nutrilon of pep van friso proberen. Deze zijn hetzelfde, maar volgens mij zit er wel een prijsverschil tussen. Bij flesvoeding en vermoeden van kea is dat de eerste stap. Mocht dat niet goed genoeg zijn, er zit nl wel koemelkeiwit in maar sterk verknipt, zijn er nog andere opties. Voedingen die nog meer verknipt zijn of zelfs koemelkvrij. Dit laatste is wel echt een dure oplossing als je het zelf moet betalen.

    Als je arts niet mee werkt kun je overwegen om een second opinion te nemen bij een andere arts.

    Met bijvoeding is het simpelweg blijven aanbieden, uiteindelijk gaan ze het wel beter eten.
     
  5. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    Bedankt voor de reacties.
    Goeie tip van het fruit. Ga ik proberen.
    Pepti helaas ook dezelfde reactie op.
    En ze gaan me bellen mocht er toch eerder plek zijn.
     
  6. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Als er op pepti een reactie volgt is de volgende stap hero allergy care of nutramigen lgg. Helaas zijn deze een stuk duurder dan de pep/pepti.
     
  7. angelryan

    angelryan Actief lid

    Jan 11, 2013
    244
    0
    0
    almere
    Kan je de arts niet vragen voor een machteging? Aangezien je bv terug loopt en ze toch de test willen doen over een maand. Ik moest trouwens met mijn zoontje eerst een maand lang de neocate lcp geven die is helemaal koemelkvrij voordat ze konden testen. Op dat momment was namelijk alles uit ze lichaam en zo konden ze een beter beeld krijgen tijdens de test.
     
  8. catharina1985

    catharina1985 Fanatiek lid

    Jul 28, 2010
    2,092
    8
    38
    NULL
    NULL
    Je hebt nutramigen nodig.
    Gewoon naar je huisarts gaan, zeggen dat je kind koemelk allergie heeft en dat je een machtiging wilt voor nutramigen.
    Duidelijk de symptomen noemen en je niet weg laten sturen.
    Als volgende maand uit de test blijkt dat het niet zo is kan je altijd weer stoppen.
    Een kind een maand pijnigen met allergene voeding is veel erger!
     
  9. KimK

    KimK Niet meer actief

    Ja zo kan iedereen wel lekker aan zo'n dure voeding. Eerst eens allergy care proberen want ik lees nergens dat er ooit uitslag is geweest tijdens de bv. Of heb jij een strikt koemelkvrij dieet gevolgd. En je kunt zeggen wat je wil maar als Pepti geen enkele verbetering toont twijfel ik aan kma. Bij mijn kids ging het bij elke stap beter en ging het goed bij Nutramigen AA máár bij de Pepti & Allergy Care merkte ik wel zeker al minder last maar wel nog steeds last....
     
  10. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    :

    Dat het koemelkallergie is is al vastgesteld door de huisarts. Dat was overduidelijk volgens hem en heeft daarom verwijzing geregeld. Ze heeft eczeem en krijgt rode uitslag na de melk. Ben er pas achter sinds we met pap van opvolgmelk zijn begonnen. Daarvoor waren de klachten veel minder. Ik was niet op dieet maar krijg alleen de verborgen koemelk binnen, gebruik nooit melkproducten.
    De pepti heb ik een paar lepeltjes van geprobeerd en toeien kwamen dezelfde plekken
     
  11. Shakes

    Shakes VIP lid

    Apr 2, 2013
    14,132
    5,874
    113
    Female
    Vlaanderen
    Als je arts vastgesteld heeft dat het KMA is, snap ik niet waarom hij niet gewoon een machtiging geeft?
     
  12. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    Dat moest de kinderarts doen zei hij
     
  13. KimK

    KimK Niet meer actief

    Aparte situatie. Je huisarts stelt KMA vast maar geeft geen machtiging?
     
  14. Shakes

    Shakes VIP lid

    Apr 2, 2013
    14,132
    5,874
    113
    Female
    Vlaanderen
    Ik weet niet hoe het in Nederland werkt, maar volgens mij kan de huisarts dat ook gewoon hoor.
     
  15. Averlhach

    Averlhach VIP lid

    Mar 26, 2011
    8,809
    1,014
    113
    Female
    Drenthe
    Een huisarts mag in nl ook gewoon pepti voorschrijven. Mag een cb ook, dus huisarts ook.
    Volrgens mij mag nutramigen ook, maar dat weet ik niet zeker. Ik ben doorgestuurd voor nutrmigen bij mijn oudste.
     
  16. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    Oké goed te weten. Dan ga ik mooi weer terug naar mijn huisarts.
    Maar zouden ze het ook voorschrijven zonder de officiële provocatietest dan?
     
  17. frannie82

    frannie82 VIP lid

    Nov 28, 2010
    10,407
    2
    38
    Een diëtiste mag het ook voorschrijven dus als de huisarts dat dan echt niet kan dan naar een diëtiste met op papier de diagnose van de huisarts zodat je sterk staat. Succes!
     
  18. Een provocatie-test is voor vergoeding altijd verplicht, om het te bewijzen.
    Maar ik snap niet zo goed waarom je zou moeten wachten met deze test.... In principe is het 'gewoon" 6 weken Nutramigen geven en daarna weer langzaam de "gewone" melk introduceren en kijken of de klachten terugkomen.

    @KimK: als kindjes alleen eczeem krijgen door hun allergie helpt pepti minder goed dan Nutramigen is aan mij vertelt door de dietiste.
     
  19. MHV

    MHV Actief lid

    Feb 10, 2013
    435
    30
    28
    Hoi,

    Hoe vaak ik niet bij de ha heb gezeten voor mijn zoontje:
    Dan was het een bepaald eczeem, volgende keer had de eczeem weer een andere naam, enz.
    Advies was smeren met vaseline en hormoonzalf.
    Moedergevoel zei er is iets anders aan de hand......bloed geprikt en daar kwam uit een allergie voor kippenei, pinda en koemelk.
    We waren een jaar verder.
    Bij het cb een diëtiste om hulp gevraagd en die heeft de verwijzing gegeven voor pepti 2.
    Ook kan je een lijst van producten bestellen die je kindje dan WEL mag. Maar ook dan moet je de etiketten nog goed blijven lezen. Het kan nog weleens veranderen.
     
  20. Lieke23

    Lieke23 Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    1,938
    1
    36
    Bedankt voor de tips. Ik ga deze week naar het cb en hoop dat er daar een machtiging gegeven kan worden.
    Vandaag weer eens een klein flesje met pepti geprobeerd. Leek eerst goed, maar alles werd na ongeveer 20 min uitgespuugd enze had een paar rode vlekken op haar gezicht. Kan het spugen er ook bij horen? Ze spuugt nml nooit. Of is dat meer dat ze het niet gewend is?

    Ik vind het ook maar vreemd hoe het gaat in het zh, vandaar dat ik het hier vroeg. Ik kreeg geen andere voeding maar gewoon wachten tot eind juli zeiden ze.
     

Share This Page