@froetsel als hij idd zo heftig reageert zou ik effe wachtten met groente pepti deed hier wonderen in combinatie met nutriton en sab simplex zodra hij er rustiger van werd en aan fruit en groente toe was ben ik begonnen 4.5 maand (ongecorrigeerd) merkte dat hij juist veel vrolijker van werd ontlasting ging nog beter inmiddels 7mnd ongecorrigeerd en nu eet hij alles (fruit/complete warme hap) brood met beleg en danoontje en tussendoor lange vinger of liga en diksap naast zijn 3 flessen van 135 ml Merkte dat hij sinds fruit/groente veel minder krampen had nu sinds maandje helemaal gestopt met sab simplex en gaat super met bijna 7mnd kon hij draaien (na heeel lang oefenen) en paar dgn later is die bezig met tijgeren/kruipen
Het gaat om de nieren die de grote eiwitten in koemelk nog niet goed kunnen verwerken en een baby heeft dan gewoon de voedingsstoffen nodig in de flesvoeding..... Maar je moet het uiteraard zelf weten!
Bedoelde meer van dat CB het adviseerde en kinderarts zelfs ook vandaar, ja er zijn richtlijnen en vanalles volgens het boekje merk heel erg dat CB te weinig of geen verstand/ervaring hebben met prematuur ze zien me zoontje infeitte als een voldraagde baby om het zo te noemen het is dat zijn grafiek aangeeft dat hij zowel gecorrigeerd als niet helemaal onderaan zit waar ze dan als antwoord geven dat hij bij de kleintjes hoort maar word meer weggelachen Op gebied van voeding kijk ik daarom ook naar hoever hij is en wat hij aankan en op kan melk krijgt die idd beetje bij het brood niet veel daar let ik wel goed op
@froetsel; Mijn zoontje is met 34+4 geboren en nu 11 maanden en kon met 4,5 maand van buik naar rug rollen. Verder eigenlijk nog niks. speelgoed pakken deed hij rond de 5 maanden. van rug naar buik rollen met 7,5 maand, tijgeren met 8,5 maand los zitten met 9 maanden. Hij zit nu ook veel op handen en knieën, maar kan nog niet kruipen of zelf gaan zitten.
Hier nu de papfles naar de ochtend verplaatst in de hoop dat hij de boterham vóór zijn fles kon eten, maar dat betekend dat hij er 's avonds geen kon krijgen en dus werd hij midden in de nacht wakker Dus 's avonds óók een lepel pap in zijn fles gedaan. (die fles gaat wel een stuk beter!) Fruit eet hij een hele portie. Boterham is naar wens. Soms eet hij een halve, dan weer bijna niks. Melkfles is dan 180 ml gebleven. 's middags krijgt hij soms een stukje soepstengel. 's avonds eet hij inmiddels een hele portie. (Waar ik eerder een pan groentehap uit 'opperdepop' verdeelde over 5 bakjes doe ik dat nu over drie zoals de bedoeling is). Verder qua flessen is hetzelfde gebleven en hij laat eigenlijk niks meer staan. Ik weet eigenlijk niet of ik nou goed gedaan heb om die pap naar 's morgens te willen hebben. Lastig vind ik dit. En bij het minste of geringste slaapt hij 's nachts niet door. 4 maanden; Nathan begon toen te rollen. Tijgeren doet hij net sinds een kleine 2 weken. Zitten doet hij nog niet.
Ohja en buikkrampjes inderdaad sab simplex, maar dat is hetzelfde stofje als infacol alleen dan geconsentreerder geloof ik. Als je infacol direct in de fles doet zie je heel mooi het effect. Nadeel van sab simplex is dat het lastiger te verkrijgen is. Ik kon het in ons dorp niet krijgen, moest ervoor naar naastgelegen stad. (en dat is toch irritant).
Ja heb t 1 x aangeboden maar wacht nog even met groente geven. Hier rolt meneer meer per ongeluk van buik naar rug . Meer ook niet
Zijn jullie er eigenlijk ook nog niet klaar mee? De eerste werd geboren met 34+4 en de tweede met 31+6. Bij beide geen oorzaak gevonden, ze kwamen gewoon spontaan. Maar ik merk dat ik eigenlijk het liefste weer zwanger zou willen zijn (wil er sowieso 3 of 4 in mijn hart). Is dat niet gek als de jongste pas net 5 maanden oud is? En zijn er mama's die 1 of 2 prematuren hebben gehad en de volgende kwam wel later? Hebben jullie toen ook progesteron of zo gekregen want dat wil de gynaecoloog me geven mocht ik weer zwanger worden
Ik herken je verhaal! Ik ben van mijn dochtertje bevallen met 39 weken. Na 4 maanden toch besloten voor een tweede te gaan, gelijk zwanger en ineens met 35 weken bevallen spontaan geen reden kunnen vinden Wij wachten momenteel met een derde maar ben zo bang dat die ook eerder zal komen op 1 of Andere manier
Hier geen kinderwens meer. En als we die wel hadden dan zouden we hem niet meer in vervulling laten gaan want de kans op herhaling is te groot. En wij willen die weg nooit meer in slaan. Dus dan had ons verstand gewonnen van ons gevoel. De opvang voor ons oudste meisje was fantastisch maar dat zal mijn moeder nooit meer kunnen volhouden lichamelijk en dan zijn het 2 meiden die weken zonder moeder moeten doen.
Herkenbaar, hier kriebelt het ook voor een tweede en hopelijk komt deze ook snel. De zit wel een angst dat het zich weer herhaalt of nog vroeger komt. Krijg verder ook geen extra controle ofzo wat ik toch jammer vind omdat ik denk dat er al langer ontsluiting heeft gezeten ivm veel harde buiken. Hopelijk houdt daarna de kriebel op want we hebben altijd twee gezwgd
hier nog wel een wens voor een 4e maar voorlopig nog niet. als caylen naar school gaat gaan we dr over nadenken had echt een rot zws en de herhaling daarop is groot. vanochtend bij de kinderarts geweest. krijgen fysio aan huis om hem te gaan leren ontspannen. hij heeft nog steeds zijn handjes als vuistjes en dat "hooet" niet. ook slaapt hij onrustig, is sowieso onrustig en voorkeurshouding. hij kan zichzelf nog niet reguleren.
Hier ook nog wel de wens voor een vierde. Met name bij mijn man. Maar ik heb nu besloten "nu nog niet". Het lot heeft vervelend bepaald maar het blijkt dat ik het leeftijdsverschil wat daardoor is ontstaan tussen de oudste en de jongste bijzonder prettig vind. Voor een volgende mag dat misschien nog best een beetje meer zijn. En als ik tegen die tijd het goed vind zo is het ook goed. Zo sta ik er nu in, maar dat wil niet zeggen dat mijn mening hierover over een half jaar niet heel anders kan zijn. Nu heb ik iig andere prioriteiten en vind ik het even druk zat zo.
@mamachantal heb je al eens een osteopaat overwogen? Die heeft bij ons meisje ook de spanningen opgeheven. Echt super fijn! Hier gisteren bij de fysiotherapie geweest. Ze doet het super! Ze tijgert, kan zelf gaan zitten, zit op handen en knieën en alleen op knieën en wil proberen te staan. Als tip gekregen haar op een opstapje te zetten voor iets waar ze aan kan staan. En toen stond ze ineens bij de fysio! Ze denkt dat ze tussen nu en 2 weken wel zelf tot staan zal komen. Echt kruipen op handen en knieën doet ze niet maar dat deed haar grote zus ook pas laat. Ze komt in ieder geval vooruit.
@frannie dat gaat goed met de kleine meid zeg! @mamachantal Je zou inderdaad de ostheopaat eens kunnen overwegen. Ik heb er veel goede verhalen over gehoord Ik zou ook een tweede kindje willen (weet nog niet wanneer) maar ik denk dat ik de hele zwangerschap de angst zou hebben dat het kindje te vroeg geboren zal worden. Zeker omdat er geen oorzaak bij de eerste is gevonden, dat maakt me erg onzeker. Luc heeft het lopen helemaal door nu. Hij lijkt zo groot nu opeens. Over 3 weken weer controle in het ziekenhuis en deze keer ook met fysio, dus dan kunnen we mooi laten zien dat hij het eindelijk kan!
Frannie, wat goed! Wij hebben geen kinderwens meer, bovendien zijn onze mannen te vroeg geboren vanwege typische tweelingcomplicaties dus niet spontaan en onbegrepen. Ik zit weer in hotel WKZ. Hidde was erg ziek gisteren. Zo ziek dat wij via huisarts en streekziekenhuis om drie uur 's nachts op de ok van het wkz zaten. Blindedarmontsteking. Uiterst zeldzaam bij een baby van zeven maanden. En hij heeft het zo heftig dat er een flink stuk darm omheen ook geinfecteerd is dus nu aan zware antibiotica en duimen dat die zijn werk doet. Heftig allemaal...