1e keer naar Zuid-Frankrijk rijden (route/file)

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door pisum, 23 jun 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. pisum

    pisum Fanatiek lid

    31 dec 2007
    4.492
    7
    38
    Groene Hart
    Wie heeft er tips/adviezen/opmerkingen?

    Wij zijn (met de auto dan ;)) nooit verder geweest dan Parijs.
    Deze zomer rijden we naar Zuid-Frankrijk in de buurt van Montpellier.
    Vanaf onze woonplaats is dat iets meer dan 1200 km.

    Ik vind het lastig om in te schatten hoeveel tijd we aan het reizen kwijt zullen zijn. Hoeveel tijd moet ik bijv. incalculeren voor files?
    Stel dat ik uit ga van 1200 km is 12 uur rijden, zonder files.
    Dan nog 2 uur erbij rekenen voor files en 2 uur erbij rekenen voor pauzes (bij elkaar opgeteld). Maakt in totaal 16 uur. Maar is dat wel reëel? Straks doen we er veel langer over. Ik heb geen idee :(

    Handig om te weten: het is de bedoeling dat we op een maandagmiddag rond 17 uur aankomen. Hoe laat zouden jullie dan vertrekken? Ik zat te denken aan zondagavond 23 uur, maar na een gesprek met mijn man twijfel ik weer.

    Aan de ene kant wil ik geen stress dat we te laat aankomen (we moeten namelijk een boot halen, al vertrekt die pas om 21 uur). Aan de andere kant, stel dat we het grootste stuk 's nachts rijden en geen files hebben, staan we daar al om 12 uur ofzo in de haven en moeten we nog uuuren wachten.

    Zucht *stress* ;)

    Dan nog de route. Er zijn 2 opties; via België naar Parijs naar het zuiden OF via België naar Luxemburg en dan richting Lyon. (Dit scheelt maar 10 km). Wat is nou de beste optie? Aan de ene kant klinkt Parijs heel druk, aan de andere kant staan er bij Lyon toch altijd files? Aaargh :D

    Bedankt voor het lezen/reageren!
     
  2. sannie30

    sannie30 Fanatiek lid

    24 jan 2011
    1.050
    9
    38
    Via Luxemburg, route de soleil. In Luxemburg lekker goedkoop tanken. Wij rekenen op die afstand ongeveer 2 uur extra. Maar rijden altijd buiten de spits en het hoogseizoen.
     
  3. Petra83

    Petra83 Bekend lid

    3 jan 2008
    926
    1
    16
    verpleegkundige
    wij rijden altijd in 2 keer, ik zie het niet zitten om met oververmoeide, chagrijnige kindjes toe te komen. Daarnaast hebben wij het moeilijk om s nachts te rijden.
    Wij gaan over parijs (omdat dit voor ons korter is) maar vermijden wel de pheripherique.
     
  4. liefkleintje

    liefkleintje VIP lid

    16 jun 2011
    5.777
    1.131
    113
    Vrouw
    #4 liefkleintje, 23 jun 2014
    Laatst bewerkt: 23 jun 2014
    Wij zijn gisteren terug gekomen uit Frankrijk! Zaten bij Valence.
    (ruim 930km vanaf hier)

    Op de heenweg hebben we dit in 2x gedaan. Alles op het gemakje!
    Op de terugweg in 1x, ging ook prima! Om 7u vertrokken en om 17u thuis. Met 2x een stop.

    We hadden nu geen files. Zijn over de route de Soleil gereden. Via Lyon. Prima te doen!

    Jullie afstand zou ik ook zeker in 2 dagen rijden!e
     
  5. angel229

    angel229 Niet meer actief

    Ik denk dat vier uur voor files en stops incalculeren heel reëel is. Je moet alleen nagaan of het vol te houden is. Toen wij geen kinderen hadden reden we dat stuk in een keer, maar met kinderen..... Denk dat een uurtje of 10 echt wel de max is. Eventueel een tussenstop met een overnachting in een ibis budget hotel.
     
  6. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij rijden dat sowieso in twee keer, zeker met kleine kinderen zou ik dat doen! Lekker naar een Chambres d'Hotes, voetjes omhoog, lekkere aanschuifmaaltijd, kind spelen met andere kinderen en de volgende morgen na een lekker ontbijt op pad en uitgerust aankomen op de vakantiebestemming!

    Wij stoppen sowieso om de twee uur (ook voor de hond) even beentjes strekken/koffie drinken en na 4 uur gaan we uitgebreid stoppen/lunchen.
     
  7. sebasel4a

    sebasel4a Fanatiek lid

    23 dec 2009
    1.000
    0
    36
    NULL
    NULL
    Wij rijden het altijd in 1 keer. Wij wonen vlakbij Belgie dus rijden lille parijs lyon.
    Vorig jaar zijn we terug over Reims gekomen. Wij hebben nog nooit vastgestaan. We rijden wel altijd 's nachts. Vorig jaar zelfs 's nacht op zwarte zaterdag geen file gehad. Wij stoppen altijd alleen om te tanken en zijn er dan toch wel zeker in 12 uur. En ik vind het makkelijke aan 's nachts rijden dat de kids het grootste stuk slapen. Zelf ben je wel wat minder fit de volgende dag, maar het is vakantie dus alles dan rustig aan.
     
  8. pisum

    pisum Fanatiek lid

    31 dec 2007
    4.492
    7
    38
    Groene Hart
    We willen het liever in 1 keer proberen. Dus het grootste deel 's nachts rijden als de kinderen slapen. Vandaar dat ik dacht 23 uur weggaan.

    Denk dat we dan wat eerder weggaan, 20 uur ofzo, en wat meer tijd incalculeren voor pauzes, wat rustiger aandoen. Dan ook geen stress of we de boot wel halen.

    En het is dus niet de eindbestemming, we gaan daar de boot op ;) maar dan kunnen we gelukkig wel uitrusten van de trip, want zitten 2 nachten op die boot.

    Bedankt voor jullie reacties!
     
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Het lijkt mij persoonlijk wel heel veel voor 1 dag. Als je om 23.00 uur weggaat en tot 17.00 uur doorgaat ben je hoe dan ook wel moe en besef je wel dat je dan niet alleen voor jezelf gevaarlijk bezig bent, maar ook voor de mensen om je heen?

    Wij gaan 1400 km rijden, maar doen dit wel in 2 dagen. Tenzij je vrachtwagenchaffeur bent en het dus gewend bent, zou ik niet zulke lange afstanden in 1 keer proberen te rijden.
     
  10. Beatissimam

    Beatissimam Fanatiek lid

    23 sep 2013
    4.559
    0
    0
    NULL
    NULL
    Waar gaan jullie heen dan?

    Ik persoonlijk vind het niet verantwoord om een nacht door te halen en in het donker te rijden met twee kleintjes op de achterbank.
    Ik zou de vakantie een dag eerder laten beginnen en ergens overnachten.
     
  11. pisum

    pisum Fanatiek lid

    31 dec 2007
    4.492
    7
    38
    Groene Hart
    Misschien moeten we dan idd maar overwegen om het in 2 keer te doen. Daarom vroeg ik ook om ervaringen en tips ;)
     
  12. Monique1985

    Monique1985 Fanatiek lid

    7 okt 2013
    1.472
    113
    63
    Almere
    Wij gaan naar Spanje.. Ook via Lyon maar wik rijden 3 keer 500 km en de laatste dag 600 km ofzo.. Dus rijden in 3 etappes eigenlijk voor de Kids.. Leek dit ons het beste.. 2 hotels geboekt in schattige Franse dorpjes waar we door heen kunnen
    Lopen . Uitgebreid uit eten dan slapen en weer 500 km dan het volgende hotel weer uitgebreid uit eten Door het Franse dorpje lopen dan slapen ontbijten en gaan voor de laatste 600 km .. Heerlijk hebben er gewoon 3 dagen extra aan vast geplakt :)
     
  13. Mamanama

    Mamanama Fanatiek lid

    10 apr 2009
    4.080
    65
    48
    Zoetermeer
    Wij gaan naar de Languedoc ( zuidkust) en dat is 1250 km van ons vandaan. Wij gaan in 2 x met een overnachting boven Lyon. Afgelopen twee jaar naar de Dordogne geweest (1000km) en ook overnacht onder Orleans
     
  14. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.655
    1.414
    113
    Hier vorig jaar zuid frankrijk geweest en ook in 2x heen gereden en terug zelfs meerdere dagen overgedaan door auto pech :D. Maar heen gingen we via parijs en terug via Lyon en dat vond mijn man echt niks, we waren op zaterdagmiddag rond 14.00 uur bij lyon en alles stond daar muurvast, het was niet eens meer stapvoets rijden dus hij zegt als we ooit weer gaan rijden we via parijs terug, dan maar 100 km meer maken maar rijd stukken relaxter
     
  15. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Wij gaan dit jaar naar de Dordogne. Het is ongeveer 1100 kilometer rijden en doen dit in 1x.
    Geen idee hoe Ivan het gaat vinden maar daar kom je maar op 1 manier achter :D

    2 jaar geleden samen met mijn vader in 1 week op en neer gereden naar Malta (bij elkaar zo'n 5200 km) en zonder overnachtingen en dat ging prima!! dus deze rit moet dan ook wel te overleven zijn :D
     
  16. pisum

    pisum Fanatiek lid

    31 dec 2007
    4.492
    7
    38
    Groene Hart
    dank jullie allemaal!
    we hebben inmiddels besloten om het in 2 keer te doen. denken erover om te overnachten in de buurt van Dijon.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.815
    113
    Heel goede beslissing denk ik. Wij overnachten ook in een hotel in de buurt van Dijon. Hotel met grasveld en zwembad, zodat de kids zich even lekker kunnen uitleven na zo'n lange rit in de auto.
     
  18. aapje79

    aapje79 Fanatiek lid

    11 feb 2010
    1.712
    28
    48
    gelderland
    wij rijden altijd in 1 keer naar spanje. we vertrekken dan meestal rond 19.00 uur s'avonds en zijn dan de volgende middag rond het middaguur op de bestemming. ongeveer 1450 km vanaf huis. wij rijden via luxemburg, route du soleil naar het zuiden. Ik heb dan wel het voordeel dat mijn man vrachtwagenchauffeur is.
     
  19. Jingle

    Jingle Fanatiek lid

    14 nov 2008
    1.200
    235
    63
    11-05-12 mirena laten verwijderen
    Wij rijden naar de Cote d'azur en gaan dit ook in 2 keer rijden. We gaan over de route du soleil en ik heb zowel heen als terug een leuke B&B gevonden.
     
  20. Kaboutermeis

    Kaboutermeis Fanatiek lid

    16 apr 2013
    4.184
    1
    0
    Met 2 kinderen en 1200 km zou ik in 2 dagen rijden.
    1000 km vind ik echt wel de grens voor 1 dag.
    Tenzij je het echt gewend bent om vaker te doen, is het echt gekkenwerk om 's avonds te vertrekken, heel de nacht te rijden en dan nog een heel stuk dag ook. En dat dan ook nog met 2 kinderen aan boord.

    Wij rijden zelf altijd naar de Provence (vanuit België) via Luxemburg en Lyon. Is van hieruit ongeveer 900 km en dan vertrekken wij 's ochtends vroeg (5 à 6 uur) en zijn we er tegen 6 à 7 uur 's avonds.
     

Deel Deze Pagina