Onze dochter is van december en ging gewoon naar groep 2. En na de zomer gewoon naar groep 3. Wel is er 1 jongetje die 1 dag na haar jarig is. Die blijft nog een jaartje in groep 2. Die is nog niet toe aan groep 3.
Ik zou bij school gewoon aangeven dat je dochter er erg aan toe is en vragen of ze eerder kan beginnen. Dat is geen zeuren hoor, ik vind het vreemd dat ze kinderen vaak later laten beginnen. Hoe doen mensen dat dan trouwens met opvang? De regel 31 oktober bestaat inderdaad al lang niet meer, maar is ook niet verschoven naar 31 december; er bestaat helemaal geen harde grens meer. Hier een linkje van de onderwijsinspectie hoe het zit: Vraag en Antwoord | Onderwijsinspectie.nl
Mijn dochter is van 7 december en begon in groep 0 (officieel heet de klas 1/2 en duiden ze het aan met jongste, middelste en oudste kleuters). Ze wordt na de zomervakantie dus een oudste kleuter (dus groep 2). In totaal kleutert ze dan 2,5 jaar. Ik vind het prima, nu gaat ze ook met d'r vriendinnetjes naar groep 3
Mijn kids zijn begin dec jarig. Zij beginnen na de kerstvakantie, in januari dus. En zij zijn er ook echt aan toe! Gelukkig is het meestal mooi weer!
Dat geldt toch zeker niet voor alle novemberkinderen..ik ben er meer voor om in groep 1 te starten..doorstromen naar groep 2...die kunnen ze altijd nog eens doen.
Bij mij zou ze gewoon in groep 1 komen en ook aan het eind van het jaar meedoen met Cito groep 1 en een groep 1 rapport krijgen. Het jaar daarop gaat ze naar groep 2 en aan het eind van het jaar kijken we of ze echt toe is aan groep 3, maar in principe zou ze ook het volgende jaar doorstromen naar groep 3. Grens is 31-12 bij ons.
dit verschilt per school, bij ons is 15 oktober de norm, maar dit jaarzijn er wel 2 kinderen die doorstroomden naar groep 2 omdat ze geen uitdaging meer hadden.....
Mijn dochter is van 22 november en had toen dus naar school gemogen, maar heb er bewust voor gekozen om haar pas na de kerstvakantie te laten beginnen omdat juist die periode zo druk is met st maarten, verjaardagen, sint etc. Ze kon gewoon tot 31 december op het kdv blijven toen.
Ik zou het gewoon bij de school navragen. Is helemaal geen zeuren. Mijn dochter is van mei en ik was en ben heel blij dat ze op de school waar zij naar toe ging geen groep 0 hadden, maar dat ze in een combinatiegroep 1/2 kwam.
Hier blijven de kinderen ook nooit in groep 1 'zitten'. Ze stromen altijd door naar groep 2, en ala het nodig is doen ze die een keer over.
Mag ze niet meteen na de zomervakantie beginnen??? Hoorde laatst van iemand waarvan het zoontje eind oktober 4 jaar wordt en die mag meteen 18 augustus naar school. Hier is het blijkbaar heel normaal om eerder te beginnen. Mijn dochter slechts een weekje, maar weet dat er bij haar op school ook wel kindjes zijn die ook een dikke maand eerder beginnen. Hier is het zo dat als je na december jarig bent ik groep 0 komt en daarvoor gewoon groep 1.
Ik heb nog nooit gehoord van groep 0 als echt een aparte groep? Alle kindjes stromen in in dezelfde groep/klas. Bij het overgaan wordt geevalueerd of ze een extra kleuterjaar zullen doen.
Hier houden ze 31 oktober aan, maar de kindjes worden sowieso individueel extra beoordeeld en ook als ze er aan toe zijn kan hier wat mee gedaan worden, maar daar gaat uitgebreid "onderzoek" aan vooraf. Mijn zoon is van begin januari, hij komt hier gewoon in een combiklas 1/2 2 dagen in de week zit hij in een 0 klas. Na de zomervakantie gaat zijn groep 1 in mijn ogen pas starten.
Even een update: Ik heb overleg gehad met de juf van groep 1 en zij raadde mij aan om contact met school op te nemen. Dat heb ik gedaan. Netjes uitgelegd waarom ik graag wilde dat ze naar groep 1 zou gaan na de zomervakantie en dat ze officieel een groep 1 kind is en geen groep 0. Vandaag antwoord gekregen dat ze niet naar groep 1 mag.... Het probleem is dat alle kinderen in 1 keer naar groep 1 gaan na de zomervakantie. Er zitten er dan een paar tussen die nog 3 zijn. En de oktober kinderen zijn eigenlijk te jong. Wettelijk gezien schijnt het niet eens te mogen dat je meer als een maand eerder naar school gaat (volgens de school) Erg jammer voor m'n dochter. Ik snap het overigens ook niet helemaal, want per januari stromen er ook kinderen van maart in. Die zijn dan toch ook 3 en dan niet te jong? Ik vind het maar een beetje een vaag verhaal, maar leg me er verder maar bij neer.