Ik heb mijn kleine meid (nu 7 maanden) altijd meteen aangelegd als ze wakker wordt. Ze slaapt meestal zo'n 1,5 uur en is dan 2 uur wakker. Dus tussen 2 voedingen zit 3,5 uur. Een uur na de bv krijgt ze wat bijvoeding (stukje brood, fruit, groente) Maar nu merk ik steeds vaker dat ondanks de bijvoeding er goed in gaat, ze in m'n shirt begint te happen, zoeken naar m'n tepel net voordat ze eigenlijk naar bed moet. Als ik haar dan aanleg begint ze gewoon weer te drinken. Meestal probeer ik haar dan gewoon in bed te leggen anders ben ik haar straks 10x per dag aan het voeden. Maar nu zat ik te denken om het andersom te doen. Dus de bijvoeding als ze net wakker is, en als ze bijna naar bed moet dan bv geven zodat ze hopelijk lekker slaapt. Hoe doen jullie dit? Voeden jullie bij het opstaan of voor het slapen? Of doen jullie het nog anders? Tips zijn welkom
7 uur wakker borstvoeding en brood 10 uur borstvoeding soms viel ze dan in slaap soms koekje/soepstengel/fruit 12/13 uur borstvoeding en brood als ze dan eerder nog niet geslapen had dan sliep ze hierna. En anders bleef ze wakker tot ongeveer 2 uur dan kreeg ze geen voeding maar legde ik haar zo weg. 16 uur iets van sap en koekje/fruit 18 uur avondeten 20 uur borstvoeding en slapen. Zo zag/ziet mijn schema eruit (ze is nu 12 maanden) Met 9 maanden ben ik gestopt met borstvoeding ivm teruglopende voeding. (Nieuwe zwangerschap en ze vond het niet meer lekker?) Maar ik deed het altijd zo en zo ziet het er nog wel uit eigenlijk. Dus soms voor en soms na het slapen. Net hoe moe zij was en hoe ik zat qua etenstijden.
Wij zijn wel even zoekende geweest tot we weer een ritme hadden gevonden, begon geloof ik ook rond 7 maanden... Nu is het 's ochtends bv, anderhalf uur later fruit en (nu ze 's ochtends meestal niet meer wil slapen) krijgt ze bv voor ze rond half 12 naar bed gaat. Als ze dan uit bed komt, krijgt ze brood. Vlak voor ze weer naar bed gaat (meestal rond 4 uur) krijgt ze bv om na het eten haar warme hap met toetje te krijgen. En natuurlijk als afsluiting van de dag ook bv. Ik zit nu op 4 voedingen per dag met 3 vaste bijvoedingen, waar meestal ook nog wel een tussendoortje bij zit (zoals soepstengel). Als ze 's ochtends nog wel een slaapje wil doen, gaat ze meestal na haar fruit naar bed en als ze uit bed komt krijgt ze bv met een half uurtje later haar brood. Zo verschuift het nog wel eens... Het is hier dus wel langzaamaan verschoven naar bv voor ze naar bed gaat (op de ochtend na dan). Maar ieder kind is anders, dus het zal even zoeken zijn voor jullie iets gevonden hebben dat bij jullie werkt.
rond de 7 maanden was ik het ritme ook kwijt.. hele schema werd overhoop gegooid hihi Gelukkig had ik toen vakantie en heb ik Levi voor en na het slaapje aangelegd.. maar dat was meer om mijn productie te stimuleren (nooit stabiel gehad).
Ik weet ons ritme niet meer precies, maar vaak legde ik aan voor en na het slapen en dan tussendoor wat fruit of groente eten. Vanaf een maand of 9 gaf ik af en toe wat water bij bijvoorbeeld een boterham, en dan zo verviel er een voeding na het slapen. Maar voor het slapen nog lang gevoed, ze ging vanzelf overdag minder vaak slapen natuurlijk, dus zo kreeg ze ook minder borstvoedingen.
Hier ook zo dat het meestal zo uitkomt dat ze een voeding krijgt voor het slapen. En bij wakker worden bijvoeding. Het werkt hier goed, blijkbaar kan ze ook lekkerder slapen na een voeding.
Hier altijd voor het slaapje. Rond de 8 maanden wilde ze niet meer drinken als er wat afleiding in de buurt was Vanaf toen voedde ik haar enkel nog op haar kamertje, met de gordijnen dicht. Door het drinken wordt ze al wat doezelig, en valt dan heel gemakkelijk in slaap.
7:30-8:00 wakker, aankleden bv + cracker 9:30 fruit (bv als ik thuis ben en anders water) 10:00-11:00 slapen 12:00 boterham + thee 13:30 als ik thuis ben bv, daarna slapen 15:30-16:00 bv + soms iets te knabbelen 18:00 warme maaltijd + soms zuivel toe 19:30-20:00 bv voor het slapen gaan.
Ik voedde altijd gewoon op verzoek, dat was sowieso vaak voor alle slaapjes, maar vaak ook nog een keer na het slaapje. Moet ik er wel bij vermelden, dat mijn zoontje maximaal 4 minuten per kant dronk, dus 10 keer voeden op een dag vond ik niet zo'n probleem.
80 minuten is niet zo heel erg veel. Wel een stuk meer dan het kleine half uurtje die zoon per dag vindt nodig te hebben.
Ik voedde ook altijd op verzoek, maar wij hebben eigenlijk tot ze ermee stopte (16 maanden) de bv gekoppeld aan haar slaapjes. Dan kwam het weleens voor dat ze ook weer wilde drinken als ze weer wakker werd, maar meer dan een paar slokjes was dat niet. Hier was het ongeveer zo (rond 16 maanden) 7.30 uur: wakker: brood en evt. bv (als ze wilde), anders thee 10 uur: fruit 11 uur: bv en slapen 13 uur: wakker en lunch (brood, soep, etc.) 15 uur: bv (toen ze jonger was ging ze meestal rond deze tijd weer naar bed) 16.30 uur: tussendoortje zoals snoeptomaatjes, stukje komkommer, rijstwafel, rietjesbeker water (die had ze eigenlijk de hele dag bij zich) 18 uur: avondeten 19.30 uur: bv en slapen. Nu krijgt ze nog altijd een bekertje warme melk voor het slapengaan.
Ja, dat is idd niet veel, maar hier kwam het in de praktijk ook nooit echt tot 80 minuten hoor. Eerder 4 a5 minuten per keer, maar een half uurtje per dag is echt weinig joh!
Yep, meneertje is een snelle (ik ga dan wel uit van 2 voedingen hoor).. als ik er 4 geef dan is wel wat langer maar hij is echt snel (al heel lang ook)
Hier was dat MINIMAAL 45 minuten per keer! Heeft altijd lang gedronken. Om op vraag van ts terug te komen: beiden.
Gisteren nog eens even aangekeken maar ik denk dat ik het vanaf vandaag eens probeer om te draaien, dus voeden vlak voordat ze naar bed moet. Ik voed haar zowiezo al op haar kamertje omdat ze anders te afgeleid is dus dat blijf ik gewoon doen. Ik heb haar vanmorgen wel meteen gevoed toen ze wakker was (omdat ik dan best 'vol' zit) en na 2 uurtjes nog een keer gevoed en weer in bedje gelegd. Ze heeft eventjes gemopperd maar is snel gaan slapen. Ik probeer het gewoon een paar dagen uit en als het op deze manier beter bevalt dan blijf ik het zo doen. In elk geval bedankt voor de reacties allemaal!